Honda Forza NSS 300 - dany01

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
dany01
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Jún 24, 2012 8:31 pm
Skúter: Honda Forza NSS 300

Honda Forza NSS 300 - dany01

#1 Príspevok od užívateľa dany01 » St Jan 22, 2014 3:16 pm

zdravím všetkých
"po nátlaku SnoopyhoBA" :evil: ,prispejem trochou aj ja do fora
po predaji PCX 125 v 02/2013, som si urobil radosť a po dlhočižnom čakaní som 28.8. 2013 našiel doma v garáži skuter Honda Forza NSS 300.
V jesen som najazdil síce len 2500 km , tak zatial je tažko ešte hodnotiť. Ked príde velké plexi, kufor, držiak a niečo pojazdím , budem múdrejší , čo sa týka aj veternej pohody-teraz fúka jak besné.
zatial tolko:

Skúter: Honda Forza NSS 300 rok výroby: 2013

Aktuálny Setup:

Valec: 279cm3
Kľuka: original Honda
Výfuk: original Honda
Variátor+valčeky: original Honda
Zadná remenica: original Honda
Predná poloremenica: original Honda
Remeň: original Honda
Spojka: original Honda
Kontrastka: original Honda
Zvon: original Honda
Karburátor+tryska: vstrekovanie
Sanie + Klapky: original Honda
Vzduchový Filter: original Honda
Tlmič original Honda
Brzdy Nissin, vpredu, vzadu - kotúč
Priemerná Spotreba: 3,2L/100km
Maximálka: 138km/h tacho, bez plexi
Najazdené km (celkovo): 2500km

design: vyvážený - ani veľmi športový ani veľmi usedlý - dal som český výraz
posed : luxusný, velké kreslo, dokonca väčšie ako na sw-t 400 , tiež ma to prekvapilo. moja výška 182 cm , myslím , že spokojnosť
verím že 300-vka bude stačiť aj na dlhšie cesty - tiež zhodnotím ked urobím napr. chorvátsko. max čo som skúšal bolo 138 km/h - tacho. aj to bolo po dllllhom rozbehu, musel som byť prikrčený, akonáhle som sa vystrel nechcelo sa jej dalej - momentálne žiadne krytie s malým origo plexi.
spotreba: pri normálnom jazdení cca do 100 , spotreba podla pc 3,2 l/100km. meral som to aj dotankovávaním.pri ešte pomalšom tempe nieje problém pod 3,0. pri divokejšom tempe aj 3,8l
podvozok: predok trochu tvrdý - mohlo by to byť aj mäkšie pri tých našich cestách niekedy predok na doraz. zadok nastavitelný. na normálnych cestách dobré ale na tých našich - hlavne v BA , je to o hubu, ked človek nevídí daleko dopredu a neobchádza rozbité časti vozovky
jazda vo dvoch: zatial som skúšal len na krátko a spolujazdec bol spokojný , ked dáme Croatiu , uvidím čo povie.

V krátkosti asi tolko, a teraz sa do mňa môžete pustiť.
fotka osekana.jpg
Prílohy
fotka(1).jpg
(4.26 KiB) Zatiaľ žiadne stiahnutie
fotka(2).jpg
fotka(3).jpg
forza s plexi.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Honda Forza NSS 300

#2 Príspevok od užívateľa Čeme » Po Jún 09, 2014 7:38 pm

Super stroj. Ja som rozmyslal tiez nad kupou. Ale asi to dopadne tak ze investujem po čase do Integri. Ak nie tak potom NSS 300. Ale to je hudba +- dvoch troch rokov. Ale krasna motorka.!!! :)

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Honda Forza NSS 300

#3 Príspevok od užívateľa potapac » Po Jún 09, 2014 9:18 pm

Toš nech slúži. Dúfam že budeš spokojný.
Ja keď budem veľký, tiež plánujem ísť do 300ovky..
ale asi by som ostal verný SHčku.
Túto som obzeral u Žubora v BB.. to už je poriadny kus skútra.
Tak že veľa dobrých kilometrov :good:
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Honda Forza NSS 300

#4 Príspevok od užívateľa potapac » Št Aug 14, 2014 8:41 am

vcera som mal moznost povrcat a pokukat NSS300..
velmi zaujimavy stroj..ako sa ti na nej vozi?
Mas nejake postrehy +- .. napis hodnotenie nebud skrob :beer: :D
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Honda Forza NSS 300

#5 Príspevok od užívateľa Čeme » So Aug 16, 2014 9:37 am

kedze Dany01 na nas kašle tak sem kopirujem jeho skusenosti ktore uverejnil na inom fore.

