Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#1 Príspevok od užívateľa alert_01 » Ut Máj 14, 2013 6:16 am

Caute, som tu new ;-) byvam v BA a kupil som si Silverblade 125 EFI bielej farby, je fakt moc pekny.. ;-)

###################################################################################################################################
Skúter: KEEWAY Silverblade 125 EFI rok výroby: 2013

Aktuálny Setup:

Valec: AIRSAL 153cm
Kľuka: séria
Sviečka: NGK Iridium
Výfuk: MIVV CityRun s Racing DB killer
Variátor+valčeky: seria, KOSO racing nachystany
Zadná remenica: séria
Predná poloremenica: séria
Remeň: séria
Spojka: séria
Kontrastka: séria
Zvon: séria
Vstrekovanie+tryska: séria -DELPHI MT05
Sanie + Klapky: séria airbox, klapka JINGKE 30mm priemer
Vzduchový Filter: séria
Tlmič séria
Brzdy séria, 2x kotúč, 2-piestikové brzdy
Priemerná Spotreba: na 6 litrov spravim cca 220km
Maximálka: 115 V km/h (tacho) GPS 106 km/h
Najazdené km (celkovo): 1999km
Najazdené km (na aktuálnom setupe): 400 km

###################################################################################################################################

A teraz k veci, chcem aby to bolo trochu sviznejsie, a malo lepsi zvuk, maximalka 100 ako je .. je okay.
co mam v plane nahodit..

(uz nahodene)
- vyfuk MIVV CITYRUN
- Sviecka DENSO Iridium IX22 s race ignition coil KOSO Racing (len taka sranda ale nech to tam je)
- vymena oleja po 500km ;-) 10W-50 FULL SYN

AKTUALNE
- Pruzina do spojky na 2000rpm nech to chyta vyssie
- Variator
- AIRSAL Kit na 153cc
Prílohy
Keeway1.jpg
(202.86 KiB) 136 stiahnutí
Keeway2.jpg
(234 KiB) 136 stiahnutí
Keeway5.jpg
(320.24 KiB) 136 stiahnutí
Keeway3.jpg
(321.55 KiB) 136 stiahnutí
Keeway4.jpg
(207.34 KiB) 136 stiahnutí
Naposledy upravil/-a alert_01 v Ne Aug 04, 2013 9:00 pm, upravené celkom 10 krát.
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tuning Keeway Silverblade 125 EFI

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Máj 14, 2013 7:29 am

tak za prve...ked mas vstrekovanie tak 30mm karburator tam bude tazko...maximalne ako batozina v kufri...

neviem ake dobre vstrekovanie cinania pouzivaju ale bezne vstrekovania uz taketo upravy dokazu celkom rozhodit (aby upravy uz neboli za rozsahom samoregulacie vstreku, potom by si uz musel riesit preprogramovanie riadiacky)

otazka je co chces dosiahnut tuningom...aby si nebol sklamany z pomeru investicia/prinos...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tuning Keeway Silverblade 125 EFI

#3 Príspevok od užívateľa TomasARN » Ut Máj 14, 2013 7:40 am

Chcel som ti napisat presne to iste ako Alci. Jemu mozes verit ohladom tuningu. Jedine co stoji za zmienku je asi iba variator.

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Tuning Keeway Silverblade 125 EFI

#4 Príspevok od užívateľa alert_01 » Ut Máj 14, 2013 8:25 am

Vdaka, jasne tym carburatorom som mal na mysli vnutorny priemer skrtiacej klapky kde je napojeny airbox. Co chcem dosiahnut? obas to zrychluje lepsie obcas horsie, obcas spom spokojny, neviem cim to je, chcem aby to malo trosku lepsi tah pri rozbehu, teraz to chyti pri 4500 otackach a rozbehnem sa ako slimak 25-50 to ide dobre 50-80 to ide ale nie uz tak a dalej ma to ani nezaujima ..., ide mi o to aby som mohol niekoho iduceho 60 svizne predbehnut, mam pocit ze ked idem 0-90 tak z 60-90 to ide fajn ale ak idem 60, tak zrychlit na 90 to ide ako v lete na saniach.

najvacsim kamenom urazu je ze je to tazky stroj cca 170kg, ale preto som ho aj kupil aby som nevyzeral ako vcela na bonbone ;-)

Tu spojku nema zmysel menit?
Naposledy upravil/-a alert_01 v Ut Máj 14, 2013 9:15 am, upravené celkom 1 krát.
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tuning Keeway Silverblade 125 EFI

