Adams JL T-13 125

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Adams JL T-13 125

#1 Príspevok od užívateľa Kalos » So Máj 17, 2014 1:56 pm

Ahojte , chcem sa pochváliť mojím prvým skútrikom . Finančná situácia mi dovolila kúpiť len Čínu ale na začiatok mi to stačí :)
_________________________________________________________________________________________________________
Značka: Adams Jinlun 125 T-13
Výbava: Sériová (Neprebehla žiadna úprava sériových dielov)
Max. výkon: 5,5 KW pri 7000 ot/min
Spotreba: 2-3 l/100km (časom doplním presnú podľa tankovania)
Maximálna rýchlosť: 85km/hod (na rovinke)
Najazdené celkovo: 786km

Mám len jednu otázočku na skúsených pánov skútristov.Dočasne nemám žiadne oblečenie ,rukavice... Vedel by mi niekdo poslať stránku kde by som zohnal za prijatelné ceny? Alebo lepšie nejakú výbavu zostaviť? Bol by som vďačný :wink:
Prílohy
DSC_0148.jpg
DSC_0151.jpg
Bez názvu.png
DSC_0153.jpg
DSC_0156.jpg
Naposledy upravil/-a Kalos v Ne Jún 22, 2014 4:03 pm, upravené celkom 1 krát.
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
KRAES
skútrista
skútrista
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:25 pm
Skúter: KEEWAY SilverBlade 125EFI
Bydlisko: Rožňava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Adams JL T-13 125

#2 Príspevok od užívateľa KRAES » So Máj 17, 2014 3:02 pm

Zdravím a úvodom Ti musím zaželať veľa kilometrov bez nehody a len samé pekné zážitky z jazdy. Tiež nie som dlho „skútrista“ , len niečo cez dva mesiace, ale vzhľadom tomu, že som sa musel tiež vybaviť oblečením, tak z mojej a môjho kamaráta „štvorkolkára“ dobrých skúseností môžem odporučiť tento obchod: http://www.motozem.sk/
Mám od nich nohavice a kamarát komplet kombinézu, sú spoľahlivý a balík je vybavený okamžite.
Rukavice, ľadvinový pás a prilbu „vyklápačku“ mám z LIDL-u a zatiaľ je to bez nedostatkov a som spokojný.
KEEWAY SilverBlade 125EFI - od 4/2014 = 21 950km; spotreba od 2,53l do 3,3l/100km; sviečka Denso Iridium Power; 12V zásuvka; variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight ;

Yamhonsuz
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 10:11 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Adams JL T-13 125

#3 Príspevok od užívateľa Yamhonsuz » So Máj 17, 2014 7:32 pm

Nech slúži aj keď je len čína, nech je to ten správny kus :good:
Čo sa týka oblečenia -> Styx Eshop/obchod :)

Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Re: Adams JL T-13 125

#4 Príspevok od užívateľa Kalos » So Jún 21, 2014 7:08 am

Ahojte takže dnes po ceste z Ba z práce som 90km/hod chytil jednu krásnu jamu hneď za kamenným mlynom a utrhol sa mi celý Úložný box. Šťastie že ten zamnou to neschytal ale odletelo to do priekopy . Bol to originál box k motorke z Číny . No proste hrúza :fool: . Neviem si predstaviť takýto box umiestnený na motorke ktrá si to bude cválať 130km/hod . Sú všetky boxy takéto chatrné bez nejakej výstuže železnej ? Ak máte niekdo skúsenosť z nejakými dobrými boxami uvítam radu,stránku,pomoc :) alebo ak viete o niečom lepšom ako tieto "umelohmotné krabičky" kľudne dajte tipa :)
Prílohy
Box1.jpg
Tu nevyzerá až tak zle.
box2.jpg
Tu je videt že to už asi dokopy nedám.
Som v podstate moto-amatér :)

Yamhonsuz
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 10:11 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Adams JL T-13 125

#5 Príspevok od užívateľa Yamhonsuz » So Jún 21, 2014 8:53 am

Utrhlo sa to z platne že? :D
Toto je presne to prečo nie je nad obyčajnú platňu + kufor Givi :)

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Adams JL T-13 125

#6 Príspevok od užívateľa Čeme » So Jún 21, 2014 10:02 am

:cry: :cry: uf uf uf

ked nemas kvalitnu seriu tak jedine givi treba ist na ich stranku je tan konfigurator a zadas model scutra a ukaze ti co sa da kupit. a potom to gugluješ.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Adams JL T-13 125

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 21, 2014 2:59 pm

Problém u tých čínskych kufrov vidím v tom, aspoň čo som také videl naživo, že je to lisované z tvrdého plastu ((ABS zrejme) ktorý je málo húževnatý a má sklony k praskaniu na rozdiel od značkových kufrov, ktoré sú vyrobené z Polypropylénu, ktorý je húževnatý a oveľa viac pružný . Ešte som nepočul že by dakomu odletel značkový kufor z dôvodu že praskol plast, alebo teda nejaký upevňovací element či už na kufri alebo na platni.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Re: Adams JL T-13 125

#8 Príspevok od užívateľa Kalos » So Jún 21, 2014 4:59 pm

VLADY tak som trochu pátral a niečo som vygooglil http://motoride.sk/?P=phorum&tema=lentak&tid=57410 dosť zaujímavá debata o zadných kufroch . Normálne som dostal strach kupovať ďalší plastový. Predávajú aj také ako keby "hliníkové" nebolo by to lepšie ? Alebo nejaké látkové ? Pozeral som aj na to Givi a nenašiel som tam môj typ skútra . Z tými čínami je to ťažké no cokeď by som vyvalil na priateľku cenu značkového skútra tak by sa ma opýtala či mi nešibe :fool: že či nemám kam peniaze dávať . :x
Naposledy upravil/-a Kalos v Ne Jún 22, 2014 10:29 am, upravené celkom 1 krát.
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Adams JL T-13 125