Re: Honda Forza NSS 300
od dany01 » 30 srp 2013, 20:43

zdravím všetkých, včera som nestíhal - jazdil som o život /300 km/,dnes 150 km chcem oznámiť že od 28.8. mám v garaži zaparkovanú Forzu - striebornú. Síce po nekonečnom čakaní ale predsa dorazila. Zatial pripájam jednu foto , ked to nafotím priložím dalšie.
prvé dojmy:
- vynikajúce sedlo - na mojich 182 cm pri vyložených nohách na šikmých plochach ešte cca 8 cm palubku od kolien, po 300 km som ani necítil že som na motorke
- motor, som skúšal max do 100 km/h , predsa len zabehavam, ale ide ako strela
- samozrejme pôjdem do veľkého plexi, toto je ako na motorke - žiadne
- pruženie - zadok je nastavitelný, tam je to v pohode, predok by mohol byť trochu mäkší, pri normálnych priečnych hrboloch je to ok ale pri našich "špeciálnych" - niektoré majú strašnú výšku, je to horšie. Vtedy mám pocit , že idu na doraz - naštastie ich je pár. na normálnych cestách dobre. Ešte sa moc nepúštam do klopenia, musíme sa zohrať.
- zatial spotreba podla PC, mi pri surovom motore ukazuje 3,2 l, ak to je správny údaj je to super, lebo som jazdil s kamošom a ten stale predomnou 90-100 km/h. Zmeram to klasickou metodou , napíšem.
- úložný priestor: vlavo na palubke veľká schránka s 12V zasuvkou, otvoritelna ked je kluc v spínačke, tak ako sedlo a nadrž.V pravo malá priehradka otvoritelná samostatne. Podsedlový priestor je síce velký ale už tam dve prilby nedám, ako píše výrobca - mam tam kopec potrebných vecí - lekarnicka, zamok,lepiaca sada, atd, takže prilba len 1 - nevadí aj tak pôjdem do kufra.
- tolke prepieraný dizajn - z predu je veľmi pekné - svietia parkovačky + obidve svetlá, parkovačky v priestore smeroviek, takže svietia na oranžovo, vzadu pekné tiež, palubka super,
Zatial asi tolko, dalšie postrehy budem dodávať postupne.


0
Re: Honda Forza NSS 300
od dany01 » 01 zář 2013, 21:40

dakujem , budem užívať. neviem či som prvý, ale ked to má byť tak budem.
-včera som dal skušobne tachometrových 130 km/h, síce v proti vetre ale išlo to prekvapivo dosť lahko, motor točil 7500 ot/min, samozrejme nič príjemné , s týmto miniaturným plexi. ked bude vačšie určite sa to zlepší.
-dnes som vyskušal jazdu so spolujazcom - bracho cca 90 kg, mojich 90 kg, tiež vetrisko takže to hadzalo, už to bola iná jazda , iné otáčky, ale potreboval som obchvate pridať a nemala problém 120 km/h. samozrejme už mierne stupla spotreba s dvoma, ale ako som ho vysadil a urobil par km , hned išla dolu. pruženie som pritvrdil na 4, ale nejako som necítil rozdiel.
bracho chválil sedlo - že velmi pohodlné , nechcem zveličovať ale toto sa vážne honde podarilo - šoferove veľmi dobré, spolujazdec chválil. dokonca tvrdil , že aj jazda je pohodlná - žiadne rany , a to je BA neskutočne rozbitá
mam 700 km takže za chvílu na 1000 km prvý servis , som zvedavý ako to v honde dopadne. další je čo ma zas prekvapilo až v 12000 km, honda dala interval skoro ako na aute - ja ho ale budem vypuštať pred zimou, tak ako to odprúčajú vyrobcovia moto.
zatial tolko

