Uprava Keeway Arn 150cm3

upravy, vylepsenia, samolepky...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Uprava Keeway Arn 150cm3

#1 Príspevok od užívateľa mojito » Po Máj 14, 2012 4:41 pm

zdravim pani, rad by som sa informoval o moznostiach upravy skutru Keeway ARn 150cm3 uz som daco zistoval ale bolo mi povedane ze na 150cm3 moc nezozeniem ako na 50cm3. Takze rad by som zistil ake mam moznost v upravach motora a vsetkeho okolo toho. Uz som uvazoval nad vymenov sportovych casti ako je variator, valceky, remen, ostru vacku, spojku a nejaky ten vyfuk mozno aj upravit original a dat tam este nejaku lepsiu trysku do karburatora+iny vzduchovy filer. Ak by niekto vedel ake presne suciastky do toho pasuju a popripade ma odkazal na niekoho kto stym pracuje (nemusia to byt original pre keeway) tak by som poprosil nejake info okolo toho. Ak ma niekto skusenosti v upravach skutrov tak by som bol rad o nejake rady a prosim piste len taky co viete ;)

dakujem vam popredu za rady :)

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#2 Príspevok od užívateľa TomasARN » Po Máj 14, 2012 6:42 pm

Mal som volakedy taky isty skuter. Skus prezradit, aku chces dat investiciu, lebo je dost mozne, ze za to bude iba variator :)

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#3 Príspevok od užívateľa mojito » Po Máj 14, 2012 7:07 pm

no tak rad by som co najmenej nakolko je mozne ze to pojde zachvilku prec....ale tak zatial do tych 400euro a potom ak mi skuter ostane tak urcite tam pojde este dalsia kopa penazi

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#4 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Máj 14, 2012 10:09 pm

mojito napísal:neviem preco to sem nedalo moju odpoved
pretoze mas menej ako 10 prispevkov a preto sa tvoje prispevky zobrazia az po schvaleni niekym z moderatorov
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#5 Príspevok od užívateľa TomasARN » Ut Máj 15, 2012 9:08 am

http://www.minibikemania.sk/naraku_bigb ... p-524.html
http://www.minibikemania.sk/naraku_vari ... p-449.html
http://www.minibikemania.sk/leovince_vy ... -1310.html

Toto ber len ako priklad. Samozrejme este sa da kupit karburator, ostra vacka, kevlarovy remen a pocitaj s tym, ze to budes potrebovat.

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#6 Príspevok od užívateľa mojito » Ut Máj 15, 2012 10:44 am

no su to pokne veci a cena je tam slusna este nejaky karburator na ten 180cm3 valec. Nasiel som tam aj kevlarovu spojku http://www.minibikemania.sk/naraku_spoj ... -2401.html ta by tam stacila ? A tej ostrej vacky sa trosicku lepsie povedane bojim sa celkovo o motor aby vydrzal upravy a nerozpadol sa hned po 1000 km pretoze ja nabeham na tom okolo 3000 km mesacne tak dufam ze to vydrzi. A este ohladom variatora ci mi niekto bude vediet povedat ake su tma povodne valceky od Keeway aby som vedel ake tam dat valceky a podla toho aj hladat variator. Alebo tie 10,3g valceky budu stacit aj na bezne vozenie nebude to slabo akcelerovat pretoze cital som o valcekoch nieco a rad by som to mal aj do mesta aj mimo taky zlaty sted a este taka druha vec vozime sa skoro stale na tom dvaja.

zatial vam dakujem za info ;)

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#7 Príspevok od užívateľa TomasARN » Ut Máj 15, 2012 2:05 pm

Valceky si uz nepamätam ake tam su, ale tu mas nejake rady http://www.scootland.sk/skutr-keeway-arn-125/

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#8 Príspevok od užívateľa mojito » Ut Máj 15, 2012 2:45 pm

za tuto stranku ti davam 10/10 bodov.. nemusim sa tu zbytocne nic viac pytat tam je toho dost popisaneho uz len ake veci tam dat a hladat vhodne komponenty do toho...dufam ze mi sa stranka pomoze usetrit co najviac euro za pracu v servise.

