Gilera Nexus 500 - papalas623

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Gilera Nexus 500 - papalas623

#1 Príspevok od užívateľa papalas623 » Ne Okt 28, 2012 3:47 pm

Zdravím vás priatelia :)
Takže v prvom rade vám chcem poďakovať za to že som si tu mohol prečítať veľmi veľa príspevkov od vás a tým sa rozšírili moje chabé znalosti v oblasti skútrov. Preto som rád že sa môžem k vám pridať a napísať tu aj svoje skúsenosti.
Tak kde začať...pred niekoľkými rokmi (asi 6 rokov dozadu) som si kúpil svoj prvý skúter(Adams JL 50 QT4). Je to čína ale to mi nevadilo nakoľko som vtedy veľmi túžil po skútri a preto som sa nepozeral na nič iné iba aby sa mi páčil a aby to bola 50 – tka (vodičák som nemal a silnejší mi nechceli dovoliť) :D Krátko som jazdil na tom skútri, bez vodičáku sa ťažko nabehávajú kilometre tak som stihol nabehať iba tak okolo 3000. Potom keď som mal 18 som si spravil vodičák na moto do 25kW a vtedy som už mal jasne že 50 - tka je pre mňa slabá.
Traja kamaráti mali tiež číny tak som sa rozhodol že si tiež takú kúpim. Nakoniec som sa rozhodol pre Jonway Adventure 150. Vzhľadovo sa mi veľmi páčil, mal moju obľúbenú zelenú farbu, proste láska na prvý pohľad. :) S ním som už mohol konečne aj vybehnúť niekde na 200km výlet. Niekedy sám, niekedy s kamarátmi. V tom čase som už čítal toto fórum a už som plánoval ako si zvýšim výkon. Nejaké veci som pokúpil a hneď som bol zase šťastnejší že pôjdem o čosi rýchlejšie :D Prijateľná spotreba..kolo 2,5 l/100km, čo pre mňa ako študenta bolo optimálne. Jazdil som 2 roky..potom som mal nehodu (polámané plasty, zlomený rám), skúter zrelý na vyhodenie..ale nakoľko to bola moja srdcovka tak som dal dokopy za 2 týždne. Pojazdil som ešte potom niekoľko mesiacov, a zrazu sa na bezproblémovom skútri začali objavovať menšie závady: zlomená nakopovačka, zlomený stojan, puknuté zvary na plastoch, batéria pomaly odchádzala, olej začal unikať, štartér štrajkoval...začínal som chápať prečo už nikto nechce čínu aj keď mne niekoľko rokov slúžila pekne. Preto som dal na vaše rady a rozhodol som sa že už nebudem ďalej vrážať do nej peniaze a zvyšovať výkon ale musím si kúpiť niečo silnejšie.

