čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

upravy, vylepsenia, samolepky...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#26 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 25, 2012 10:32 am

Tak tak...žiaden zázrak nečakaj .A to že dáš tam dačo keď aj za 100E a zázračne to pôjde o 20 viac nečakaj......A ak vieš ako pracuje 4T motor a čo všetko má vplyv na to, koľko zmesy sa dostane do valca tak pochopíš že žiaden akože športový karbec nič nerieši...pretože furt to brzdí priemer nasávacieho kanála, a priemer nasávacieho ventilu,a potom aj čas jeho otvorenia...Takže tak a na vyššiu maximálku pri zachovaní štandartného prevodu ten motor musí viac točiť, a tým sa skracuje doba počas ktorej je nasávací ventil otvorený...takže čo?Dáš tam, ťažší prevod aby to menej točilo a zvýšiš tým maximálku ...a zas to nebude mať silu pri rozjazde a do kopca . Alebo dáš tam aj hlavu z väčšími ventilmi a aj ostrú vačku a väčší valec a potom k tomu aj väčší karbec, A zas Ti po pár tisíc km prdne kluka lebo už to bude na ňu moc ???A už si na cene za ktorú máš väčší scooter nejakú 250ku, z lepším rámom a brzdami a pohodlnejší , a celý bez roboty...pochop že z hovna bič neupletieš....to je staré porekadlo a platilo a bude platiť stále .... :beer:
Ale to si nechcel počuť asi....Ty si chcel počuť že kúp si za dvacku väčší karbec alebo iné vario a pôjde Ti to zázračne ....o 20 viac . A pri rozbehu z križovatky aj na zadné..... :pardon: Ale tak to nefunguje ...z tými cca 4kW čo ten motor má písaných v papieroch zázrak nedostaneš .....Aj keď ak máš peniaze a čas dá sa všeličo....Len to je beh na dlhé trate a aj tak málo muziky za veľa peňazí....Lebo furt to bude v podstate len čínska napodobenina scootra...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lukascrime
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut Máj 22, 2012 9:13 pm
Skúter: Adamoto Cetos 125ccm
Bydlisko: Žilina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#27 Príspevok od užívateľa lukascrime » Pi Máj 25, 2012 1:24 pm

VLADY napísal:Posledny prispevok sa necituje, cize Varovanie, lebo si uz bol upozorneny - TomasARN

máš pravdu china je china :) predsa musi tam byt nejaký rozdiel hlavne v materialoch akých to robia ked je tam taky cenový rozdiel :) ten Variator som chcel vymenit preto lebo som chcel aby ten skuter nemal problem obehnut dajme tomu autobus ktory ide 80km/h aby som ho nemusel obiehat 5 min :D mne ani nešlo o to aby som s tym skutrom mohol ist dajme tomu niekde na dialnicua fakat tam stale 100km/h išlo mi fakt iba o to obiehanie alebo proste kopce kedze som zo Žiliny kopcov tu mame hojny počet tak som myslel že ten variator by sa trošku ukazal aj v kopci ze by ho vyšiel troška svižnejšie ... ale ako hovorim mne čina zo začiatku stači kupil som ju novu nejazdenu za velmi dobru cenu nemam sa načo zatial stažovať (záruka je keby niečo) aj ked verim ze tie problemy určite pridu :) a ked už pridu tak presedlam vyššie a kvalitnejšie .... kazdopadne nemam čo stratiť tu činu prinajhoršom predam za tu cenu alebo podobnu ako som ju kupil 8) a chcem sa este spýtať to tak pomimo keby že to prerobim na 160ccm čo by ma višlo na tych 120€ cca + - tak mysliš že by ta klukovka zachvilku odišla ? :unknown:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#28 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 25, 2012 3:24 pm

