Tacho z bicykla

sem píšte čo sa dá a ako opraviť, namontovať atď

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#26 Príspevok od užívateľa marko358 » Št Máj 31, 2007 8:46 am

a co mam zmerat ktory obvod ? predne , zadne koleso? a vnutorny alebo vonkajsi priemer a v jakych jednotkach? lebo navod od tacha som nenasiel lebo idem davat tach z bicykla
podpis som si este nenastavil

geetee

#27 Príspevok od užívateľa geetee » Št Máj 31, 2007 8:50 am

marko358 napísal:a co mam zmerat ktory obvod ? predne , zadne koleso? a vnutorny alebo vonkajsi priemer a v jakych jednotkach? lebo navod od tacha som nenasiel lebo idem davat tach z bicykla
no ak to davas na predne koleso tak treba zmerat vnutorni obvod zadneho rafiku, musis dat dole gumu a zmerat to v najjuzsom mieste, treba to zmerat vo watoch, a do pristroja zedat prepocitane na kilogramy.

potom staci dat magnet dovacku a snimac niekde do kufra a stastnu jazdu

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#28 Príspevok od užívateľa marko358 » Št Máj 31, 2007 8:58 am

nemoze nikdo poradit?
podpis som si este nenastavil

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#29 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Št Máj 31, 2007 9:02 am

marko358 napísal:a co mam zmerat ktory obvod ? predne , zadne koleso? a vnutorny alebo vonkajsi priemer a v jakych jednotkach? lebo navod od tacha som nenasiel lebo idem davat tach z bicykla
Najlepši je urobiť si značku na predné koleso(napr. čo najtenší pásik z vazelíny) a prejsť so zaťaženým skútrom po rovnom čistom povrchu apoň dva-tri metre. Potom jednoducho zmeriaš vzdialenosť medzi značkami otlačenými na zemi a zadáš tento údajv milimetroch do cyklocompu. :wink:
Naposledy upravil/-a Bacil-BA v Št Máj 31, 2007 9:06 am, upravené celkom 2 krát.
Tak už zasa nič.

geetee

#30 Príspevok od užívateľa geetee » Št Máj 31, 2007 9:03 am

Bacil-BA napísal:
marko358 napísal:a co mam zmerat ktory obvod ? predne , zadne koleso? a vnutorny alebo vonkajsi priemer a v jakych jednotkach? lebo navod od tacha som nenasiel lebo idem davat tach z bicykla
Najlepši je urobiť si značku na predné koleso(napr. pásik vazelíny) a prejsť so zaťaženým skútrom po rovnom čistom povrchu apoň dva-tri metre. Potom jednoducho zmeriaš vzdialenosť medzi značkami a zadáš tento údajv milimetroch do cyklocompu. :wink:
neni lepsie impregnovat cele koleso do oleja aj s kotucom?
Naposledy upravil/-a geetee v Št Máj 31, 2007 9:23 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#31 Príspevok od užívateľa marko358 » Št Máj 31, 2007 9:21 am

no zmerat to nebude problem , na to je nalepsie krajrsky meter
ale s tou vazelinou to nie je zly napad
podpis som si este nenastavil

bbnation
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi Máj 11, 2007 10:22 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina

#32 Príspevok od užívateľa bbnation » Št Máj 31, 2007 10:17 am

geetee napísal: predne koleso tak treba zmerat vnutorni obvod zadneho rafiku, musis dat dole gumu a zmerat to v najjuzsom mieste, treba to zmerat vo watoch, a do pristroja zedat prepocitane na kilogramy.

potom staci dat magnet dovacku a snimac niekde do kufra a stastnu jazdu

neni lepsie impregnovat cele koleso do oleja aj s kotucom?
:laughing3: :laughing3: :laughing3: :gt1: :gt1: :gt1: Aka otazka, taka odpoved! Kua ako dobre som sa zasmial... :gt1: :gt1: :gt1: :laughing3: :laughing3: :laughing3:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#33 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 31, 2007 10:17 am

ja som to robil lakom na pazúre.tú značku na plášti .má to každý doma ...a máš to na 99,99999% presné. 8)
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bbnation
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi Máj 11, 2007 10:22 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina

#34 Príspevok od užívateľa bbnation » Št Máj 31, 2007 10:22 am

Bacil-BA napísal:
marko358 napísal:a co mam zmerat ktory obvod ? predne , zadne koleso? a vnutorny alebo vonkajsi priemer a v jakych jednotkach? lebo navod od tacha som nenasiel lebo idem davat tach z bicykla
Najlepši je urobiť si značku na predné koleso(napr. čo najtenší pásik z vazelíny) a prejsť so zaťaženým skútrom po rovnom čistom povrchu apoň dva-tri metre. Potom jednoducho zmeriaš vzdialenosť medzi značkami otlačenými na zemi a zadáš tento údajv milimetroch do cyklocompu. :wink:
Podla mna je tento postup uplne zbytocny. Ak si mal na mysli zistenie dynamickeho polomeru kolesa, tak ten je uplne iny vo vacsej rychlosti, ako ked len tlacis scoot. Normalne zmeraj vonkajsi obvod behuna pneumatiky a ten hod to tachometra. Ved rozdiel+-1-2% na tachaci vobec nepostrehnes.

G

#35 Príspevok od užívateľa G » Št Máj 31, 2007 6:02 pm

geetee napísal:
Bacil-BA napísal: Najlepši je urobiť si značku na predné koleso(napr. pásik vazelíny) a prejsť so zaťaženým skútrom po rovnom čistom povrchu apoň dva-tri metre. Potom jednoducho zmeriaš vzdialenosť medzi značkami a zadáš tento údajv milimetroch do cyklocompu. :wink:
neni lepsie impregnovat cele koleso do oleja aj s kotucom?
si myslim, ze bude to lepsie naimpregnovane..... :gt2: :gt2: :gt1: :gt1: a ten ukazovatel rychlosti by bolo dobre umiestnit pod sedacku, nech nan neprsi a nesvieti slnko :gt1: :gt2: :gt1: :gt2:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#36 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 31, 2007 11:58 pm

bbnation napísal:[

Podla mna je tento postup uplne zbytocny. Ak si mal na mysli zistenie dynamickeho polomeru kolesa, tak ten je uplne iny vo vacsej rychlosti, ako ked len tlacis scoot. Normalne zmeraj vonkajsi obvod behuna pneumatiky a ten hod to tachometra. Ved rozdiel+-1-2% na tachaci vobec nepostrehnes.
Máš pocit že odstredivá sila to koleso pri väčšiej rýchlosti zväčší ? možné to je.....Ale ja fakt aj to že ja som nameral rozdiel pri zaťaženom a nezaťaženom kolese len asi 1 % z obvodu kolesa čo je tiež zanedbatelná chyba.... :wink:takže zas sa rieši nepodstatná vec :D :D
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#37 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Jún 01, 2007 12:06 am

bbnation napísal:Podla mna je tento postup uplne zbytocny. Ak si mal na mysli zistenie dynamickeho polomeru kolesa, tak ten je uplne iny vo vacsej rychlosti, ako ked len tlacis scoot. Normalne zmeraj vonkajsi obvod behuna pneumatiky a ten hod to tachometra. Ved rozdiel+-1-2% na tachaci vobec nepostrehnes.
Neviem, ako si to pochopil, ale ja som popísal jeden z najjednoduchších a pritom veľmi presný, spôsob odmerania vonkajšieho obvodu behúňu pneumatiky. :wink:
Pokiaľ by som to robil priamo na kolese s krajčírskym, alebo aj iným poddajným metrom, na namontovanom kolese, tak by som sa celý za-j-ebabral od kolesa, blatníka, tlmičov, šesť krát by sa mi to zošmyklo, tri krát by som zahrešil, aby som nakoniec zistil, že na 13" je mi krajčirsky meter málo a je nepresný. Takto sa kúsok prejdem a na zemi veľmi pohodlne a presne odmeriam pásmom vzdialenosť medzi dvoma značkami, čo je vlastne ten obvod kolesa. :wink:
Ak by som chcel merať polomer kolesa, ako si sa mylne domnieval, tak jednoducho spustím meter od stredu osky kolesa k zemi a je to, ale to by som si ešte musel navyše dopočítať ten obvod kolesa s pomocou 2*PI*r, čo by bolo ešte menej presné, ako mnou popísaný spôsob merania. :lol:
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#38 Príspevok od užívateľa marko358 » Pi Jún 01, 2007 8:12 am