Googlil som veľa, každý večer som behal po nete a hľadal som recenzie na ten pravý skúter pre mňa. Strašne sa mi zapáčil Nexus (ten starší <05), k jeho výberu mi hlavne pomohli aj články člena Jozefko a duky5. Nakoniec som sa rozhodol že si taký kúpim. Vyhovoval mojim požiadavkám, pekný, silný, športový skúter, ideálny do mesta a aj na menší výlet. Začal som teda hľadať rôzne inzeráty nakoľko na nový som nemal financie. Jeden som našiel, malo najazdené, skvelá cena. Šiel som sa na neho pozrieť, pekný, červený, hneď sa mi zapáčil, raz bol padnutý zo stojana tak mal menšie škrabance, ale bol som rozhodnutý že ho kúpim, vravím nech mi ho odloží lebo som musel odcestovať na 2 týždne preč. Vrátim sa a zisťujem že skúter predal niekomu inému. Sklamaný som teda hľadal ďalšie ponuky. Medzitým som sa prihlásil na vodičák nad 25kW, aby som si sám doviezol skúter domov a nemusel sa báť o to že mi spadne z vozíka. Našiel som ďalší, strieborný, trošku drahší, ale po obhliadke vravím majiteľovi že ho kupujem. A tak som sa 26.9.2012 stal novým majiteľom Nexusa. :Yahoo!: Keď som ho kúpil mal najazdené okolo 20500km. Odvtedy som najazdil niečo cez 1000 km, ale hlásim zatiaľ spokojnosť, na výlete cestovná rýchlosť okolo tých 90 – 100, spotreba do 3,5 l. V meste je to okolo tých 4 – 4,5l. Auta predbieham s prehľadom, maximálku som ešte nemal možnosť otestovať, ale max som šiel okolo 140 a to nie s plným plynom :D Na semaforoch vyrážam prvý, kolóny nechávam za sebou. Oproti číne to nemá ani význam porovnávať, brzdiace účinky sú úplne niekde inde, výborne drží na ceste. Na počítač som si už zvykol, škoda len že výrobci neprehodili otáčkomer s tachometrom. Také drobnosti ako osvetlenie priestoru pod sedlom, 12V zásuvka, teplý vzduch z chladiča fúka príjemne na nohy, diaľkové otváranie sedla sú samozrejmosťou. Predchádzajúci majiteľ nalepil zelený LED pásik ako podsvietenie, zapínané tak isto na diaľkove ovládanie a nejaké karbónové fólie pre krajší efekt. Pod sedlom je aj miesto na integrálku, ale musíte vedieť pod akým uhlom ju tam máte dať. Ja tam radšej nosím iba povinnú výbavu. Čo sa týka plexi tak ho mám nastavené na najnižšej úrovni, ešte som nemal moc času sa s ním pobaviť a vyzistiť ako mi vyhovuje ideálne.
Závady: tak sa mi už podarilo zlomiť hlavný stojan(už bol trošku nalomený), nesvieti mi parkovačka (no som zvedavý ako ju vymením) :D v určitých otáčkach mi rezomuje plexi, a ešte jedna vec keď náhodou idem po dierach tak niekde pri prednej vidlici niečo vydáva taký divný zvuk. Ešte som sa na to bližšie nepozeral.
Zatiaľ som nemal moc možností otestovať Nexusa, preto sa už teraz teším na jar, keď sa stopí sneh, a budem si zase môcť slobodne užívať jazdu za krásneho počasia.
Dávam tu aj nejaké fotky, sory ale je to fotené dnes v garáži, nakoľko vonku už nám dnes nasnežilo a je tam trošku zima..:D
Prílohy
nexus 1.JPG
(252.47 KiB) 1053 stiahnutí
nexus2.JPG
(253.86 KiB) 1052 stiahnutí
nexus3.JPG
(258.63 KiB) 1052 stiahnutí
nexus4.JPG
(238.38 KiB) 1052 stiahnutí
nexus5.JPG
(222.99 KiB) 1052 stiahnutí
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#2 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Okt 28, 2012 4:24 pm

Krásavec :)

Veľa šťastných kilometrov a bez závad :)

Ten stojan sa nezlomil kvôli tomu, že bol brúsený asfaltom v zákrutách? Oslabí to materiál a je problém, písal to už aj jozefko.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#3 Príspevok od užívateľa papalas623 » Ne Okt 28, 2012 6:40 pm

Nie, obrusený od asfaltu určite nebol..:)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#4 Príspevok od užívateľa Damo555 » Ne Okt 28, 2012 7:43 pm

Aj ja len červený :oops:
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#5 Príspevok od užívateľa papalas623 » Ne Okt 28, 2012 8:19 pm

Na to ani netreba byť veľký..potom budeš kolenami udierať do riaditok..:D
Červený som pôvodne aj chcel, ale nakoľko som strašne nedočkavý tak som bral čo som mal najbližšie...ale šak časom keby ma farba omrzela tak neni problém to prestriekať na peknu červenú..:)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#6 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Po Okt 29, 2012 8:32 am

