Aprilia Atlantic 500 - dobíjanie

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Dora
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Okt 10, 2014 9:35 pm
Skúter: Yamaha BW's 125, Aprilia Atlantic 500

Aprilia Atlantic 500 - dobíjanie

#1 Príspevok od užívateľa Dora » Pi Júl 14, 2017 12:46 pm

Ahojte,

Prosím o pomoc s dobíjaním na mojom Atlanticu. Respektíve, ak by si niekto našiel čas a napísal, ako má prebiehať dobíjanie v rôznych situáciách (zapnuté svetlá, závislosť otáčky/V a podobne.).

Vysvetlím prečo. Pri učení mojej dcéry som za ňou na 50tke skútry išiel viac menej na voľnobeh so zapnutými svetlami a po polhodine mi odišla baterka. Tak som začal sledovať údaj na počítači o aktuálnom dobíjaní - vďaka talianom za túto funkciu počítača...

moje pozorovania sú nasledovné:

voľnobeh bez svetiel - 12.1 - 11.1
voľnobeh so svetlami - 10.1
otáčky 5000 bez svetiel, dobíjanie 13.8 - 14.5
otáčky 5000 so svetlami, dobíjanie 12.1 - občas 13.2

a dosť to skáče, najväčšie napätie mi vyskočí keď uberem plyn v 6000 otáčkach, to mi skočí na 14.9 - 15.2 a po čase spadne na 12.5

aj dom vymenil žiarovku za led, ale pomohlo len o 0.5 V

teraz neviem, servisák mi vraví že je to normálne, ale mne sa to nezdá... momentálne mením regulátor napätia, ale či pomôže, alebo nie, to sa ukáže. Viete mi prosím niekto opísať správanie vášho dobíjania ?

napísal by som aj správu niekomu, kto vlastní AA500, aby somnespamoval ostatným, ale som na fore nový a ešte posielať správy nemôžem...

dakujem :)

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Aprilia Atlantic 500 - dobíjanie

#2 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Júl 14, 2017 5:20 pm

Ahoj ak mas atlantik ten starsi do roku 2003 tak pozri pri baterke hlavnu postiku zvykne sa tam roztavovat patica na poistku a vznizka tam prechodovy odpor az to uplne roztavi a nebude dobijat vobec. Inak co si pamatam napr nexus 500 s tym motorom na volnobehu nedobijal ale stacilo trocha pridat plyn a uz to dobijalo... :) vela stastia v odstraneni zavady :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

rado175
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št Jún 19, 2014 7:26 pm
Skúter: Ducati multistrada
Bydlisko: NITRA

Re: Aprilia Atlantic 500 - dobíjanie

#3 Príspevok od užívateľa rado175 » Ut Júl 18, 2017 8:44 pm

Dora napísal:Ahojte,

Prosím o pomoc s dobíjaním na mojom Atlanticu. Respektíve, ak by si niekto našiel čas a napísal, ako má prebiehať dobíjanie v rôznych situáciách (zapnuté svetlá, závislosť otáčky/V a podobne.).

Vysvetlím prečo. Pri učení mojej dcéry som za ňou na 50tke skútry išiel viac menej na voľnobeh so zapnutými svetlami a po polhodine mi odišla baterka. Tak som začal sledovať údaj na počítači o aktuálnom dobíjaní - vďaka talianom za túto funkciu počítača...

moje pozorovania sú nasledovné:

voľnobeh bez svetiel - 12.1 - 11.1
voľnobeh so svetlami - 10.1
otáčky 5000 bez svetiel, dobíjanie 13.8 - 14.5
otáčky 5000 so svetlami, dobíjanie 12.1 - občas 13.2

a dosť to skáče, najväčšie napätie mi vyskočí keď uberem plyn v 6000 otáčkach, to mi skočí na 14.9 - 15.2 a po čase spadne na 12.5

aj dom vymenil žiarovku za led, ale pomohlo len o 0.5 V

teraz neviem, servisák mi vraví že je to normálne, ale mne sa to nezdá... momentálne mením regulátor napätia, ale či pomôže, alebo nie, to sa ukáže. Viete mi prosím niekto opísať správanie vášho dobíjania ?

napísal by som aj správu niekomu, kto vlastní AA500, aby somnespamoval ostatným, ale som na fore nový a ešte posielať správy nemôžem...

dakujem :)
na mojom nexuse to bolo to iste vymena regulatoru pomohla


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Napísať odpoveď

Návrat na "Problemy (Maxi skútre)"