Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#1 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Po Jún 09, 2014 3:24 pm

Zdravim chlapci :) poznate nejakeho sikovneho mechanika z okolia Bardejov alebo Presov? Pripadne okolice.... na skutre? Potreboval by som prehliadku ...mrknut motor a variator...lebo nieco sa mi nepozdava...hoc zatial ide vsetko ok...inak je ok ak variator je horuci po cca 25hm? Ďakujem za ochotu vopred ...

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 09, 2014 5:25 pm

A si mal dole dekel po jazde a meral si nejakým infrateplomerom priamo teplotu variátora , a bola nebezpečne vysoká? pretože 60- 70°C je totižto celkom bežná pracovná teplota
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#3 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Po Jún 09, 2014 8:36 pm

Nie nemeral...ty taky mas? :) :) :) :) :) :) neviem aka je normalna teplota variatora ...na dotyk to bolo prilis horuce...a nieco tam bucha...

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
deCORF OBRAEN
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Št Aug 08, 2013 7:32 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400 K8
Bydlisko: Krompachy

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#4 Príspevok od užívateľa deCORF OBRAEN » Po Jún 09, 2014 8:48 pm

ja som mal zadne koleso disk)teple cca 65 stupnov a po výmene oleja v rozvode sa mi zdá, že to šlo rapídne dole. . v Jaklovciach je jeden šikovný mechanik :))
Suzuki Burgman AN 400 K8 bielo perletová raketa , jazdíme na 3,5L- 4,2L,
Mať moc neznamená mať pravdu...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 09, 2014 9:31 pm

Normálka že po jazde na tom človek moc neudrží ruku.Veď je to hliníkový odliatok a časť motora ....Takže sa to zohreje . A infrateplomer taký čo meria do 380°C sa dá kúpiť za nejakých 10E. Ale stačí aj bežný postup že na cca 50°C povrchu kovovom ledva udržíš ruku leda tak chvíľku a potom páli a ak napľuješ a začne to syčať tak je to už cez 100. To sú také základné veci čo človek praxou pochytí ak lisuje ložiská, vyrába nejakú elektroniku kde je treba hliníkový chladič a tak...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#6 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Po Jún 09, 2014 9:41 pm

Ďakujem vlady za dobru radu :) zajtra plujem co to spravi :) co by mohlo byt to buchanie? Kovovy zvuk...nie silny...nie slaby? Valceky? Ci? :)

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#7 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Ut Jún 10, 2014 6:23 am

Decorf ďakujem :) kvapaliny...filtre budem meniť dnes + dobrý revitalizant aby sa skutriku šlo ľahšie :) tak som zvedavý ake zmeny nastanú :)
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 10, 2014 9:47 am

Na volnobehu hrkoce zväčša každý variátor ak je už jazdený a teda vôle sa zväčšia vzájomným opotrebením vodítka valčeky a tak celkovo remeň je horšie šponovaný ak nieje zaťažený....to je konštrukčná záležitosť .Ak je pochybnosť treba oddeklovať naštartovať a sledovať že či nieje dakde dačo ozaj zle , voľná remenica a pod...prípadne dať dole vario a skontrolovať vodítka a valčeky vôlu variátora na stredovom rozpernom valčeku... vôlu kluky na ložiskách a to je asi tak celé . A spojku tiež či dakde dačo nevakle nemá veľkú vôlu...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#9 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Ut Jún 10, 2014 10:07 am

Dnes sa na tom bude pracovať :) operujem dnes variator :)
tak som zvedavý čo sa mi ukáže keď dám dekel dole :) lebo pocasie je hriesne slnecne skutrovske a nemoct jazdit na dlhsie trasy ma ubija... :)

Záhady vyriešené :) po vyčistení vložku pri variatore.. prehrievanie prestalo :)
Prílohy
20140610_201530.jpg
20140611_171845.jpg
20140611_173935.jpg
20140611_175514.jpg
20140611_181609.jpg
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#10 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Ut Jún 24, 2014 8:18 am

Zdravim všetkých :)

v Prešove pri Mercedese na Petrovanskej ulici sa otvára nový servis moto a skútrov... budu tam mat aj oblečenie a doplnky na skútre...

Bližšie info. Jakub - 0910267039
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#11 Príspevok od užívateľa waikik » Ut Jún 24, 2014 8:50 am

....dobre vedieť...,no ja pevne verím,že nebudem potrebovať
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#12 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Ut Jún 24, 2014 10:11 am

Mne treba ešte preventívne mrknúť par veci... no s novým olejom plnou syntetikou, aditivom do oleja a revitalizantom... a prečistenými vložkami peugotik krásne ožil :) budu tam mať aj doplnky a oblečenie...tak som zvedavý :)
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#13 Príspevok od užívateľa Dusan » Ut Jún 24, 2014 4:54 pm

lubomir11 napísal:aditivom do oleja a revitalizantom.
To si tam na jakeho frasa daval ?
Naposledy upravil/-a Dusan v Ut Jún 24, 2014 5:08 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#14 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 24, 2014 6:02 pm