Pekny skuter. :good: Len to zelene podsvietenie mi tam akosi "nepasuje", ale 100 ludi, 100 chuti.. ;) prajem vela km bez poruch :beer:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Okt 29, 2012 10:28 am

Ani mne....ale zas pasuje k tým zeleným predným brzdičom :good: ....Aj keď si myslím že čierne alebo červené by boli asi krajšie.Ale to je len vec názoru. Ja mám skrátka k zelenej od určitej doby averziu. :bad:
A celkovo si myslím že na hentaký dospelý scooter je podsvietenie už troška kolotočárske. :pardon:
Jedine že som to zle pochopil, a je to primárne urobené ako osvetlenie podvozku v prípade poruchy. :roll:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#8 Príspevok od užívateľa papalas623 » Po Okt 29, 2012 2:39 pm

Ako ja musím povedať že mne sa to podsvietenie páči, keď ho tam už predchádzajúci majiteľ dal tak nebudem ho predsa dávať preč...:) Ale aj ja som toho názoru že na také veľké skútre už je podsvietenie zbytočné...možno nie iba v tom prípade ako napísal VLADY...v prípade poruchy :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Okt 29, 2012 5:06 pm

Ja na GD som mal tiež na spodku dve trubice z PC.Už ani neviem či modré alebo červené. Jednu v predu a druhú v zadu nad kolesami. Ale to len preto, že na poldecáku som také nemal ...tak aby som mal skúsenosť, a mohol si povedať mám podsvietenie. Ale ani nejak často som to nezapínal. Načo zbytočne dráždiť zelených??? :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#10 Príspevok od užívateľa papalas623 » Ut Okt 30, 2012 12:35 am

Tiež som si na predchádzajúcich dvoch skútroch spravil podsvietenie..na jednom som dal červené trubice, a na druhom pás zelených diod..:) samozrejme netreba s tým chodiť popred policajnú stanicu...:D problémy s policajtmi moc nechcem mať..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#11 Príspevok od užívateľa papalas623 » Ne Mar 24, 2013 11:18 am

No tak aby som to tu trošku oživil..skúter ide stále tak ako má..nakoľko tu máme ešte stále teploty 15 stupňov pod nulou tak sa nedá voziť..ale prvých 30km už mám :D
Čo sa týka servisu tak zatiaľ som nič nemenil lebo predchádzajúci majiteľ povymieňal náplne predo mnou, akurát včera som sa chcel pozrieť ako je na tom remeň s valčekmi...len mám problém povoliť variátor..budem asi musieť vyrobiť ten špeciálny prípravok na jeho bloknutie...lebo 1000 Kč na scootlande teda za neho nechcem dať...remeň vyzeral byť na prvý pohľad celkom ok, skoro by som povedal že je ako nový, ešte sa chcem pozrieť na tie valčeky lebo uvažujem o tých dr pulley..ale to je ešte v nedohľadne..:)
majitelia nexov..čítal som že ten starší ročník do 05 má 8 valčekov rozmerov 25x22 a váha okolo 22g...takže teoreticky dr pulley valčeky by mali byť o 10 percent ľahšie..takže počítam kolo 20g? má ich tam niekto z vás? prípadne ako ste s nimi spokojní?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#12 Príspevok od užívateľa papalas623 » St Máj 08, 2013 3:41 pm

No ja sa tu aj sam rad povypravam :-D
ale k veci...mam mensi problem....objavil sa mi olej pod deklom kde je variator...myslel som ze je zo skrine kde su prevody...tak som to rozmontoval, gufero vymenil a uz rovno aj niektore loziska...po nahodeni vyzeralo byt vsetko ok....ale asi vcera som zistil ze zase tam je olej...a tu je otazka na vas...da sa vymenit gufero co je za variatorom zo strany variatora? alebo budem nuteny dat skuter do servisu lebo to je trosku komplikovanejsie...myslim ze bude treba rozpolit motor atd...pripadne este je nejaka moznost odkial sa tam ten olej dostal? radsej sa najskor pytam vas odbornikov pred tym ako by som cosi pokazil ja sam :-D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#13 Príspevok od užívateľa papalas623 » Ut Sep 17, 2013 10:32 pm

