Úprava vzduch. filtra B400

upravy, vylepsenia, samolepky...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Úprava vzduch. filtra B400

#1 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 15, 2011 8:56 pm

Namiesto zakúpenia novej filtračnej vložky , (za ľudovú cenu cca 30,-E :fool: ) na môjho Burgmana , som sa rozhodol upraviť pôvodnú tak, aby sa dala do nej vložiť a použiť nepomerne lacnejšia za cca 4,-E. Podľa rozmerov aké by sa dali ešte bez problému použiť som si ju vyhľadal v dajakom vyhľadávači na internete a taká ktorá mi tam najviac pasovala je z auta Fiat Panda . Výrobca je FILTRON. Ono zas takýchto filtrov , ktoré by sa tam dali použiť kvôli veľkosti nieje až také veľké množstvo, takže viacmenej tam bolo na výber asi 2-3 typy a tento bol najlacnejší. Takže som z pôvodnej filtračnej vložky vyrezal filtračný papier aj s okrajom, ktorý ho držal. A takto vzniknutú dieru v plastovom rámčeku pôvodnej filtračnej vložky som zakryl plastovou tabuľkou hrúbky asi 5mm. A do nej som následne vyrezal otvor podľa rozmeru novej filtračnej vložky. A celé som to vlepil do pôvodného rámčeka a ešte aj poistil po obvode zopár samorezkami. A aj nová filtračná vložka tam je pre prípad vyklepania ešte poistená hliníkovým L-profilom a samorezkami. Dačo podobné som mal urobené aj na predošlom GD.Akurát tam som použil ešte o dačo menšiu filtračnú vložku - bola z dajakého priemyslového vysávača .
Prílohy
filter 1.jpg
(91.85 KiB) 359 stiahnutí
filter2.jpg
(108.01 KiB) 359 stiahnutí
filter3.jpg
(131.39 KiB) 359 stiahnutí
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#2 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Sep 15, 2011 9:03 pm

jo dobrýýý, VLADY výmyselník .. a myslím si že účel si splnil až na to že si ušetril kopu eur :) super

..nerozmyslal si nad nejakym silikonom okolo tej novej 5mm hrubej plastovej "vložky" ?
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#3 Príspevok od užívateľa mucow » Št Sep 15, 2011 9:30 pm

Šikovne, palec hore. :good:
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 15, 2011 9:52 pm

modreOKO napísal:jo dobrýýý, VLADY výmyselník ....a myslím si že účel si splnil až na to že si ušetril kopu eur :) super

..nerozmyslal si nad nejakym silikonom okolo tej novej 5mm hrubej plastovej "vložky" ?
Silikon vo všeobecnosti na plastoch moc nedrží, hlavne bežný sanitárny ,čo mám aj dakde doma....A kupovať kvôli tomu celú tubu špeciálneho , ktorý drží aj na plastoch sa mi vôbec nechcelo. A okrem toho z hornej strany tam moc nieje miesto, lebo je tam po obvode to osadenie , ktoré zapadá do osadenia v samotnom telese vzduchového filtra a vrchného krytu , ktorý to celé drží na mieste.Tam je to celé dosť natesno, vôla možno dajaký 1-2mm. A zo spodu ako je sanie do motora by som ho aj tak nerád dával....istota je istota . Ale tá nová biela plastová výplň je v tej pôvodnej čiernej zalepená po obvode hustým modelárskym sekundovým lepidlom a to drží a tesní si myslím dosť dobre .A aj preložené to je minimálne cca 3-4mm a na jednej strane až 1,5 cm .Takže si myslím že to musí vydržať a samorezky po obvode to istia ak by to lepidlo aj dakde prasklo ....... A skúšal som lepivosť toho plastu na odrezkoch,ešte než som to zalepil načisto , a držalo to tak že povolil samotný plast tak, že sa zlomil vedľa spoja , ale lepidlo držalo a neprasklo. :good:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#5 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Sep 15, 2011 10:00 pm

dobre dobre , :D myslím že to bude držať jak ďas :good:
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#6 Príspevok od užívateľa Bobo » Št Sep 15, 2011 11:16 pm

Výborne Vlady ! Kam sa na Slovákov hrabú Japonci... :beer:
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Sep 16, 2011 8:29 am

No šak.... :pardon: Toľko nedomyslených vecí je na tých scootroch. A potom, aspoň má človek pocit, že je užitočný....ak si dačo vylepší. :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#8 Príspevok od užívateľa rspeed » Pi Sep 16, 2011 9:52 am

... dalo sa to spravit aj lacnejsie - filtracny molitan a sprej - bolo by to pratelne a priepustnost vzduchu by bola vacsia - ale toto prevedenie je cool, uz standardne velmi dobra praca aj napad :good: .....

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Úprava vzduch. filtra B400

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Sep 16, 2011 7:58 pm

Nad tým som tiež uvažoval a bola to jedna z alternatív, ak by sa nedalo rozmerovo nič vhodné zohnať ,Alebo že by taká dajaká vhodná filtračná vložka stála 10-15 Euro, tak by sa to možno ani neoplatilo prerábať a dokonca starší Burgman do r.v. 2006 to tak mal. Ale špiniť sa dajakým čistením a praním molitanu v benzíne a následné naolejovávanie mi prišlo viac nepraktické . Toto je čistejšia a rýchlejšia robota , A tie 4eurá za novú vložku sú ozaj na rok smiešna suma. :pardon:
PS : a okrem toho mám ešte jeden original filter, ktorý som menil pred dvoma rokmi a teraz ho mám odložený v krabici , takže ak sa budem moc nudiť tak ten zasa možno skúsim nejak upraviť na použitie molitanu. :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning (Maxi skútre)"