Kluka samozrejme dačo vydrží a hlavne neodíde hneď zo dňa na deň...ale ak je už načatá aj v základnom motore že už má väčšie vôle v ložiskách tak pri použití väčšieho valca vydrží už o dosť menej. Presné čísla ti nikto nenapíše ....je to dakedy dosť rozdielne na čínach pretože tá kvalita je kolísavá vo všetkom čo robia . Neviem či dakto tu na fóre dával taký valec na ten motor myslím že dakto to tu aj písal takže skús pohľadať...ale ja osobne neverím tomu že ak to takto vytuníš a spravíš ten motor, a dajme tomu pôjde aj tých 100-110 ozaj reál, tak že tomu aj toľko nebudeš nakladať a pôjdeš po krajnici pekne 80 a len občas pri predbiehaní mu dáš plný....tak to funguje zväčša len prvých pár dní a týždňov...A hlavne neviem či stačí len ten väčší valec...či to potom zas nieje laborovanie že len valec je začiatok a aby si ho mal čím kŕmiť tak k nemu treba aj väčší karbec a napokon zas si obmedzený tou hlavou že ventily a vačka je robená na 125ku a potom zas doladiť aj valčeky a vario , aby to ťahalo aj pri rozjazdoch lepšie a k nemu zas aj to ,že už to potom výfuk zas brzdí ....ono je to vždy zložité ak sa jedná o celok aby to spolu všetko pekne ladilo... A ťahalo plynule pekne v celom rozsahu otáčok...
(jak keď máš doma PC a si povieš že dám rýchlejší procesor aby to šlapalo...prd makový...a kde je RAM a potom zas zistíš že grafika a potom zdroj a tak...)Ale ak to máš ako koníček sa vŕtať v scootri tak zas je to dobrá vec na naučenie a pochopenie ..ale ak to ozaj chceš ako spolahlivé riešenie na jazdenie , tak tuning je najlepší vždy že väčší scooter.To mi ver to Ti sem napíše asi každý kto má už troška väčší scooter. A variátor samotný Ti na maximálke nepridá skoro nikdy nič. Ak sa nejedná o vario ktoré je väčšie v priemere aby dokázalo dať remeň na väčší priemer v predu a tým pádom ťažší prevod...ale zas si brzdený zadnou remenicou na spojke...Skús pohladať reálne skúsenosti aj na iných podobných CZ alebo aj zahraničných fórach ...Aby si napokon nebol sklamaný.že vrazíš do toho viac ako si pôvodne myslel, a výsledok bude neadekvátny tomu. Ja osobne neodsudzujem čínu ako takú, len s tým tuningom je to vždy také nejak menej isté ako u značkovejších scootrov.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
marecek239
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Ut Aug 18, 2009 11:00 pm
Skúter: momentalne ziadny :(
Bydlisko: 99% som v Bratislave, ale som z Radošiny

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#29 Príspevok od užívateľa marecek239 » Pi Máj 25, 2012 7:01 pm

Prosim ta hlavne nic do toho cinana nekupuj, skoda penazi. tes sa s toho ze ta to vozi na spotrebe do 3L/100km, mal som teiz cinana Vonroad 125T a viem o com hovorim, zoder to ako sa len dadadadadaaaaaaaaa-popri tom odkladaj na novu moto a ÁNO ZNAČKOVÚ!!
A to ti nenadavam to ti chcem dobre tak sa neuraz, najazdil som na cinanovi 15000km za 2 roky, tiez som chcel strasne tunit a VDAKA BOHU A CHALANOM na fore ze ma od toho odhovorili a kupil som to co som kupil. Akoze do skoly kazdy den 30km hore dole ma krasne povozil skoro ako zadarmo, aj s ladvinkou na nejaky mensi vyletik do 100km sme si pekne uzili, ale viac som od neho cakat nemohol.
700eur je super cena ja som dal za cisto novy 34000korun :fool: ale co uz mladicka blbost a predal som ho za 400eur a to som bol este raaaad...Kazdopadne nic netuninguj, mozno si trosku uprav vzduchac-zvacsi prietok vzduchu ale to uz v suvislosti so zvacsenim trisiek a tak musis to ladit dierku po dierke do toho vzduchacu, teda aspon mne sa zdalo ze to ozivilo trosku rozbeh, ale pozor-zase LEN TROSKU! Skus si zratat vsetky tie tuningove zasahy a vysplhas sa na 300-500eur aby si nieco urobil s motorom aby to malo efekt a to si myslim ze fakt nema zmyslel, co myslis??? pouvažuj...
Vela stastnych km prajem! :good:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
lukascrime
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut Máj 22, 2012 9:13 pm
Skúter: Adamoto Cetos 125ccm
Bydlisko: Žilina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#30 Príspevok od užívateľa lukascrime » So Máj 26, 2012 11:24 pm

