Keeway ARN 125-Nautilus

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Keeway ARN 125-Nautilus

#1 Príspevok od užívateľa Nautilus » Ut Apr 23, 2013 8:29 pm

Ahojte, chcel by som vám predstavit moj skuter, ARN 125, vyrobený v r. 2011 a kupil som ho v apríli minuleho roku. Ma nabehanych 1520km a podstivo som zabiehal, ziadne vytacanie a ziadne lietanie :) ako s vozidlom som spokojny, v meste ide velmi pekne a mimo mesta to staci tych 80km/h. priznam ze za tu kratku dobu co ho mam mi uz dost narobil nervov ale nevzdavam sa, snazim sa to brat v pohode, som si vedomi ze mam cinsky vyrobok a problemy sa snazim riesit :D Pribudli akurat nerezove prahy, myslel som si z tam budu od vyroby lebo na fotke boli ked mi ho ukazovali ale v skutocnosti nemal ani chromove okrytovanie vyfuku len maly štít tak prahy mi darovala priatelka na vianoce. prikladam len jednu fotku bohuzail viac ich zatial nemam :) skuter je v serii zatial som neriesil nejake upravy motora alebo variatora, resp. bojim sa toho nemam skusenosti s Keewayom :D

Obrázok
Prílohy
Snímka0281.jpg
(545.45 KiB) 22 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
VendeTTa
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Ne Apr 01, 2012 11:50 am
Skúter: Keeway Outlook 125
Bydlisko: Leopoldov

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#2 Príspevok od užívateľa VendeTTa » St Apr 24, 2013 4:30 pm

Vitaj na fóre :) Prajem ti veľa najazdených km bez nehody :)
Keeway Outlook 125 - waiting for a visit ;)
Good rice, bad rice, no rice - It's still best machine in the world :beer:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » St Apr 24, 2013 6:08 pm

Pekná priateľka..... :good: A scooter ujde... :pardon: :ROFL:
A zas budem za zlého... :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#4 Príspevok od užívateľa Nautilus » St Apr 24, 2013 6:51 pm

dakujem za privitanie :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » St Apr 24, 2013 7:33 pm

A vidíme sa dúfam u Helťáka na kofole...dakedy... :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#6 Príspevok od užívateľa Nautilus » St Apr 24, 2013 8:04 pm

no tam uz nechodim velmi dlho :D s kym mam tu cest, pozname sa ci len poznas Malacky? :) dame kofolu v nejakom krajsom podniku ;)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 25, 2013 11:02 am

Nempoznáme....ja tam chodím občas, nakoľko to je na hlavnej ceste blízko križovatky takže ak sa mám stretnúť s niekym, je to vhodné miesto a hlavne sa dá sedieť vonku a vidím na scooter. A MA poznám.... neviem či dobre, ale orientujem sa....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#8 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Apr 25, 2013 4:58 pm

VLADY napísal:Pekná priateľka..... :good: A scooter ujde... :pardon: :ROFL:
A zas budem za zlého... :unknown:
Poprosím pridať fotky aj do témy krajšie polovičky či ako to je :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
capitan94
skútrista
skútrista
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Št Apr 22, 2010 4:50 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 250
Bydlisko: Gbely

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#9 Príspevok od užívateľa capitan94 » Št Apr 25, 2013 10:04 pm

tak další ARN na fóre:)
prajem veľa šťastných najazdených km a nech ti slúži tak dobre ako mne:)
P.S. ja som žiadne vážnejšie problémy neriešil a to už mám skoro 15 tis. km:)
Keeway Arn 125 :-) 24 5000Km - No Problem (r.v. 2008) Maximálna spokojnosť PREDANÉ

Aprilia Atlantic 250

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#10 Príspevok od užívateľa Nautilus » Št Apr 25, 2013 10:08 pm

ahoj, dakujem za privitanie :) no ja som si preto kupil ARNku lebo sa mi velmi lubil, uz od zaciatku co to zacali predavat tie cerveno cierne verzie :) a je na trhu uz dost dlho no zatial nemozem povedat ze sa nanho spolieham ale tak mam radost z jazdy ked slape :)

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#11 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Pi Apr 26, 2013 8:39 am

Pekná. :clap: Teda obe, ako VLADY spomenul.. :D tak nech to jazdí a čo najviac km bez poruchy a straty šróbikov.. :whistle:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Apr 26, 2013 9:58 am