0
Re: Honda Forza NSS 300
od dany01 » 07 zář 2013, 22:21

Pridavam dalsie poznatky:
- PC ukazuje spotrebu, taku aku som nameral manualne, zatial 2 nadrze: jazda kombinacia mesto, mimo mesto- 90-100, sem tam aj plny plyn, obiehacky na 1 - tkach
- vyklapacka mi pod sedlo nevojde, len mensia integrala, bez kufra sa nezaobidem
- takisto musi byt velke plexi
- znova chvalim kreslo
- mam cez 900 km,zajtra dojazdim, buduci tyzden idem na 1000 km servis , dam vediet ako som dopadol


0
Re: Honda Forza NSS 300
od dany01 » 11 zář 2013, 13:56

mam za sebou servis po 1000 km , 1,4 l oleja Shell advance ultra 10W40, filter - kovový /ako na velkých moto, alebo aute/,
a to najlepšie ! cena! nedá sa nič robiť ale 68 euro, čo je dosť vzhladom na to že sa len vymienal olej + filter.
nuž nemal som inú možnosť, ked to chcem mať v záruke.
nechcem ani špekulovať , čo bude stáť veľký servis, ak by sa napr kontroloval variaroť, menil olej v prevodovke.
typujem , že sú schopní vypýtať aj 150 e, možno aj viac s ventilami
info: 1 l oleja Shell ultra stoji cca 8,50 e, filter cca 7 e, zakže ak si to budem robiť neskôr doma - do 20e
skoda , že Givi, Ermax, Bionce, Puig zatial nič nerobia , veľké plexi by som potreboval ako soľ

dany01
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Jún 24, 2012 8:31 pm
Skúter: Honda Forza NSS 300

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#6 Príspevok od užívateľa dany01 » Ut Sep 16, 2014 9:26 pm

to: ceme
nekašlem na nikoho , len už moc na fora nechodím a ked som sem chodil , tak sme tu boli tuším 2 -ja............
vidím , že máš sw-t 400, to bol môj vážny favorit - jazdenka, mal som na ruke dobré kusy za cenu o niečo menšíu ako Forza, s málo km a original stavom , ale nakoniec to Forza vyhrala. trochu ma odradila hmotnosť - je to už parník a spotreba je určite vačšia ako na napr. 300- vke.
Honda je Honda - myslím , že toto už v mojom prípade neplatí. možno som si to odskakal aj za ostatných ale snad už stačilo.......
ja mať viac penazí šiel by som ešte do Integry , ten stroj sa mi neskutočne páči, teraz po facelifte je zvačšený aj priestor na nohy - je to skuter - moto / mačko - pes/ , ale vydarený.
síce mi forza vyhovuje - vykonom, priestor sa tiež da, spotreba môže byť, ale na vačšine našich cestách je so skutrovými malými kolečkami o hubu - hlavne v BA , ale aj v okolí a na toto je Integra lepšia , s velkými kolesami.