No tak som tu zavítal po dlhšom čase znova :D Aktuálne novinky...čo sa týka toho oleja čo mi tiekol do skrine variatora, tak bolo poškodené gufero na kľuke, vymenil som ho, zatiaľ nič netečie :) začal som pociťovať že mi seká riadenie..takže z easyparts.nl som si objednal celu sadu ložisk krku riadenia...nahodené za cca 2 hodiny, riadidlá nezadrhávajú, nesekajú...davnejšie som to zelené podsvietenie dal preč a nahradil som ho RGB pasikom - aj to dnes šlo do koša...asi som už z toho vyrástol :D Dorobil som si druhú zásuvku na 12V do ľavej priehradky pri riadidlách, nakoľko plánujem časom kúpiť nejakú GPSku tak aby som nemusel ťahať káble až pod sedlo. Nakoľko som bol teraz mesiac a pol mimo Slovenska a zabudol som odpojiť bateriu, takže asi viete čo sa stalo. 8) Dnes kupená nová batéria, zajtra ju odskúšam. Cez zimu plánujem taký menší servis: nové gumy, platničky, olejový a vzduchový filter, sviečku, samozrejme výmena oleja, kontrola chladiacej a brzdovej kvapaliny..a to je asi tak zatiaľ všetko..:)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dukanr
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Sep 09, 2013 7:09 pm
Skúter: Nexus 500

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#14 Príspevok od užívateľa dukanr » St Sep 18, 2013 7:09 pm

zdravim ta..tu zasuvku rozmyslam rovnako umiestnit..vies mi to potom nafotit popripade aj aku si kupil.diki
Aprilia SR 70 /99 factory -ex - - Gilera Runner VX 125 -nexus 500

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#15 Príspevok od užívateľa papalas623 » St Sep 18, 2013 7:48 pm

Zásuviek máš na nete veľa, stačí si vybrať :)
napríklad táto: http://www.td-moto.sk/index.php?main_pa ... ts_id=3904
Len také peniaze za ne dať to sa neoplatí, radšej si popozeraj niekde v tvojom okolí v obchode s autopríslušenstvom, tam ťa to hádam víde lacnejšie...a žeby sa mi chcelo teraz odkrytovať celu kapotáž a pofotiť to :wink: zrovna nemôžem povedať že sa mi chce :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dukanr
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Sep 09, 2013 7:09 pm
Skúter: Nexus 500

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#16 Príspevok od užívateľa dukanr » St Sep 18, 2013 8:03 pm

nie..skor som myslel nafotit to v priehradke ,to bude stacit ide mi o umiestnenie :)
Aprilia SR 70 /99 factory -ex - - Gilera Runner VX 125 -nexus 500

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » St Sep 18, 2013 8:38 pm

Nedá mi nevyjadriť sa k tej cene..to sa zas musel Slovenský predajca s koňom zraziť... pýtať 14E za kus plastu a dva pliešky??? :bad: Sorry ešte som zabudol na dve káblové očká a meter autokábla. Viac ako 5E by som za to nedal...ešte že existujú aj vrakoviská .
Alebo:http://www.ebay.com/itm/12V-120W-Car-Mo ... 51adec49b8
Odporúčam práve takýto, čo je určený priamo na zapalovače z dôvodu použitia tvaru vnútorného plusového kontaktu , ktorý je robený,že chytí a zaistí spodok nabíjačky a nedovolí aby sa vyťahovala samovoľne vplyvom pružiny ktorá odpružuje stredový kontakt v autonabíjačke ...
Naposledy upravil/-a VLADY v St Sep 18, 2013 8:43 pm, upravené celkom 1 krát.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dukanr
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Sep 09, 2013 7:09 pm
Skúter: Nexus 500