No šak...šroubíky treba pravideľne doťahovať na oboch... :oops:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#13 Príspevok od užívateľa Nautilus » Pi Apr 26, 2013 4:22 pm

dakujem SnoopyBA, kiez by to tak bolo :( dnes znova problem s palivom :(

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#14 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Sep 09, 2013 1:31 am

ahojte, chcel by som sa opytat páni, blizi sa mi garancka 4000km. po problemoch co som mal, mam skuter konecne v poriadku a jazdi spolahlivo. tym ze sa tomu na predchadzajucich garanckach nevenovali si to beriem na vlastne triko a musim urobit kontrolu podla intervalov. neviem sa v skutroch este dobre pohybovat ale co sa tyka mechanickych prac nemam problem takze mam otazku ohladne variatora a spojky. z eshopu scooter-tuning by som rad objednal nejake veci na variator a spojku, chcem vymenit povodne diely za kvalitnejsie znacky. vedeli by ste mi odporucit ktoru spojku a veci k tomu prislusne mam kupit? chcem len vymenit diely za kvalitne nepotrebujem zvysovat rychlost alebo akceleraciu. len neviem ci treba kupit vsetko nove alebo sa to da skonbinovat napriklad ci je treba kupovat taky zvon. hlavne ma zaujima ake mam kupit pruziny a valceky. remen by som kupil aj ten Malossi kevlar len je tam pisane za presmykovanie pri rozbehu treba kupit silnejsiu kontrastnu pruznu. v tomto sa neviem este pohybovat. mohli by ste mi prosim pomoct vyskladat nejake slusne hnacie ustrojenstvo? dakujem :)

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#15 Príspevok od užívateľa Mitko » Po Sep 09, 2013 2:25 am

.....tak spojky su najlepšie z radu S6 Torque Control daju sa nastavovať bez demontovania priamo na skute, tak isto sa bez demontaže daju meniť pružinky v nej http://www.scootland.cz/zbozi/stage6-sp ... i-piaggio/ obrazok je len informačný aby si videl ako to vyzerá, treba si potom objednať rozmer vhodný na Tvoj skuter.
. Spojkový zvon k tomu S6 Wing cooler R/T http://www.scootland.cz/zbozi/stage6-sp ... r-t-107mm/ odkaz je samozrejme len ilustračný opäť. pre predstavu.
Inak sa da kupiť ešte sada malossi Fly Clutch aj so zvonom len tam už pri ladeni spojky a vymene pružin treba demontovať spojku. http://www.scootland.cz/zbozi/malossi-s ... h-piaggio/ odkaz len pre predstavu.
Malossi remen je v pohode a ak vario ešte zvažuješ tak Malossi multivar ak chceš teda kvalitu ale neurobi Ti to asi vela so skutrom.
...tu spojku S6 aj so zvonom som mal na troch skutroch a vždy spokojnosť, mal som to aj na čine skute aj na aprilke.
inak ak už meniť veci za kvalitne tak nekombinuj cina veci ako spojka znackova a zvon čina. pretože ten zvon S6 je vystužený ma lepšie vetranie čiže aj pri viac rozbehoch v meste sa zvon nedeformuje čo by sa ti mohlo stať s čina zvonom, čím viac rozjazdov v meste tým sa zvon viac zahrieva.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#16 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Sep 09, 2013 11:12 am

no jasne preto som sa pytal ci sa to da kombinovat. no tiez radsej pokupujem vsetko kvalitne nech je to tak ako ma byt. len fakt problem ze v zivote som take nic nekupoval a neviem co to urobi potom. rad by som zachoval rovnake rozbehove otacky ale ak to bude o nieco lepsie nebudem sa branit len nepotrebujem ist do extremu. pozeral som tu stranku odkial su linky su tam aj ine rozmery remenov tak tiez neviem ktory tam ma ist na scooter-tuning nie je nic take tam je len pisane pre aky motor to je.

chlapi vedeli by ste mi prosim zostavit nejaky zoznam link po linku co by som mal poobjednavat? ja len nechcem aby som nieco objednal a bude to nachuja, necham si radsej poradit. dakujem
cislo remena si pozriem neskor na skutri podla toho potom objednam.
Naposledy upravil/-a Nautilus v Po Sep 09, 2013 1:01 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#17 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Sep 09, 2013 1:00 pm

ahoj nerozumiem naco do toho chces zbytocne vrtat. Nespekuluj a voz sa ked to ide ved mas na tom ani nie 4000tisic km , tomu nic nemoze byt. Radsej si odloz peniaze na daco ine a nie zbytocne spojku kupovat a podobne. :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#18 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Sep 09, 2013 1:45 pm

ja viem ze je to dost skoro a neni to lacna investicia len som to chcel trosku posilit. neviem aku zivotnost maju tie suciastky a cital som o cinach uz hocico tak by som bol nerad keby ma to necakane vysadilo 50km od domu s nejakou vaznou poruchou. preto som chcel ze ak mam urobit kontrolu a rozoberat to ze by som uz porieisl nieco lepsie do toho.

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#19 Príspevok od užívateľa Mitko » Po Sep 09, 2013 1:51 pm