V reklame vraveli že to je superbmbašpica vec.... :ROFL:
Jak sú len tí výrobci oleja blbí, že nevedia spraviť kvalitný olej....aby tam človek musel ešte furt dačo dolievať.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#15 Príspevok od užívateľa mucow » Ut Jún 24, 2014 9:05 pm

Ale ožil :ROFL: s Teba musí mať mechanik radosť. Musím to začať aj ja ponúkať. Vlady nemal by si záujem? :lol:
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#16 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Ut Jún 24, 2014 9:28 pm

Takze fesaci...neviem co viete o aditivach a revitalizantoch...no predpokladam ze sa bavim s inteligentnimi ludmi ktori maju skusenosti....bez toho aby ste aspon vedeli vyrobcu a produkt naco je urceny...si tu zo mna robite prcu.... aditivim ktore som dal do skutra...mam aj v aute uz cca pol roka... kupuju si ho aj drahe luxusne vozy aj obycajne starsie auta ...spotrebu mam nizsiu o 0, 8 l realne...motor mi ide tichsie...a kopce zdolavam lahsie ...tod k autu... som zvedavy co to spravi so skutrom...a vlady do oleja sa dava preto...nie zeby bol olej slaby...ale kvoli uplne inym veciam...a v reklame sa to nepredava...medzi recou....

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 24, 2014 9:55 pm

Mám dosť rokov na to aby som mal čo to zo zázrakov konca 20. a začiatku 21. storočia otestovaných či už osobne alebo sprostredkovane....(SWEEDOL, CERAMIX a pod zázraky...) Takže NEVERÍM na zázraky a ani na ušetrených 0,8L, šak to je pri spotrebe 4L 20% úspora.... takže toľko môj názor osobný skromný. A ak tak zvyčajne platí niečo za niečo...Jeden parameter zlepšíš a ďalšie zhoršíš. Ak sa bavíme o aute tak to je úspora 10% a tomu tiež moc neverím. Ale nepopieram že prínos tam dajaký môže byť, len aby to nebolo jak s Calgonom a vodným kameňom .... že za 10 rokov dám do Calgonu také prachy že mám na novú pračku....A žiadna vec nevydrží večnosť a pokrok nezastavíš a načo mi má niečo vydržať 2x viac ak to nevyužujem a po pár rokoch chcem ten ktorý výrobok aj tak vymeniť lebo XY dôvodov...Pre mňa osobne sú tieto veci len vyhadzovanie peňazí von oknom.... Servis urobím olej filtre vymením a to musí stačiť na normálne jazdenie .A na závody nechodím a či mi motor vydrží 150 000 alebo 300 je mi ukradnuté nakoľko tak dlho ho nemienim vlastniť .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#18 Príspevok od užívateľa lubomir11 » St Jún 25, 2014 6:21 am

Vlady ja ti tvoj nazor neberiem...a preto som aj pisal ze myslim ze pisem so skusenenimi ludmi lebo viem ze vies mnoho o mnohych veciach...
To ci tomu veris alebo nie...je samozrejme tvoje a ja sa ani nikomu jeho nazory neberiem... pisem realnu skusenosť s realnymi produktom ktorí sa uz predáva 20 rokov....a po pol roku testovania viem kolko mi zerie auto a ci ide lepsie ...horsie..alebo ci to boli vyhodene prachy alebo nie... viacerym kamosom som tiez odporucil a su spokojny... je rozdiel aditivum za 5 eur (voda) a aditivum za 45 eur ... a nikomu som to tu nechcel predat alebo robit reklamu preto ani značku a nic podobne neuvadzam...
Pre spravny priklad... prečo ludia kupuju športove valčeky do variatora? vyrobca nevie spravit kvalitne? vie... len tie športove pomožu variatoru viac a oživia skuter ... a to iste je aditivum v motore... pomože, vytvori klzky film, motor ide lahsie, tichšie a kvoli klzavosti menej papa...
A kludne nech si kto chce pise co chce.. po realnych skusenostiach s tym istym produktom... je dobre vyjadrit sa..lebo aditivim a revitalizant je široky pojem a na trhu je ich milion.... preto nikdy nehadzem všetko do jedneho vreca..
p.s 0,8 L uspory som myslel pri aute..ktore realne mam kazdy mesiac... s autom som jazdil realne 6,6 l/100 , teraz mam dlhodobu realnu spotrebu 5,8l /100
Pri skutri mi o usporu nejde..
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#19 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 25, 2014 7:10 am