Užívateľov profilový obrázok
kubo HC
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Po Máj 23, 2011 9:40 pm
Skúter: EX Skútrista, ale stále držím svami :)
Bydlisko: Hlohovec

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#9 Príspevok od užívateľa kubo HC » Ut Máj 15, 2012 3:27 pm

valčeky sú originál 13gram tie 10,3 ked tam dáš tak to bude točiť do blba stým Naraku variom, ked chceš stred + pre dvoch tak tam daj tak 12-12.5gram
EX: Yamasaki YM125 - 160cc tuned engine
Now: ČZ125 (175cc) model 453.02 - 1962

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#10 Príspevok od užívateľa mojito » Ut Máj 15, 2012 3:41 pm

takze kupim ten variator co mi napisal on a dokupim tam ine valceky ? A este jednu vec som zabudol zmienit mam taky mensi problem a dost ma to stve viem ze je to len skuter ale rad by som to klopil bez toho aby som pri mensich nerovnostiach vzdy suchol hlavny stojan a sem tam ak koleno vyfuku mam tam dat nejaky lepsi tlmic a hlavne aky ?

dakujem vam za odpovede necakal som tolko odpovedi som aj na inom fore ale tam na to kaslu.

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#11 Príspevok od užívateľa TomasARN » Ut Máj 15, 2012 4:02 pm

Nesuchas nahodou bocny stojan ?

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#12 Príspevok od užívateľa mojito » Ut Máj 15, 2012 4:14 pm

to som si myslel povodne tak som na bocnom zrezal tu pomocku aby sa lepsie na neho stupalo a skratil som ju ale ked som trosku viac naklopeny a zapruzim tak suchnem hlavny stojan a dokonca sa mi podarilo par krat uz aj koleno na vyfuku dost slusne osuchat tak preto by som tam chcel asi tat nejaky tlmic ktory bude vasci ako original ale neviem ci to pojde a nebude to nicomu vadit

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#13 Príspevok od užívateľa TomasARN » Ut Máj 15, 2012 4:25 pm

na rame moto je guma, ktora utlmi sklopenie bocneho stojana, iba na skusku ju daj prec

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#14 Príspevok od užívateľa mojito » Ut Máj 15, 2012 4:47 pm

asi ho dam dole a kupim iny tlmic

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#15 Príspevok od užívateľa mojito » Št Máj 17, 2012 6:59 pm

Takze prosim tych co by mi vedeli pomoct o radu ake vhodne suciastky skombinovat chcel by som variator+kontrastna pruzina ak nebude v baleni tak isto aj spojka a pruzinky do nej, vyfuk, zadny tlmic, a iny vzduchovy filter.

Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#16 Príspevok od užívateľa Damo555 » Št Máj 17, 2012 7:23 pm

TomasARN napísal:na rame moto je guma, ktora utlmi sklopenie bocneho stojana, iba na skusku ju daj prec
Presne.... aj ja som ju dal preč, aj ten pliešok o ktorú sa opiera a už nešuchám vôbec :)

mojito: Tak variátor buď Malossi kde máš pribalenú aj kontrastnú pružinu a 10,5g valčeky ktoré sú na na 150tku asi rovno zladene, lebo po nahodení som nemusel nič dolaďovať všetko ide pekne ako som si predstavoval otáčky počas práve varia drží pri cca 7000 ot/min kde je aj maximálny výkon motora....(vario malossi stoji 127€ ja ho mam a môžem len odporučiť)
Alebo potom NARAKU Maxi Speed kde máš vario + polremenicu Naraku čo je ďalšie + akurát tam nemáš kontrastku ta stoji par € ale budeš to potom musel vyladiť inou váhou valčekou a dokonca aj niektorí po nahodení mali s tým problém že to nebolo dobre vyladené týmy valčekmi ktoré sú pribalené tak neviem na čom to ladili, ale doladiť to už nie je problém váha valčekou sa dá upraviť aj odvrtaním alebo pridaním nieakého materiálu do nich podľa potreby.... a že vraj ma rovnaký priebeh ako Malossi tak za tu cenu (72€) je to super lebo je to aj s polremenicou akurát nemáš tu kvalitu ako Malossi a kontrastku ....
Tak je to na tebe...
Spojku je jedno akú, hlavne nieakú športovú ktorá bude určite lepšia ako ta sériová... ku spojke by som kúpil už aj nieaký ten zvon...
Výfuk asi najlacnejší tento : http://www.scootland.cz/zbozi/baotian-s ... vyfuk-gy6/
Vzduchový filter by som nemenil zbytočný nárast spotreby a treba nastaviť karburátor a moc výkonu to nepridá....
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#17 Príspevok od užívateľa mojito » Št Máj 17, 2012 7:54 pm