marecek239 napísal:Posledny prispevok sa necituje - TomasARN
ja vás chapem chalani myslím že máte pravdu do veci ktoré by mohli ovplivniť životnosť motora radšej nejdem zasahovať :) predsa je tam ine spracovanie a ina kvalita materialu ako u taliana ... treba sa natom povoziť kým sa to nezačne kaziť ale kazdopadne mi činan zatial stači ako začiatočnikovi do mesta a medzy mesto je to super mašinka spotreba ako hovoris 3l/100km takže to nie je až take najhoršie ... a s tým vzduchačom to znie slubne myslim ze sa s tym neda nič pokaziť nevedel by si mu tu prosim ta hodiť krátky navodik alebo nie je niekde na videu alebo tu na foru ako to spravit ? =) Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
marecek239
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Ut Aug 18, 2009 11:00 pm
Skúter: momentalne ziadny :(
Bydlisko: 99% som v Bratislave, ale som z Radošiny

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#31 Príspevok od užívateľa marecek239 » Ne Máj 27, 2012 8:40 am

takze tie trisky mi menil este servisak v predajni za vacsie, takze s tym ti nepomozem moc...ale ladit vzduchac ma donutilo az to ze po vymene trisiek motor dostaval vela menzinu a malo vzduchu takze zmes bola zla a musel zom zvacsit pritok vzduchu. Zacal som vrtat do airboxu dierku po dierke s 10vrtakom a po kazdej dierke som ho isiel vyskusat co to spravi, nakoniec som to vyladil a vo finale to malo trosku lepsiu sviznost...a este vies co pomohlo? raz ako som isiel ku frajerke cez cely okres tak mi v polke cesty odpadol vyfuk od motora :D :D :ROFL: zvuk jak harley :ROFL: lebo srob sa ulomil alebo neviem co :) a ked som to opravoval tak som tie sroby nedotiahol uplne na fest a ostala tam taka 2-3mm medzierka, zvuk to uz malo v pohode, lepsi ako origo, a tah zase trosku lepsi-trosku :) Mal som potom pocit po tychto upravach ze ten motor je taky,ako keby otvorenejsi a nie zaseknuty-zaduseny...
tolko moje skusenosti :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
lukascrime
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut Máj 22, 2012 9:13 pm
Skúter: Adamoto Cetos 125ccm
Bydlisko: Žilina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#32 Príspevok od užívateľa lukascrime » Ne Máj 27, 2012 5:41 pm

marecek239 napísal:Posledny prispevok sa necituje - TomasARN
sranda :D s tým výfukovím srobom v kolene sa mi to stalo tiež idem si pekne 75km/h aj kamarata som viezol a zrazu som iba počul že nejako zvuk od motora sa stupnuje a nakoniec to ziapalo ako ostrý cross a to doslova :D a este ked som ubral plyn normalne aj to odpalovanie bolo počut ako na krosach tak som ihneď zastal na krajnicu a jeden šrob vo vyfukovom kolene chýbal tak som to dal do servsiu a tam mi ho vymenili a dali nejaku hmotu naneho neviem presne čo to bolo spravili aj servsnu prehliadku rovno no a nabehal som od tej udalosti uz 700km a nastastie ide ako hodinky

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#33 Príspevok od užívateľa Damo555 » Ne Máj 27, 2012 5:54 pm

takýto to bol zvuk ? :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JXVUwYgMxjI[/youtube]
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
lukascrime
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut Máj 22, 2012 9:13 pm
Skúter: Adamoto Cetos 125ccm
Bydlisko: Žilina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#34 Príspevok od užívateľa lukascrime » Ne Máj 27, 2012 7:50 pm

Damo555 napísal:NECITOVAT
presne :DDD no čo zahral som sa na taku peknu pol hodinku na cross :D ale možem povedat že zrychlenie to malo paradne :)