#5 Príspevok od užívateľa TomasARN » Ut Máj 14, 2013 8:54 am

A druhy kamen urazu je, ze je to 125ka, tak nemozes od toho nic ocakavat a hlavne pri tej hmotnosti. Variator trosku pomoze, vyfuk nie. Valec by mohol trosku pomocta, ale ci ho zvladne vstrekovanie zivit. Spojka neviem ci pomoze, skor si myslim, ze nepomoze

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Máj 14, 2013 9:51 am

tvoj najvacsi problem je ze je to len 2 ventil....tym padom je to lenive...ked das aj vacsi valec zas budes obmedzovany len konstrukciou motora...kde nic nie je ani smrt neberie :) vario pomoze hlavne v nizsich rychlostiach...ak to ma maximalku okolo 100 tak cestovna rychlost bude tych 75-80...do tej rychlosti to moze ist sviznejsie s variom...potom uz to bude viac menej rovnake lebo vario bude naplno otvorene a uz len budu rast otacky...otazka je aj taka ze ako je odladene vstrekovanie (ked pises ze to ma diery...mozno casom vyjde vylepsena mapa do toho...napr piaggio pravidelne upgraduje mapy a sem tam pride vylepsenie ked je nejaky problem)
spojka moze maximalne pomoct rozjazdu od 0-20km/h, vyfuk je otazny...zalezi aky mas teraz (priemer zvodov atd) a aky je ten co kupis...ak je cely aj so zvodom moze pomoct zivosti (ale aj uskodit ak je to nejaky univerzalny) ak je to len koncovka nema zmysel...skor uskodi ako pomoze...

a o hmotnost ani tak nejde (uvadza sa 155kg sucha co je mierne tahsia 125ka) ale ten skuter ma neuveritelne velku celnu plochu takze ma aerodynamiku starej karosy....ked zafuka budes hadam aj cuvat :) (viem co vie narobit uz len vecsie plexi na skutri, zvlast ked nema vykon, pametam si ked si chlap dal na vespu 125 najvecsie plexi a dosiel reklamovat ze uz mu nejde 110 ale len 90 :lol: co cakal ze s takou plachtou pojde rychlejsie? :) )
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#7 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Ut Máj 14, 2013 10:15 am

Dizajnovo je ten skúter celkom pekný. :good: čo sa tých úprav týka, tiež by som skúsil vymeniť v prvom rade variátor. Motor sa ti dostane do vyšších otáčok, čo ti "pomôže" pri jazde do kopca, vo vetre, pri rozbiehaní alebo jazde s dvoma. s vyššou maximálkou moc nerátaj. teda aspoň mne ju variator nezvýšil.. :pardon:

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#8 Príspevok od užívateľa alert_01 » Ut Máj 14, 2013 10:57 am

Dakujem pekne zatial,
vyfuk som kupil tento : MIVV CITY RUN.. konkretne link.. http://www.mivv.it/risorse/6/583/784/HO ... EMATIC.pdf

viac menej feedback ako som cakal a tak som planoval aj..
1-zvuk - vyfuk... a mozno to pojde trosku lepsie
2-pruznost - variator
3-rozbeh/odpich - spojka
;-)

inak mam este jeden napad.. upgrade motora na 250 kedze to sa robi aj ako 250ka ale ked som sa pytal na to co to obnasa tak bol pan zo servisu "scooter - racing" skepticky a ze je to komplikovane..

tie ventily som si neuvedomil ked som masinu kupoval, co takto halva s vacsim priemerom ventilov? tie dat kovane upravenu vacku nech su dlhsie otvorene? ale to asi vyzaduje upravu riadiacej jednotky a to asi nikto nebude vediet ako na to..
Ked som kupoval keewaya som sa rozhodoval medzi: Lacnymi skutrami (PCX/silverblade) a drahsimi (Aprilia a Peugeot satelis2) cez 4tis mi bolo luto dat a ked som videl PCX a Keewaya volba bola jasna ;-)

viac menej som spokojny aj ked som sa dnes na nom vozil, tesim sa ;-) len to chcem trosku doladit co cinsky sudruhovia mohli doladit lepsie, inak vsetko good, nepocitam ze to bude stihac.. ;-)
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#9 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Máj 14, 2013 11:33 am

upgrade motora na 250ku? zisti si ci motor nestoji viac ako skuter...na runnera kompletny motor vysiel asi o 300e menej ako stoji novy skuter :)
ak sa na to robi hlava s vecsimi ventilmy tak mozes ist do uprav...s vackami opatrne...vsterkovanie je problem odladit...existuju moduly co sa daju napojit do elektriky a da sa upravovat vstrekovanie aj rucne (napr malossi to ma ako novinku, ma to aj NCY aj na cinaky)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#10 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Máj 14, 2013 3:55 pm