takto by som si to nejako predstavoval

spojka len neviem co je lepsie napr. spojka ktora ma 110mm alebo 130mm
http://www.minibikemania.sk/spojka-nara ... p-468.html
alebo
http://www.minibikemania.sk/naraku_spoj ... -2401.html
zvon
http://www.minibikemania.sk/spojkovy-bu ... p-497.html

variator chcelo by to nejaku pruzinu tak mi poradte aku farbu
http://www.minibikemania.sk/naraku_vari ... p-449.html

vyfuk(paci sa mi tento ale pojde az na koniec nechce sa mi teraz nieco robit na karburatore)
http://www.minibikemania.sk/leovince_vy ... -1310.html

tlmic potrebujem len vediet kolko mm ma original a okolo to mozem zdvihnut a ci sa to vobec da
http://www.minibikemania.sk/tlmic-yss-m ... -1521.html

A este jednu radu by som poprosil chcel by som prerobit original rucky na downhill ako na to a kde zozeniem veci na to ?
dakujem za nejaku odpoved ktora by uz tuto temu mohla uzatvorit a mohol som zacat objednavat ;)

Tom.krsko
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Jún 10, 2012 9:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150
Bydlisko: Prievidza-Jalovec

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#18 Príspevok od užívateľa Tom.krsko » Ne Jún 10, 2012 9:48 pm

Zdravim tak nedavno som zakupil ARN 150-tku ide to fajn len by to mohlo ist ešte viacej ako v sprave uvedenej vyššie zakupim si aj ja niake te veci na ladenie,chcel by som spojku a variator MALOSSI kedže ako som čital viacej tem tak niak to Naraku neodporučal asi nik kto si to zakupil.chcel by som tam dat športove CDi odblokovane mate niekto skusenost či je to dobre?.,,ešte aj vyfuk chcem zakupit leovince.
podla vas,nechcem to niak extremne upravovat ohladom na motor a životnost chcem len nech to da očosi viacej,.podla vas mam zakupit ešte niečo ine ako karburator alebo prevody alebo vačku alebo piestnu sadu večiu??sam neviem skutra som živote neupravoval takže neviem jak to chodieva POradte mi niekto chcem to šecko objednavat tento mesiac teda koncom a chcel by som to mat kompletne dakujem za vaše pochopenie.,,, :O:

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#19 Príspevok od užívateľa TomasARN » Po Jún 11, 2012 7:14 am

Ja by som to ani neprerabal, skoro vobec to nepomoze

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#20 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 11, 2012 7:36 am

ARNko je najsamlepšie v sérii. Prípadne kúpiť dačo ak sa to pôvodné pokazí...ale kupovať na to nové veci a ešte aj ak za normálnu obchodnú cenu a meniť ich za funkčné len zato , že to v konečnom sumáre pôjde o 5-10 km rýchlejšie je podľa mňa zlá cesta ...a finančne sa to neoplatí už vôbec. Prerátaj si to cena ARN a cena nových vecí k tomu a napokon kopec roboty a stráveného času a výsledok je furt podľa mňa taký neistý , a aj z dlhodobého hladiska čo sa týka spolahlivosti .Športové CDI odblokované....mám pocit že CDI v tom motore vôbec nič neblokuje a že motor nejde viac do otáčok lebo je aký je. A spojka sa mení zväčša vtedy ak pôvodná šmýka a nestíha prenášať ten zvýšený výkon hlavne teda pri tuningu 2T poldecákov, kde je nárast výkonu dakedy aj viac ako 100% oproti sérii....myslíš že tam bude taký nárast aj u Teba ,že by to tá pôvodná nezvládala??? a hlavne ide o to že tá séria spojka tam trpí pri rozbiehaní a zvykne horieť ...lebo tie motory točia dosť veľa vtedy oproti tomu, jak je to naladené pri sériovom setupe...A to pri tvojom tuningu asi tiež nehrozí. Tuniť čínsky 4T je neistá cesta...Kašli na to.voz sa ako to ide sprav tomu základný srvis a pozeraj po dačom silnejšom...také 250ky sú už úplne o triedu lepšie čo sa týka aj jazdných vlastností a celkovo.
Pri čítaní som nadobudol pocit že potrebuješ alebo máš chuť a nutkanie si tam dačo kúpiť a vymeniť za nové v nejakom takom očakávaní, že čo ak to pomôže a stane sa zázrak...ale tak to nieje. Zázraky sa dejú možno dakedy inokedy a inde, ale na scootroch moc nie. Premysli si všetko ešte poriadne .. :beer: .
A výfuk.... mám sám na mojom scootri Leovincka....okrem zvuku a dizajnu a ušetrenej hmotnosti mi nepriniesol nič extra. Stojí to za tú cenu? dakomu možno aj áno . Ja ak by som ho mal dokupovať za tú plnú cenu ako je v obchodoch tak to by som tiež nespravil. Bol na scootri keď som ho kúpil, tak som ho tam nechal a potom keď začali problémy, tak som aj dal nazad pôvodný na skúšku a síce teraz tam mám nazad zas Lea, ale poviem Ti že jazdiť sa dá aj s tým origo úplne v pohodke...a možno aj lepšie a tichšie a bez obavy že mi to občas na volnobehu zdechne...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Tom.krsko
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Jún 10, 2012 9:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150
Bydlisko: Prievidza-Jalovec

