Gilera Runner VX 125

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
fifais
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 798
Dátum registrácie: St Apr 08, 2009 11:11 pm
Skúter: Gilera Runner 125VX
Bydlisko: Nitra-Podhorany
Kontaktovať užívateľa:

Gilera Runner VX 125

#1 Príspevok od užívateľa fifais » Po Apr 14, 2014 4:07 pm

Česť práci hoši! :)
Už asi 3 týždne som hrdým majiteľom Runnera 125 4T. Pre túto zmenu som sa rozhodol po sérií dlhodobých úprav poldecákov a to hlavne z dvoch dôvodov:
1. Na staré kolená mi začína vadiť smrad 2t (výkonom o ňom nepochybujem)
2. Posledný skúter-čo bol beellovo Pia NRG, mal na moje chudobné pomery (som študent :D ) priveľkú spotrebu.

Rozhodovanie a balamutenie:

Po tom ako som sedel na volebnej komisií na prezidentských voľbách a bádaní inzerátov na auto, prišli ma navštíviť kamoši na motorkách. Jeden ma PGO 125cc a druhý Hondu CBR600 r.v. 94. Po dlhšej debate som začal rozmýšlať nad kúpou väčšej mašiny, pôvodne som chcel SM asi husqvarnu a že neskôr si dorobím VP. Po rozlúčení som sadol za volebný stôl a začal pátrať po okolí a predaji "väčšej motorky". Sťa by blesk mi do oka, objavil som moju gilerku za krásny peniaz. Nasledoval telefonát o aktuálnosti inzerátu a o približných informáciách. Na druhý deň už aj volám tatka:,,Poď ho tato, skočíme na výlet!" Runnerko bol vzdialený asi 35km od môjho obydlia. Po príchode mi zrak spatril pekný skútrik. Nešlo ani tak o krásu ako o funkčnosť. Po prejdení 100m som vedel, že bude môj. :oops: Papiere sú podpísané, zmluva uzatvorená...ideme domov :) . Cesta jedna báseň, na 1/4 plynu 85km/h , čo proti mojmu poldecáku nádhera. A tá spotreba :Bravo:

Momentálne sa vozíme a dúfame, že spravíme niekoľko 1000 kiláčov bez nehody a poruchy. Jediné čo ma momentálne trápi je, že mi nefunguje jedno diaľkové od alarmu a tímto by som sa Vás aj chcel spýtať, či niekto z Vás nevie ako ich spárovať. Jedno diaľkové mi ide a jedno nie, pri tom svieti. Ďakujem :) (prikladám aj foto)

Ešte dodám, že do tuningu sa nechystám hlavne kvôli cenám a necítim potrebu úprav, pretože 10.8kW jazdí celkom slušne :beer:
Prílohy
IMG_20140414_154229.jpg
runner1
IMG_20140414_154241.jpg
runner 2
IMG_20140414_154555.jpg
Diaľkové od alarmu
Už je väčší ;)

Užívateľov profilový obrázok
CPIFR
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Apr 29, 2013 9:15 pm
Skúter: CPI Formula R50
Bydlisko: Nitra-Podhorany

Re: Gilera Runner VX 125

#2 Príspevok od užívateľa CPIFR » Po Apr 14, 2014 8:21 pm

ty máš ale básnické črevo :lol: :D

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner VX 125

#3 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Po Apr 14, 2014 8:54 pm

Pekny skutrik. Tak nech sluzi a dufam ze sa vidime na kempe. ;) a to crevo, preco nie.. :good:

Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner VX 125

#4 Príspevok od užívateľa Luthar » Po Apr 14, 2014 9:08 pm

Zachvilku ti to bude slabe :-) ale da sa do toho namontovat 209 valec od malossi potom to uzjazdi ovela krajsie :-)

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Gilera Runner VX 125

#5 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Po Apr 14, 2014 9:09 pm

Staci sa previezt na Makicovej anakunde, no nechcel som to sem pisat.. :D

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gilera Runner VX 125

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Apr 14, 2014 9:29 pm

Ak chceš spárovať, a je to druhé DO v poriadku a teda že aj vysiela nejaký ten signál...(čo ovšem nezaručuje tá LEDka ktorá môže svietiť) tak v samotnom alarme je tlačítko (LEARN) ktoré ak stlačíš tak si pripáruješ ovládač...Zvyčajne..... to takto je riešené. Alarm vypneš aby bol v OFF režime, stlačíš tlačítko na tej RJ alarmu a následne by mal niečo urobiť zablikať smerovkami alebo aj sirénkou zakvákať a potom stlačíš niektoré tlačítko na ovládači aj jednom aj druhom...Bez návodu presne neviem konkrétnosti ale taký návod na taký alebo podobný alarm nemôže byť problém stahnuť z netu.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
fifais
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 798
Dátum registrácie: St Apr 08, 2009 11:11 pm
Skúter: Gilera Runner 125VX
Bydlisko: Nitra-Podhorany
Kontaktovať užívateľa:

Re: Gilera Runner VX 125

#7 Príspevok od užívateľa fifais » Po Apr 14, 2014 11:58 pm

Ano vdaka vlady, hned ako som napisal temu som to nasiel,no dialkove nejako strajkuje...Neviem teraz ci tam je zla antena alebo nieco. Nevadi. A co sa tyka vykonu na tu malossi okrasu sa nechystam. Ja by som neriesil ani tento skuter keby piaggio nezralo :-) . To ze je runnerko o nieco silnejsi je len a len plus. Do mesta a na okresky maximallne staci :-)
Už je väčší ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše skútre"