a k tomu - "Honda je Honda....."
Kedže je tu debata o mne bezomna , tak trochu pridám aj ja.
- to minicooper : kedže to máš tiež od forestra - "klebetná baba" :):):):):) , nadhadzovať tému , že som počul že Forzy žeru olej je dosť vedla trefa
- ano forester to má odo mna, a musím trochu opraviť jeho tvrdenie - nieje to žiadny prototyp , ani oživená maketa ale riadny funkčný stroj.a s ktorým som bol spokojný nebyť kontroly stavu oleja vlani pred zimou. len tak zo zvedavosti som pri 2400 km , /1. výmena pri 1000 km/ vybral mierku oleja a čuduj sa svete nie a nie namerať hladinu - pri 1000 km som stál pri mechanikovi ako mi ukázal kolko oleja tam je. ak by niekto chcel polemizovať o zlom zabehu , je max na omyle , na to som si dával extra bacha.
Kupil som olej, dolial extrémnych 0,4 litra a šiel do servisu oznámiť im takúto správu. Také divné pohlady aké na mna dali som dlho nevidel - Honda a chýbajúci olej??? a motor skoro prebraný z SH 300?? Dohodli sme sa , že na jar mám najazdiť cca 1000 km znova sa ozvať. zas chýbalo cca 0,3-0,4 litra. najskôr si mysleli či to nebude zabehom ale tiež sa im to nezdalo. tak som doniesol moto po dalsom 1000 km ,ked už bola hladina skoro na minime a ony doliali a zablombovali otvory - vypuštací šrob, nalievací a filter. po najazdení cca 1000 som sa znova hlásil a vtedy zistili že ozaj žerie olej chýbalo im cca 0,3 litra. s otvorenou sánkou na to kukali a rozhodlo sa že sa pretesní motor- kružky, guferá, tesnenia hlavy - aj ked motor bol čistý.
diely síce chodili dlhšie ale nakoniec som pristavil skuter do servisu kde pri rozobratí zistili že valec ma ryhu. takže som ešte týžden čakal na nový valec.
po najazdení cca 1300 ma zavolali aby som pristavil na kotrolu moto a oleja je tam tolko , kolko má byť.
Kedže po tortúre z dokazovaním som už importérovi moc neveril, z iného zdroja som si pozisťoval , že v honde euro centrále a v japonsku to len tak neberú na lahkú váhu a vyžiadajú si všetky diely na preskumanie /"že šikmáč ktorý to skladal možno príde o ruky"/, lebo takéto veci sa stávajú čírou náhodou a hlavne u tak vycibreného motora ako je SH 300.
na zaver, pri najbližšom servise , ktorý mám za cca 3000 km si znova skontrolujú a dokonca mi bolo povedané , že záruka sa predlžuje o 1 rok - len si ešte musím od toho vypytať nejaký doklad. takže na 3 roky - možno ale len na motor.
a teraz sa môžete do mna pustiť....... :):) ne hondáci....

-- 23. 7. 2014 20:53 --

ešte aby som nezabudol , som celkovo s Forzou spokojný - spotreba OK, akcelerácia skoro ak 400 vka, posed ok, možno by som prijal viac miesta na natiahnutie nôh ale viem si s tým aj inak poradiť.
- sam som ostal prekvapený - jazda vo dvoch 90 kg važiacich v 120-130 tacho po dialnici , naložený kufor, pod sedlom, v protivetre a to do 4,0 litra na 100 km. ja som sa vzadu neviezol ešte ale bracho si vôbec nestažoval.

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#7 Príspevok od užívateľa Čeme » Ut Sep 16, 2014 10:25 pm

Nazdar Dany01 som rad ze si spat. Samozrejme ja som to myslel s humorom ze na nas kašleš nič zlé za tym nehĺadaj.

Tak si moja krvna skupina trocha sa rozpisem. Honda a kvalita. Všetko je asi o stasti.
Ja som mal Hondu Lead fungel 110. Posledny model tri roky 10500km bez ziadnej investicie. Potom prisla nova SH 2013 ABS dve leta tiez bez investicie.11 000km Nakolko sa nam syncek narodil tak uz manzelka nechcela jazdit tak som si kupil SW-400 pozeral som aj Fozu ale hlavne tiez Integru dokonca som aj jazdil na nej. Ale len na 700 nie na novej 750. Co ma odradilo bol ziaden priestor ina na helmu a to ze mala Integra retaz co treba ak chces aby bola bez problemov mazat cca kazdych 500km. Ale su na predaj dve jazdenky v Honde. No a samosla Lead mala male kolesa a SH 16" co je super. Ale nakoniec vyhrala SW400 2011rv proste super priestor dve sedadla plnohodnotne plus mega kufor Givi. Nebolo ocom. A spotrebu mam 4,3L a to mam 105kg. Tak spotreba super. Takze tvoj problem s Forzou co bol je asi vynimka. Lebo co tu citam tak Aprilie a Gillera maju ovela viac problemov ako Honda.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » St Sep 17, 2014 9:14 am

dany01 napísal: a teraz sa môžete do mna pustiť....... :):) ne hondáci....
Prečo by sme mali??? každý si kúpi to čo sa mu páči , na čo má peňáze alebo čo sa mu výhodne podarí... Nech Ti slúži k spokojnosti.
PS: celkové investície počas životnosti hocijakej mašiny myslím že sa odvýjajú aj od toho, kto ako s tým zaobchádza alebo zaobchádzal pred Tebou....
A k miestu na nohy,v tom je B400 neprekonateľný, :O:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#9 Príspevok od užívateľa Čeme » St Sep 17, 2014 9:19 am

:good: :good: Vlady

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#10 Príspevok od užívateľa Rips. » St Sep 17, 2014 1:54 pm