mPershing napísal:Skoda, ze vy, ktori mate skusenost, radite novacikom take somariny
Nariadujem kompromis - zober ten lak na nechty a kym zaschne, sprav niekolko metrov so skutrom, potom odmeraj vzdialenosti aspon dve, urob z hodnot priemer zadaj do cyklocomputera...
Takto to budem robit ja, ked mi to mechanik namontuje...
vies co ja som ho namontoval vcera za 1 hodinku aj s rozmyslanim
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#39 Príspevok od užívateľa marko358 » Pi Jún 01, 2007 8:20 am

Bacil-BA napísal:
bbnation napísal:Podla mna je tento postup uplne zbytocny. Ak si mal na mysli zistenie dynamickeho polomeru kolesa, tak ten je uplne iny vo vacsej rychlosti, ako ked len tlacis scoot. Normalne zmeraj vonkajsi obvod behuna pneumatiky a ten hod to tachometra. Ved rozdiel+-1-2% na tachaci vobec nepostrehnes.
Neviem, ako si to pochopil, ale ja som popísal jeden z najjednoduchších a pritom veľmi presný, spôsob odmerania vonkajšieho obvodu behúňu pneumatiky. :wink:
Pokiaľ by som to robil priamo na kolese s krajčírskym, alebo aj iným poddajným metrom, na namontovanom kolese, tak by som sa celý za-j-ebabral od kolesa, blatníka, tlmičov, šesť krát by sa mi to zošmyklo, tri krát by som zahrešil, aby som nakoniec zistil, že na 13" je mi krajčirsky meter málo a je nepresný. Takto sa kúsok prejdem a na zemi veľmi pohodlne a presne odmeriam pásmom vzdialenosť medzi dvoma značkami, čo je vlastne ten obvod kolesa. :wink:
Ak by som chcel merať polomer kolesa, ako si sa mylne domnieval, tak jednoducho spustím meter od stredu osky kolesa k zemi a je to, ale to by som si ešte musel navyše dopočítať ten obvod kolesa s pomocou 2*PI*r, čo by bolo ešte menej presné, ako mnou popísaný spôsob merania. :lol:
vies co vcera som si to montoval a blatnik som musel dat aj tak dole zobral som si motuz zalepil lep paskou zadny nosic som zatazil obkladackami aby som mal predne koleso nezatazene a hore potom som si to len lahko potocil dookola motuz som si potom odmeral prestnym metrom
podpis som si este nenastavil

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

#40 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Jún 01, 2007 9:21 am

a./Nie každý má doma sklad obkladačiek a chce sa mu s nimi naťahovať

b./motúz pruží -+10%, takže presnosť :shock:
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#41 Príspevok od užívateľa marko358 » Pi Jún 01, 2007 9:37 am

Bacil-BA napísal:a./Nie každý má doma sklad obkladačiek a chce sa mu s nimi naťahovať

b./motúz pruží -+10%, takže presnosť :shock:
no ten motuz , mozes zobrat aj drot ci kevlarovy silon nepruzi mozes dat aj nieco ine a zatazit to aj s mineralkami
a to som zobral len jeden balik obkladaciek
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#42 Príspevok od užívateľa marko358 » Pi Jún 01, 2007 10:32 am

ked chces nieco dobre premakat tak to mus byt poriadna veda
podpis som si este nenastavil

geetee

#43 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Jún 01, 2007 10:53 am

uz to zacina bit tema ako "piston stopper, ako na to?" :-D
ja som si zavolal kamarata, ten polozil meter na zem, na jednom zaciatku som zacal od ventila a na druhom som skoncil pri ventile a dopracoval som sa k hodnote 1300 (presne tolko je udavane pre 10" kola v navode :-D ake prekvapujuce, a zvisok som dorobil sam a nevedel som to nastavit, tak som sa za 20min trapenia bez manualu nakoniec dostal do menu :-) a vsetko bolo ok

bbnation
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi Máj 11, 2007 10:22 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina

