Aprilia Atlantic 250 Capitan

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
capitan94
skútrista
skútrista
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Št Apr 22, 2010 4:50 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 250
Bydlisko: Gbely

Aprilia Atlantic 250 Capitan

#1 Príspevok od užívateľa capitan94 » Ne Jún 26, 2016 8:47 pm

Zdravím,

Po 6 rokoch prišiel čas na výmenu keeway a kúpil som AA 25O.

Najazdil som zatiaľ len 400 km, ale zatiaľ spokojnosť... výkon, pohodlie, odkladacie priestory, spotreba všetko splňuje moje požiadavky.

Je to 2004 ročník, po 1 majiteľovi, kúpena v SR najazdené orig. 25 tisíc, po väčšom servise (remeň, nové pneu, stk, variátor, olej filtre, baterka) Myslím, že v dobrom stave dlho som vyberal, pretože som nechcel nič dotiahnuté z talianska na prihlásenie a podobne.
Na karoserii sa najdú škrabance ale nič hrozného čo sa nedá vyriešiť.

Viem, že ju mal Bandit, tak otázka na neho a na ostatních ako vymeniť baterku v hodinách a odkial nakupovať ND?

Dúfam, že sa niekedy stretneme bud na výjazde, alebo aspoň sa pozdravíme keď pôjdeme oproti sebe :)
Prílohy
13490579_10204746420979848_585666259737157363_o.jpg
Naposledy upravil/-a capitan94 v Ut Aug 16, 2016 7:01 pm, upravené celkom 2 krát.
Keeway Arn 125 :-) 24 5000Km - No Problem (r.v. 2008) Maximálna spokojnosť PREDANÉ

Aprilia Atlantic 250

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 29, 2016 9:37 pm

capitan94 napísal:Viem, že ju mal Bandit, tak otázka na neho a na ostatních ako vymeniť baterku v hodinách a odkial nakupovať ND?
Fuuha, viem, ze som tu baterku menil, a az doteraz som si myslel, ze som si to aj zdokumentoval a pripadne dal aj na forum, ale nenasiel som ani fotky, ani temu na fore... :sorry: Takze moja rada k vymene baterie v hodinkach bude iba velmi strucna, pretoze moje spomienky na ten ukon su uz iba velmi matne: potrebujes sa dostat k zadnej strane pristrojovky a tie hodinky su vlastne len taky maly obdlznik... na jeho zadnej strane je otvor na vymenu baterky. Mari sa mi, ze som kvoli tomu daval dole ten cierny plast pod plexi, aj plexi samotne a tusim aj vrchny kryt pristrojovky (tie dva "kopce").


Co sa tyka nahradnych dielov, ja som to robil tak, ze som si otvoril stranku aprilia genuine parts, tak si otvoris kategoriu dielu, ktory hladas a najdes tam jednak schemu tych dielov, ze co je v com ako poskladane, a jednak dole v tabulke najdes aj kod dielu, ktory potom budes objednavat u predajcu...


Napr. pristrojovka je kategoria Dashboard (klik sem) a hodinky maju kod AP8212406. Ja som nahradne diely zhanal bud tu cez Looka, alebo cez moped-slovakia.sk, ale tí asi teraz robia zmeny vo webhostingu, pretoze sa mi ich stranka aktualne nenacitava...


Tak ci onak ti prajem vela stastnych kilometrov, ja som bol s mojim AA250 (2004) velmi spokojny a doteraz v dobrom spominam na jeho pohodlie a ochranu pred vetrom, ked sa vozim na mojom terajsom NC-cku... :pardon:
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan

#3 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 29, 2016 10:10 pm

Tak som sa este raz pohrabal vo fotoarchive a nasiel som napokon jednu fotografiu, viac som ich vtedy zrejme nenafotil. Na fotke mas odfotenu pristrojovku zozadu, dole mas modul s hodinkami (tusim sa da aj vybrat) a vidis na tom module aj otvor na vymenu baterky, otvoris ho pomocou malej mince, ak dobre pamatam... Povodna baterka vydrzala od 2004 do 2013 (ja som mal mojho Atlantica od 2008 a som presvedceny, ze tu baterku predosly majitel nemenil), takze ak tu svoju ty vymenis, mas pokoj tak do 2022... :D
Prílohy
2013-08-05 17.13.35.jpg
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
capitan94
skútrista
skútrista
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Št Apr 22, 2010 4:50 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 250
Bydlisko: Gbely

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan

#4 Príspevok od užívateľa capitan94 » Št Jún 30, 2016 12:21 pm

Ďakujem. Veľmi si mi pomohol. Budem sa tomu venovať asi až cez zimu, alebo keď bude horšie počasie, teraz chcem hlavne jazdiť. Zatiaľ som najazdil 800 km a maximálna spokojnosť s ochranou proti vetru, pohodlie a obrovsky úložný priestor :) Kludne by som si zvykol aj na 500 tovku, ale to asi až časom.

Inak servis si ako robil po 6000 km? Olej 5w 40?

