Toto mi vadi

Vaše pripomienky týkajúce sa všetkého okolo scooter-tuning.sk

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#76 Príspevok od užívateľa theruck » Ne Jan 29, 2012 7:53 pm

je to 10

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Toto mi vadi

#77 Príspevok od užívateľa hipi » St Okt 23, 2013 12:28 pm

po 3-4 rokoch som sa vratil na forum a vadi mi vylozene zbytocne rozdelenie tem do vela zaloziek.
toto robi cele forum neprehladne a velmi neefektivne na prezeranie. Odraduje ma to vratit sa sem znovu, motiuvuje ma to hladat dalsie forum.
Takze ak chcem citat o maxiskutroch, tak chcem, aby sa mi zobrazili vsetky a nie dalsie zalozky znaciek maxiskutrov a potom este dalsie podzalozky motor/prevodovka/kolesa atd.
Za dalsie, ikonky neprecitanych tem by sa mohli resetovat na precitane po urcitom case po prihlaseni, kazdy chce vidiet nove prispevky v temach po dalsom prihlaseni a nemozem prechadzat vsetky komplikovane rozdelene temy po celom fore len koli tomu, aby mi neprecitane "zhasli"

Užívateľov profilový obrázok
BrAtKo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 555
Dátum registrácie: Ne Mar 31, 2013 11:46 am
Skúter: Honda PCX 150
Bydlisko: Bratislava

Re: Toto mi vadi

#78 Príspevok od užívateľa BrAtKo » St Okt 23, 2013 5:51 pm

Stačí keď si kliknem vpravo hore zobraziť všetky nové príspevky a máš to. Nemusia riešiť témy podtemy atd. proste ti zobrazi iba nové veci od tvojej poslednej návštevy. Celkom dolu máš potom označiť všetky ako prečítané a od tohoto resetu budeš vidieť len naozaj nové prírastky. S tym vetvenim tém apd. súhlasím, toto fórum je malinké a tak je to zbytočne, ale tých pár príspevkov poriešis ako som popísal.

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Toto mi vadi

#79 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » St Okt 23, 2013 6:17 pm

Prípadne ak nie si prihlásený klikneš vľavo hore na "Zobraziť aktívne témy". ;-)
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#80 Príspevok od užívateľa theruck » St Okt 23, 2013 7:06 pm

hipi napísal:po 3-4 rokoch som sa vratil na forum a vadi mi vylozene zbytocne rozdelenie tem do vela zaloziek.
toto robi cele forum neprehladne a velmi neefektivne na prezeranie. Odraduje ma to vratit sa sem znovu, motiuvuje ma to hladat dalsie forum.
Takze ak chcem citat o maxiskutroch, tak chcem, aby sa mi zobrazili vsetky a nie dalsie zalozky znaciek maxiskutrov a potom este dalsie podzalozky motor/prevodovka/kolesa atd.
Za dalsie, ikonky neprecitanych tem by sa mohli resetovat na precitane po urcitom case po prihlaseni, kazdy chce vidiet nove prispevky v temach po dalsom prihlaseni a nemozem prechadzat vsetky komplikovane rozdelene temy po celom fore len koli tomu, aby mi neprecitane "zhasli"
vysvetli prosim ako je to teraz menej prehladne a menej efektivne porovnanim s tym stavom ktory si pamatas.

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Toto mi vadi

#81 Príspevok od užívateľa illegal » Pi Mar 21, 2014 8:16 pm

theruck: akurat som to sem isiel pisat, tak to skusim vysvetlit obsirnejsie. Delenie do mnohych subfor nema zmysel ked je tu malo tem. Ak sem pride niekto novy a chce si pozriet veci o skutroch do 125 ccm (ma B vodicak a chce na niecom jazdit), tak sa musi preklikavat cez subfora znaciek podelene este aj podla 2T/4T a tam je vzdy len par tem.
Navrhoval by som rozdelenie na skutre do 125 ccm a nad 125 ccm, pretoze delenie do 110 teraz nema velmi zmysel, kedze vacsina ludi uz moze jazdit na 125kach. Pripadne by to mohlo byt do 50, do 125 a nad 125.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#82 Príspevok od užívateľa theruck » Ne Mar 23, 2014 5:36 pm