No Ok, samozrejme Ja tiež netvrdím že to nieje pravda čo píšeš, lebo nevidel som neskúšal som a teda ani nemôžem ten produkt zatracovať . Len som si prečítal čo to o olejoch a o mazaní a aká je to veda vyrobiť po všetkých stránkach kvalitný olej. A ekonomika je tiež podstatná aspoň teda u mňa, prerátaval si to, koľko ušetríš na spotrebe a koľko stojí ten produkt? Lebo ak nieje finančný prínos pri jeho použití tak načo potom? Aby som bol rýchlejší na svetlách a ukázal lepákom v plechovke že sa nechytajú na scooter ? Valčeky som dal hranaté, lebo mi znížili otáčky pri jazde po dialnici a teda motoru to len prospeje ale zas po meste mám vyššiu spotrebu takže ten prínos je diskutabilný z ekonomického hľadiska, je to blbosť vôbec to tam dávať . Mne skorej išlo aj o to, že som ich chcel vyskúšať na vlastnom scootri aby som mal reálnu skúsenosť . Ale zas sa len potvrdila teória že v praxi je vždy niečo za niečo. Ja viem niekto prepije a prefajčí a tiež prínos 0 nič.... alebo teda nejaký je lebo je to o pocitoch ...aj to fajčenie a aj pitie. Je to v hlave každý sa rozhodne sám za seba. Nože daj link možno by som to skúsil a objednal aby som mal skúsenosť osobnú. Lenže ja tak málo jazdím aj autom že či to má vôbec zmysel liať tam dačo čo tam bude rok a najazdím na tom 5000km.
To je jak platinová alebo irídiová sviečka...tiež ju mám v scootri v motore lebo som zohnal za cenu normálnej, ale nespozoroval som žiaden zázrak spomínaný v reklamách okolo toho...že znížená spotreba, lepšie horenie zmesy alebo kľudnejší voľnobeh.....ak je motor v poriadku tak predsa nemôže mať problém s tým že mu vinou sviečky (ak je dobrá) vynechávajú zápaly, ak vynechávajú je dakde dačo zle .... LeoVince výfuk ani nebudem písať ....akú mám skúsenosť .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#20 Príspevok od užívateľa lubomir11 » St Jún 25, 2014 7:25 am

Preto som to trosku rozpisal aby som vysvetlil problematiku a vidim ze sme si porozumeli :)
tiež všetkemu neverim lebo uz viacere reklamy ma pekne ... a preto pri urcitych veciach uz len podla referenci a prinosov, vyhod a nevyhod sa rozhodujem ci ano alebo radsej nie :) :) :) link ti pošlem do spravy , resp. majitela tej firmy dobre poznam kedže u neho nakupujem olej aj aditiva do svojho vozoveho parku a pre kamosov tak mi dava aj celkom dobre zlavy :)
Taktiež som čital internetove diskusie ( nazory ludi ktorí realne vyskusali nie ludi ktorí nemali ) a kto si to dal...nikdy nic zle nepovedal...či uz mu to spravilo večšiu alebo menšiu usporu.. mne to realne ročne uspori podla km ktore najajdim (auto cca 1300 km/mesiac) jednu plnu nadrž ročne čo je cca 80 eur a aditivum stalo 44 eur. No hlavny prinos je ze motor mi stichol ked bol vo vysokych otačkach...mal neprijemny zvuk , teraz je omnoho zdravší zvuk, tam kde som chodil na 3 az 4 rýchlosti do kopcov...teraz kludne s 5 rychlostou a ako som pisal 0,8 l/100 km mam na svojom aute nižšiu..
Do skútra som to dal preto lebo, lebo ma 8 rokov ..aby mi valec lahšie behal a bola tam vyšia klzavost lebo to vytvara po stranach valca klzny film, efekt je v tom ze motoru sa lahšie pracuje... lepšie ide kopcov a keby aj nejake 0,2 dc spadlo zo spotreby...potesilo by, zatial som nemeral :) takže tolko k veci... a aditivim do skutra som bral malicke.. vyjde do 10 eur a vydrz ma niekolko tisic km... plny učinok počitam po cca 1000 km kedy by malo byť už všetko pekne premazane :)
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Užívateľov profilový obrázok
Burgmanista
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Pi Aug 16, 2013 12:04 pm
Skúter: Honda VFR 1200 DCT
Bydlisko: Prešov

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#21 Príspevok od užívateľa Burgmanista » St Jún 25, 2014 1:08 pm

lubomir11 napísal:Zdravim chlapci :) poznate nejakeho sikovneho mechanika z okolia Bardejov alebo Presov? Pripadne okolice.... na skutre? Potreboval by som prehliadku ...mrknut motor a variator...lebo nieco sa mi nepozdava...hoc zatial ide vsetko ok...inak je ok ak variator je horuci po cca 25hm? Ďakujem za ochotu vopred ...

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
Skus v Prešove Yamaha servis pod Hotelom Šariš

Užívateľov profilový obrázok
lubomir11
cyklista
cyklista
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Po Máj 19, 2014 12:28 pm
Skúter: Piaggio X10 125
Bydlisko: Raslavice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mechanici z okolia Presov a Bardejov. ..

#22 Príspevok od užívateľa lubomir11 » Št Jún 26, 2014 7:37 am

Dakujem za tipy :) v Yamahe mam kamošku no potreboval som mechanika ktorí by prišiel za mnou :)
GP 800 nema cestu do BJ okresu? :)
Čerstvo zaľúbený do mojej moto lásky :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"