Servis som ešte neriešil pretože pred 2 mesiacmi bol v servise a všetko bolo pomenené, mám faktúru, servisku. Predchádzajúci majiteľ dával skúter do servisu, ale ja si servis chcem robiť sám.

Ešte raz ďakujem za odpoveď a dúfam, že bude veľa km slúžiť.
Naposledy upravil/-a capitan94 v Ut Aug 16, 2016 7:15 pm, upravené celkom 1 krát.
Keeway Arn 125 :-) 24 5000Km - No Problem (r.v. 2008) Maximálna spokojnosť PREDANÉ

Aprilia Atlantic 250

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan

#5 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Jún 30, 2016 3:52 pm

Servis som robil tuším každých 6000km, podľa servisnej knižky... a nerobil som si ho sám, ale dával som ho do servisu v Yamahe Prešov, kde bol môj Atlantic ako kupovaný ako nový v 2004-tom, keď ešte oficiálne predávali aj Aprilie.

A áno, tiež som si vedel po kúpe a krátkom pojazdení predstaviť pod zadkom aj 500ccm verziu, ale do 100km/h je to takmer rovnako svižné, rozdiel nastáva pri diaľničných rýchlostiach, no i 250ccm s prehľadom drží stabilnú 120tku, viac mi nebolo treba... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
capitan94
skútrista
skútrista
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Št Apr 22, 2010 4:50 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 250
Bydlisko: Gbely

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan

#6 Príspevok od užívateľa capitan94 » Po Júl 04, 2016 9:17 pm

Zdravim,

Dnes sa mi vyskytol problem, idem na skutry cca 90 pridam a ked som isiel skoro 110 tak skuter zadusilo na chvilu... ubral som, potom pridal a ako keby chvilu nesiel do otacok a potom sa znova chytil, urobilo mi to niekolko krat a je to dost nepríjemné.

Co by to mohlo byt?

Sviecka a filtre maju necele 2 mesiace. Pripada mi to ako keby nestihal dotekat benzin,alebo take nieco.

Inak rozjazdy,zrychlenie vsetko Ok

Doteraz bolo vsetko ok, moze to byt aj benzinom?

Dik
Keeway Arn 125 :-) 24 5000Km - No Problem (r.v. 2008) Maximálna spokojnosť PREDANÉ

Aprilia Atlantic 250

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan - problem

#7 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 04, 2016 10:22 pm

U môjho AA250 sa vyskytli za tých 30tisíc km pod mojím zadkom dve poruchy motorového rázu: pretekajúca potlaková palivová pumpa pri cca 20-tisíc km (výmena za novú alternatívu od RMS) a rozpadnuté šupátko karburátora pri cca 37-tisíc km (detto).

Potom pri 39-tisíc km mi maxík pri jednom dlhom klesaní s minimálnym plynom resp. pri brzdení motorom zaváhal, až zdochol a chytil až po niekoľkominútových pokusoch o naštartovanie - podozrieval som opäť podtlakovú pumpu, keďže sa blížila k 20-tisíc. Správalo sa to presne tak, ako keby mu došiel benzín. Počas tých pokusov o naštartovanie podtlaková pumpa zrejme dočerpala do karburátora dostatok benzínu a došiel som tých 5km domov. :) Než som to otestoval, maxíka som predal s odporúčaním výmeny palivovej pumpy (cca 30 eur aj s poštovným). Nový majiteľ sa mi už neozval, maxík jazdí naďalej v susednom okrese, tak buď mu to prešlo, alebo tú pumpu vymenil... nepýtal som sa.


Tvoj AA má 25-tisíc km, tak to môže byť práve tá podtlaková pumpa. Nájdeš ju za ľavým servisným plastom, ak dobre pamätám... Výmena nie je zásadne náročná, ak nepoprehadzuješ hadičky prívodu, podtlaku a odvodu... :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
capitan94
skútrista
skútrista
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Št Apr 22, 2010 4:50 pm
Skúter: Aprilia Atlantic 250
Bydlisko: Gbely

Re: Aprilia Atlantic 250 Capitan

#8 Príspevok od užívateľa capitan94 » Ut Aug 16, 2016 7:10 pm

díky za typ.

Najazdil som 3 tisíc km, čiže sa blížim k 28 tisíc a zatial je to v pohode. Robilo to ked som natankoval na no name benzínke. Tak už tankujem len kvalitný benzín a pridávam aditívum a skúter šlape ako hodinky.

Zatial spokojnosť, ale cez zimu musím vymeniť plexi za vyššie alebo si dorobiť deflektor, lebo tento originál je robený asi pre ludí do 170 cm.

Skúter využívam denne a nemožem si vynachváliť jazdné vlastnosti, pohodlie, spotreba a výkon sú pre mňa prijateľné.

Bandit inak uplne sa stotožňujem s tvojou recenziou na tohto skútra.:)
Keeway Arn 125 :-) 24 5000Km - No Problem (r.v. 2008) Maximálna spokojnosť PREDANÉ

Aprilia Atlantic 250

Napísať odpoveď

Návrat na "Skútre nad 125 ccm (Maxíky)"