A otázka na telo.....prečo si si nekúpil hneď 250ku???? :pardon: Alebo niečo jazdné tiež 250ku ?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#11 Príspevok od užívateľa alert_01 » Ut Máj 14, 2013 4:27 pm

kvoli papierom, aby na tom mohla ist aj manzelka ak bude treba/chciet a mozno sa to bude aj lepsie predavat ked to legislativa otvorila pre vsetkych beckarov. ja som mal kedysi mx cz 125, ked som bol mlady ;-) a toto mam len na take vozenicko. myslim ze mi to bude na take obsmietanie stacit len ja som taky typ ze ak sa da tak to trochu vytunim aj keby to bola 250ka robim to iste ako sa poznam ;-)
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#12 Príspevok od užívateľa Mitko » Ut Máj 14, 2013 4:39 pm

Nic v zlom ale za tie prachy si mohol radsej zobrat Hondu PCX 125
Na to su uz aj komplet kity valcov v predaji
Aj ked si myslim ze ta honda je svizna uz v serii celkom pekne.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Máj 14, 2013 4:47 pm

Aj tak časom presedláš na dačo väčšie...ako väčšina . ale zas ak je to len do mesta tak to stačiť bude isto, Ja som išiel z 250ky do 400 kvôli tomu, že pre dvoch to bolo aj slabé aj menej pohodlné. A prvá sezóna sme troška pojazdili s manželkou išiel som na tom na dovolenku do HR, a na jeseň ostala moja polovička na mléko a už je aj vo dvojici dojazdené...Teraz mi to príde samému že aj moc velké. Ale zas sa na tom lepšie jazadí jak na 250ke a spotreba +- rovnaká ....takže nikdy nevieš čo bude .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gianmarco1
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So Dec 27, 2008 3:28 am
Skúter: Bianchi
Bydlisko: Košice - Staré Mesto

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#14 Príspevok od užívateľa gianmarco1 » Ut Máj 14, 2013 5:33 pm

toto je presne zly pristup buduceho majitela skutra. najprv kupi, a potom sa pyta ako to vylepsit a urobit z toho lietadlo, namiesto toho aby sa opytal skúsených a nechal si poradit preto toto ano a preco toto nie. ked si zratas investiciu skutra+ love co do toho teraz natlacis, a ze ich bude dost, si si mohol kupit gileru runner 125 ktora pojde v serii lepsie ako vytuningovany keeway 125.
neber to ako karhanie, alebo mudrovanie, zober to s nadhladom a ako radu od trochu skusenejsieho skutristu.
prajem ti nech ti vydrzi vela stastnych kilometrov bez nehody.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#15 Príspevok od užívateľa alert_01 » Ut Máj 14, 2013 10:38 pm

@Mitko: PCX je mala ked som sa na to pozrel nemohol som to kupit to je pre mladeho chalana resp vzrastom mensiu osobu.. mozno su na to veci ale jedine "poriadne" 125ky co prichadzala do uvahy boli satelis2, piaggio x10 evo, yamaha xmax 125, a este nieco nei je dolezite :-)

@Vlady : diki rozumny nazor

@Gianmarco1: ;-) mozno trosku privela emocii je vomne teraz, ale skusim reagovat, ak mas chut a cas citaj ak nie kasli na mna ;-)
1.ak by si cital co som napisal, nepytal som sa ako to vylepsit, mal som jasny zamer

2.kupil som to s tym ze kupim a uvidim ako sa mi to paci, ty ked sa budes ucit hrat na flautu kupis si taku co sa ti paci ale urcite si nekupis nejaku pecku z ebenoveho dreva za 500E ale kupis si za 20E a zistis ci sa ti to paci alebo nie ak ano potom si kupis pecku. Ak si kupis model lietadla nekupis si hned radio za 1000Eur, aj ked je top, kupis si za 150 a casom ak ta to chyti spravis upgrade ;-) normalne nie?

