Honda PCX 125 deformovany plast

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Honda PCX 125 deformovany plast

#1 Príspevok od užívateľa wizzard160 » So Mar 18, 2017 11:27 am

Zdravím, hlavne majiteľov Hondy PCX 125/ 150ccm. Viac menej sa chcem uistiť či "problém", ktorý mám je skutočne problémom s moto alebo s predajcom.

Aby som nejak začal, minulý rok (2016) som si kúpil nový skúter Honda PCX 125. Koncom sezóny som si všimol, že plastový kryt palubnej dosky sa ako keby "vydul" (foto prikladám nižšie). Najprv som si myslel, že to je len vyskočený umelohmotný klip alebo niečo také ale nie, je to reálne zdeformovaný plast.

Motorka je v záruke tak som to chcel riešiť u predajcu, ten ma však odbil s nasledujúcich dôvodov:

- je to spôsobené vplyvom meniacej sa teploty a slnečného svetla.
- určite som používal plexisklo, cez ktoré svietilo slnko a to spôsobilo deformáciu plastu.
- ukázal mi predvádzacích kus, ktorý stál celé leto pred predajňou a na ňom bol ten istý plast tiež zdeformovaný (ako dôkaz, že na Honde PCX je to "normálne")

Moja otázka znie: Ja to naozaj normálne, že na japonskom, značkovom skútri sa mi takto zdeformuje plast? Podotýkam, že plexisklo som nepoužíval z jednoduchého dôvodu, najväčšie plexi aké sa dalo kúpiť mi je "malé" = všetok vzduch mi tlačí do prilby a ja sa neviem ani nadýchnuť, čiže som jazdil len s tým základným čiernym krytom. Taktiež, toto je môj 4. skúter, mal som čínu (CPI), taiwan (Kymco) a taliansko (Apriliu), všetky tri skútre boli jazdenky, Aprilia mala dokonca továrenské plexi a ani na jednom neboli plasty zdeformované.

Poraďte prosím ako to riešiť, lebo zohnať plast na nete si nemôžem, moto je v záruke a teda opravy môže robiť len autorizovaný servis, ten mi to nechce vymeniť v rámci záruky a viem si predstaviť tu super cenu origo dielu a aj cenu opravy ako takej. Ide mi hlavne o to či je to naozaj všeobecný problém PCX (v takom prípade by bola výmena plastu zbytočná lebo sa mi to aj tak zopakuje) alebo len neochota predajcu (v tkaom prípade skúsim iný autorizovaný servis ak mi to záruka dovoľuje alebo skúsim kontaktovať priamo zastúpenie Hondy).

Za akékoľvek postrehy, prípadne typy na férový značkový Honda servis na východe Slovenska vopred Ďakujem.
Prílohy
20160918_182659.jpg

icask
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Ne Jún 28, 2015 9:20 pm
Skúter: Kymco Downtown 125i ABS
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Honda PCX 125 deformovany plast

#2 Príspevok od užívateľa icask » Po Mar 20, 2017 7:17 pm

Skus co najskor ineho predajcu co ti povie on. A ak sa zatvari, ze je to ok tak potom skontaktuj Hondu. Najlepsie zastupcu pre EU ci rovno matersku firmu.

never mytom, ze nemozes opravu vykonat inde ako u autorizovaneho servisaka. Musis pouzit originalne ci adekvatne kvalitne diely a dodrzat postupy urcene vyrobcom. To je vsetko a zaruka ti plati stale. Takze ak si kupis origo plast a vymenis si ho nemozes prist o zaruku.
Kymco Downtown 125 i ABS od 6.5.2015

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"