YiYing 250 Cruiser - SSE

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#26 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Sep 22, 2014 8:58 pm

SSE: mam podobne svetla 2x 35/35 watt a v noci je to horsie ako keby som chodil zo zapalovacom :P potom napis ci to je lepsie, ako to svieti, ci sa to oplati , ake ziarovky .... :) diki :good:
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
SSE
skútrista
skútrista
Príspevky: 261
Dátum registrácie: Ne Aug 31, 2014 10:36 pm
Skúter: Honda CBF 600S,YiYing Cruiser 250, Yamaha XC 125T, Aprilia SR50
Bydlisko: Zvolen

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#27 Príspevok od užívateľa SSE » Ut Sep 23, 2014 6:35 am

No už teraz aj keď to svieti na pol plynu je to lepšie ako pôvodne....dnes idem dat premerať odpor led žiaroviek a starých žiaroviek a asi tam bude problém...nove budu mat len nepatrný odpor a bude asi treba naletovať odpor na kábel lebo to potom blbne riadiacu jednotku pre svetlá...Nové žiarovky by mali mať podľa predajcu odber 9W jedna a svietivosť 600lumenov jedna žiarovka....

Toto je ono: http://www.autoledky.sk/Item/moto-led-biela-typ-ba20d/
Som nový (už niesom nový...či?)...ale učenlivý... :)

Niekdy premýšľam, či nepatrím do blázninca. Potom sa ale rozhliadnem okolo seba a vravím si, že už tam možno som !!!!

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#28 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Sep 23, 2014 9:42 am

Ak tam sú pôvodne dvojvláknové a dal si tam nejaké LEDkové tak môže byť že to svieti tá modrá kontrolka dialková, zrejme nieje oddelený kontakt medzi tlmenou a diaľkovou časťou....A kedže netuším čo konkrétne akú LED žiarovku tam máš , tak len tak teoretizujem.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SSE
skútrista
skútrista
Príspevky: 261
Dátum registrácie: Ne Aug 31, 2014 10:36 pm
Skúter: Honda CBF 600S,YiYing Cruiser 250, Yamaha XC 125T, Aprilia SR50
Bydlisko: Zvolen

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#29 Príspevok od užívateľa SSE » Ut Sep 23, 2014 1:09 pm

VLADY napísal:Ak tam sú pôvodne dvojvláknové a dal si tam nejaké LEDkové tak môže byť že to svieti tá modrá kontrolka dialková, zrejme nieje oddelený kontakt medzi tlmenou a diaľkovou časťou....A kedže netuším čo konkrétne akú LED žiarovku tam máš , tak len tak teoretizujem.
Tieto tam mam: http://www.autoledky.sk/Item/moto-led-biela-typ-ba20d/

Nemôže to byť tým menším odporom led žiarovky oproti pôvodnej dvojvláknovej?
Som nový (už niesom nový...či?)...ale učenlivý... :)

Niekdy premýšľam, či nepatrím do blázninca. Potom sa ale rozhliadnem okolo seba a vravím si, že už tam možno som !!!!

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#30 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Sep 23, 2014 5:42 pm

Nemalo by, nakolko pôvodná žiarovka je zapojená že má spoločnú mínusku a dve plusky ktoré sa prepínajú .Ak to nerobí problémy pri svietení a normálne to prepína jak má dialkové-tlmené, a teda že len tá kontrolka je problém nerieš to...Ktovie jak to je zapojené v tých LEDkách, a že čo je vlastne vnútri okrem tých LED čipov. Pretože môže tam byť pulzne spínaný zdroj-stabilizátor a ten môže byť príčina, že nieje odrušený a preto to hento robí... Inak LEDka nemá odpor ako vlákno žiarovky, má len VA charakteristiku respektíve udáva sa napätie v prepustnom alebo neprepustnom smere. Ktoré ak sa prekročí, tak začne cez polovodičový prechod pretekať v podstate prúd veľký alebo obmedzený len možnosťou zdroja. Diodový prechod sa nechová ako odpor-vlákno žiarovky, preto sa na napájanie LED musí použiť buď nejaký zdroj s obmedzením prúdu alebo sa do obvodu a teda do série s LED zaradí vhodný rezistor-odpor. To len tak na ozrejmenie, skrátka klasickým ohmetrom na LED žiarovke nič neodmeráš na rozdiel od bežnej žiarovky. Ak si na meráku prepneš rozsah na meranie polovodičov tak odmeráš napätie v prechodnom smere čo má Biela LED okolo 3V ak to merák zvládne a má taký veľký napäťový rozsah pritom. A ak je na vstupe tej žiarovky nejaký pulzný stabilizátor tak tam tiež nameráš kdečo len nie relevantný údaj...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SSE
skútrista
skútrista
Príspevky: 261
Dátum registrácie: Ne Aug 31, 2014 10:36 pm
Skúter: Honda CBF 600S,YiYing Cruiser 250, Yamaha XC 125T, Aprilia SR50
Bydlisko: Zvolen

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#31 Príspevok od užívateľa SSE » Ut Sep 23, 2014 7:48 pm

:o tak to som zasa na začiatku...predajca tvrdi, že tam dávaju stabilizátor aby to pri kolísaní nabíjania v motorkách (pri pridaní a ubraní plynu) neblikalo...zaujímavé ale je, že keď napojím žiarovku na nabíjačku na 12V tak svieti raz tak ako keď ju dám do motorky... :unknown:
Som nový (už niesom nový...či?)...ale učenlivý... :)

Niekdy premýšľam, či nepatrím do blázninca. Potom sa ale rozhliadnem okolo seba a vravím si, že už tam možno som !!!!

