Yukina 125- pri plnom plyne dusí

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yukina 125- pri plnom plyne dusí

#26 Príspevok od užívateľa julko6070 » So Mar 02, 2013 11:56 am

nechcem zakladat nove tema-
motorku pomaly chystam na sezonu tak dneska som si dal za ulohu skontrolovat a vymenit ziarovky s kontrolkami.
z Ebaya som si kupil 10ks 4 diodovych LED svetielok do kontroliek a parkovaciek. nieje problem, zeru strasne malo, viem ze baterku mam vybitu (jedneho pekneho dna som nevypol po prestartovani klucik) a obycajne tie sklenenky nesvietili, no tieto svetia ako besne. problem je ten, ze vo vsetkych funguju, az na smerovkovu kontrolku.

Kontrolka je riesena tak, ze ze ked zapnem jednu alebo druhu stranu blika mi jedno svetlo ktore mi ukazuje ze blikaju.
no problem je ten, ze tie ledky maju polaritu. ked dam to svetielko jednym smerom, tak blika len ked blikaju lave. ked naopak tak len ked blikaju prave. da sa to obist? ta sklenenka je proti tym ledkam strasne slabucka, tak by som bol rad keby mam vsade ledkove.
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Yukina 125- pri plnom plyne dusí

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » So Mar 02, 2013 1:55 pm

Skoro všetko sa dá, aj tá kontrolka..... je zapojená medzi L a P stranu smeroviek takže je jasné že sa tam mení polarita. Ak vyberieš von objímku idú do nej dva kábliky a tie prerušíš a medzi ne dáš usmerňovací mostík graetz. Stačí taký najmenší 1A. Tu kukaj napríklad:http://www.gme.sk/usmernovaci-mustky-je ... -p227-004/ Nohe má označené takže tie dva čo majú pri sebe vlnovku zapojíš na prívody od smeroviek, a tie označené + a - dáš na objímku . :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"