zakonom stanovene pravidla

URL linky na web stránky s užitočnými informáciami

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: zakonom stanovene pravidla

#26 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 19, 2016 8:28 am

Vrtulky na čerpadlách sú vraj na koncerne plastové, nešlo by o to že sú plastové aj plast to zvládne ak sa vyberie ten správny, ale vyslovene to robia pomali uz z odpadu aby znížili cenu a hlavne dalšia časovaná bomba, Alebo termostaty a iné komponenty ktoré sa volakedy ani nevedelo že v aute sú lebo skrátka vydržali celú životnosť. A LL intervaly na výmeny oleja to je škoda reči. Majú vyrátané že takto to vydrží záruku a ešte pre istotu kúsok viac, a je im šumafuk že ten motor po 200 000km je na odpis zakarbonovaný zasratý s usadeninami. Vid ďalšia zbytočnosť TPMS senzory v kolesách vraj ludia nekontrolujú tlak a autá viac žerú viac vypúšťajú do vzduchu bordelu. Ale že ako zaťažuje planétu samotná výroba senzorov a koĺko tam je len bateriek čo sa musia vyrobiť a následne nejak zlikvidovať to tí dementi v EU nezrátali . A hlavne buzerácia na STK ak to náhodou prestane fungovať akurát podľa zákonu schválnosti.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: zakonom stanovene pravidla

#27 Príspevok od užívateľa Jano » Po Apr 25, 2016 10:02 am

alcatelko napísal:ano.kedysi sa urcovalo co sa bude vyrabat centralne z kancelarie. teraz urcuje to co a ako sa bude vyrabat trh. a vyraba sa presne to co ludia chcu kupovat. keby ludom vadilo ze sa to rozsype po mesiaci tak si to jednoducho nekupia a firma to prestane vyrabat lebo o to nie je zaujem....
To ano,lenze trhova ekonomika a kapitalizmus neustale tlacia na tzv.neobmedzeny ekonomicky rast,co je v zasade nerealne,nakolko tato planeta je obmedzená vo svojich zdrojoch.Cize inymi slovami,ekonomika nepozna "strop".Nedokaze chapat,ze ma vsetko svoje hranice,nepozna skrátka "strednu cestu" a potrebu zastavenia sa.Ona tlaci na neustale zvysovanie produktivity a vykonnosti apod.Jeden trefny vyrok od nejakej osobnosti znie : "kazdy kto verí v nekonecny rast v niecom fyzickom na fyzicky obmedzenej planete je bud dusevne chorý alebo ekonóm." Inymi slovami,trhovy mechanizmus musí uznat ze je sam obmedzeny,nakolko je jeho posobenie len v materialnej rovine.Takze jedine co je potreba,je udrzovat urcity stav vecí a nie ho neustale zvysovat ci zefektívnovat,pretoze to uz nemá vplyv na kvalitu zivota.
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: zakonom stanovene pravidla

#28 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Apr 25, 2016 12:13 pm

Pravdu máš předsedo..... :good:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: zakonom stanovene pravidla

#29 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Apr 25, 2016 1:47 pm

keby trh skutocne fungoval, bez umelych zasahov, tak sa ta rovnovaha najde...lenze trh nie je dokonaly a je tam prilis vela zasahov (vlady, regulacie, dotacie atd), ktore ho deformuju prave koli tomu, aby akoze rastol donekonecna...ale to je ako vravis nerealne, rovnako ako nerealna bola planovana ekonomika... deformacie tu boli a budu a preto je tu takyto bordel aky je :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: zakonom stanovene pravidla

#30 Príspevok od užívateľa potapac » Po Apr 25, 2016 10:55 pm

Pokiaľ si všetci ľudia neuvedomia, že jediné bez čoho môže táto planéta fungovať (do konca oveľa lepšie) je sám človek a jeho vyprodukovaný bordel, tak k ničomu nedospejeme. Ale to sa asi nikdy nestane, lebo to vyplýva zo samej podstaty človeka a volá sa to EGOIZMUS (mimochodom jediný ...IZMUS ktorý funguje dlhodobo ) :-) Tak že v podstate sme dôkazom že perpetum mobile neexistuje, lebo to smeruje nevyhnutne ku koncu (bohužiaľ nášmu... ako druhu).
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: zakonom stanovene pravidla

#31 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 26, 2016 6:45 pm

Vybývame planétu a bude fajront. Alebo sa brutálne zníži populácia a začne sa zas jazdiť na koňoch a vozoch.Aj keď myslím že ľudstvo sa možno spamätá a vynájde vždy.
Mám dakedy pocit že sa chováme presne tak ako kolónia baktérii v Petriho miske. Kotíme sa pokiaľ sa dá ....a nemyslíme vôbec na to čo bude a to všetko len skrz našu chamtivosť a nenažratosť.
Samozrejme že na 99% sme rovnakí, len ide o to koľko a aké máme možnosti. Nadávame na Ameriku že vyciciavajú planétu a že sa vozia v prerastených autách za +15l benzínu....A pritom Slovák ak sa dostane ku korytu tak sa chová pomali ešte horšie.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Linky"