Neon z Led diod.

sem píšte čo sa dá a ako opraviť, namontovať atď

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
driftking3
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Ne Dec 13, 2009 7:17 pm
Skúter: Peugeot Speedfight 2
Bydlisko: Zvolen

Neon z Led diod.

#1 Príspevok od užívateľa driftking3 » Ut Júl 27, 2010 10:26 pm

Osvetlenie ma vzdy zaujimalo a lakalo. Namontoval som teda neon z PC na spodok scootra utesnil som ho zapojil na bateriu a na vypinac. Svietil asi tyzden potom praskol :(. Tak som siel zhanat neon do exterieru odolny voci vode, kamenom atd, ceny boli okolo 15 - 20 euro a viac. Zdalo sa mi to vela tak som premyslal ze co by bolo take najlacnejsie a najjednoduchsie. Doma som nasiel elektrikarsku listu na kable. Kupil som si 6 vysokosvietiacich cervenych diod, odpor na 12V spolu za 3,20€ . Kable, vypinac, izolacku, lepidlo, tmel som doma už mal.
Listu som prilozil ku spodnej casti scootra a odrezal som si dlzku 30cm. Navrtal som po kazdych 5 cm diery do ktorich som vlozil diody a zalial sekundovym lepidlom nie obicajnym pouzivam Soudal Cyanofix - odporucam lepim snim vsetko. Dalej som na diody priletoval odpor, kedze som neni nejaky skuseny elektrikar a kamarat ktory stym robi nedvihal mobil tak som od kazdej diody tahal tenky kablik + a - a na konci som vsetky + spojil do jedneho a - taktiez mam istotu ze ked mi odide nahodou jedna dioda tak ostatne budu svietit ako keby boli zapojene vedla seba. Vnutro listy som zalial bielym tmelom zavrel a zalepil ciernou izolacnou paskou. Na spodok scootra som to uchytil plastovou rychlo paskou - spojkou neviem presny nazov. Bolo to jedine riesenie kedze spodok scootra mam zalomeny do dvoch stran a takto to drzi. Kabel som zapojil priamo na 12V a vypinac. Na koniec som na kazdej diode smirglom presiel hlavicku a poriadne ju obrusil aby nesvietili ako kruh na zem ale vytvaraju pekny efekt neonu. Ked by niekto chcel mozem to odfotit ale nevyzera to prave najlepsie ale na spodok scootra sa mi nikto nepozera :) hlavne ze to pekne svieti.
Pridavam zopar fotiek ako postupovat.
Po prve lista odrezat si ju na vhodny rozmer a navrtat diery v romzedzi akom vam bude vyhovovat ja som daval na 30cm listu po 5 cm 6 diod.
Obrázok
Obrázok
Vlozit diody a zaliat lepidlom alebo ak mate nieco lepsie tak tym aby drzala a zaroven aj tesni.
Obrázok
Obrázok
Dalej si priletujeme odpor na kazdu diodu pospajame ich bud tak ako som ja sa stym trapil alebo teda vedla seba, potom to staci zaliat tmelom alebo silikonom zavriet listu a uchytit. Pre efekt neonu odporucam zabrusit hlavicky diod.
Takto to vyzera moj celkovy vytvor neni to pre oko najkrajsie ale svieti to aj cez den slusne a vnoci ani nehovorim :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Foto v tme nazivo je to krajsie.
Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil/-a driftking3 v St Júl 28, 2010 9:34 am, upravené celkom 7 krát.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Neon z Led diod.

#2 Príspevok od užívateľa Damo555 » Ut Júl 27, 2010 10:34 pm

Podľa mňa to patri do návodov a je to dobrý návod :good:
a mimochodom to zapojenie sa nevolá medzi sebou ale vedľa seba :wink:
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
LordMMX
chodec
chodec
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne Aug 08, 2010 4:56 am
Skúter: Hero Puch Winner 75ccm

Re: Neon z Led diod.

#3 Príspevok od užívateľa LordMMX » Ne Aug 08, 2010 5:20 am

osobne mám modrý SMD led pásik obalený v nejakej gume alebo živici alebo v čom. kúpiš to hocikde v shope s elektronikou, je to na CM (5CM a viac)... a je to vode odolné :) (odskúšané) s minimálnym odberom ale zato nesktočne vysokou svietivosťou. dĺžka pásika 15cm
Obrázok
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
bezoadam
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 973
Dátum registrácie: So Júl 10, 2010 6:13 pm
Skúter: Gilera runner sp50
Bydlisko: Topolčany

Re: Neon z Led diod.

#4 Príspevok od užívateľa bezoadam » Ne Aug 08, 2010 7:29 am

ja by som sa bal ze to odtrhem niekde :P pretoze raz som uz suchol spodok :D
giannelli reverse, malossi mutlivar (5.5g), malossi x-kevlar, malossi redsponge, malossi carbon plates, GOPRO HD HERO

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Neon z Led diod.

#5 Príspevok od užívateľa Damo555 » Ne Aug 08, 2010 7:31 am

Ja som to už odtrhol :D musím to nieako inak prešpekulovať lebo dosť jazdím po terene
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Napísať odpoveď

Návrat na "Návody"