Podtlakový ventil ARN125

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Podtlakový ventil ARN125

#1 Príspevok od užívateľa Nautilus » Ut Apr 23, 2013 7:49 pm

Ahojte páni, snazil som sa vyhladat temu suvysiacu s mojim problemom ak som hladal zle ospravedlnujem sa za duplicitnu temu. Mam Keeway Arn 125 rocnik 2011 kupeny pocas sezony 2012, ma nabehanych 1520km a uz druhy krat mam problem s davkou paliva. problem je v podtlakovom ventili pod nadrzou. Motor spali len to co je v hadickach a hotovo, stojim, odpojim podtlak zo sacieho potrubia nataham mu trosku a zase mozem chvilu ist. Prvy krat sa to stalo hned po kupe, predajca vymenil ventil, skuter cez zimu stal, prestartoval som ho asi 6x za celu zimu s tym ze vzdy bol benzin padnuty a bolo nutne natiahnut ustami. Pri prvej tohtorocnej jazde masinka urobila 35km s tym ze pekne isla no zrazu ten isty problem. Pre istotu som vymenil aj tie makke podtlakove aj palivove hadicky, mam tam pevne priesvitne. Vedeli by ste mi prosim poradit ci nie je este niekde inde problem? podtlak je napojeny aj na karburator je mozne ze by tam bola spina a podtlak od sacieho potrubia by bol slaby? udajne bol karburator vycisteny lebo skuter bol pripraveny na predaj a benzin bol v sustave pol roka bez pohybu. alebo je podtlakovy ventil nepodarok a caka ma tato zavada kazdu chvilu? neexistuje nejaky ventil kvalitnejsej znacky co by tam sadol napriklad z ineho skutra?
este chcem podotknut, skuter mam sice v zaruke no nie som spokojny s predajcom, jeho technicke rozmyslanie je dost slabe a po vymene podtlakoveho ventilu som si radsej skuter skontroloval, islo predsa o palivo, filter nebol na mieste takmer bol stiahnuty z hadiciek ked nasadili ulozny priestor, sroby co drzia zastierku s podznackou boli nedotiahnute a vsetko spinave a zamastene.
Za postrehy dakujem

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Podtlakový ventil ARN125

#2 Príspevok od užívateľa ondrej.h » St Apr 24, 2013 1:51 pm

Ahoj. Ja som mal ten istý problém, ale na Keeway Outlook 125. Princí nasávania paliva je však ten istý. Keďže som prestal veriť podtlakovému nasávaniu paliva, vyriešil som to napojením paliva priamo na karburátor, avšak som tam ešte vložil palivový ventil a vždy keď potrebujem benzín na dlhší čas odstaviť, len uzavriem ventil a nie je žiadny problém. Preplavovania benzínu v karburátore sa báť nemusíš, keďže karburátor má plavák. Treba však podtlakové hadičky utesniť, aby motor neprisával falošný vzduch a zmes by nebola správne nastavená. Po tomto zákroku už nemám najmenší problém a na skúter sa môžem opäť spoľahnúť na 100%. Môžeš to však vyriešiť aj tak, že vymeníš len ten podtlakový ventil a snáď bude kľud. Držím palce pri odstraňovaní poruchy a prajem veľa šťastných a bezporuchových kilometrov.Ondrej :)
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#3 Príspevok od užívateľa Nautilus » St Apr 24, 2013 7:00 pm

dakujem za odpoved, asi to aj ja tak urobim, neverim tomu ventilu, mam teda doma uz novy zajtra to vymenim ale cakam ze sa to znova objavi a dovtedy si kupim co treba aby som bol ready :D este sa ta spytam, s tym ventilom co si urobil, nahradil si ho niecim?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Podtlakový ventil ARN125

#4 Príspevok od užívateľa ondrej.h » St Apr 24, 2013 11:26 pm

Ahoj. Nenahradil som ho ničím, normálne som ho vypustil z celého benzínového okruhu. Benzín mi vlastne tečie samospádom s tým, že správnu hladinu kontroluje plavák v karburátore.Takže hadičku, ktorá ide z nádrže som priamo napojil na karburátor, len som tam vložil malý benzínový ventil, ktorým pootočením páčky pustíš, alebo uzavrieš prívod paliva. Keď stojím dlhší čas, radšej ten prívod paliva uzavriem - len pre istotu. Majú to tak riešené niektoré malé motorky s karburátorom napr. Simsony. Neviem, ako je to riešené u ARN 125, ale snáď by to mohlo fungovať aj u Teba a malo by sa to technicky dať nejako vymyslieť. Len treba nejako utesniť (zaslepiť) ten podtlak, ktorý vlastne nasával benzín prostredníctvom podtlakového ventilu. Skús nad tým porozmýšľať, určite nejaké riešenie nájdeš. Skús ešte vymeniť ten podtlakový ventil za nový a uvidíš. Možno už bude všetko O.K. Daj potom vedieť, ako si dopadol.... Ondrej :)
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Podtlakový ventil ARN125

