Gilera Nexus 500ie - mirko

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#26 Príspevok od užívateľa Rips. » Po Máj 19, 2014 3:04 pm

Hlavne nedavaj tu restrikciu medzi koncovku a zvod (take sitko). Neviem ci to ma aj achrapovic ale sbk to ma. Inak daka citelna zmena vykonu? Kamos odkedy nahodil SBK tak nanho do kopca nemam sancu.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Máj 19, 2014 5:19 pm

Ak to má zvuk s killerom ako séria...čo by som ja na Leovi za to dal. U mňa je Leo aj s killerom hlučnejší od sériového . Mám ho tam len kvôli tomu že je menší a hlavne ľahší o polovicu.Ozaj je to rozdiel voziť 7 kilo alebo 15 kilo na boku scootra. Inak ak by som tam mal sériový výfuk , tak by mi to osobne nevadilo ak by som to nemal s čím porovnať. Rozdiel vo výkone som ja osobne nebadal.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mirko
chodec
chodec
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St Okt 27, 2010 8:35 pm
Skúter: Kymco Grand Dink 250 - ex, Gilera Nexus 500ie
Bydlisko: Žilina

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#28 Príspevok od užívateľa mirko » Po Máj 19, 2014 8:20 pm

Na tento akrapovic sa da kupit katalyzator ktory sa dava medzi koncovku a zvod, vyzera to ako sitko ale kupuje sa to zvlast, nemam ho. Ten zvuk s db killerom je predsa len trochu iny ako seria ale velky rozdiel to nie je, laik by to nespozoroval. Ja som chcel hlbsi zvuk preto som ho kupil, na vahu som az tak nepozeral a vykon by mal podla papierov stupnut o 1,5 ps. To sa vsak neda citit, skor sa mi zdalo ze pri rychlosti nad 14o kmh to zrychlovalo lepsie ale to budem musiet este vyskusat viac krat aby sa mi to potvrdilo.
Gilera Nexus 500ie, clutch Malossi, sport screen Malossi, vario Malossi Multivar, exhaust Akrapovic, Oxford heat grips

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#29 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Máj 19, 2014 8:29 pm

Minimálny nárast výkonu píšu všetci...či to je aj reálne podložené meraním na brzde neviem...V podstate ak je výfuk viac prechodný a teda menej spomaluje výfukové plyny malo by sa to prejaviť, pretože motor má menej námahy s ich vytláčaním zo spalovacieho priestoru valca.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#30 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Máj 19, 2014 9:06 pm

Tak ak nie si spokojný s tým akrapovičom, vymením za originál :)

odoslané z mobilu
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#31 Príspevok od užívateľa Rips. » Po Máj 19, 2014 10:13 pm

Nepozerajte len na cisla 1,5 kona nic neznamena ale zmena krivky priebehu vykonu sa meni s ladakom. Jasne ze to neni nic zavratne ale napriklad do prudsieho kopca je to citit teda aspon mne tam kamos od kedy ma sbk II vzdy utecie. Navyse na nete sa daju najst grafi z valcov. Akrapovic, Leovince a aj GPR.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#32 Príspevok od užívateľa Dusan » Ut Máj 20, 2014 6:13 am

Cisla neklamu narozdiel od pocitu :P

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#33 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Máj 20, 2014 7:53 am

Ja si zas myslím že ak je na scootri šecko séria, a dám len ladený lauf, tak ten pomer cena-pridaný výkon alebo niečo ako lepšie vlastnosti je veľmi ale veľmi zlý....Takže skorej ide o dizajn a zvuk alebo niečim sa odlíšiť.
Môj názor skromny osobny. Ja som toto nikdy neriešil pretože to je pre mňa úplne nepodstatné či budem na stovke za 10s alebo 12s. Alebo či ma pri jazde do kopca niekto dá alebo nedá...ak ma dá , tak skorej sa vie lepšie voziť ale nie zato že má laďák a ja nie....A ak už sme pritom ak by som mal jazdiť s týmto a kvôli tomuto, tak si nekupujem scooter.
A v mojom prípade mi je úplne jedno či mám nejak posunutú krivku výkonu alebo nemám a mám 35HP alebo 36,8 keď pri sériovom výfuku je všetko OK a dám LeoVince a z desať zastavení na svetlách mi to pri volnobehu 1x alebo aj 2x zdechne :x ...lebo skrátka nemám chuť dávať ďalšie prachy do nejakého POWERBOXU aby som si doladil vstrekovacie mapy .....
Keby som s týmto zázrakom nebol scooter kúpil isto by som toľké prachy vedel aj účelnejšie využiť a jazdil by som s tým sériovým veľkým a ťažkým úplne spokojne tak jak s Leom. A nemal problém zdechlo my a nešpekuloval či to je tým že nemám CAT vnútri alebo že je to tým že má menší odpor a skúšal ho všelijako uškrcovať ...aj tak to nikdy nepomohlo...
Naposledy upravil/-a VLADY v Ut Máj 20, 2014 8:00 am, upravené celkom 1 krát.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mirko
chodec
chodec
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St Okt 27, 2010 8:35 pm
Skúter: Kymco Grand Dink 250 - ex, Gilera Nexus 500ie
Bydlisko: Žilina