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#32 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Sep 23, 2014 8:29 pm

No ale zas nabíjačka nieje zdroj stabilizovaného napätia...aspoň teda bežná nabíjačka s trafom a usmerňovačom,kde napätie dosť záleží od odoberaného prúdu. Kľudne naprázdno dá aj 18V . Takže vždy je dobré mať merák, aby človek vedel čo sa deje s napätím . Na scootri je baterka a regulátor a tam zväčša ak je všetko vporiadku viac ako 14,5V nebýva.Baterka sa chová ako filter, takže aj to je rozdiel nefiltrované napätie respektíve prúd z nabíjačky kde voltmeter meria strednú hodnotu a špičkové napätie ktoré môže byť kľudne aj o tretinu vyššie
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SSE
skútrista
skútrista
Príspevky: 261
Dátum registrácie: Ne Aug 31, 2014 10:36 pm
Skúter: Honda CBF 600S,YiYing Cruiser 250, Yamaha XC 125T, Aprilia SR50
Bydlisko: Zvolen

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#33 Príspevok od užívateľa SSE » St Sep 24, 2014 7:01 am

No nic teda...musim to vyskúšať v noci a uvidíme...
Som nový (už niesom nový...či?)...ale učenlivý... :)

Niekdy premýšľam, či nepatrím do blázninca. Potom sa ale rozhliadnem okolo seba a vravím si, že už tam možno som !!!!

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#34 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Sep 24, 2014 1:40 pm

este ma napada...na svetla ide vecsinou striedavy prud u skutrov...a ak tam nie je normalny usmernovac tak to moze svietit slabo kedze si to berie len pozitivne vlny a "elektronika" v ledke to nepoberie(dufam ze moja uvaha je spravna) :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#35 Príspevok od užívateľa VLADY » St Sep 24, 2014 2:12 pm

Je to tak že zvyčajne poldecáky a 125ky to tak mávajú .
No ale ja som rátal že 250ka by mala mať už elektriku ako auto a že všetko je naťahané z baterky a tá je dobíjaná z alternátora ....aspoň teda normálne scootre väčšieho objemu to tak zvyknú mať poriešené. Treba vyšetriť ako je zapojený regulátor .Ak je z neho výstup len plus čo zvykne byť jeden alebo dva červené káble a čierny alebo zelený ako kostra, a do neho idú 3 káble najskorej žlté to je vstup 3f alternátora, tak tam budú žiarovky pripojené na jednosmernú časť a teda vlastne od baterky. Ak je napájane svetiel striedavé tak vtedy ide extra kábel z regleru na svetlá ten potom len obmedzuje maximálnu hodnotu napätia aby neodpalovalo žiarovky pri vysokých otáčkach motora že by liezlo z alternátora už potom moc vysoké napätie.
Ale pri číňanovi človek nikdy nemá istotu jak a čo zapojil aby ušetril...kľudne tam môže ísť na žiarovky striedavina ....treba stiahnuť schému isto nebude problém niekde vyňuchať a pozrieť to zapojenie
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SSE
skútrista
skútrista
Príspevky: 261
Dátum registrácie: Ne Aug 31, 2014 10:36 pm
Skúter: Honda CBF 600S,YiYing Cruiser 250, Yamaha XC 125T, Aprilia SR50
Bydlisko: Zvolen

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#36 Príspevok od užívateľa SSE » St Okt 22, 2014 10:10 pm

Vlady: ked tam zapojim klasicku 1ziarovku spolu s1 led tak led nesvieti a ked klasiku odpojim tak led zacne svietit. Ak zapojim 2 led tak svietia...zalozil som tam 2 klasiky 40/45w a po cca 10 minutach mi to prestalo svietit uplne...ked som to chcel na druhy den rozobrat tak som to skusil zapnut a zrazu to svietilo... [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]
Som nový (už niesom nový...či?)...ale učenlivý... :)

Niekdy premýšľam, či nepatrím do blázninca. Potom sa ale rozhliadnem okolo seba a vravím si, že už tam možno som !!!!

Užívateľov profilový obrázok
SSE
skútrista
skútrista
Príspevky: 261
Dátum registrácie: Ne Aug 31, 2014 10:36 pm
Skúter: Honda CBF 600S,YiYing Cruiser 250, Yamaha XC 125T, Aprilia SR50
Bydlisko: Zvolen

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#37 Príspevok od užívateľa SSE » St Okt 22, 2014 10:10 pm

Asi tam necham ledky a pridam pridavne ledky este...
Som nový (už niesom nový...či?)...ale učenlivý... :)

Niekdy premýšľam, či nepatrím do blázninca. Potom sa ale rozhliadnem okolo seba a vravím si, že už tam možno som !!!!

Užívateľov profilový obrázok
atllas71
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Ne Júl 27, 2014 8:07 pm
Skúter: Peugeot Satelis 125i 4v, Honda XL700VA Transalp
Bydlisko: Horný Hričov

Re: YiYing 250 Cruiser - SSE

#38 Príspevok od užívateľa atllas71 » Št Okt 23, 2014 8:29 pm

SSE skús tam dať halogény, robia sa aj s päticou BA20, nemyslím si že máš hlavné svetlá kontrolované elektronikou, obyčajne je to len cez relé a poistku.

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"