yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#1 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Ne Sep 23, 2012 8:53 pm

zdravim Vas vedel by mi niekto poradit... mam yamahu majesty125 rv1999... do vzduchoveho filtra sa mi dostava olej.... ked som sa do toho trosku pustil zistil som ze sa tam dostava cez taku tenku hadicku co ide z vodneho cerpadla ten olej vyteka ked idem nad 80 km/hod....
nevedel by mi niekto poradit co to moze byt...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Sep 24, 2012 9:35 am

Síce možno som blbý ja, ale čo má vodná pumpa spoločné s nejakým olejom??? Ak máš hadičku z vodnej pumpy napojenú na vzduchový filter tak verím tomu že je dakde dačo zle.... :fool:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#3 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Po Sep 24, 2012 9:50 am

niekto mi povedal ze je to odvetranie klukovky ci co ....
ked to mam rozobrate tak je tam komorka ktora nema nic spolocne s vodou prechadza okolo vodnej pumpy a ma taky vyvod a ten sa napaja do vzduchoveho filtra.... neviem ci som ti to dobre opisal....

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Sep 24, 2012 9:52 am

Tak potom je to OK. Ale ak odtiaľ ide moc oleja , tak je buď veľa oleja naliateho v motore alebo je motor už dosť netesný a cez krúžky na pieste sa tam tlačí moc spalín a preto to tam tlačí aj ten olej....
Ale ak je to len tak omastené že len povlak na povrchu,a nie že priamo tam máš po pár 100km deci oleja na spodku filtra, tak to je normálne skoro na každom staršom 4T.
Alebo ak sa na tom scootri jazdí že krátke jazdy nastudeno a nakladáš mu plný aj vtedy to môže robiť.
Alebo, ak je ten filter penový tak je ešte aj dosť možné, že dakto ak ho čistil a následne impregnoval olejom tak ho moc namastil a ten olej časom stiekol z toho filtračného molitanu, a preto je to celé mastné zvnútra. :beer:
Vyutieraj to dosucha a sleduj ...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#5 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Po Sep 24, 2012 10:04 am

no aj som myslel ze nieco ako netesnost ciz ak dobre chapem tak prekruzkovat a nevedel by si mi prosim ta niekoho poradit kto by to urobil v bratislave

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Sep 24, 2012 1:19 pm

Kašli na to....Toto sú veci ktoré ti dnes nikto kto sa tým živý nebude robiť za pár euro, a dať za také dačo 1/2 hodnoty scootra je nerentabilné, ak ten motor normálne ide, ťahá a nieje problém zo štartovaním. Občas ten filter vytri zvnútra handrou...budeš sypať peniaze do starej rárohy? Lebo kúžky sú jedna vec a ostatok zas ďalšia.....ak je motor netesný cez krúžky tak predsa už má čo to za sebou a aj ostatné veci sú opotrebované. A Častokrát nové krúžky ešte celú vec zhoršia pretože je už vybehaný aj valec. A ten sa vybehá sa vždy do oválu. Ak to nežerie nejak brutálne olej že na 100km tam chýba pol deci tak ja osobne by som to neriešil.
.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#7 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Št Sep 27, 2012 9:40 pm

no dik za zaujem ale trosku to skusim uviest na spravnu mieru....
olej neviem ci to nezerie ale nejako to nedymi co by zevraj malo znamenat ze to olej nezerie ....ale to co je za problem je to ze ked niekde zastavim tak podo mnou je mlaka oleja....vyteka to ked idem nad 80km/hod ako som uz spominal....cize sa pýtam nemoze to nejako cez tu listu co maze retaz???ak tam taka vobec je....lebo uz potom neviem kade....

