Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#1 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » St Jún 22, 2011 6:13 pm

zdravim ,mam taky problem s elektrikou, vybija mi baterku ked skuter stoji cca tyzden tak uz ho nenastartujem,udajne ju nieco vybija prudom 0,16 mA. A napadlo ma ,ked sa mi nechce hladat zavadu,ci by sa to odstranilo tym, ze by som dal nejaky vypinac a odpajal by som po jazde baterku, alebo vytahoval poistky??? no bude mi nulovat stale budiky ale kaslem nato.....nech ich nuluje.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: madison 250

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 22, 2011 7:52 pm

moj ne-elektrikarsky mi rozum hovori, ze odpajanie baterie (teda prerusenie obvodu spominanym vypinacom) by mohlo fungovat...

...ale mozno by to skor chcelo ten problem predsalen vyriesit, lebo ak tam mas nejaky odber prudu, moj ne-elektrikarsky rozum mi navrava, ze by tam mohlo to, co ten odber sposobuje, skor ci neskor aj odist do kremikoveho neba, a potom by sa to mohlo zle zhanat... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: madison 250

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 22, 2011 8:12 pm

Prerátaj si to...0,16mA za hodinu hej....krát 24 h je 3,84mAh ..... to Ti baterku nevybije ani za mesiac. Takže dakde je chyba . Ale ak by si aj nameral 16mA tak aj to je za deň len cca 0,4 Ah takže zas je dakde chyba ....Takže ako to je ? a koľko si nameral ??? :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: madison 250

#4 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » St Jún 22, 2011 11:24 pm

Akú máš baterku a ako starú?
Mne toto urobila pôvodná baterka po dvoch rokoch, postupne sa intervaly skracovali, až som nenaštartoval ani na druhý deň. Pritom bolo pekne o ňu starané, skladovacia teplotka v zime okolo 16°C, pripojené udržiavacie napätie 13V. Ako som zistil, napriek tomu, že bola akože bezúdržbová, tak vyschla. Po doliatí destilky fungovala necelý mesiac a potom klakla úplne, že ani cez káble sa nedalo naštartovať.
Vyskúšaj zopár krát to odpojenie baterky a ak ani to nepomôže, inú závadu nehľadaj a radšej vyhľadaj predajňu s baterkami. ;-)
Tak už zasa nič.

m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#5 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » Št Jún 23, 2011 9:45 am

tak chlapi, baterka je tam cisto nova, mozno bolo na nej spravene 500km, lenze ma nebavi ju nabijat kazdy tyzden ako skuter odstavim. A ja som nenameral nic, je to v servise, ja nemam na to chut vrtat sa v tom,lebo viem ako by to dopadlo, lenze v tom servise im to nejak dost dlho trva,asi to neni atraktivna oprava pre nich. To mi len ten servisman povedal , ze je tam taky odber,no mozno je to tych 16mA, ja si uz nepamatam. A je tam 9Ah baterka, elektrolytova. Takze ju nieco stavi, tyzden az dva a je fuc, len kasle a nechyti, mohli tam nakopavacie paky spravit a bol by pokoj.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
viper
motorkár
motorkár
Príspevky: 1035
Dátum registrácie: So Júl 08, 2006 7:59 pm
Skúter: Kawasaki Versys 2009
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#6 Príspevok od užívateľa viper » Št Jún 23, 2011 10:17 am

Nemas problem s alarmom ?
Kawasaki Versys Touring Edition
Obrázok

m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#7 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » Št Jún 23, 2011 10:51 am

ja tam nemam alarm, to je starsi madison, cca 2000
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#8 Príspevok od užívateľa myso » Št Jún 23, 2011 11:49 am

Pri 16mA by to na tej baterke vydrzalo 23 dni do uplnej nuly. Takze po 7dnoch je na 1/3vybita, co by uz nemuselo stacit pre starter. Odber to je len 0.2W, to by mohlo byt aj zopnute rele niecoho. Alebo zly kontakt na niecom, co je pod napatim stale (alarm), sice 750Ohm je na prechodovy odpor dost ;) ....... Vyber na tyzden baterku, ci sa nevybije sama od seba. To ze je nova este neznamena ze je dobra. Dalsia vec na zvazenie je, ci ti to dost dobija?
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 23, 2011 6:20 pm