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Apr 25, 2013 11:22 am

Zas na to že taký ventil má 80% scootrov, tak poruchovosť zas nieje až taká strašná...kúpil by som nový a neriešil že či už vydrží 2 alebo 5 rokov...zväčša vydrží celý život scootra čiže 10 a viac rokov...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Podtlakový ventil ARN125

#6 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Št Apr 25, 2013 8:49 pm

U mňa sa ten vadný podtlakový ventil spojil s ešte ďalšou nepríjemnou poruchou, ktorá ma zastihla na preplnenom kruhovom objazde. Stalo sa mi, že mi vyskočila nielen samotná podtlaková hadička, ktorá vytvára ten podtlak vo ventile, ale vypadla mi spolu s mosadznou tyčinkou, na kterej bola tá hadička navlečená. Tá tyčinka vyletela z tej gumovej príruby medzi motorom a karburátorom. Tak som sa na to tak nas...štval :x , že som celý premilený podtlakový systém šmaril do koša a vyriešil som to spôsobom, ktorý som uviedol vyššie... Samozrejme pokiaľ máš všetko o.k., rieš to len výmenou podtlakového ventilu... Ondrej
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#7 Príspevok od užívateľa Nautilus » Št Apr 25, 2013 9:09 pm

dakujem za odpovede páni :) Ondrej chapem ta, len som chcel vediet ze co si namontoval na zavit pod nadrzou, ten samotny rucny ventil? lebo predstavujem si to tak ze pod nadrz by som namontoval nieco co by len drzalo hadicku a ventil by som dal niekde kde by sa k nemu lahko dostalo bez toho aby som rozobral pol skutra :D nechcem tam davat take nieco jak bolo na pionieroch, da sa kupit taky jak "gulovy" ventil, bez sitka len vystup a vystup a v strede otoc ventilu ;)
no ale dneska som teda vymenil ten podtlakovy ventil, zo zaciatku to este nebolo ono lebo tahalo falosny vzduch, original hadicky mali vyhodu ze lepsie tesnili, su maksie tak som potom hrdielka prebehol pasikom izolacky a nasadil som klasicku priesvitnu hadicku a pozatahoval sponami. vysledok bol vidno hned ked som nastartoval, benzin isiel jak strela cez ne :D urobil som dnes 80km, raz mi to tak zakapalo znova som mu natiahol ustami ale potom bez problemu tych 50km spravil. uvidim teda casom, neverim tomu nejak ze ten ventil vydrzi viac jak tuto sezonu.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Podtlakový ventil ARN125

#8 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Št Apr 25, 2013 10:36 pm

Som rád, že Ti to fachčí s tým novým origo podtlakovým ventilom. Ak to je v poriadku, užívaj si bezstarostnej jazdy... :good: Ja som ten benzínový ventil nikam napevno nepripevňoval, nakoľko bol ten ventil malý. Nechal som ho voľne medzi nádržou a benzínovým filtrom a rukou sa tam v prípade uzavretia ventilu dalo dostať bez nutnosti niečo demontovať. Možno u ARN-ka je tam menej priestoru-to naozaj neviem posúdiť, nakoľko som tento typ skútra bližšie neskúmal... Škoda, že som to neodfotil, lebo skúter som už medzitým predal... Tak dúfam, že môj "malý zlepšovák " bude slúžiť aj novému majiteľovi bez problémov. Ondrej :)
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#9 Príspevok od užívateľa Nautilus » Pi Apr 26, 2013 4:21 pm

stale sme sa nepochopili Ondrej :D ten original podtlakovy ventil co si mal pod nadrzou, ten si demontoval a dal prec, ano? a co si na miesto neho dal? o to sa mi jedna ze ked vyradim ten podtlakovy ventil tak potrebujem nieco na ten zavit nakrutit nieco, na co napichnem hadicku :)

inak dneska znova problem, 20km bez problemov potom znova tak som to bral rovno to servisu, ja uz nemam na to nervy ide ma porazit z toho. je to stale v zaruke tak nech sa chlapci potrapia.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Podtlakový ventil ARN125

