Keeway Silverblade 125, problém z akceleráciou

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Majky684
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Nov 05, 2020 4:17 pm
Skúter: Keeway Silverblade 125EFI

Keeway Silverblade 125, problém z akceleráciou

#1 Príspevok od užívateľa Majky684 » Št Nov 05, 2020 4:28 pm

Zdravím, nedávno som kúpil túto mašinku Keeway Silverblade 125 prerobenú pôvodným majiteľom na 150cc. Najazdil som na nej cca 300km keď som s ňou začal mať problémy. Išiel som domov a pri akcelerácii zrazu skúter stratil výkon a začal ma strašne brzdiť, tak som zastavil na boku cesty, poobzeral či niečo nieje spálené alebo či sa náhodou brzdy nezasekli. Nič som nenašiel skúsil som skúter naštartovať a vyzeral že funguje bez problémov. Tak som pomaly začal akcelerovať keď pri 6 000 otáčkach (alebo pri prudšom stlačení plynu) ma znovu skúter zbrzdil a bol počuť nejaký zvuk šúchania. Zistil som že keď idem naňho zľahka tak nemá problém takže som 50tkou došiel domov a nemal som naňho čas tak mesiac stál. Po mesiaci som sa rozhodol rozobrať variátor a hľadať príčinu tam, vymenil som valčeky, poloremenicu, remeň rozobral som spojku tam som vymenil pružinky na spojke a kontrastnú pružinu. Poskladal som to každopádne výsledok žiaden. Potom som začal z údržbou teda výmena oleja, kontrola sviečky a rozobral som vzduchový filter. Ten bol vykuchaný a na mieste kde sa vťahuje vzduch bol zapáskovaný kus peny. Pozeral som či náhodou niečo nevtiahlo do motoru ale nič som v hadiciach nenašiel. Momentálne neviem čo zo skútrom tak by som sa chcel spýtať či niečo podobné niekto nezažil a čo s tým robiť. Nerád by som dával skúter do servisu keďže som študent a na nejaké drahé opravy peniaze nemám. Za každú pomoc ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Keeway Silverblade 125, problém z akceleráciou

#2 Príspevok od užívateľa Dusan » Pi Nov 20, 2020 7:27 pm

Odkial si?

Odoslané z STF-L09 pomocou Tapatalku


Majky684
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Nov 05, 2020 4:17 pm
Skúter: Keeway Silverblade 125EFI

Re: Keeway Silverblade 125, problém z akceleráciou

#3 Príspevok od užívateľa Majky684 » Po Feb 01, 2021 5:06 pm

Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď ale už som to vyriešil. Problém bol v tom že sa mi vo výfuku rozpadol katalyzátor. Na zvuku to nebolo vôbec poznať ale pri vyšších otáčkach už nemal takú priechodnosť a začal "dusiť" motor. Už je to opravené a skúter snáď bude jazdiť celú sezónu bez problémov :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"