Gilera Nex500 myso

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#26 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Feb 20, 2014 7:34 pm

9 z 10 maxiscootristof odporúča Pulley.... :ROFL:
Ale ozaj, ja som sa s nimi maximálne uspokojil... :pardon: Síce neviem to porovnať už s tým štandartom čo tam bol ale som rád že som ich namontoval . Mám najazdených na nich cca 15 000km.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#27 Príspevok od užívateľa myso » Št Feb 20, 2014 9:08 pm

Okej, presvedcili ste ma. :D Idem ich niekde pozhanat. Dnes som objednal filtre, remen a brzdove oblozenie, tak este poriesim tie valceky a bude nachystany na prve jarne dni ;) .

Inak kde kupujete diely? Ak sa teda mozem na tomto fore takuto otazku spytat. :) Ja som objednal z scootlandu, bo v tomto shope som na nexus nic nenasiel. a Valceky planujem z ebay-u ...
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#28 Príspevok od užívateľa Rips. » Št Feb 20, 2014 9:12 pm

Sme sa zhodli jak zeny v reklame na praci prasok :beer:

Valceky jednoznacne odtialto. http://www.drpulley.info/shop/index.php?cPath=47_63 v utorok som im poslal prachy na ucet a v paitok boli na poste.


Edit: postovne je 3,50€ co je pdola mna v pohodicke. Dostal som aj dake materiely nech si kupim este spojku :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#29 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Feb 20, 2014 9:24 pm

Ja som kúpil aj vodítka dr pulley, mohli by sme sa niekedy všetci stretnúť a porovnať si :).

odoslané z mobilu
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#30 Príspevok od užívateľa myso » Št Feb 20, 2014 9:38 pm

:beer: tak to ma byt. Uz som ich rovno aj objednal. Vzal som 24g kedze tam pisali ze maju byt o 10% lahsie. Diki pani :wink:

Duky, to urcite ano. Hned ako sa otepli dovleciem skuter do BA. Len sa bojim ze budem posledny. Lebo mne vytrie zrak aj kamos na 300vkovom nexuse. Teda do tej 90-100.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#31 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Feb 20, 2014 9:57 pm

Originál má akú hmotnosť?

odoslané z mobilu
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#32 Príspevok od užívateľa myso » Št Feb 20, 2014 10:04 pm

v katalogu je 27.3g, no nevazil som moje.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#33 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Feb 21, 2014 12:13 pm

Ak by boli moc ľahké, vždy sa dajú privážiť o nejaký gram srčiť niečo dnu do toho otvoru v strede kúsok stočeného pliešku a pod....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#34 Príspevok od užívateľa myso » So Feb 22, 2014 8:01 am

Prave takemu laborovaniu by som sa chcel vyhnut. Este pred par rokmi ma to celkom bavilo, ked som si na malom Hyos'e stale doladoval valceky, predpatie spojky, menil trysky v karbe a viac som sa v tom hrabal ako jazdil. No casom cloveka vsetko omrzi.Teraz sa ked tak snazim vytahat z vas co najviac informacii a ucit sa na vasich chybach, pretoze z toho mala volneho casu by som sa fakt radsej vozil ako dovazoval valceky a 5x rozoberal vario.

Tak len tisko dufam, ze s tymi 10% mali pravdu :D
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#35 Príspevok od užívateľa VLADY » So Feb 22, 2014 8:39 am

Inak správny prístup....ja tento názor tiež zdieľam. Som rád že 1-2 krát za rok umyjem scooter a po sezóne spravím nejakú tú údržbu a vymením aspoň olej ....Nieje to u mňa zas celkom len o tom že nemám na to voľný čas ale celkovo moja lenivosť že určité veci ma časom prestávajú baviť. A pritom nemám problém ak treba urobiť a opraviť viacmenej čokoľvek , čo by bolo treba. Ale tiež 5-10x po sebe rozoberať spojku alebo variátor mi príde ako strata času. Len nato aby som dosiahol že teraz mi to ide o 5kmh rýchlejšie alebo som na maximálke o sekundu skorej.... :fool:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#36 Príspevok od užívateľa myso » Ut Feb 25, 2014 11:39 am

Presne toto je moj pristup. 2x do roka umyt je tak akurat :D a na jar si spravit servis. Ja si tiez vsetko robim sam, no bavi ma kazda cinnost max par 10tok minut. Takze pozvarat si plasty po pade bolo fajn, no jeden privareny uchyt sa zlomil a to uz sa mi opravovat nechce. :D Budem to musiet robit nasilu.