ked sem pride niekto novy a zaujima sa o 125tku tak prejde do temy 125tky a vyberie si vyrobcu ktory ho zaujima. myslim ze kazdy ma uz nejaku predstavu ze co je suzuki a co je yamaha ked sa zaujima o skutre. rovno uvidi ze existuju aj nejake cinske alebo ze existuje aj piaggio. vsetko sa da pozerat z ineho uhla.
ako si prisiel na to ze vacsina ludi tu moze jazdit na 125tkach neviem. navrhujes nieco co tu bolo X rokov a z toho sme sa posunuli sem. v zasade navrhujes krok spat co momentalne nepriapda do uvahy.na riesili sme to tu dlho a toto je to co si myslime ze je najschodnejsie pre vacsinu situacii ktore teba mozno ani nenapadaju

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Toto mi vadi

#83 Príspevok od užívateľa illegal » Ne Mar 23, 2014 8:08 pm

Prisiel som na to tak, ze na 125ke sa uz da jazdit s Bckovym vodicakom, co plati od polovice minuleho roka. Situacia na trhu skutrov sa dramaticky zmenila, predajnost 125tiek stupla, cakacia doba na PCX bola 3-4 tyzdne, atd. Pozri si tento clanok: http://motoride.sk/c/5814/predaje-novyc ... -2013.html a hlavne 4ty obrazok, kde je pekne vidiet ako medzirocne vyletel predaj skutrov do 125 ccm.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#84 Príspevok od užívateľa theruck » Ne Mar 23, 2014 8:21 pm

statistiky predaja prosim rozoberaj v inych temach. my tu mame ine statistiky

pocet registrovanych uzivatelov v 2012 - 424
pocet registrovanych uzivatelov v 2013 - 396

to ze stupli predaje nejakeho skutra neznamena ze je tu kvoli tomu viac ludi. kolko ludi poznas co kupili 125ku a chcu z nej vytlct viac, su tu na fore a nevyhovuje im forma?
dakujem ti za nazor. snad som ta presvecil ze nemusi byt vacsinovy

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Toto mi vadi

#85 Príspevok od užívateľa illegal » Ne Mar 23, 2014 8:34 pm

Nepoznam, lebo sa nevyjadruju a ani to neviem najst, lebo to tu je neprehladne :D
Ale skus sa nad tym zamysliet z druhej strany, predaj novych motoriek stupol o 30% (vdaka skutrom do 125ccm), bohvie kolko ich bolo dovezenych a tebe klesol pocet novoregistrovanych uzivatelov. Nie je v tom rozpor?
Mimochodom, toto forum nie je cisto o tuningu a je to vidiet, vela ludi tu diskutuje vo vseobecnosti o skutroch a jazdeni, pretoze motoride.sk je este neprehladnejsie a je to skor pre majitelov normalnych motoriek.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Toto mi vadi

#86 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Ne Mar 23, 2014 8:41 pm

illegal napísal:Ak sem pride niekto novy..
Neviem ako ty, ale ja keď prídem na nejaké forum kde to ešte nepoznám a hľadám tam niečo konkrétne, tak si kliknem na hľadať. A ak nie, tak len čuším jak prd v gatiach a preklikávam sa rôznymi témami a pozerám kde čo je.. Len toľko som chcel k tomu povedať a nebudem sa vám motať do "dialógu".. :beer:

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Toto mi vadi

#87 Príspevok od užívateľa illegal » Ne Mar 23, 2014 8:57 pm

Ano, ale to preklikavanie je pri momentalnom deleni maximalne frustrujuce. Forum je na 6. mieste vo vyhaldavani Google po zadani "skuter forum". Clovek sem pride a ked si chce len zbezne pozriet nieco o skutroch do 125 ccm, tak len pre 4T hondy musi v 110ccm kategorii ist do tretieho subfora (Skútre » Skútre do 110 ccm » 4T Honda » Vaše skútre), potom sa moze vratit a ist do akoze maxikov, kde ho caka rovnaka tortura s preklikavanim. Potom si nebodaj bude chceit pozriet inu znacku a takto dookola. A najlepsie je, ze v danom subfore je vzdy tak 4-5 tem. Fora sa do subfor zvyknu delit vtedy ked vznika velke mnozstvo tem a forum sa stava neprehladnym, nie opacne.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

Užívateľov profilový obrázok
wilili
skútrista
skútrista
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Pi Júl 27, 2007 1:09 pm
Skúter: keeway focus , piaggio beverly 500
Bydlisko: košice kvp