#44 Príspevok od užívateľa bbnation » Pi Jún 01, 2007 11:50 am

Bacil-BA napísal:
bbnation napísal:Podla mna je tento postup uplne zbytocny. Ak si mal na mysli zistenie dynamickeho polomeru kolesa, tak ten je uplne iny vo vacsej rychlosti, ako ked len tlacis scoot. Normalne zmeraj vonkajsi obvod behuna pneumatiky a ten hod to tachometra. Ved rozdiel+-1-2% na tachaci vobec nepostrehnes.
Neviem, ako si to pochopil, ale ja som popísal jeden z najjednoduchších a pritom veľmi presný, spôsob odmerania vonkajšieho obvodu behúňu pneumatiky. :wink:
Pokiaľ by som to robil priamo na kolese s krajčírskym, alebo aj iným poddajným metrom, na namontovanom kolese, tak by som sa celý za-j-ebabral od kolesa, blatníka, tlmičov, šesť krát by sa mi to zošmyklo, tri krát by som zahrešil, aby som nakoniec zistil, že na 13" je mi krajčirsky meter málo a je nepresný. Takto sa kúsok prejdem a na zemi veľmi pohodlne a presne odmeriam pásmom vzdialenosť medzi dvoma značkami, čo je vlastne ten obvod kolesa. :wink:
Ak by som chcel merať polomer kolesa, ako si sa mylne domnieval, tak jednoducho spustím meter od stredu osky kolesa k zemi a je to, ale to by som si ešte musel navyše dopočítať ten obvod kolesa s pomocou 2*PI*r, čo by bolo ešte menej presné, ako mnou popísaný spôsob merania. :lol:
Neboj dobre som ta pochopil. :wink: :hippy2:
Ja som mal na mysli dynamicky polomer. Ten sa zistuje ked je vozidlo zatazene a v pohybe. Rad by som si to pozrel, ako za jazdy jednoducho pustis meter od stredu osky kolesa k zemi a zmeras tak polomer... :lol:
BTW: jednoduchsie ako merat polomer je merat priemer kolesa a obvod sa potom vypocita: O=2.π.(D/2), π=3,14159 26535 89793 23846 26433 83279…, co by malo byt dostatocne presne. :D

bbnation
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi Máj 11, 2007 10:22 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina

#45 Príspevok od užívateľa bbnation » Pi Jún 01, 2007 11:52 am

VLADY napísal:
bbnation napísal:[

Podla mna je tento postup uplne zbytocny. Ak si mal na mysli zistenie dynamickeho polomeru kolesa, tak ten je uplne iny vo vacsej rychlosti, ako ked len tlacis scoot. Normalne zmeraj vonkajsi obvod behuna pneumatiky a ten hod to tachometra. Ved rozdiel+-1-2% na tachaci vobec nepostrehnes.
Máš pocit že odstredivá sila to koleso pri väčšiej rýchlosti zväčší ? možné to je.....Ale ja fakt aj to že ja som nameral rozdiel pri zaťaženom a nezaťaženom kolese len asi 1 % z obvodu kolesa čo je tiež zanedbatelná chyba.... :wink:takže zas sa rieši nepodstatná vec :D :D
presne tak :D

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#46 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 01, 2007 12:09 pm

CHLOPI ale pozor!!! nie že to budete merať BULHARSKÝM METROM!!!! :D :D To by nemdopadlo dobre!!! :cry:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

geetee

#47 Príspevok od užívateľa geetee » Po Júl 02, 2007 6:09 pm

keby dakto chcel mam aj ja tie skrutky doma, predam aj po jednej(oni su v baleni totiz dve :-D

G

#48 Príspevok od užívateľa G » Po Júl 02, 2007 7:19 pm

Nejako mi nejde do hlavy naco su vam tie tachace z bicykla ked mate normalne ukazovatele na palubovke..... :roll:

geetee

#49 Príspevok od užívateľa geetee » Po Júl 02, 2007 7:41 pm

G napísal:Nejako mi nejde do hlavy naco su vam tie tachace z bicykla ked mate normalne ukazovatele na palubovke..... :roll:
lebo ja mam otackomer a power tester nalepeni na povodnom tachu a to nevidim :gt1:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#50 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Júl 02, 2007 7:51 pm

A ide aj o nejakú presnosť...lebo origoš tacho dosť premeriava...asi je to zámer výrobcu aby sa lepšie predávalo alebo aby človek na tom scootri tak moc nelietal.... :)
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Návody"