3. ked som si kupil aj auto pezota 5008 2.0 HDI 150PS, prvu vec som to dal nacipovat, ked si kupim vianocny stromcek doma ho ozdobim, ked si kupim model lietadla/auta/vrtulniku si ho doma vylepsim, to som ja, ja si veci personalizujem a upravujem podla vlastnej vole a chuti, Ked som si kupil model traxxas summit, tak som ho okamzite prerobil na brushless setup s kopou zmien a upgradov.. vec vkusu.

4.gileru runner by som si nekupil lebo je mala, uz som to pisal hore par krat. mam 33 rokov 185cm 90kg, nekupoval som skuter s vedomim ze je najrychlejsi avsak boli aj modeli s polovicnym vykonom, max je 15 ps, tento ma 12 , mal predstavu ako to asi tak moze ist a chcel som to iba trosku vyladit,

O tom toto forum asi tak je? nie? ci je to o tom aby mi tu niekto vycital ze si kupim novy skuter a idem menit variator? ale nazor beriem, jedine co mi pride zvlastne ze si si dobre neprecital co som napisal hend si sa do mna obul..>!!!

5. precital som si o skutroch pred kupou.. porozmyslal som a niektore som si osobne prezrel, jazdenku som nechcel, skutre znackove co sa mi pacili stali 4200 - 6500 a na to aby som skusil 125ku na rok dva.. a potom to predal za 2000 a kupil si 250 alebo 400 alebo mozno si kupim nieco ine... som si povedal ze toto mi staci, mimochodom sa mi paci velmi.

6. s vedomim ze cinske skutre nemaju naj komponenty som sa rozhodol po kupe niektore zmenit na dobry standard.. spojku a variator som to chcel vymenit za nieco seriozne + vyfuk nech to ma zvuk, urcite sa tymito zmenami, upravia jazdne vlastnosti, ak by som chcel kladivo kupil by som 600ku.

7. nebudem klamat ze si mi trochu pokazil dojem z tochto fora, inak som bol doteraz milo prekvapeny

z nazorov "VLADY" vidim ze mi rozumie, jednoducho neberiem veci tak za je to naveky, kupim pomenim, naucim sa, rozhodnem sa. ;-)

Peace.
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Užívateľov profilový obrázok
gianmarco1
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So Dec 27, 2008 3:28 am
Skúter: Bianchi
Bydlisko: Košice - Staré Mesto

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#16 Príspevok od užívateľa gianmarco1 » Ut Máj 14, 2013 10:56 pm

toto forum a uivatelov este dobre nepoznas tak nevrav ze som ti pokazil dojem, to budes tvrdit o inych ale na to prides sam neskor a nemam pocit ze som sa do teba obul, len som ti slusne napisal moj nazor na vec. ale asi si to poriadne neprecital. ja si kupim radsej drahu prilbu za 500€+ ako kupit lacny brak do ktoreho bude fukat ale hlavne ze som usetril par eur a som nuteny ist opat do obchodu a vyhodit opat europeniaze za novu... tvoj nazor ti neberiem, tvoje peniaze, tvoj nazor.
upravami ktore si napisal sa ti urobi prievan v penazenke a vysledok bude stat za prd, az na ten multivar (ale opat tvoje peniaze, tvoj "zamer")
je to forum a vyjdrit sa mozem k comukolvek, ze je to proti tvojej srsti a niekto by urobil nieco inak ako ty a napise to? mame demokraciu... mozno si o 10 stran tohto vlakna povies, ej mal pravdu amozno si povies ej ale som mu ukazal. v kazdom pripade som sa do teba nenavazal tak to neber ako buzeraciu a neurazaj sa. co mas 5 rokov a 20 kil? :beer:
ps: skontroluj si prispevky a ukaz mi kde si pisal o svojich telesných parametroch? nikde, takze mi nevycitaj ze som si nieco neprecital.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#17 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Ut Máj 14, 2013 11:09 pm

Tie kila som tu niekde videl.. :D asi ich zmazal pri upravovani prveho prispevku. :pardon:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#18 Príspevok od užívateľa alert_01 » St Máj 15, 2013 8:46 am

@snopyBA, ano dik, ako vravis, najprv som to tam mal spolu s top speed v texte ale aby som to nemal duplicitne som to asi vyhodil komplet a nahradil tabulkou ktoru si mi poslal.

Cez vikend ho umyjem a nafotim a supnem si foto do prveho postu.