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#34 Príspevok od užívateľa mirko » Ut Máj 20, 2014 7:56 am

duky za originál by som si mohol vymeniť aj sám so sebou ale určitú rolu tam hrá aj dizajn :)
K výfuku bol aj grafický výstup z brzdy ale ja sám som na brzde nebol takže to je len teória pre mňa. Na druhej strane si nemyslím že by zrovna výrobca ako Akrapovič zavádzal. Ako hovorím mám to pár dní a to som za ten čas najazdil asi 50 km takže predčasne hovoriť o pocitoch, prvý efekt ako som spomínal pri vyšších rýchlostiach sa mi to zdalo živšie ale to mohlo byť aj placebo, musím sa na to zamerať lepšie pri nejakom dlhšom výjazde.

plne súhlasím že cena za ten výfuk nezodpovedá tomu ak od toho niekto očakáva zvuk alebo výkon. Ja mám však Nexusa skôr ako hračku ktorú viem aj prakticky využiť a ten Akrapovič bol pre mňa skôr srdcovou záležitosťou, tým chcem povedať že aj keď to možno vyznelo že som nespokojný s tým čo mi to dalo nie je to tak. Pre mňa je spokojnosť to, že je to Akrapovič a to ostatné beriem ako podružné, a pre niekoho kto by od toho moc očakával tak také varovanie, že zase zázrak to nie je.

zlucene prispevky. Pravidla, bod c.5
Gilera Nexus 500ie, clutch Malossi, sport screen Malossi, vario Malossi Multivar, exhaust Akrapovic, Oxford heat grips

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#35 Príspevok od užívateľa Rips. » Ut Máj 20, 2014 2:00 pm

Je jasne ze o dakom dramatickom naraste vykonu nemozeme hovorit. Tak isto ani nejak pocitovo to asi nezacitis to uz skor ked dva rovnake scootre postavis vedla seba co isli pred tym rovnako a na jeden das ladak. Alebo potom na brzde:-) Vlady power box je dobry tak na dve veci. A uz keby to chces odladotit s tym vyfukom tak jedine na valce a odladit :-) Pretoze uz s tym vyfukom to bude chcet iny pomer palivo vzduch ako s originalom. Navyse na vykon je tu chip ktory prida vyrazne viac ako vyfuk za tie iste peniaze. Co nam Mirko urcite potvrdi ci ? Inak je nadherny ten vyfuk. Aj si zohnal za daku dobru cenu alebo taku priemernu?? Treba sa poinformovat aj ja by som taky bral :-D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mirko
chodec
chodec
Príspevky: 24
Dátum registrácie: St Okt 27, 2010 8:35 pm
Skúter: Kymco Grand Dink 250 - ex, Gilera Nexus 500ie
Bydlisko: Žilina

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#36 Príspevok od užívateľa mirko » Ut Máj 20, 2014 3:10 pm

mal som aj chip, pri otáčkach okolo 5000 bolo cítiť akoby kopanec (pocit ako ked zopne turbo) a vtedy bolo už skutočne cítiť lepší výkon. Otestujem ten výfuk poriadne v kopcoch, na dialnici a uvidim, v kazdom pripade co sa tyka vykonu tak to naozaj skor ten chip tuning.
Co sa tyka ceny, tam nebol priestor na spekulacie lebo samotny problem bol skor tuto black edition zohnat tu na Slovensku.
Gilera Nexus 500ie, clutch Malossi, sport screen Malossi, vario Malossi Multivar, exhaust Akrapovic, Oxford heat grips

silko22
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St Okt 17, 2018 10:44 am
Skúter: Gilera Nexus 500

Re: Gilera Nexus 500ie - mirko

#37 Príspevok od užívateľa silko22 » Ne Dec 05, 2021 10:08 pm

to Mirko. Ake váhy tých stuplíkov v Jcosta si mal. Ponuka mi viacero a neviem sa dopátrať k nejakej tabulke

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"