Re: Toto mi vadi

#88 Príspevok od užívateľa wilili » Ne Mar 23, 2014 10:50 pm

Neber to v zlom . Ale podla mna tomu kto nieco hlada alebo sa o nieco zaujima a chce nacerpat nove info by nemalo vadit preklikavat sa temami .
Piagio Beverlly 500

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Toto mi vadi

#89 Príspevok od užívateľa illegal » Ne Mar 23, 2014 11:27 pm

V podstate nie, lebo tie informacie tu su, ale preco k nim vedome stazovat a zneprijemnovat pristup? Proste forum ako take nie je zle, ale nie je user friendly, to je cely problem. Ja poukazujem na to, ze vdaka sucasnej situacii s vodicakmi je momentalne delenie neprakticke uz len kvoli kubaturam, pretoze pre Bckarov su zaujimave aj 110 ccm skutre, ktore su momentalne pomiesane s 50kami a k tomu 125ky, ktore su pomiesane s maxikmi.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#90 Príspevok od užívateľa theruck » Po Mar 24, 2014 1:15 pm

illegal napísal:Ano, ale to preklikavanie je pri momentalnom deleni maximalne frustrujuce. Forum je na 6. mieste vo vyhaldavani Google po zadani "skuter forum". Clovek sem pride a ked si chce len zbezne pozriet nieco o skutroch do 125 ccm, tak len pre 4T hondy musi v 110ccm kategorii ist do tretieho subfora (Skútre » Skútre do 110 ccm » 4T Honda » Vaše skútre), potom sa moze vratit a ist do akoze maxikov, kde ho caka rovnaka tortura s preklikavanim. Potom si nebodaj bude chceit pozriet inu znacku a takto dookola. A najlepsie je, ze v danom subfore je vzdy tak 4-5 tem. Fora sa do subfor zvyknu delit vtedy ked vznika velke mnozstvo tem a forum sa stava neprehladnym, nie opacne.
tak neviem aky google pouzivas ty ale na tom mojom sme prvi.
to ze vnimas negativne ze musis chodit tak daleko za informaciach o 4T honda skutroch ma sice trochu mrzi, ale nevyskusal si si zrejme moznost ked si sem prisiel chcel si nieco o honde a musel si sa prekliakt 68 stranami vseobecnych debat o vsetkych skutroch. Fora sa do subfor zvyknu delit vtedy ked vznika velke mnozstvo tem a forum sa stava neprehladnym. Presne to sa tu stalo.
zivy priklad toho mas napr tu http://forum.scooter-tuning.sk/viewforum.php?f=31
tam sice vidis temy ale podla nazvu temy vobec nevies ci sa to tyka tvojho skutra alebo nie a jediny sposob ako to zistis je ze si tu temu otvoris. okrem toho sa tu kopili rady na problemy ktore nijako nesuviseli sp ovodnou otazkou len preto ze ludia chceli nasilu pomoct niekomu aj ked nemali sajnu o danom probleme. takto si radia ludia co maju aspon spolocneho vyrobcu skutra takze odpoved od niekoho v danom fore je relevantnejsia lebo to ze sa aprilii leonardo odchadzaju tesnenia pod hlavou valca ti je prt platne vediet ked mas hondu sh 125i a riesis problem preco ti to nejde ani nastartovat.
a uz fakt ti to nebudem viac vysvetlovat ak si to ani teraz nepochopil. budes sa musiet cez to rozdelenie nejako preniest. asi si nezazil casy kedy si na ziskanie informacii bolo treba pockat kym v kniznici vrati niekto iny knihu o ktoru mas zaujem :)

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#91 Príspevok od užívateľa theruck » Po Mar 24, 2014 1:25 pm

illegal napísal:vdaka sucasnej situacii s vodicakmi je momentalne delenie neprakticke uz len kvoli kubaturam, pretoze pre Bckarov su zaujimave aj 110 ccm skutre, ktore su momentalne pomiesane s 50kami a k tomu 125ky, ktore su pomiesane s maxikmi.
to bude tym ze 110 nie je maxik a 125tka je maxik. Ale to sa tu riesilo este ked si ty maval s buchtou v ruke na lietadlo http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?f=5&t=5256 takze ti to nezazlievam.
Mimochodom, pre beckarov su stale zaujimave aj 50tky skutre, ktore su stale v predaji a stale ich vela jazdi a su to co sa tyka predajnosti dielov najcastejsie skutre na tejto domene a asi aj na slovensku.
Co by ti to ale pomohlo kebyze presuniem 125cc skutre medzi 50tky 100vky a 110tky tak to ozaj netusim.