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 27, 2012 9:53 pm

No tak ale to bude tiecť potom niekde z motora priamo a nie z filtra vzduchového... Na to budeš musieť prísť sám kade to tečie...môže byť zlé tesnenie medzi hlavou valca a deklom vačky ako sú ventily zakryté ,alebo to tečie medzi valcom a blokom motora alebo dakde na boku ako je hlava a valec spájaný, kade ide reťaz hore na vačku,aj tam bývajú kadejaké šrouby čo držia napríklad šponovák na reťaz a pod. Alebo potom aj dakde na spodku pod motorom ako bývajú rozne zaslepovacie šrouby na olejovom kanáli alebo tam niekde okolo filtra oleja a pod... :pardon: A predsa ak zastavíš a pozrieš pod motor tak musí byť vidieť kade to tečie a ak nieje, že je motor zakrytý alebo špinavý tak by som to najprv odplastoval a následne umyl aby bolo vidieť kde je čo zle.A samozrejme ešte to môže byť ak je zlé gufero na kluke na strane variátora že to tečie tade vonka s pod dekla na remeni ako je vario....Bez rozobratia a preskúmania to asi nezistíš.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#9 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Št Sep 27, 2012 10:10 pm

ja ti to nafotim... praveze to mam uplne rozobrate ....
na ozubenom kolese je namontovane vodne cerpadlo, ktore je len pohanane tym ozubeným kolesom....ked das dole cerpadlo ako cely kus je tam vidiet retaz a je tam kanalik ktori prechadza nejakou castou tohoto vodneho cerpadla ale nema nic spolocne s vodou usti na vrchu toho vodneho cerpadla a odtial ide hadickou , ktora je napojena na vzduchový filter a tam to vyteka....videl som to aj na planoch ale neviem ci sa mi sem podari dat z toho nejake foto....

Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#10 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Št Sep 27, 2012 10:14 pm


Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 27, 2012 10:56 pm

To je bordel v tom návode...jedna súčiastka ...a na každom obrázku je inak označená.... :fool: A teraz sa spýtam máš tam všetko čo tam má byť? hlavne tá clonka čo zakrýva ozubené kolo vačky a je na str.75 na hornom obrázku v pravo MONTAGGIO označená ako 3 - DISCO? Ak áno je chyba dakde inde.Ak odpojíš hadicu od filtra a necháš ju len tak volne, fučí z nej vzduch o dušu a vyfrkuje silno olej? alebo len sem tam alebo len ak je motor studený alebo furt ? Alebo už som v koncoch... :%)
Ak ju tak necháš dlhodobo, vytlačí úplne celý olej z motora? Ak áno a všetko je dobre zložené a nič nechýba, tak asi by som tú origo pôvodnú dieru zapchal, a spravil nový odvzdušnovák-odvetrávak dakde inde .A napr. ako je na hlave valca tá horná záslepka šroubovacia ktorá zakrýva dieru na štelovanie ventilov ....Lebo to je asi najvyššie položené miesto na motore ...tam by to mohlo byť OK že by tade olej nevyhadzovalo....skúsiť naštartovať bez nej a uvidíš ako sa to bude chovať ....to sa mi zdá najjednoduchšie funkčné riešenie za málo penazí....Vyvrtať dieru do stredu ako je náliatok na kľúč vyrezať závit a natočiť nejaký nátrubok na hadicu...Aby pasoval rozmerovo a zmestil sa tam...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rasto81
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Sep 23, 2012 8:25 pm
Skúter: yamaha majesty125

Re: yamaha125-olej vo vzduchovom filtry

#12 Príspevok od užívateľa Rasto81 » Št Sep 27, 2012 11:22 pm

ano disco tam mam ....ak odpojim tak jemne prefukuje....uz som ju zapchal a podfuklo mi tesnenie, ktore jr na spoji cerpadla, ale iba prefukuje a ked az idem nad 80 zacne frkat v akom mnozstve to ti nepoviem a zda sa mi ze az ked je zohriaty...lebo ked uz idem 80 uz asi aj bude aspon trochu zohriaty...jazdievam teda pod 80 takze necakam ci vytecie celý ale kontrolujem a dolievam ...
to neni zly napad a ani cenovo narocný dat to niekde inde este som rozmyslal zviest to do nejakej nadoby a potom to naliat spet do motora :Yahoo!:
ale este posledna otazka neni niekde asi teda na klukovke nejake tesnenie ze to je prdnute a tade to vo vacsom mnozstve vyteka na retaz a odtial uz nejako do tej blbej hadice??? :doh:

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"