moto trha pri jazde s dvoma

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

moto trha pri jazde s dvoma

#1 Príspevok od užívateľa ondrej144 » Ut Júl 15, 2014 9:05 am

Nazdar
Jazdim sam,ale pri jazde s dvoma moto akosi zacne trhat pri ustalenej rychlosti.Napokon po cca10min jazdy sa rozsvietila kontrolka motora.Môze to robit remen? a potom nejaky snimac vyhodnoti nepravidelny chod motora a zasvieti kontrolka.Co si myslite?Dakujem za rady.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 15, 2014 10:06 am

Určite nie remeňom... to bude dakde problém na motore...situácia je celkom opačná niečo na motore nieje v poriadku ,a preto ten nepravideľný chod motora a isto to nieje následok remeňa ale je to porucha niečoho na motore, ktorá sa prejavuje tak ako sa prejavuje a aj príčina rozsvietenia kontrolky. Bez diagnostiky alebo aspoň kontroly zbežnej okolo káblovačky snímačov konektorov paliva filtra a pod ťažko určiť problém.
Možno má ten scooter aj nejakú samodiagnostiku. A že cez displej na palubnom počítači by ukázalo aspoň kód chyby? a v servisnom návode sa potom vyčíta čo asi blbne
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#3 Príspevok od užívateľa ondrej144 » Ut Júl 15, 2014 11:12 am

No to trhanie sa mi stalo po jazde s dvoma este raz,ked som isiel hned na to na druhy den sam.Po zasvieteni kontrolky motora som motor vypol a opat nastartoval-motor v poriadku,nabehane cca400km.Az dnes rano sme isli dvaja a zacalo opat trhat.
Na displeji nijaky kod nevyskocil.Na inom fore som cital,: na inej moto to robil snimac skrtiacej klapky.Tak neviem ci to nekuknut.Len neviem kde to je.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 15, 2014 3:49 pm

Kód sám od seba nevyskakuje asi na žiadnom scootri.Napríklad Burger má diagnostický konektor, kde po prepojení dvoch PINov sa ukáže poloha škrtiacej klapky a tak sa dá vlastne skontrolovať a nastaviť jej základná poloha a dalšia funkcia je , že ak je nejaký problém tak ho vtedy vypíše na displeji . A ak ukáže 000 je všetko OK.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#5 Príspevok od užívateľa ondrej144 » Ut Júl 15, 2014 8:40 pm

Vlady -chcel by som mať taký scooter -co ukaže chybu :-)).
zajtra alebo vo štvrtok by som mal isť ku rspeedovi -tak ho poprosím, či sa nato nekukne.
Niekto píše ,že snímač sa da rozobrať-ini zas že nedá- a iní zas ,že sa da vyčistiť jak potenciometer-alebo tam nastriekať niečo.Ked sa jazdí dlho na rovnakej rýchlosti ,tak sa to tam nejak vybehá a potom to sníma bludy (vraj bohatu zmes) dáva .Podobne je to nap. jak potenciometer hlasitosti na starom rádii-ked pridavaš hlasitosť tak nič nič a potom to pridá naraz.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 15, 2014 10:21 pm