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#21 Príspevok od užívateľa Tom.krsko » Po Jún 11, 2012 3:16 pm

hmmm velmo vam dakujem neupravoval som ešte nič natom a spojku tam budem menit tak či tak bo mam pocit že už to nieje bohvie čo len by som chcel vediet či mam aj radšej variator menit alebo nehat tak penažna stranka neni problem.,,pred kywajom som mal yamahu 100ku len tu si bohužial niekto požičal a už nevratil :D tak teraz som si zakupil po dlhej dobe keeway za dobru cenu a mal malo natočene za 300e som snim rad a že mal natočene 8000km to je tiež fajn myslim,len jedna vec je jak som ho zakupil ja tak 3 roky stal v garaži teraz idem menit oleje filtre a tak dalej generalka menšia nove gumy lebo te čo tam boly boly popukane jak to dlho stalo.,ale som spokojny podla GPS ked som meral na rovinke som išiel 110km no ked som držal dlhšie aj 112km-kedže v niektorej teme niekto pisal že činskym tacho nemožno verkat ale bal som sa že mi piest po vajcach klepne.,
niekto tu aj spominal že viac jak 105km arnko neda teraz neviem či majitel predomnou sa šprtal v motore alebo čo lebo ani na forach sa moc neda nikomu verit.
mam ešte jeden poddotaz čo tak večiu piestnu sadu,alebo prevod pomenit alebo neviem čo nechcem aby to išlo zas 300sto ale chcem len nech to ma lepšiu odozvu na plyn a akceleraciu som ochotny tam dotoho dat 500e ale necham si poradkat od ludkov ktory už v tom maju prax dakujem za pochopenie.,

mojito
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Máj 14, 2012 4:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150cm3

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#22 Príspevok od užívateľa mojito » St Jún 13, 2012 1:06 pm

zdravim, chcel by som sa vas opytat ci by niekto nemal pozicat pistonstopper alebo tu druhu vec na zastavenie variatora ? ja som z Trnavy ale moze to byt aj v okoli 50km. nechce sa mi objednavat druhy a cakat na to snad bude toto rychlejsia cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#23 Príspevok od užívateľa Damo555 » St Jún 13, 2012 1:42 pm

na piston stopper zabudni keďže máš 4T.... ja to riešim takýmto prípravkom ktory si urobiš za 15 minut http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... 25#p168338
Ale pri prvom povolení matky variátora som mal problém lebo bola zalepená a pomohol iba sekáč a kladivo :D
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#24 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 13, 2012 1:45 pm

Ak Ti to ARNko tak dobre ide tak by som do toho ozaj nerýpal.... máš vydarený kus :good: ....Takže pravidelne meniť olej a čistiť filter , tankovať "lacný" benzín, a voziť sa.... :beer:
A gumy kúp dajaké overené, na ktoré sú dobre referencie aby držali aj ak je mokro...Zrejme tam máš ešte origo Kendy???či nie? :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Tom.krsko
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Jún 10, 2012 9:28 pm
Skúter: Keeway ARN 150
Bydlisko: Prievidza-Jalovec

Re: Uprava Keeway Arn 150cm3

#25 Príspevok od užívateľa Tom.krsko » St Jún 13, 2012 3:43 pm

Tak kolesa šuviks činsky jak inak ale teraz chcem objednat dunlop gt 301 alebo ak niekto pozna fakt že špičkove napište mi link budem moc rad.

Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning (Maxi skútre)"