Diky vsetkym za rady a nazory, vyfuk mi ma dojst o 20 dni, aspon to dovtedy zabehnem lepsie, po upgradoch dam info aj foto, a dam vediet aky bol efekt ;-)
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Užívateľov profilový obrázok
shelbyk
cyklista
cyklista
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Ut Apr 09, 2013 10:35 am
Skúter: Gilera
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#19 Príspevok od užívateľa shelbyk » St Máj 15, 2013 1:10 pm

Este neni ani zabehnuty a uz si skusat maximalku?

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#20 Príspevok od užívateľa alert_01 » St Máj 15, 2013 1:23 pm

cital som si nejake rady:

http://modernvespa.com/forum/wiki-break-in
http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

su dve "break in" podla mna extremne metody:
1-jazdit opatrne 1000km na nizsiu rychlost do 50kmh a slaby plyn (kedze chodim aj mimomesto ist pod 80je pre mna tak dlhu dobu nebezpecne)
2-nalozit mu par km na plny plyn od novoty po zohriati motora a potom vymenit olej po 50km napriklad. ( toto sa mi zda moc drsne )

cital som ze je fajn to spravit aj nieco medzi, ak sa da stale idem na slaby plyn ale stalo sa ze som mu uz par krat nalozil aby vedel ze sa nebude nudit ;-) ako mi to povedali aj v dvoch moto servisoch, dolezite je menit otacky a nedrzat ho iba konstantne... az kym sa "zabehne a sadne si", podstatne je vcas menit olej a motor bude frcat ako hodinky, preto po 500km a kazdy dalsi raz pojdem po 1500 na vymenu a dam tam 10W40 MOTUL/IPONE alebo nieco podobne kvalitne.
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#21 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Máj 15, 2013 1:27 pm

ideal je jazdit na pol plynu...apson prvych 200km nedavat knedlik...potom obcas kratkodobo tomu vytat, postupne viac a viac...u skutra jazdis skoro stale konstatntne otacky pokial nejdes brzda plyn...od toho je variator aby si to drzalo konstantne otacky...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
jardo181
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2012 7:33 pm
Skúter: ninčen....
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#22 Príspevok od užívateľa jardo181 » St Máj 15, 2013 9:56 pm

tak vitaj v cine. tuning cinana je na 2 veci. jedine co by som menil je variator a riadiacu jednotku myslim ze sa vola cdi. na ebay dostat za par supov. kamos bral a ide lepsie, zvysok je skoda penazi ktore potom znova vrazis do servisu.
Aj Čína je krajina tesne nad Slovenskom.

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#23 Príspevok od užívateľa Mitko » Št Máj 16, 2013 3:00 am

Neviem ci bude vymena CDI lacna vec kedze je to vstrek a hlavne ako sa to bude chovat.
Ja keby som mal tolko investovat penazi do skutra ako si dal Ty tak by som zvazoval kupit piaggio MP3 250ccm
jazdenku by si kupil za 3000euro napr tato http://piaggio-mp3.autobazar.eu/250-id3778945.html
a mal by si aj velky skuter aj by ta nebrzdil vodicak lebo sa da na tom jazdit na B vodicak a aj obsah je 250ccm
A mas vsetko v jednom aj atratktivny skuter pre okolie, aj obsah, aj renomovanu znacku.
Moj nazor. Vychadzam z toho ze cena noveho skutra Tvojho je 2400 euro + veci co chces menit by boli zhruba na urovni do 3000euro.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alert_01
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Ut Máj 14, 2013 6:03 am
Skúter: Honda Forza 125
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#24 Príspevok od užívateľa alert_01 » Št Máj 16, 2013 5:48 am

@mitko. Tak toto si zabil. Vsetko ako si napisal je pecka. Avsak minimalne na tuto sezo nu si necham kewaja a potom uvidime. Henta hracka je fakt sexy... dakujem velmi pekne za rady.. pre mna to znamena ze okrem vyfuku a variatora s nim nic ine robit nebudem... skusenosti nazdielam na fore..

Este dotaz je v ba nejaka firma resp osoba ktoru by ste obzvlast odporucali na servis pripadne uvedeny tuning.variatora s ochotou vyladit tie zavazia na monu hmotnost atd? Vdaka
Honda Forza 125 2018-
Keeway Silverblade 125 EFI 2015-2016

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Keeway Silverblade 125 EFI - alert_01

#25 Príspevok od užívateľa Mitko » Št Máj 16, 2013 6:42 am

alci sa zdrziava v Blave momentalne ale ako je na tom s casom netusim.
Tak isto aj Luthar a Davidian , ale Ti maju teraz dost prace s apriliou....
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"