ja som bol inak tiež ako Ty vždy som chcel mať veci značkove v skute, ale ako baca piše tu by som zvažoval či isť do toho.
kym to ide treba sa voziť. ale ak by Ta nejak velmi lakalo minuť love tak musiš pozerať komponenty na motor GY6 125ccm.
Tu maš napr. motorové diely http://www.zdema-moto.eu/index.php?page ... &Itemid=71
Tu je tiež niečo http://www.minibikemania.sk/skutre-skut ... 9e3385b90e
Ceska stranka http://www.skutry-malsice.cz/keeway/#kat-0-keeway
a tu maš komplet popis http://www.scootland.cz/skutr-keeway-arn-125/
treba si zvážiť či sa oplatí investovať nejak nič extra Ti to okrem pocitu značkových komponentov neprinesie možno nejaké zlepšenia priebehov výkonu, či to za to stoji
si musiš už rozmyslieť sam.
ci by nebolo lepšie ARNko predať a kupiť niečo s piaggio motorom....
Inak vario sa robi priamo pre GY6 tam nemaš velmi čo riešiť a spojku treba zmerať priemer ci je 107mm alebo 110mm či aka tam je a podla toho objednavať a remen to je klasika si pozrieš rozmer na
origo remeni čo maš v skute. Valčeky+pružinky do spojky+ kontra to už je podla odladenia to už by Ti musel niekto pomocť to zladiť ak sa v tom nevyznáš...
Naposledy upravil/-a Mitko v Po Sep 09, 2013 1:57 pm, upravené celkom 1 krát.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
capitan94
skútrista
skútrista
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Št Apr 22, 2010 4:50 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 250
Bydlisko: Gbely

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#20 Príspevok od užívateľa capitan94 » Po Sep 09, 2013 1:56 pm

Ja mám skoro 18 tisíc s pôvodnou spojkou, zvonom, variátorom, jediné čo som menil bola kontrastka valčeky a asi už 4 remeň original od keeway. Takže nemaj strach, že to nevydrží:)
Na jaro ho musím dat trošku porobiť a doladiť lebo za tie roky už to nemá také rozbehy ako keď bol nový ale stále jazdí spolahlivo klop, klop.
Keeway Arn 125 :-) 24 5000Km - No Problem (r.v. 2008) Maximálna spokojnosť PREDANÉ

Aprilia Atlantic 250

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#21 Príspevok od užívateľa Mitko » Po Sep 09, 2013 1:59 pm

presne tak....inak Keeway ARN patrili k tým lepším činam podla viacerých ohlasov používatelov.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#22 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Sep 09, 2013 2:11 pm

Mitko: ano presne tak, jedna sa mi len o kvalitne diely aby som bol v klude nic viac, tak dakujem za linky :)

capitan94: taketo nieco som chcel pocut lebo hovori sa hocico a clovek nevie comu ma verit najlepsie ked povie niekto kto ma tiez ARN :) poznam dvoch co ich maju len nim robi vsetko servis nevedia mi povedat ci sa robi len bezna udrzba alebo nejake vazne opravy.

behom kratkej doby co ho mam som to uz mal par krat rozobrate tak uz som sa zacal bat ze pojdem skontrolovat remen a bude tam nieco na pokraji rozpadnutia. tak isto musim teraz povedat ze jazdi to v pohode a bez problemov akurat teda ako som povedal, musim si odpustit este rok zaruky lebo v predajni odkial ho mam nie su schopni... ventile mali byt nastavene pri 1000km myslis ze co mi povedali, to netreba....

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#23 Príspevok od užívateľa Mitko » Po Sep 09, 2013 2:25 pm

...to ak maš takýto prístup servisu tak to ozaj radšej sam si rob udržbu, aspon budeš vedieť, ked niečo vymeniš, či už olej, alebo niečo, že to maš ozaj na 100% vymené.
ja som tiež zástanca , že radšej čo si viem doma sám urobiť urobím sám a mám istotu, že si to urobím s tým vedomím, že je to moj skúter a tak aj k tomu pristupujem.
Jediný servis kde som na 1000% veril , že bude všetko v poriadku bolo u Alciho v garaži. Pedant so srdcom skutristu, ku každemu skutru pristupoval ako ku svojmu.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#24 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Sep 09, 2013 2:36 pm

mne sa ten servis nezdal uz od prvej garancky, menili olej v motori a vo variatori, nic nepoutierali a olej som mal aj na disku rozprskany a pri reklamacii s palivom to bola katastrofa, nic nebolo na svojom mieste, filter vysel z pod kapotaze hadice pomotane nic nepodotahovane, ja som tam chodil len kvolitomu aby to malo peciatku v servisnej knizke ale takto to dalej nemoze ist. teraz by zase len vymenili olej a pri 4000km ma byt uz druha kontrola vole ventilov a pochybujem ze by kontrolovali remen.
takze odteraz uz len sam :)

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway ARN 125-Nautilus

#25 Príspevok od užívateľa Mitko » Po Sep 09, 2013 2:42 pm

....inak vo variatore sa olej nemení....lebo tam žiadny nie je....ak Ti ho teda menili...:) servis ako oči...:)...
...s palivovou časťou ma skoro každa čína problem ja som mal na každom čina skute problem že mi vytiekla plna nadrž...o ničom hadičky a zle nasadene svorky
na hadiciach to je na činach klasika ako aj prepušťanie podtlakoveho ventilu z palivovej nadrže. inak bežne som pri udržbe menil tie čina maslove skrutky za české kalené.
podla toho ako som sa ku ktorej dostal. ako prvu som vymenil tu hlavnu skrutku čo drží motor v ráme dal som tam kvalita česku ocel+matice bezpečnostne proti povolovaniu, lebo sa mi na povodnej
pravidelne uvolnovali matice.
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"