Strana 1 z 1
Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 7:48 am
od užívateľa mucow
Tak sa mi podarilo spraviť jednu "úžasnú" vec. Včera som v zhone stratil posledné kľúče od scootra. Mal som len jednu sadu, s ktorej sa mi nepodarilo (už sa ani nepodarí) nikde dať spraviť kópie. Zámky samotného scootra si myslím že by nemal byť až taký problém poriešiť, (dúfam že nebude dodacia doba sady mesiac) zámky nejako vypitvem, a možno ich nejako otvorím. To čo ma štve najviac

, je kufor. Je zamknutý, kľúč je boh vie kde, a ja by som ho rád ešte používal aj za pomoci zámku.
Otázka : Riešil už niekto výmenu zámku na kufry a zámkov scootra ? Dá sa tá vložka na kufor niekde objednať ?
Kufor je originál Aprilia.
Sezóna je nateraz prerušená

,dúfam že to nebude nadlho.
Ďakujem za každú radu.
Re: Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 9:01 am
od užívateľa modreOKO
samozrejme .. zámky na samotnom scootri sa daju vymenit pomerne jednoducho, predavaju sa cele sady na dany scooter zámkov, pride ti to aj s klucmi .. a len to vymenis
napriklad ja mam na aeroxe
1.spínacia skrinka jeden kluc (mam novu vymenenu)
2.stredovy plast kde mam baterku dalsi kluc (original pôvodny zamok aj kluc)
3.nadrz /veko/ dalsi , vporadi uz treti kluc (veko mam vymenene nove)
inak sa daju kupit napriklad vsettky tieto tri naraz a to len vymenis a mas to , napriklad tu :
http://www.zdema-moto.eu/index.php?opti ... tstart=100
urcite tam najdes aj na svoju mašinu , len sa treba preklikat ..
zamok s kufrom ja skusenosti nemam to ti poradia iní

GL

Re: Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 9:44 am
od užívateľa Peter 218
keby vytiahneš zamok bez poškodenia tak ty urobia klučik na pôvodny zamok (mam z tim skusenosť tiež na boxe na aute)
Re: Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 10:02 am
od užívateľa mucow
No tie zámky na scootry to až ako taký problém nevidím a to že sa dajú objednať sady mi je tiež úplné jasné(používam Google). Zatiaľ som mal sľúbenú sadu za 55,-eur, dodanie 5 až 10 dní. Viac ma trápi ako nepoškodiť a znova sfunkčniť ten kufor.
Re: Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 10:44 am
od užívateľa Peter 218
zober cely kufor do volakej dobrej klučovej služby v meste a maly by to vedeť ked su dobry

Re: Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 11:51 am
od užívateľa mucow
Nad tým som už rozmýšľal aj ja, asi sa skúsim niekde popýtať či to nedokážu otvoriť.
Sadu zámkov som zohnal s firmy Moped Slovakia, značky RMS za 35,75 eur dodacia doba 1 deň.
Takže teraz nejako šetrne tie staré vykuchať a otvoriť.
Re: Stratené kľuče
Napísané: So Máj 28, 2011 2:31 pm
od užívateľa Peter 218
hej a tomu boxu skus sa popitať aspon tu v NR to jeden vie ale určite aj uvas to vedia

Re: Stratené kľuče
Napísané: Pi Jún 03, 2011 8:42 pm
od užívateľa mucow
Problém s kľúčmi je vyriešený.Podarilo sa mi spoza zadného svetla otvoriť sedadlo a vymontovať bez poškodenia zámok sedadla. Kufor som zmontoval dole a odniesol som to do kľúčovej služby v KE. Tam mi ku kufru aj k zámku sedadla vyrobili nové kľúče, takže som nakoniec ani nemusel meniť komplet zámky.Stálo ma to aj s dvoma sadami kľúčov 50,- eur.
A bolo to aj na niečo dobré: keď som zmontoval dole kufor, prišiel som na to že sa dá stlačením jedného tlačidla pod hákom zámku, kufor odobrať a na scootri zostane len spodná plastová platňa. To som doteraz nevedel.
Nové kľúče mi vyrobili za 24 hodín. Max spokojnosť.