Malaguti Madison 3 skapina

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Malaguti Madison 3 skapina

#1 Príspevok od užívateľa peeter » Ne Apr 24, 2016 8:16 pm

Zdravim.
Od konca minulej sezony mam problem so scootrom. Pri prejazde nerovnostami som citil dost znacne trhnutie vzad. Prejavovalo sa to hlavne vo dvojici a cim viac zatazena zadna cast, tym viac to blblo.
Pustil som sa do diagnostikovania zavady, odplastoval som cely scooter. Zatial som dospel k jednej veci.
Vybral som zadne tlmice, zadnu cast scootra som uchytil na zdvihak a pomaly pustal dole. Zakazdym, ked ju znizim na urcitu uroven, scooter skape a nie je mozne ho znova nastartovat (netoci starter) az kym sa o kusok nenadvyhne. Pride mi to, aky keby tam bolo nejake bezpecnostne cidlo. Nic som vsak nenasiel, jedine cidlo ktore na scootri je je ochrana pri prevrateni (anti rollover) to vsak mozem otacat, naklanat, triast, buchat, nic sa nedeje.

Nema niekto nejaku mudru radu, skusenost ?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Malaguti Madison 3 skapina

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Apr 24, 2016 9:39 pm

A čo tak niekde zalomený kábel? alebo predratá izolácia a v určitej polohe to spraví skrat na kostru a dačo prestane fungovať? A možno kábel k idukčnej cievke možno kábel od impulznej cievky v alternátore . By som sa sústredil na takéto veci. Myslím že to nebude nič okolo vecí čo sú napájané od baterky tam by asi prdla daktorá poistka....ale aj nemusí ak je to krátkodobé a káble sú tenké tak sa vytvorí len úbytok napätia a poistka neprdne.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Malaguti Madison 3 skapina

#3 Príspevok od užívateľa peeter » St Apr 27, 2016 8:15 pm

Vďaka za radu :good: . Naozaj to vyzerá na zalomený kablik. Samozrejme, aby nebolo jednoduche diagnostikovať o ktorý ide, je to niektorý v najhrubšom zväzku a ani sa mi zatial nepodarilo najst polohu v ktorej to blbne, vždy len náhodne pri stláčaní celého zväzku :D

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Malaguti Madison 3 skapina

#4 Príspevok od užívateľa peeter » Št Jún 02, 2016 6:31 am

Zdar.
Tak podarilo sa mi vyriešiť môj problém, tak to sem píšem, keby náhodou do budúcnosti mal niekto niečo podobné.
Tak teda nakoniec to trhanie a skapínanie na nerovnostiach spôsoboval pretrhnutý kábel. Ide o to, že úložný priestor pod sedadlom je tvarovaný presne tak, že pod jeho najviac vypuklou časťou sa nachádza zväzok káblov, ktorý sa pri pružení zrejme stále tlačil o plast až sa pomaly polámali káble.
Pospájkoval som ich dokopy a zväzok káblov poriadne obtočil izolačkou, aby sa mohol hýbať iba ako celok a nie jednotlivé káble, tak dúfam, že to niečo vydrží.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Malaguti Madison 3 skapina

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 02, 2016 9:46 am

Keby bola aspoň polovica ľudí taká, že napokon sa podelí o príčinu závady . :good: :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"