Bez meráku nezistíme od klávesnice nič...robí sa to tak, že sa pripojí baterka cez merák (ampérmeter) a zistí sa odber v kľude...ak je nad normu tak sa postupne odpájajú jednotlivé komponenty ..Norma je že ak sú v palubovke hodinky napríklad tak môžu brať 1mA cca .Inak aj ECU dačo berie ak je to ovšem striekačka ak je to ešte karbec čo teda tipujem podľa roku výroby, tak by po vypnutí a vybratí kľúčika zo spínačky nemalo brať nič žiaden prúd čiže namerať by si mal ozaj nulu alebo pár mikroampérov ...alebo ak je dakde odber , tak môže byť na vine aj samotný regler , alebo spínacia skrinka je na vine že niečo neodpojí ak vyberieš kľúčik...a to potom vybije baterku , alebo dajaký zatečený a zaoxidovaný konektor a tam sa to vybíja , alebo alebo...je toho XY možností. Alebo štartér jeho relé a pod ...všetko to čo ostáva pod napätím. A ako dakto poznamenal predomnou v prvom rade je vždy kontrola na koľko nabíja baterku pri natočenom motore by malo byť na baterke aspoň 14V. A ak nie už na volnobehu tak pri zvýšených otáčkach cca 2000-3000 tam už musí byť .Ak je menej môže byť zlý regler ,alternátor,alebo dakde kábel od baterky aolebo aj ukostrovací od motora alebo dajaký konektor alebo hocičo iné ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#10 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » Št Jún 23, 2011 9:12 pm

vlady, ja viem ze tam moze byt toho xy, dal som to do servisu cca pred mesiacom,s tym ze maju cas,lebo mi operovali koleno,tak nemozem jazdit. A regler je tiez new,a dava cez 14v,takze dobijanie je ok. Mna len zaujimalo,ci sa to da nejak ciastocne odstranit tym vypinacom,ale hadam to v servise najdu,lebo uz by sa mi aj dalo vozit,predsa by to bolo pohodlnejsie ako na aute,kedze koleno nieje este ok. Ale aj tak vam vsetkym dakujem. Aj by som sa v tom vrtal,len ma odradza to odstrojenie,to je pre mna horor
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 23, 2011 9:55 pm

Ak nemáš na scootri žiadnu elektroniku a teda motor klasika karbec a v palubovke len nejaké žiarovky tak sa dá spraviť ako posledná možnosť odpájanie baterky ale potom nie že odpájať celú baterku alebo teda ten hlavný hrubý kábel čo ide od baterky na štartér, ale len tú časť čo ide mimo štartér. Lebo do štartéra treba veľký prúd rádovo desiatky Ampérov,a to by nejaký normálny vypínač ktorý je stavaný na 10-15 A asi dlho netrpel . Alebo potom kúpiť alebo zohnať original odpojovač baterky ,to býva taký špeci spínač na veľký prúd a používa sa to aj na autách.Má to takú väčšiu zväčša červenú otočnú páčku,a s tou sa to ovláda a teda odpája alebo pripája priamo niektorý pól baterky. Ale to je krajné riešenie ...na scootri je tá elektroinštalácia pomerne jednoduchá , a nemôže byť veľký problém zistiť kde sa tie mA strácajú.Len je pravda že treba dosť času venovať odplastovaniu , lebo všetko je schované a nedostupné... :%)
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#12 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » Št Jún 23, 2011 10:30 pm

je tam karburator, a nejaky ako mini palubny pc,to je asi tak vsetka elektronika,co by mohla mat odber. Hadam to chlapci v servise doriesia, este im dam dva tyzdne a potom ho beriem domov.
podpis som si este nenastavil

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#13 Príspevok od užívateľa TomasARN » Št Jún 23, 2011 10:42 pm

A kolko je uz tam

m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#14 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » Pi Jún 24, 2011 7:40 am

pat tyzdnov, ale ako som pisal,neatraktivna zavada pre nich, a aj ja sam som im povedal, ze maju cas, ale asi si to zobrali k srdcu.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 24, 2011 9:38 am

neatraktívna závada.....to je teda prístup k zákazníkovi a k práci.....to tam akože majú toľko vážnej roboty že čo furt robia nejaké generálky scootrov alebo že zadretý motor a stačí vymeniť piest a valec a všetko je OK , alebo čo, že je pre nich akože prkotina ak dakomu vybíja baterku???? skorej sa im do toho nechce lebo je to prplačka a treba pri tom aj rozmýšlať a nie len meniť komponenty ..... :evil: :evil:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#16 Príspevok od užívateľa TomasARN » Pi Jún 24, 2011 9:39 am

a mozno sa ho ani nechytili. za 5 tyzdnov ho museli uz po kusky aj zjest

m.a.r.e.k.
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St Máj 18, 2011 11:04 am
Skúter: Malaguti Madison 250
Bydlisko: Bystričany

Re: Malaguti Madison 250 - vybija akumulator

#17 Príspevok od užívateľa m.a.r.e.k. » Pi Jún 24, 2011 11:26 am

ale tak opravuju aj velke motorky, a urcite je jednoduchsie len vymenit piest a valec ako nejaku zavadu hladat. Si to vystihol s tym, ze sa im asi nechce do toho. Ja som sa za tych pat tyzdnov dozvedel akurat to, ze je tam odber tych 16mA ci kolko....nic viac zatial neviem, nechavam ich v klude dumat a hladat zavadu... :D
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"