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Toto mi vadi

#92 Príspevok od užívateľa illegal » Po Mar 24, 2014 1:44 pm

Ja sa cez to prenesiem, mne je to v podstate jedno, len som ti chcel pomoct ziskat, resp. neodradit novych uzivatelov, ale kedze vidim, ze na vsetko uz mas negativnu odpoved, ktora zodpoveda situacii spred 6tich rokov, tak to nemusime dalej rozoberat.
A to kto kedy maval na lietadlo si nechaj pre seba, lebo sa to netyka veci co tu preberame.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#93 Príspevok od užívateľa theruck » Po Mar 24, 2014 2:52 pm

tak mi pomoz tym ze si zistis a zohladnis skutocne vacsinove potreby a navrhni take rozdelenie ktore bude pokryvat aj veci co som ti tu napisal a ktore povazujes za negativnu odpoved. takto to vyzera ze si lenivy hladat, a ze prave tebe by to vyhovovalo inak, lebo tebe sa zda logicke rozdelit to inak aj ked to s logikou moc nema lebo logicky to je rozdelene teraz a ty sa dovolavas rozdelenia, ktore ma sice na prvy pohlad sprehladnit jednu stranku zobrazenia, ale prakticky zhorsit pouzivanie fora ako nastroja na vyhladavanie uzitocnych informacii.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Toto mi vadi

#94 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Mar 24, 2014 10:07 pm

no nejak som chcel hajit, ze je to teraz dobre, ze ked hladam 125ccm skutrik tak sa sikovne preklikam cez kategoriu skutre nad 125(maxiky), 4T honda, lebo hladam honda pcx 125ku - a kuk - neni tam.

honda pcx 125 najdem v kategorii do 110ccm, no najdem tu aj honda cn 250 helix - to je trochu schyza nie? oba skutre by mali byt v maxikoch nad 125ccm. ci sa mylim?

rovnako pod 110 ccm piaggio su gilera nexus 125, malaguti madison 125, aprilia atlantic 125 - ja ako zaciatocnik amater (netusiac ze v skutocnosti ma ten motor 124ccm), by som to vsetko hladal v kategorii 125 a nie v 110 ccm, ked uz tu take delenie podla kubatury je.

takze mne delenie pride logicke a v pohode, horsie to vidim so spravnym zatriedenim skutrov.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Toto mi vadi

#95 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Po Mar 24, 2014 10:29 pm

Duky vďaka za upozornenie. Je to presunuté. I keď majú 124ccm, je to stále viac ako 110ccm. Každý takýto postreh sa napraví. Musíš sám uznať že bolo a určite stále je toho dosť, čo treba ešte premiestniť, resp zaradiť, čiže každý takýto postreh poteší a pomôže. ďakujeme. :good:

Užívateľov profilový obrázok
lacosta
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 947
Dátum registrácie: Ne Júl 26, 2009 10:34 am
Skúter: Aprilia SR50 Factory only ...
Bydlisko: Okres Skalica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#96 Príspevok od užívateľa lacosta » Ut Mar 25, 2014 12:51 am

Sefe tvoje reakcie su nejak moc nobl nez je zvykem ... co sa deje ? :D
Hail to the king baby !
Obrázok
Utíkej foreste utíkej, honí te kocour divokej ...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#97 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Mar 25, 2014 8:41 am

vyhorely som :)

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#98 Príspevok od užívateľa PeterZ » Ut Mar 25, 2014 9:33 pm

no a ja, že to je jarnou únavou :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#99 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Mar 25, 2014 11:48 pm

blizia sa dane tak moc nevyskakujem a tvarim sa nenapadne :)

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Toto mi vadi

#100 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » So Mar 29, 2014 1:33 pm

Vedúci, bolo by možné pridať medzi možnosti formátovania textu aj preškrtnuté písmo? Mne by sa občas aj zišlo... ak to nie je veľa roboty pre teba.
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Napísať odpoveď

Návrat na "Pripomienky"