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#18 Príspevok od užívateľa dukanr » St Sep 18, 2013 8:40 pm

ved to ,videl som aj do 3e..lenze v kamenej predajni to bude zas top ponuka .sme na slovensku stale.. ::
Aprilia SR 70 /99 factory -ex - - Gilera Runner VX 125 -nexus 500

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#19 Príspevok od užívateľa VLADY » St Sep 18, 2013 8:47 pm

Prípadne tu aj s USB nabkou :http://www.ebay.com/itm/Set-of-DC12V-Au ... 5d3e13151c
Ja veci ktoré naponáhľajú už na SK vôbec nekupujem ...kľudne počkám radšej mesiac na čínu alebo HK...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dukanr
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Sep 09, 2013 7:09 pm
Skúter: Nexus 500

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#20 Príspevok od užívateľa dukanr » St Sep 18, 2013 8:52 pm

tak to uz ano..vse v jednom ..ja som skor nieco taketo hladal..http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1 vratane podsvietenia..
Aprilia SR 70 /99 factory -ex - - Gilera Runner VX 125 -nexus 500

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#21 Príspevok od užívateľa papalas623 » St Sep 18, 2013 8:57 pm

no len mysli aj na to ako to tam uchytiš..:) toto posledné s tým podsvietením máme pod sedlom, a čo som to mal dole tak sa mi zdá že by s tým bolo veľa roboty.:) ja som hľadal najjednoduchšie riešenie..buď aby tá zásuvka mala závit že trebars z druhej strany sa zašrobuje veľka matka alebo iba take nacvakovacie ako býva na spínačoch.. :wink:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dukanr
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Sep 09, 2013 7:09 pm
Skúter: Nexus 500

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#22 Príspevok od užívateľa dukanr » St Sep 18, 2013 9:01 pm

nic neboj vlady ma pozna ,som s tych sikovnejsich :crazy:
resp.na elektriku mam brata ako aj detajli dotiahne k dokonalosti.
To svetlo by sa tam zislo do tej tmavej priehradky..
Aprilia SR 70 /99 factory -ex - - Gilera Runner VX 125 -nexus 500

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#23 Príspevok od užívateľa papalas623 » St Sep 18, 2013 9:17 pm

jj zišlo, to máš pravdu..:) ale tak mne to vyhovuje bez svetla zatiaľ :D na to moje používanie raz za čas to uplne stačí :wink:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#24 Príspevok od užívateľa VLADY » St Sep 18, 2013 11:04 pm

Ešte ma napadlo riešenie použiť zásuvku http://www.dstechnik.cz/autozasuvka-na- ... -2317.html
takúto napr. a mať ju tam len na pár cm kábla a bolo by to flexibilné .A dá sa s tým potom hýbať a nerobí problém ak sa tam strčí aj dačo väčšie...Ale zas teda neviem jak to je s miestom tam kde to chcete montovať . Ja len že dakto mal problémy že zásuvka napevno a nevošla mu potom väčšia nabka lebo zavadzala a nešlo zatvoriť dvierka na kastlíku kde to mal strčené. Aj na B400 je to v takom blbom mieste tá origo zásuvka pár cm od dvierok ...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
papalas623
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So Júl 24, 2010 9:09 pm
Skúter: Gilera Nexus 500
Bydlisko: Skalité
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Nexus 500 - papalas623

#25 Príspevok od užívateľa papalas623 » Št Sep 19, 2013 12:15 pm

Vidíš takáto zásuvka ma nenapadla..keby som mal druhý krát možnosť tak asi by som takú kúpil na tom kábliku... :beer: bolo by to fakt najjednoduchšie riešenie..:)
Na nexuse je špeciálne tvarovaná aj tá skrinka, tak ja som musel trošku porozmýšľať ako to tam umiestniť..
1.jpg
2.jpg
3.jpg
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"