#10 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Pi Apr 26, 2013 9:39 pm

Ahoj. Mne išla priamo z nádrže hadička do benzínového filtra a za ním bol k rámu skútra pripevnený podtlakový ventil, cez ktorý vlastne benzín pretekal pri vytvorení podtlaku ďalej do karburátora. U mňa na Keeway Outlook boli všetky spoje riešené nasunutím hadičky, ktorá bola poistená takou rozťahovacou spojkou- neviem, ako sa to odborne volá... :oops: Takže namiesto podlakového ventila som tam vložil obyčajný ventil na benzín, ktorým benzín buď pustím, alebo uzavriem. Samozrejme som musel zohnať ventil s takými rozmermi, na ktoré sa dali napasovať tie hadičky a poistil som ich tými rozťahovacími sponami. Vravím, nemám skúsenosti s ARN, takže tam to môže byť riešené inak a môj návod u Teba nemusí fungovať. Ja som inak zo Senice, čo nie je až tak ďaleko. Ak by Ti tie problémy pretrvávali, mohli by sme sa kľudne dohodnúť a spolu na to pozrieť... Ale je to fakt divné, že Ti to robí aj ten nový ventil. Či tam náhodou nebude ešte nejaká iná "zrada"?! Daj potom vedieť, keď to dovezieš zo servisu, či už to máš o.k... Ondrej :)
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Podtlakový ventil ARN125

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Apr 26, 2013 10:02 pm

On mal na mysli že ak je ventil priamo od spodku zakrútený v nádrži....Vtedy jasné že treba dajaký nátrubok čo natočíš do závitu v nádrži,a na neho nastrčíš hadičku...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#12 Príspevok od užívateľa Nautilus » So Apr 27, 2013 12:34 am

presne tak, nejaky natrubok ako ked mas zahradnu hadicu napojenu na vodovod :D proste nejaky sosacik na ktory nasuniem hadicku. Inak Ondrej tvoj zlepsovak bude urcite fungovat len musim nieco vykoumat co nakrutim na tu nadrz. Inak ma napadlo ci nebude niekde len spina, neviem jak presne karburator vyzera zvnutra ale staci ak by bola v trubke spina a cez hadicku uz nebude vytvoreny dostatocny podtlak, lebo nemyslim si ze zo sacieho potrubia by nebol vyvinuty dostatocny podtlak, ale hadicka napojena na karbec by mohla byt zradou. len podotknem, ze podtlak je napojeny z karburatota a zo sacieho potrubia, spaja sa v takom "T"čku a ide do ventilu.

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#13 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Máj 13, 2013 5:13 pm

Ahojte, tak dufam ze uz uzatvaram svoj problem, podtlakovy ventil bol nakoniec v poriadku, pravdepodobne boli v poriadku vsetky, bolo treba vycistit karburator, bol zalepeny, v servise tvrdili ze to bol konzervacny olej, nepocul som nic take ze by sa karburatory vo vyrobe osetrovali ale budis :)
predajca tvrdil ze karburator bol vycisteny ale myslim ze ked skuter nastartoval tak neriesil nic take az teraz v inej predajni dosli na to kde bola chyba :good:
inak podtlakovu hadicku od karburatora mi zablendovali, vraj to starsie modely ARN maju len od sacieho potrubia.

skutrik zatial jazdi bez problemov tak uvidim dalej :)

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#14 Príspevok od užívateľa Nautilus » St Júl 24, 2013 12:10 am

