Parkovanie vonku/parkovacich domoch

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Ladi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Júl 21, 2016 2:46 pm
Skúter: Piaggio Fly 125
Bydlisko: Bratislava

Parkovanie vonku/parkovacich domoch

#1 Príspevok od užívateľa Ladi » Pi Júl 29, 2016 9:36 am

Ahojte,

ak prosim uz tato tema je podchytena v inom vlakne, prosim nasmerujte ma tam. Diki ;)

V praci, ked som si zistovala moznosti parkovania skutrom, ked teda dojdem do prace na nom a nie na aute. Mam schvalene parkovanie na badge/cip. Nejake miesta su vonku a niektore v parkovacom dome. Dostala som odpoved, ze nemame specialny vyhradeny priestor pre parkovanie motoriek a ze mam parkovat na klasickych vyhradenym miestach ako keby som dosla autom. Od ineho cloveka som dostala zas informaciu, ze s motorkou podla nejakej vyhlasky nemozem parkovat v parkovacom dome.

Stretli ste sa uz s tymto?
Ked chodite do prace na motorke, kde parkujete? Prip.podla coho si vyberate, kde nechat vasho milacika?
Viete mi povedat aka vyhlaska prip iny dokument upravuje parkovanie motoriek?

Dakujem :think:

Užívateľov profilový obrázok
bendzis
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 2:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400-K4
Bydlisko: Zvolen

Re: Parkovanie vonku/parkovacich domoch

#2 Príspevok od užívateľa bendzis » Pi Júl 29, 2016 2:24 pm

Iny clovek je podla toho co si o nom napisala "uplne iny"..

V zmysle zakona c. 8/2009 o cestnej premavke sme vodici motoroveho vozidla (jednostopoveho) a tak sa na nas vztahuju ustanovenia zakona o parkovani (tusim §§ 23 a dalej), kde nie je rozdiel ci parkujes s motorkou, trojkolkou, osobnym autom, nakladnym autom ci autobusom.. jednoducho parkujes tak, ako zakona kaze, cize aby si nevycnievala, nezaberala inemu alebo nezaberala nadbytocne miesto a vobec, parkujes tam, kde to je dovolene.

Takze spravna odpoved je, ze parkujes na klasickych, vyhradenych miestach, ako keby si dosla autom. :) Ledazeby ste mali vo firme v ramci mozno nejakej kolektivnej zmluvy uvedene, ze na parkovanie s moto je urcene miesto mimo vyznacenych parkovacich miest vonku alebo v parkovacom dome - dost nepravdepodobne :)

Parkuj trebars tak, ze do jedneho parkovacieho boxu vojde vedla teba popripade este aj druha moto, aby ste nezaberali dve moto dve parkovacie miesta pre plechovky.
2009-2017: Burgman AN400 K4

Užívateľov profilový obrázok
bruno62tuci
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 809
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2014 11:36 am
Skúter: SYM Joyride 125 Evo
Bydlisko: Pov.Bystrica

Re: Parkovanie vonku/parkovacich domoch

#3 Príspevok od užívateľa bruno62tuci » Pi Júl 29, 2016 6:49 pm

:Yahoo!: Ked som parkoval skutrika v par.dome v Trencine tak sme parkovali 3.motorky na jednom placi pre auta bez problemov.Moj nazor je taky ze v podctate im je jedmo ale musiz zaplatit parkovne.Byznis je byznis kurna. :P
Pokial mi chutna je to O.K

icask
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Ne Jún 28, 2015 9:20 pm
Skúter: Kymco Downtown 125i ABS
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Parkovanie vonku/parkovacich domoch

#4 Príspevok od užívateľa icask » Pi Júl 29, 2016 8:53 pm

No mi v robote mame pred budovami vyhradeny plac speci pre motorky alebo mame parkovat na svojom mieste pre auto. A ak nemate dlhe auto tak sa na jedno miesto zmesti skuter aj auto. Skuter priecne a auto klasika. Mne s Doblom to vychadza krasne.
Kymco Downtown 125 i ABS od 6.5.2015

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Parkovanie vonku/parkovacich domoch

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Júl 31, 2016 2:30 pm

Od kedy mám scooter tak vždy som zaparkoval tak nejak podla zdravého rozumu a nikdy nebol absolútne problém ...ani tu ani vonku. A ak vyslovene nemusím, tak na klasické parkovacie miesto pre autá to ani nedávam, ak je to dakde v oblasti kde je s miestami problém a je ich málo, príde mi to sebecké, aby som zaberal miesto pre auto . Scoter sa ozaj dá šupnúť hockde ak nezavadzia , kľudne aj na chodník k lampe pod strom a pod.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Skútre nad 125 ccm (Maxíky)"