K tym upravam. Mne aj zalezi ci sa dostanem na 100 rychlejsie, no kvoli 1sekunde som ochotny obetovat max jednu vymenu valcekov za par korun. Urcite mi za to nestoji nejake laborovanie a ladenie alebo 250eurovy variator. Tie casy, ked som musel byt stale rychlejsi a lepsi ma uz asi presli. Prisiel som na to, ze objem nicim nenahradis a dalsi tuning (ak niekedy vobec) bude kupa silnejsieho skutra. Z GP800 mam od jej uvedenia vlhke sny :D

V nedelu som sa piplal nejaky cas s upravenim plexi. Podlozil som jednou obyc. podlozkou vrchny srob uvhytenia toho plastoveho drziaka, cim sa zmenil jeho sklon (rozdiel cca 3-5mm) a pod vrchne sroby co drzia plexi(na tom drziaku) som dal 1.5cm gumicky. Celkovo sa tym plexi v hornej casti posunulo o 8-10cm dopredu. Takze je teraz kolmejsie. bol som sa odviezt a trosku to pomohlo. Tie turbulencie sa posunuli malicko nad hlavu, teda sa staci len jemne prikrcit alebo naopak troska zdvihnut hlavu a ustanu. Dal som teda to plexi na najpodnejsi uchyt, lebo sa v spodnej casti dotykalo kapotaze a teraz to okrem toho aj lepsei vyzera. No uz nezvysil cas na testovanie, takze neviem ci sa to zlepsilo alebo nie. Uz len dufam v pekne pocasie na dalsi vikend.

Tu je vidiet o kolko sa plexi posunulo.
Obrázok


Aaa foto z testovania :)
Obrázok
BTW. keby ste nahodou mali niekto na predaj plast co kryje vario, dajte vedeit ;). Ten moj je rad ze je rad.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#37 Príspevok od užívateľa myso » Pi Mar 14, 2014 11:04 am

Prisli mi domov nejake darceky, tak som spravil od kupy prvy servis. Vymenil som filtre, olej, remen a valceky za Dr.Pulley. Este som si nevytvoril nazor ci som spokojny, no taha to vdaka nim citelne lepsie, len sa mi zdvihli ot. a cakam ako sa to prejavi na spotrebe. Okrem toho pri dlhsej jazde ustalenou rychlostou mi od variatora idu nejake pravidelne vibracie. (Ako ked huci diferak v aute) ale nieje to nejako vyrazne. takze to asi nejdem riesit.

Obrázok


Vzal som si skuter konecne do BA a chodim na nom kazde rano do prace. Prve rano (5:30) na teplomeri nad Shellkou na Panonskej svietilo 01'C a zodpovedajuc tomu cislu som sa aj citil :D. 2 dni som to riesil neustalym priobliekanim, az som sa nastval, zasiel vcera na motosalon a kupil som si konecne bundu na moto. Vyberal som nejaku turisticku, bo mi neustale fuka na rit. Predsalen ten posed na skutri nieje rovnaky ako na motorke. Vybral som tuto a konecne som sa citil v pohode.

Obrázok

No a nakoniec som zaas laboroval s plexi a prisiel som na to, ze najlepsie plexi asi bude co najmensie. Nech ho dam akokolve a akokolvek sa za nim hrbim, turbulencie ustanu len vtedy, ked sa vyklonim na stranu a vtedy pocujem len fucanie vetra. Ak by ste teda niekto nizsi ako ja(193cm), komu by sa siklo turisticke plexi, mali zaujem o vymenu za mensie, pripadne odpredaj mensieho, celkom by som to uvital.

Aa idem napisat dukymu, ci mi da skusit to jeho male.
Naposledy upravil/-a myso v St Máj 06, 2015 8:26 pm, upravené celkom 2 krát.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#38 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Mar 14, 2014 12:41 pm

Po meste Ti to bude žrať viac možno o takého pol litra...ale zas ušetríš ak pôjdeš ustálenou rýchlosťou mimo mesta lebo vtedy Ti to bude točiť zas menej....Je to aspoň môj niekoľkoročný poznatok z praxe...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#39 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Mar 14, 2014 1:22 pm

tak tak, v meste sa spotreba mierne zvysi, vdaka vyssim otackam pri rozbehu, no vynahradi ti to nizsia spotreba na vylete

plexi poziciam :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#40 Príspevok od užívateľa myso » Ne Mar 23, 2014 11:02 pm

Tak teda uvidim co ta spotreba porobi, zacal som ju uz sledovat. Ale aj tak asi mohli byt tie valceky tazsie pretoze to spravilo naozaj dost velky rozdiel v otackach. Spravil som si aj nejake videa 0-100 s pulley a bez ale chcem to nejako rozumne zostrihnut a spojit. Potom vam ukazem.