ahojte, znova sa obraciam na Vas s prosbou o pomoc, uz som fakt v koncoch. skuter som po poslednej navsteve servisu opravoval doma. vytiahol som karburator, komplet som ho rozobral a vycistil wurth cisticom brzd, pretesnil som plavakovu komoru lebo netesnila, membranu na supatku s ihlou som nasadil na svoje miesto tak ako ma byt ( nebola dobre nasadena) nakupil som nove palivove a podtlakove hadice. palivove priesvitne a podtlakove gumene cierne. maju taky maly vnutorny priemer ze nesli skoro nasadit na hrdla, dotiahol som ich objimkami.
Podtlak musi byt 100% lebo pri starte pulzuje sitko vo filtri jak besne.
vymenil som aj podtlakovy ventil za novy. skuter bez problemov jazdil asi 400km, dnes zakapal od nedostatku paliva po 30 km jazde pred domom, zhodil som sedadlo a hadica prazdna, trosku som len pohybal s hadickami, preleteli len nejake slzy benzinu, spustil som starter a v momente nabehol benzin do karburatora a skuter nakopol. vie mi niekto povedat kde to ma problem? uz 3. ventil za sebou aby bol vadny??? tento problem sa opakuje pri jazde po meste kde sa pracuje s plynom a brzdou, za plneho vykonu to idej ak hodiny.
dakujem

Užívateľov profilový obrázok
ondrej.h
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2010 11:27 pm
Skúter: DERBI RAMBLA 300i
Bydlisko: Senica

Re: Podtlakový ventil ARN125

#15 Príspevok od užívateľa ondrej.h » Po Aug 12, 2013 10:13 pm

Ahoj Nautilus. Ak máš podtlakový ventil v poriadku, skús ešte skontrolovať tesnosť hadičky podtlaku a jej nasadenie na prírube sania do motora. Ako somTi spomínal v jednom z predchádzajúcich príspevkov, ja som mal na skútri problém práve s tým, že mi vypadávala taká mosadzná tyčka z príruby sania k motoru. Na nej bola navlečená hadička podtlaku, ktorá mala vytvárať podtlak, lenže mi to netesnilo a slabý podtlak nedokázal zabezpečiť dostatočné množstvo paliva a stále mi to blblo. Tiež som sa nanadával, než som došiel na príčinu prolému :evil: !!! Skús ešte toto prekontrolovať, či nemáš tam nejakú zradu... Daj vedieť, ako si dopadol. Ondrej
MOTOCYKEL? Pre mňa dokonalý ventil...

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#16 Príspevok od užívateľa Nautilus » So Aug 17, 2013 8:53 am

ahoj, dakujem za reakciu :)
podtlak je v super stave, ja som pokupil tenke gumene hadice, take ze skoro nesli nasadit na hrdla a este som ich postahoval objimkami, podtlak je tam 100%
dopadol som tak ze skuter som este pred dovolenkou dopravil do Komarna do Keewayu. nasli tam zacpatu trysku. ja som karburator rozobraty mal ale trysky som nevytahoval len som to vystriekal cisticom brzd, nejak som nevenoval tomu pozornost, ze by mi toto mohla tryska sposobovat.
v servise to mali za 2 dni hotove a nechal som im to tam nech jazdia a skusaju. len neviem teraz jak ten karburator funguje a ktora tryska to bola, lebo s vvykonom a s chodom motora problem nebol, nevedel som ze tryska by mohla ovplyvnit prisun paliva.
este dodam na margo ze v komarne boli velmi ochotni, v predajni kde som to kupil som sa nedockal ani profesionality ani ochoty. takze ak by niekto musel ist do servisu v Komarne, mylsim ze sa nemusi bat.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Podtlakový ventil ARN125

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » So Aug 17, 2013 9:19 am

No a sme doma ...Ak niekto napíše pri popise problému-karbec vyčistený, tak človek automaticky chápe vyčistený a ďalej ho vylučuje ako príčinu problému....A napokon vyčistený znamená streknutý čističom na brzdy....Ach jaj....má význam tu dakomu dačo radiť? :pardon: :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#18 Príspevok od užívateľa Nautilus » So Aug 17, 2013 9:35 am

Vlady, ako som pisal, karburator uz bol "cisteny" v servise. ja som to potom rozoberal znova, bol komplet rozobraty vystriekal som ho cisticom a vyfukal vzduchom, tiez som to bral uz ako formalitu ked ho v servise cistili. no kazdopadne to asi ani nemali tak rozobrate ako som mal ja. tiez som to vylucoval... :/