Krasny scootrik. Prajem vela najazdenych km :-) A k tym problemom aprili a giler na fore treba pozerat na ich vek. Vsetko to ma cez 5 rokov. Ja mam nexa 2009 sice som tento rok na nom nabehal iba 7k ale ziadny problem :-)
podpis som si este nenastavil

dany01
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Jún 24, 2012 8:31 pm
Skúter: Honda Forza NSS 300

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#11 Príspevok od užívateľa dany01 » St Sep 17, 2014 5:49 pm

to ceme:v pohode , vobec to neberiem osobne......

nechcem to tu riešiť , netýka sa to Hondy, len spomeniem známeho , ktorý kupil drahé Piaggio X10 500 a bol z neho na prášky, lebo ho nevedeli opraviť ani v servise......, neviem teraz ako dopadol, ale keby sa ho vedel zbaviť , už ho určite nemá.....

- sw-t 400 ako aj B400, Majesty 400 som chcel ale ako som písal dosť ma odrádzala hmotnosť , a mal som obavy či to nebude žrať ako auto a o to v prípade skutra práve ide aby som jazdil za čo možno najmenej, nestáť v zápchach celé hodiny po BA, o pocite na moto ani nehovoriac.
Mam ho na dochadzanie do práce, nakupy, a sem tam ked zostane časť aj na občasné povozenie - ani neviem ako ale za rok som nabehal 10500 km , to som nejako výlety neriešil a ešte určite tento rok nieje koniec.
Integra je síce skutro-motorka, iný pocitz jazdy - menej krutenia, hopsania, posed, ale uložný priestor sa dá riešiť velkým kufrom, prípadne aj bočnými. Len tá cena je divoká - 8500 euro pred zlavou, je už dosť ..........
čo sa týka tej retaze, myslím že s tým až taký problém nieje - čítal som že suché mazače retaze, vydržia aj 5000 km. samozrejme,že lepšie by bolo keby tam dali napr. remen , ako ma kopec iných moto
Po tých peripetiach som chvílu aj banoval , že som mohol zobrať napr. yamahu X-max, pačilo sa mi aj Kymco downtown, je pravdou že som skoro skočil aj do taliana , ale to som naštastie bol známymi odhovorený.
možno som bol premotivovaný na Hondu, tešil som sa na nu ako malý chlapec - čakal som 3/4 roka, ale na druhej strane som nemal dôvod neveriť- mal som PCX a o nom som ani nevedel , že ho mám - chodil jak hodinky. Mám síce ešte nejaké výhrady , ktoré budem riešiť na prehliadke , tak som zvedavý ako ich budú chcieť riešiť. Možno to bolo aj tým , že mám jeden v prvých kusov - 57 v poradí a niekto si to musel "odskákať......."

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#12 Príspevok od užívateľa Čeme » St Sep 17, 2014 6:08 pm

Dany presne ako pises. Integra uz mala tie kufre v hodnote 1300€ bola to necela dvojročna jazdenka za 7000€ ale proste aj peniazky aj ta spotreba tak som sa rozhodol pre SW ale Integra mozno raz bude ked uz bude clovek mat cas len na jazdenie s partičkou ked jedino co rano zoberie clovek do ruk v lete bude mapa a povie si kam ide.

Forza je krasny skuter a vies proste aj u auta aj ked si kupis Mercedes nemaš istotu ze nebude blbnut proste mas smolu.

mozno za par rokov tam daju variator alebo kardan. Ale ten co ju navrhoval povedal ze chce ako si aj ty pisal scooter motorku a preto je tam retaz.

vsetko su len stroje a tie sa bohuzial kazia ale ked je moto v zaruke a nevedia to ani v servise opravit ako pises u kamarat v Piaggiu tak to je smutne a o nerv. :evil:

dany01
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne Jún 24, 2012 8:31 pm
Skúter: Honda Forza NSS 300

Re: Honda Forza NSS 300 - dany01

#13 Príspevok od užívateľa dany01 » St Sep 17, 2014 9:02 pm

len pre porovnanie vzhladu,dizajnu,pripajam foto mojej Forzy a X-maxa 250 mojho znameho z vyjazdu po AT
Prílohy
P1140998.JPG

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"