Užívateľov profilový obrázok
marecek239
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Ut Aug 18, 2009 11:00 pm
Skúter: momentalne ziadny :(
Bydlisko: 99% som v Bratislave, ale som z Radošiny

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#35 Príspevok od užívateľa marecek239 » Ut Máj 29, 2012 10:34 pm

nechapes ze nemas citovat posledne prispevky? ako to tu bude vyzerat, 2x po sebe video, ved len jednoducho odpis na to a to je vsetko, kazdy to pochopi. dik
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Tibikex1
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St Máj 25, 2011 7:51 pm
Skúter: SUZUKI AN650A EXE
Bydlisko: SLOVAKIA, Bratislava

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#36 Príspevok od užívateľa Tibikex1 » St Jún 06, 2012 12:33 am

Ja som mal tiez cinu a tiez som riesil vykon a rychlost. Naraku MAX Speed to neriesi. Zmenila sa len charakteristika ale nie rychlost. Ak som chcel zmenu tak treba vela penazi a nic z toho. Tak som spravil zmenu ale poriadnu tj. predal som cinu a kupil Suzuki BURGMAN 650 a to je uuuuuuuuuuzasny rozdiel!!!!!!!!!
SUZUKI BURGMAN AN650A EXE

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#37 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 06, 2012 6:56 am

Gratulujem ku normálnemu SCOOTRU!...
Ono dakto to pochopí hneď , alebo na druhý krát a inému to nevysvetlíš vôbec....že čína a tuning nejdú moc k sebe...a ak chce mať človek scooter na spolahlivé jazdenie , že aby len sadol, a naštartoval a v pohode sa vozil, tak nič iné len väčší objem je najideálnejšie riešenie....Nie že dvakrát do týždňa sa v tom vŕtať a ešte sa obávať že či mi to vydrží na nejakom výlete 150-200km a čo a kedy mi zas skape a budem to zas musieť meniť, a rýpať sa v tom a špekulovať a zháňať, a napokon sa vozím možno za tie isté peniaze ale menej pohodlne a kvalitne. Pretože na veľkosti záleží....Nieje všetko len maximálka a zrýchlenie pri rozbiehaní....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#38 Príspevok od užívateľa TomasARN » St Jún 06, 2012 6:58 am

Tibikex1 to vyriesil najlepsie. Drzal sa vladyho teorie, obsah nicim nenahradis. Ako pise vlady, uz sa nebude musiet v tom par kat do tyzdna vrtat, ale len v pohode jazdit

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#39 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » St Jún 06, 2012 7:36 am

vyriešil to najlepšie, kúpil si autobus... tebe možno bude stačiť aj väčší skúter.. :D (neodpustil som si)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#40 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 06, 2012 9:30 am

Že autobusík..... :D O čo je 650ka väčšia od mojej 400vky??? rozmerovo o skoro nič...dajaké milimetre . A váhovo asi 50kilo....
Ale veď nikto mu nekáže hneď kupovať hantaké dačo.....ale kúpil by si dajakú 250ku (príkladno ako má Bacilko), alebo dačo na ten spôsob, Malaguti, alebo že Yamaha a pod,a je vysmiaty...spotreba cca 3,5l, a výkon aj na prípadnú diaľnicu bez toho že by to uhnal k smrti po pár 100km a mení len olej a vozí sa...aj je to pohodlné aj to dobre brzdí a tak...celkovo .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lukascrime
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut Máj 22, 2012 9:13 pm
Skúter: Adamoto Cetos 125ccm
Bydlisko: Žilina

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#41 Príspevok od užívateľa lukascrime » Št Jún 07, 2012 8:45 pm

no kašlem na to hej :D s tým autobusom by som si dal povedat :D tak ono to je nova čina zatial sa to nekazí :D ked budu s tym problémy tak to zhodim z mosta ... :D

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: čina 125ccm Variátor Naraku Maxi-Speed oplati sa ?

#42 Príspevok od užívateľa raplik » Pi Jún 08, 2012 4:17 pm

tak sa voz kym to ide ;-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning (Maxi skútre)"