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Podtlakový ventil ARN125

#19 Príspevok od užívateľa VLADY » So Aug 17, 2013 10:42 am

Dnes sa nedá veriť nikomu a ničomu...dokiaľ nemám v ruke vytočenú trysku a nevidím okom že je čistá tak neverím že je ....môžeš fúkať kdekade do karbu, skrátka toto je základ presvedčiť sa zrakom. Koľkokrát sa už stalo že bol tam prilepený alebo inak šprajcnutý bordel ktorý sa vôbec nedal vyfúknuť a bolo treba použiť niečo na prepchatie...vraj sa to nemá...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#20 Príspevok od užívateľa Nautilus » So Aug 17, 2013 2:23 pm

no hej nemalo by sa kvoli opotrebeniu presne navrtaneho priemeru trysky ale tak myslim ze neublizi to ked sa to spravi raz za cas. ale v podstate mas pravdu keby som ju vytocil hned tak by bolo po probleme len netahalo ma to k tomu lebo motor slapal dobre nemal ziadne vypadky ani pri plnom plyne, podla servisu to bolo vsetko precistene, skor som hladal zavady v tej podtlakovej vetve a nespajal som si podtlak s tryskou, hlavne ma zaujimala ta cast karburatora v ktorej je mala membranka a ide z nej hadicka ktora sa napaja na ten podtlak.

ale aj tak ma najviac vytaca ze pri predaji mi velkodusne predavajuci povedal ze karburator je vycisteny a skuter je pripraveny na jazdenie a v druhom servise mi tak isto cistili karburator... no myslim ze ani jeden z nich ho vonku nemal.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Podtlakový ventil ARN125

#21 Príspevok od užívateľa VLADY » So Aug 17, 2013 3:27 pm

To sú také veci, ktoré sa ťažko dokazujú a kontrolujú, tak preto ich servisáci vravia.....To jak pri oprave elektro že :preletoval som studené spoje.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#22 Príspevok od užívateľa Nautilus » So Aug 17, 2013 4:42 pm

no ved jasne ale clovek s tym rata jak s hotovou vecou. tak problem by mal byt teda vyrieseny, pomaly 2 tyzdne to maju a jazdia na tom, pozajtra idem pren tak dufam ze dobehnem to co som zameskal lebo tak by som jazdil az by som plakal v takomto peknom pocasi :)

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#23 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Aug 19, 2013 8:33 pm

Vlady, dnes som si bol pre to, Komarno-Malacky som urobil v pohodicke. co som spominal tu zacpatu trysku tak to bola volnobehova tryska ze len mierna spinka nebola uplne zanesena. No radost z vyrieseneho problemu nemam lebo nepocul som nic co by to mohlo robit akurat sme sa dostali k tomu ci by nemohol byt problem pri zle nastavenych ventiloch, resp. ventily neboli od kupy nastavene v servise tvrdili ze to nerobia ze je to len banalna kontrola a motor by sa musel kvoli tomu vysunut. tak mi mechanik poradil ako to spravit aj bez demontaze motora tak budem musiet tie ventile pozriet aj ked neviem ci to bude mat vplyv, ale malo to byt urobene pri 1000km, potom ked to spravi tak uz neviem, uz som potom hotovy... chlapi vedel by mi niekto povedat ci to moze mat vplyv? nemyslim si ze by tam bola taka vola ze by sa saci ventil dostatocne neotvaral a nebol by vyvinuty dostatocny podtlak, tomu podtlakovemu ventilu staci malo. potom by bol urcite problem aj s vykonom a to nemozem povedat. no ale tak ci tak to prejdem a vidim ze garancku pri 4000 si urobim sam :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Podtlakový ventil ARN125

#24 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 19, 2013 9:03 pm

Presne jak píšeš motor by nemal výkon ak sú rozhasené ventily ...respektíve na veľkosť podtlaku v sacom potrubí to má malý vplav a nie taký aby tým pádom ten benzín slabo dotekal.Ale možno slabo doteká lebo sa do nádrže nemá kade dostať vzduch a vzniká v nej podtlak...či to už sa tiež kontrolovalo? ak som to prehliadol tak sorry :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Nautilus
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut Apr 23, 2013 7:16 pm
Skúter: Keeway ARN 125
Bydlisko: Malacky

Re: Podtlakový ventil ARN125

#25 Príspevok od užívateľa Nautilus » Po Aug 19, 2013 9:10 pm

nepisal som to ale to uz som tiez skusal, kontroloval som ci je uzaver nadrze priechodny, tam problem nebol.
este dodam ze v tedy ked to funguje tak to doteka paradne a je vidno ako vlozka palivoveho filtra pulzuje, fakt neviem,,, stane sa to raz za cas teraz cakam co bude ci to budeo k alebo to zase po nejakych 200km zazijem znova

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"