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 21, 2014 5:50 pm

Ak kúpiš najmenší GIVI alebo KAPPA bude stále troška väčší ako ten čínsky...nemáš čo riešiť . A hladať podla typu scootra ? podla mňa blbosť pretože tam asi skorej ide o nejaký rozsah že ja si na Burgera nedám nejaký 28L najmenší a Ty zas 50L Maxiu. To je celé. A že dakto stratil aj ja som skoro stratil ale z dôvodu že praskla kovová platňa namontovaná na scootri ako original SUZIKI diel. Už to držalo len tak tak na poslednej tretine prierezu materiálu ,ak by som si to nevšimol tak možno po pár 100km mi to uletí. Ale nestresoval by som sa pretože z tých debát na Motoride nikto moc nepopísal príčinu odpadnutia kufra .Myslím že veľa ľudí ich preťažuje alebo nedodržiava max rýchlosť ktorá je od výrobcu stanovená na max 120. A napísali len že ho stratili , ale prečo ??? už nenapíšu, mohol byť zle zacvaknutý, mohol sa utrhnúť nejaký doma robený nosič a mohlo sa stať kadečo....Ja sa inak chystám že kufor vrtnem na spodku a dám durch šrouby aspoň 3 kusy a veľkoplošné podložky ,nech vylúčim zlyhanie toho zacvakavacieho mechanizmu...aj tak kufor dole nedávam ...Tiež nemám moc dôveru k tomu uchyteniu. Ale zvládol 3 x dovolenku a cca 33 000km bez odpadnutia .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Yamhonsuz
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 10:11 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Adams JL T-13 125

#10 Príspevok od užívateľa Yamhonsuz » So Jún 21, 2014 9:00 pm

Hliníkový zadný...a čo máš ty Enduro :Search:
Ako povedal Vlady..nie je plast ako plast. Vid Givi plast vs Cocase. Inak to vyzerá, inak to vonia, inak sa to správa a inak vydrží.
Zatiaľ čo najväčšie 50l Cocase maju písané max. do 5-6kg tak Monokey platne majú 10kg, Monolock(menšie od givi) majú tých 5-6kg.
A v živote som nevidel ani nepočul že by niekomu odletel plastový Givi alebo Kappa kufor.
A občas je fájn sa neriadiť tým čo sa píše na Motoride(teda skôr väčšinou sa neriadiť). Na Motoride som chvíľu pobudol a po prečítaní desiatok topicov som mal dosť všeliakých múdrostí. :unknown:

sewer
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 6:32 pm
Skúter: majesty 250/bola/ kawasaky z750s
Bydlisko: Gbely

Re: Adams JL T-13 125

#11 Príspevok od užívateľa sewer » So Jún 21, 2014 9:13 pm

skus sledovat temu kameny mlyn a mozes sa pripojit a pokecat
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Re: Adams JL T-13 125

#12 Príspevok od užívateľa Kalos » Ne Jún 22, 2014 10:50 am

Yamhonsuz ja viem že hliníkový by tam nevyzeral zrovna fajn. Priateľka mi povedala že keď sme spolu išli tak sa o to opierala . Na tú opierku čo je tam . Možno sa to vtedy nalomilo ale otázka znie načo by tam to operadlo bolo keby sa toho nemôžeš ani dotknúť. VLADY fórum motoride nenavštevujem našiel som ho len v googli .Len tu sa dočkám reálnej pomoci a nie pomoci typu "kup si inu motorku ako Čínu" , nie každý máme peniaze na značku. Sewer určite sa pridám aspoň krátkym príspevkom do danej témy :)
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Adams JL T-13 125

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Jún 22, 2014 4:03 pm

No ja si myslím že ani na väčších kufroch to nieje stavané na nejaké sústavné opieranie a určite nie že opieram sa jak doma na fotelke...predsa len je to plast ten kufor a hlavne tá plocha, za ktorú je to uchytené na platňu je pomerne malá.Ozaj na každej strane možno cm 2 ...aspoň teda na mojom kufri čo som pozeral uchytenie tak to predné na ktorom je nastrčený kufor je dosť malá tá plocha. A práve tam je to najviac namáhané pri sústavnom opieraní tam môžu pôsobiť dosť veľké sily isto väčšie ako je povolená záťaž .
A samotná opierka mi príde že je to len na efekt a taká skorej poistka pre spolujazdca že má ešte niečo za sebou .... Alebo že ak sa pri nejakej nerovnosti troška oprie tak aby to na chrbte necítil ten tvrdý plast a zväčša tam je výstupok na deliacej rovine, jak sa odklápa vrchná časť - dekel....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Kalos
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Po Máj 12, 2014 12:37 am
Skúter: Adams jt 125 T-13
Bydlisko: Malacky

Re: Adams JL T-13 125

#14 Príspevok od užívateľa Kalos » Ne Jún 22, 2014 4:10 pm

No jasné priateľka to má už vysvetlené . Neviem či sa o to silno opierala ale to asi nie keďže bola pritisnutá na mne :evil:
Som v podstate moto-amatér :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Adams JL T-13 125

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Jún 22, 2014 4:15 pm

Ak ťa nebúcha po belmbáku pred každou zátačkou, že aby si spomalil je to OK....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"