Gramaz valcekov Burgman AN 400 1999

upravy, vylepsenia, samolepky...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
baro
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št Aug 02, 2012 10:07 pm
Skúter: neuvedený

Gramaz valcekov Burgman AN 400 1999

#1 Príspevok od užívateľa baro » Št Dec 05, 2013 1:16 pm

Nazdar,

Rad by som vedel aku gramaz namiesat, najlepsie niekto co uz experimentoval a vedel by poradit.
Na nete som toho zatial moc nenasiel. Cize mozem nechat povodne 21g alebo vsetko 18g,
pripadne 4x18 a 4x21g.
Naposledy upravil/-a baro v Po Mar 17, 2014 1:54 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Gramaz valcekov Burgman AN 400 1999

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Dec 05, 2013 5:12 pm

No ono pri určitej hraničnej rýchlosti už gramáž valčekov vplyv nemá a zmena rýchlosti je len zmena otáčok motora .A teda že napríklad naplno otvorený variátor a najväčší prevod bude pri 21g valčekoch pri 60kmh a ak dáš 18 alebo 19g tak sa to stane troška neskôr napríklad pri 70ke.Tie otáčky ber ako príklad a nie ako realitu. Nikdy som to neskúmal bližšie.Takže maximálka sa nezmení a opotrebenie remeňa tak isto nie. Valčeky Ti spravia rozdiel pri rozbehu a v nižších rýchlostiach a teda spotreba stúpnuť môže ak jazdíš po meste a furt to bude pri rozbiehaní točiť s ľahšími valčekmi väčšie otáčky . Napríklad Pulley valčeky to robia tak že v meste pri rozbiehaní mávam otáčky oproti sériovým asi o 500 vyššie a teda po meste to žere viac ale idem mimo mesta po dialnici a tam mám potom zas otáčky menšie a teda spotrebu menšiu ako zo sériou. Kľudne mne to spravilo pri maximálke rozdiel asi 700ot dole.že som prášil po dialnici plný a otáčky boli v červenom veselo a teraz s Pulley to ide po hranicu . A teda lepšie pre motor lebo ho nepretáčam.
Ja som s valčekmi nešpekuloval len teda poznám tento rozdiel medzi štandartnými a Pulley valčekmi. Ale vyskúšať pomiešať rôznu gramáž na striedačku alebo len všetky tie lahšie môžeš len myslím že to čo tam je sériovo , je také optimum. :pardon:
.....moc som Ti asi neporadil. :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning (Maxi skútre)"