Aaaa super Duky, budem ta otravovat este. Pripadne mi na seba daj nejaky kontakt. Bol som teraz tyzden prec, tak som nejako pozabudol na forum :)
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#41 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Mar 23, 2014 11:23 pm

@myso: Tie Dr. Pulley valceky si bral o 10% lahsie? Do buducna planujem aj ja, ale az hodne neskor, ked uz budem musiet menit, lenze ja som uvazoval, ze dam len o 5%, nech to zas nie je nejaka drasticka zmena oproti standardu.

Co sa tyka plexi, mam objednany deflektor MRA, mal som ho uz na dvoch moto a spokojnost, tak ti dam potom vediet ako to pomaha na tomto. Mne paradoxne origo plexi v podstate vyhovuje, ale MRA deflektor je flexibilny a ak nic nezlepsi, tak urcite nezhorsi. A netreba ani vrtat plexi, dodava sa aj s rychloupinakmi, takze je demontovatelny. Slovensky distributor ponuka do konca marca 10% zlavu a 0€ postovne, ak by si mal zaujem. Ja beriem mensiu Sport verziu:

https://www.mrashop.de/erp/catalog/navi ... 0%29&spr=D

Obrázok

Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#42 Príspevok od užívateľa myso » Po Mar 24, 2014 4:55 pm

Hej vzal som 24g a mal som 27g, takze cca o tych 10% su lahsie.

Aa deflektor asi nechem. Pochybujem ze nejako vyrazne pomoze. Najlepsie pre mna bude male plexi, lebo nech robim co robim vzdy je mi najlepsie ked sa vyklonim mimo to plexi.
Naposledy upravil/-a myso v St Máj 06, 2015 8:27 pm, upravené celkom 1 krát.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#43 Príspevok od užívateľa dreamer » Št Mar 27, 2014 9:27 pm

MRA deflektor je uz doma, v sobotu nahodim, vyskusam a dam vediet.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#44 Príspevok od užívateľa myso » Pi Mar 28, 2014 4:02 pm

som nan fakt zvedavy, inak kolko ta vlastne stal ? Lebo kamos mi predvcerom hovoril ze by sa mu take cosi zislo, no nasiel len za 70-80eur, co komentoval asi tak, ze za 80 eur sa radsej prikrci :D ..

Ja som si docasne vymenil moje turisticke za seriove, len sa ku mne musi najskor dostat. Teraz jazdim do prace bez plexi a vyzera ten skuter otrasne. Potvrdili sa mi vsak moje ocakavania. Bez plexi niesu ziadne turbulencie. Do 100 je to celkom v pohodke, no vyssie uz mam pocit, ze mi niekto sedi na hrudi. Takze aspon to male tam musim dat. Skusal som ist aj 150 a dost tazko sa na tom uz drzalo, no stale ziadne buchanie ani trhanie prilby som necitil.(a samozrejme ze som sa musel prikrcit) Takze ja rozhodne to velke nazad nedam.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#45 Príspevok od užívateľa dreamer » Pi Mar 28, 2014 5:00 pm

Po zlave ma vyslo 72€. Nie je to malo, ale pre mna to nie je macka vo vreci ako som uz spominal, mal som ho uz na dvoch masinach, tak predpokladam, ze si svoju robotu odvedie dobre aj na skutri. Inak spracovanie a materialy su top a oproti starsim modelom ma viac moznosti nastavenia, takze laborovat s nim mozes do aleluja, kym nenajdes tu spravnu polohu.

Update: Deflektor nahodeny, bol som sa previezt v rakuskom pohranici a rozhodol som sa pre extremny test, zobral som si len jet helmu ;) Skusal som rozne polohy, ale zdaleka som este nevycerpal vsetky moznosti, lebo staci zmenit sklon, ci vysku len o jeden "zub" a vysledok je hned iny. Ale nasiel som celkom vyhovujucu polohu pri ktorej je aj jazda v jetke pri rychlosti 120 km/h celkom znesitelna. Na jetke mam slnecnu clonu (len na oci, cize kvazi okuliare, nie cely stit), takze som skusal len s clonou a aj s motorkarskymi okuliarmi (nieco ako lyziarske okuliare do ktorych nefuka). Uplne bezvetrie som nedosiahol, ale stacilo sa mi len mierne prikrcit a prakticky na mna nefukalo. Kedze mam na jetke aj silt, podozrievam ho, ze prispieva k zrazaniu vzduchu smerom dole na tvar, lebo ked som sklonil hlavu, tak to bolo o poznanie lepsie. Vietor totizto teraz dostavam presne na silt. Origo plexi mam v strednej polohe, mozno keby som ho zdvihol na max, tak by bolo aj bezvetrie. Budem s tym este laborovat, ale nabuduce uz s vyklapackou, lebo kolizia s hmyzom v rychlosti nad 100 km/h nie je nic prijemne :D
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#46 Príspevok od užívateľa myso » Po Mar 31, 2014 8:20 am

