Novy vyfuk a nove valceky (Yamaha Maxter 125)

upravy, vylepsenia, samolepky...

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
mahroch
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jan 19, 2009 4:03 pm
Skúter: Yamaha Maxter 125 r.v. 2002
Bydlisko: Pezinok

Novy vyfuk a nove valceky (Yamaha Maxter 125)

#1 Príspevok od užívateľa mahroch » So Apr 23, 2011 11:43 pm

Cafte,

mam 2 otazky a prenural som to tu vsetko, ale odpoved som nenasiel.

1) Povodny vyfuk bol prisrobovany na takych gumenych silentblokoch. ALe tie sa postupne znicili a nakoniec som vyfuk primontoval napevno bez tych silentblokov. A asi za pol roka sa mi odlomili vsetky drziaky na vyfuku a dovi-dopo. Mohlo to byt sposobene tym, ze to uz nebolo na silentblokoch? Ze sa prenasali tie otrasy a vibracie az na vyfuk, ktory to nevydrzal? BTW: objednal som si iny, pouzity zo scootland.cz. Ze vraj je povodne na Majesty, ale ze bude sediet, tak dufam, ze hej ....

2) Cize kupujem novy vyfuk. Docital som sa, ze ked mam novy vyfuk, tak mi to zmeni jazdne vlastnosti (zvlast ak by to bol ladeny vyfuk) a to znamena, ze ked chcem dosiahnut idealne riesenie, tak musim zmenit valceky vo variatore a pripadne aj pruzinky v spojke a kontrastnu pruzinu. Vymenit valceky viem, snad by som zvladol aj pruzinky a kontrastnu pruzinu. Ale ako to cele vyladit je pre mna spanielska dedina.

Na scootland.cz maju taky clanok o ladeni variatora (resp. vykonu motora), ale tiez tam popisuju len taky vseobecny navod, ktory mne moc nestaci, V tom zmysle, ze vyladit to znamena pokupovat x druhov pruziniek, valcekov a pruzin, a vela hodin ladenia. Nemate niekto nejaky odhad pri akych kombinaciach sa to pri tom mojom Maxtri blizi k idealu - tj. ake valceky, ake pruzinky. Dnes som to rozobral a valceky su uz znicene, takze musim vymenit tak ci tak. Boli tam 10.5g, mam este jednu sadu 8.5g, ale bojim sa ci zasa nebudu moc lahke ... a priznam sa, ze dat to tam, zmontovat, prebehnut sa, demontovat a potom ist kupovat ine je predsa len trochu pruda ...

V najhorsom budem skusat a uvidim, ale mozno to uz niekto absolvoval predo mnou a poradi :)

Dik za akukolvek radu

Maros
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Novy vyfuk a nove valceky (Yamaha Maxter 125)

#2 Príspevok od užívateľa Davidian » Ne Apr 24, 2011 4:52 am

Ked sa uz pytas..

Pri 2-Takte:
Na to su dostat sady valcekov na testovanie, ako aj sady trysiek. Skus si zistit, co tam mas teraz a od toho sa skus odrazit a patricne zvysit trysku, dat do spojky tvrdsie strunky a do varia lahsie valceky, az kym nebudes mat pocit, ze sa to dobre rozbieha a drzi si otacky. Trysku zistis podla farby sviecky, strunky podla rozbehov a valceky podla celkoveho priebehu, az maximalky. Nie je na to vzorec a ani Ti nikto presne cisla nepovie, musis skusat..

Ale toto je 4-Takt, vsak?! Lebo do toho moc nevidim.

Ale co sa tyka toho rozoberania, skladania a skusania, raz poriadne naladis....a uz sa len vozis..a ano je to pruda.. :D

mahroch
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jan 19, 2009 4:03 pm
Skúter: Yamaha Maxter 125 r.v. 2002
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy vyfuk a nove valceky (Yamaha Maxter 125)

#3 Príspevok od užívateľa mahroch » Ne Apr 24, 2011 9:14 am

Ano je to 4T. testovacie valceky su dobty napad, ani som nevedel ze tak existuju ... Doteraz tam boli 10.5g, variator je Malossi Multivar .

takze mi ostava len skusat a skusat ? ach jo ...

ale dik za info
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Novy vyfuk a nove valceky (Yamaha Maxter 125)

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Apr 24, 2011 5:50 pm

mahroch napísal:Cafte,

mam 2 otazky a prenural som to tu vsetko, ale odpoved som nenasiel.

1) Povodny vyfuk bol prisrobovany na takych gumenych silentblokoch. ALe tie sa postupne znicili a nakoniec som vyfuk primontoval napevno bez tych silentblokov. A asi za pol roka sa mi odlomili vsetky drziaky na vyfuku a dovi-dopo. Mohlo to byt sposobene tym, ze to uz nebolo na silentblokoch? Ze sa prenasali tie otrasy a vibracie az na vyfuk, ktory to nevydrzal?..........

Maros
Máš dobrý postreh a technické myslenie...škoda že si ho nepoužil už pred tým, než si ten výfuk prišrouboval natvrdo.....Ale zas nie na každom scootri sa to používa takže si nemohol vedieť naisto, ako to dopadne ... ale možno stačilo dať tam len gumové podložky z každej strany a aj medzi tie diely a to následne stiahnuť cez dajaké veľkoplošné podložky .... Ale čo už každý sa učí na sebe sám.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning (Maxi skútre)"