No neviem neviem...Budem veľmi moc teoretizovať , tak to ber z rezervou.
Jak to tam je konkrétne riešené na Tvojom strojku, ja mám na mojom scootri klapky dve jedna primárna ovládaná cez lanko a druhá sekundárna ovládaná krokovým motorčekom priamo RJ, ktorá vlastne tú prvú klapku používa ako keby záložnú, a signál z jej snímača ako požiadavku otvorenia tej druhej klapky . Takže snímače majú obe a obe sa aj nastavujú na základnú polohu jedna priamo mechanicky a na druhej len základná poloha snímača ...aby RJ vedela kde sa klapky pred štartom a nerobila zmätky . Okrem toho si tú svoju kontroluje pred každým štartom že ju prebehne na doraz a nazad a nastaví nejakú základnú polohu vhodnú pre štart. A okrem toho pri behu motora kedy sú splnené určité podmienky si bohatosť zmesy RJ jemne upravuje ešte aj podla signálu z lamda sondy .Ďalej má signál o teplote vzduchu nasávaného do motora a signál o tlaku respektíve podtlaku v sacom potrubí a tým vlastne meria koľko vzduchu ide do motora. Takže ono to je dosť zložitá vec riadenie takého motora .Na nastavenie volnobežných otáčok tam zas býva ešte elmg. ventil na sacom potrubí ktorý otvára alebo zatvára obtokový kanál okolo klapky, a tým riadi množstvo vzduchu do motora vo veľmi jemnom rozsahu
Takže hlavne bez dokonalej znalosti funkcie človek nevie, čo kde kedy presne a čo je prioritné a čo len doplnkové. Snímanie polohy klapky sa dá odskúšať ľahko , najskorej je tam potenciometer ktorý je napájaný stabilizovaným napätím a teda z výstupu ide potom nazad napätie podla polohy klapky lebo potenciometer je zapojený ako delič napätia.Takže buď sa v zapojenom stave na výstup napichne osciloskop a sleduje sa či pri zmene polohy neprichádza k nejakým výpadkom alebo rušeniu výstupného signálu, a ak nieje po ruke oscilo stačí aj multimeter najlepšie by bol ručičkový voltemter a odmerá sa to buď napäťovo alebo odpojené ohmicky. Ale tieto snímače bývajú pomerne dobre konštrukčne riešené vo vnútri bežec je viacprvkový aby nesnímal a nechodil len v jednej pár desatín mm širokej dráhe kvôli tomu že ak sa časom vyderie už je problém tak jak si spomínal tú hlasitosť na rádiu....tieto a podobné snímače bývajú aj pomerne spolahlivo utesnené aby sa tam nedostávala špina a bordel na rozdiel od toho potenciometra v rádiu.
Máme v robote utesnené staré TESLA cermetové potenciometre, majú zaliatu kontaktovú stranu nejakým tesniacim zalievacím tmelom a v predu jak je oska je zas tesniaci O-krúžok. A hrká to v mašine 25 rokov úplne bezproblémovo zima,leto,vybrácie a mení sa to vôbec nie...
Alebo potom najskorej v snímačoch býva problém nie v samotnom potenciometri ale skorej v jeho nakontaktovaní na konektor alebo samotný konektor a tak. Kľudne stačí aj blbý signál o teplote motora napríklad že bude furt akože 20°C a nastaví bohatú zmes po celý čas chodu motora . Môže byť že blbne samotné zapalovanie či už indukčná cievka alebo dakde preráža VNko na kostru na sviečke na fajke a tak...je to ho veľa na skontrolovanie . Alebo prísun paliva - čerpadlo alebo jeho regulátor tlaku alebo ozaj vadný vstrekovač že zle práši zmes alebo kadečo všelibársčo....A pri dvoch ak treba maximálny výkon sa to prejavuje....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#7 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Júl 15, 2014 10:57 pm

hlavne si zisti ci sa ti to iba neprehrieva

Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#8 Príspevok od užívateľa ondrej144 » St Júl 16, 2014 8:12 pm

Vlady napísal si to jak z knihy :beer: -nešaham zatial do toho-snimača klapky-ťažký je tam prístup a neviem ked by som to vybral ,asi by to trebalo nastaviť -jak si písal.
Skuter sa neprehrieva.
Ale pri kontrole zistený ulomený káblik z konektora,ktorý je blízko klbu držiaku motora s kostrou motora.To možno vysvetlovalo :väčšie zaťaženie a väčší uhol rozpojenia kablika v buržírke.Zapajkované a dúfam že to bola táto chyba..
Ďakujem Vám za info. :good: :good:
Prílohy
20140716_184941.jpg

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 16, 2014 9:07 pm

:Yahoo!: Bingo..... :good: čo iné? A :beer: by ma zaujímalo kam to vedie ten zväzok.... Inak ja som s mojimi snímačmi a klapkami troška laboroval nakolko mám problém že občas mi to skape na volnobehu ale len ak mám nesériový výfuk(LeoVince).
A bol problém aspoň teda na B400 , že som vybral snímač von ,a vratná pružina ho po vybratí zo štvorhrannej osky natočila do krajnej polohy, čo ale nieje základná poloha a mal som potom problém to zložiť nazad bez servisného návodu....napokon sa mi to podarilo na druhý raz ....Takže zas platí ak nieje pri ruke servisný návod je lepšie do toho moc nerýpať lebo sa dá veľmi ľahko narobiť kopec škody...poznám prípad že človek neznalý absolútne problematiky , následne kupoval nový snímač lebo ten pôvodný jak ho tam zle nasadil, tak ho potom nasilu nejak pretočil cez doraz a bol súci akurát na vyhodenie.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ondrej144
cyklista
cyklista
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 4:18 pm
Skúter: Honda integra 750
Bydlisko: Čaňa okr.Košice

Re: moto trha pri jazde s dvoma

#10 Príspevok od užívateľa ondrej144 » Št Júl 17, 2014 6:58 pm

ahoj
V tom konektore ustila hadička fi 6-7mm z potrubia asi vzduchu, ktoré ide už priamo na valec.Možno to snima množstvo vzduchu a ked nebol kontakt tak to blblo.(množstvo vzduchu).

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"