No je to fakt vela penazi za kusok plexi :unknown: a navyse, ked s tym nemam skusenost. Ako vysoko ho vlastne mas? Pozeras sa cez hranu toho deflektora ? Totiz s vysokym givi plexi som prestal citit turbulencie len ak som mal oci nizsie ako jeho vrchnu hranu. A tak prikrceny sa fakt dlhodobo jazdit neda. Teraz som ho vymenil za to stredne, no nemal som moznost ho este odskusat.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#47 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Mar 31, 2014 3:11 pm

Mam ho uchytene na hrane plexi tak ako je na obrazku co som sem daval, ale klb mam otoceny o 90 stupnov dopredu, cize deflektor je cca v polovici hornej polohy. Nepozeram skrz deflektor, to by som nezniesol, dokonca ani ked je uplne hore, ale ja som vysoky, takze u teba to moze byt ine. Kazdopadne pri deflektore ide skor o jeho sklon a tym padom odklonenie vetra pod inym uhlom. Bezvetrie ako som pisal nemam, ale hluk sa znizil, turbulencie som nemal ani predtym. Predtym mi v jetke podfukovalo zospodu pod okuliare, co bolo dost neprijemne, teraz mi fuka na tvar zvrchu, zmenilo sa teda prudenie vzduchu za plexi. U mna spokojnost.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#48 Príspevok od užívateľa myso » St Apr 02, 2014 10:50 am

Uz som to poskusal aj s velkym aj strednym aj bez plexi.

Takze pri velkom plexi v kazdej polohe (ci uz ho mam pod urovnou brady alebo oci ) ide prud vzduchu priamo na prilbu a vytvara velky kluk a trha mi prilbou.

Pri strednom plexi, ktore je nizsie cca o 12-15 cm ide prud vzduchu niekam do urovne ramien a krku. Turbulencie ustanu a hluk sa vyrazne znizi. Ked sa prikrcim nizzsie o tych 15 cm, tak sa to len zhorsi. Zacne mi znova trhat hlavou a zvysi sa hluk. Naopak ked sa narovnam, tak len svisti vietor.

Bez plexi mi fuka na cele telo, no nepocut ziadny vyrazny hluk, len svistanie vetra. Nevyhodou je ze ked pootocim hlavu aby som sa pozrel na stranu, tak mi ju ide vykrutit :D

Takze teraz jazdim so strednym plexi v najnizzsej polohe,co je najlepsi kompromis medzi silou vetra a hlukom. Celkom rad by som si skusil co ten deflektor vlastne robi. Mozno to fakt je tych penazi hodno. Ale aj tak to cele nejako nechapem. Asi je tych mojich 193cm nejaky nevhodny rozmer na ten skuter :D.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#49 Príspevok od užívateľa dreamer » St Apr 02, 2014 11:25 am

Idealne je ked ti fuka na vrch prilby. Ja nemam problem otacat hlavou ani vo vyssich rychlostiach, lebo hlavny napor vetra mi nejde na celu plochu prilby. Aj MRA pise vo FAQ, ze prud vzduchu by mal smerovat na vrch prilby. Za plexi vznika vzdusny vir a z neho su tie turbulencie a hluk. Cim vacsia plocha plexi tym silnejsi je podtlak za nim a teda aj prudenie vzduchu. Ja mam este o 5 centi viac ako ty, ale pri standardnom plexi v strednej polohe som problem nemal, len s deflektorom je to teraz este o cosi lepsie. Ono dost zavisi aj od samotnej prilby, jej aerodynamiky a hlucnosti, poznatky dvoch ludi aj za rovnakych podmienok mozu byt dost subjektivne. Inak na stranke MRA je nazorny simulator prudenia vzduchu, skus pozriet: http://mra.de/images/flash/windkanal/index.html
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Gilera Nexus 500 - myso

#50 Príspevok od užívateľa myso » St Apr 02, 2014 1:22 pm

Fajnee :) . Podla toho variotouringscreen, ak to spravne chapem, by mal deflektor v podstate rozbijat ten prud vzduchu smerujuci na prilbu na jemnejsie prudenie, co uz nemusi tolko vadit.

:S Stalo by to za vyskusanie..... Si ma namotal...
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"