Honda fsj600 silverwing - macimir

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
macimir
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Apr 08, 2015 5:32 pm
Skúter: piaggio x9 250
Bydlisko: Banská Bystrica

Honda fsj600 silverwing - macimir

#1 Príspevok od užívateľa macimir » Ut Sep 15, 2015 9:51 am

Tak nadišla chvíľa kedy mi 250tka začala byť slabá (piaggio x9 250) . Aj napriek pôvodnej myšlienke prejsť na veľkú motorku, nakoniec mi nedalo opustiť to pohodlie ktoré skutre ponúkajú a po dlhšom rozhodovaní medzi burgmanom 400/650 a silverwingom 600 nakoniec s prehľadom zvíťazil silverwing.
Je to ročník 2003 s 38tis km. Zatiaľ ešte prekonávame nejaké detaily spôsobené tým že predošlý majiteľ toho za posledné 2 roky moc nenajazdil a parkoval to vonku, ale nie je to nič čo by mi bránilo si naplno vychutnávať jazdu :)
Včera som ho bol prihlásiť a akonáhle som mal v rukách TP zobral som sa priamo od policajtov že sa trochu preveziem...nakoniec z "trochu preveziem" bol vyletík z BB do LM cez Čertovicu a naspäť okolo Liptovskej Mary a cez Donovaly :D a môžem povedať že som sa celú cestu škeril ako malý chlapec :) ten záťah 600vky je úžasný a aj keď je to riadne hebedo tak do zákrut ide skoro sam takže tu Čertovicu som si užil maximalne :)
Prílohy
20150913_125303.jpg
20150913_125329.jpg
20150913_125316.jpg
20150913_122830.jpg

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Honda fsj600 silverwing - macimir

#2 Príspevok od užívateľa potapac » Ut Sep 15, 2015 11:53 am

Tak vitaj medzi silver wingáčmi .. veľa pekných kilometrov.. ja mám síce len 400vku ale presne viem o čom píšeš.
Veľa radosti a zážitkov s Hondou Ti želám..
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Honda fsj600 silverwing - macimir

#3 Príspevok od užívateľa gombo » Ut Sep 15, 2015 6:53 pm

Nazdar chlape.Tak ta zdravim.Mam tiez SW600 a neviem si ju vynachvalit.mam ju niekolko rokov a nula poruch.Len pravidelny servis.Jedine co ma trocha stve,je spotreba.Mam sice 110kg,turisticke plexi,bocne brasne,vzadu maxiu 55 a vacsinou jazdim s ladvinkou,ale aj tak sa mi zda spotreba 6-6,5 dost.Tolko mi zere VL1500LC a to je iny parnik.ale inak nanu nedam dopustit.Pohodlie,tah,cestovna rychlost,jednoduchost,dvojvalec ulozeny v rame a nie na zadnej vidlici a lacna udrzba oproti buraku 650.Mam snou pochodenu celu europu.
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

macimir
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Apr 08, 2015 5:32 pm
Skúter: piaggio x9 250
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Honda fsj600 silverwing - macimir

#4 Príspevok od užívateľa macimir » Ut Sep 15, 2015 9:05 pm

Ďakujem za privítanie páni
Zatiaľ to ešte nie je ta pravá rozkoš nakoľko má ešte zopár drobných problémov ktoré je treba poriešiť aby to potešenie z jazdy bolo dokonalé.
Keďže predošlý majiteľ za posledné 2 roky najazdil asi 500km z toho tento rok cca 200 a silver parkoval pod plachtou vonku tak zoxidovali kontakty na snímačoch brzdových páčok a teda nesvietili brzdove svetlá. To už je vyriešené, keďže ma kvôli tomu vyhodili z STK :) parkovacia brzda má po zatiahnutí tendenciu sa zaseknúť a tak som včera dva krát musel uvoľňovať ručne a bantovať rukou okolo horúceho výfuku.
Tachometer trochu premeriava, teda trochu dosť...pri presnej 50tke ukazuje presne 60, na 80tke čosi cez 100 atd.
No a to najnepríjemnejšie je akési divné pukanie od prednej vydlice pri otáčaní riadidlami zo strany na stranu...znie to ako keby niečo niečomu zavadzalo ale ešte som sa na to nestihol pozriet.
Ak mi viete nejak poradiť čo s tým budem len rád, ale sú to také drobnosti že radosť zo silverwinga mi to ozaj nepokazí a okrem toho pukania ma nič z toho ani nejak extra netrápi :P
Potapac: ty si z Badína? Kto sa ti stará o SW?
Gombo: s tou spotrebou súhlasím. X9tka jazdila za 3 litre takže keď som včera natankoval 10 litrov a po 200km som bol prakticky presne tam kde som bol pred tankovaním (aj fyzicky aj čo sa stavu palivometra tyka :D ) tak som ostal trochu zaskočený ale tak vedel som už dávno čo čakať a tak nejak som s tým rátal. S mojimi 100kg a topcaseom si teda vzala cca 5,5l. dúfam že keď porobím tieto drobnosti tak už ma bude tiež čakať už len bežná údržba a nula porúch :)

Užívateľov profilový obrázok
driversk
skútrista
skútrista
Príspevky: 299
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2014 10:04 am
Skúter: Hamburger 650 Hatatitla
Bydlisko: Trnava

Re: Honda fsj600 silverwing - macimir

#5 Príspevok od užívateľa driversk » Ut Sep 15, 2015 9:13 pm

Gratulujem k novému stroju... :good:
A zo spotrebou si hlavu nelám, je to daň za luxusné vozenie ::
A / CZ / D / H / HR / I / PL / SLO / BIH / LT / LV / EST / FIN / S / DK

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Honda fsj600 silverwing - macimir

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Sep 15, 2015 9:16 pm

macimir napísal:..........Aj napriek pôvodnej myšlienke prejsť na veľkú motorku, nakoniec mi nedalo opustiť to pohodlie ktoré skutre ponúkajú ........
Moja reč!!!!
PS: Sedel som na tom raz na skúšku a moja veta po jazde bola ...ide to jak sprosté...respektíve som použil univerzálny slovenský výraz začínajúci na "J".
No ale napokon som zobral niečo slabšie aby bol do budúcna ešte možný upgrade ....
Gratulujem, :beer: užívaj v zdraví a z rozumom. Lebo ťahať za plyn nadoraz dokáže aj cvičená opica... :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Honda fsj600 silverwing - macimir

#7 Príspevok od užívateľa potapac » Ut Sep 15, 2015 9:38 pm

cav, ano byvam v Badine.
O skuter sa staram sam ... vymenil som si oleje, vzduchovy filter..
Ostatne som este neriesil,nakolko tam mam 12.000 km...
Nemyslim ze by som na bezne veci niekoho potreboval. Ventily asi riesit nebudem
a kedze nemam ABS asi si vymenim aj brzdovu kvapalinu sam. Remena ani variatora sa nebojim
a stahovak na spojku sa chystam vyrobit (zaobstarat) ...

Tak ze asi tolko... zatial
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"