Yuki cross 125

malé moto

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Yuki cross 125

#1 Príspevok od užívateľa julko6070 » Ut Dec 04, 2012 5:20 pm

Od stredy 28. 11. 2012 som sa stal majitelom Yuki cross 125
Tak zacnem:
Celkovo ma to bralo k motorkam dlho, zacalo to pitbikom ktory kupil brat pre mna, a dvoch synovcov, musim povedat ze aj ked som sa na tom 2x slusne vytrepal, tak ma to nikdy neodradilo a rozhodol som sa ze si kupim konecne motorku, s ktorou mozem ist aj na cestu :), nemal som vela penazi, tak som samozrejme zacal hned pokukovat po skutroch, ale, neviem, skutre ma nejako nelakaju, akoze ano, ta moznost si ho vytuningovat a hrat sa s nim v podstate ako sa mne paci ma lakala, ale nebolo by to ono...Tak som zacal kukat po vacsich, ratal som s tym ze moto budem kupovat okolo parila buduceho roku, a ze by som mohol mat tak 1200-1500€ vtedy, kukal som dlho aj po Delltorkovej Cbfke, a cakal kedy na nu vyvesi inzerat, ale realita ma zasiahla, a nemohol som si ju dovolit teraz a niekto ju zobral predomnou... tiez som si uvedomil ze tych 1200 nebudem mat ani za nic , a uvidel som Tuto Yukinu. Vyzerala vazne dobre, a lepsie bolo ze je z rovnakeho okresu, dokonca neuplnych 8 kilometrov odomna, takze mi pri prepise ostala aj SPZ. Isiel som ju obzriet okolo 17:30 vecer, a v tomto case uz bola tma. Chalanovi to nevadilo, tak som ju pokukal lampasikom z telefonu, musim uznat za na tom, ze ma najazdene 15 000 a nejake drobne, tak vyzerala ozaj dobre, cistucka, ani naznak hrdze, a krajsie bolo to, ze je tam teraz motor OHV, ktory ma len 4000 kilometrov, udajne ten predtym ( bol to OHC) mu proste zo dna na den vypovedal sluzbu, a zistilo sa ze to bolo nejake lozisko a vymena bola draha, nasiel si radsej novy motor, na ktory su vraj dost lacne diely.. a musim povedat ze o tento motor sa staral prikladne, kazdych 1000km si dal menit olej u znameho (o vsetkom ma doklady), kazde rano ju nechal zahriat minimalne 10 minut a tak.. a mozem potvrdit ze to tak je, kedze som okolo nej chodil kazde rano do skoly, a videl som ako tam len stoji a je nastartovana , takze sme sa dohodli, v stredu sme sli na prepis, a hura motorka je doma, vazne nemozem byt radsej, cital som o Yuki na internete vela, viem, ze je to cina, viem ze pred par rokmi to bolo strasne, vibracie, mnoho dalsieho, a isiel som ju aj pozriet takto skepticky, ale ked som prisiel tak som chytil plasty, makke, ohybne, nastartoval som a nic som necitil, max. fakt uplne mierne vibracie, jendoducho super, a cital som aj ako ludom tato motorka sluzila cez 30 000 a potom ju predali, a ze je spolahliva, holt, niekto ma aj dobre skusenosti s cinou :), v stredu sme prisli z prepisu, a hned ako som si vychytal par much co som vedel, tak som vypadol na kopce, taha dobre, prisiel aj synovec, isiel som s nim, uplne super

Takze taky suhrn:
Predna brzda je dvojpiestikova, zadna je bubon (co nevadi, brzdi pekne, lahko sa davkuje)
Vibracie: takmer ziadne
Spotreba: Jemu vychadzala 3,5 litra, ale tak musim podoknut ze on sa mi povedal: "Mne vychadza 3,5, ale tak vies, ja mam 100 kilo, a ked ju zahrejem tak jej stale sliapam po krku, takze asi aj preto" takze by som bol rad, ak by so mnou klesla tak na 2,5-3 litre, podotykam ze nema vstrekovanie, ale karburator


SAmozrejme ale aj s nou prisli nejake problemy, hned v stredu ked prisla domov tak som menil prednu parkovacku, kontrolku dialkovych, co som spravil este aj v ten den.

Ale ma par dalsich, s ktorymi budem potrebovat od vas poradit:
Volnobeh a otacky si drzi pekne, ale ked ju zahrejem, tak aj na volnobehu z volnobeznych ak jej hned otocim plynom na max, tak ju zacne dusit, ked jej dam pekne postupne tak nema problem, len proste takto z fleku na max ju zadusi.

Bol som sa odviezt na kopcoch so synovcvom, musim povedat ze hore strmym kopcom nas tahala na trojke, co udivujem, ale isla krasne, ale vsimol som si, ze kontrolka neutralu niekedy nesvieti, ked som sa otacal tak som ho ako blby hladal a nakoniec som len pustil spojku a motorka stala, ale kontrolka nic.

Inak uz nic :)

Viem ze sa medzi vami najdu aj takí co mi na nu poviete, ze je to nic, lebo je to cina, ale takí, sa ani nemusite ozyvat, kedze vas aj tak budem ignorovat :)
Obrázok
Obrázok

Takze co s nou bude:
Momentalne asi iba vymenim olej, dolejem benzin na max a zazimujem ju, neskor pridam kufrik, a mozno jedneho dna by som ju rad prerobil na Supermoto, ale to je len taky napad :D
ak bude na plane nieco nove, tak to sem dopisem :)


Taktiez som zistil, ze tato motorka vyzera takmer identicky ako honda XR125 L, priam ako dvojca, a motor vyzera tiez rovnako (viem ze material je nekvalitnejsi, a nepresnosti vacsie), takze sa mi lahsie budu zhanat tuning. diely, ak by som niekedy chcel ladak, alebo nieco take :)
Naposledy upravil/-a julko6070 v Pi Dec 28, 2012 12:40 pm, upravené celkom 3 krát.
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Yuki cross 125

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Dec 04, 2012 11:29 pm

Neprajníkov nikdy nerieš...nestoja za to. A samozrejme vždy platí že prikrývať sa treba takou perinou, na akú mám. Takže držím palce nech slúži. :beer: A časom bude isto aj na dačo lepšie.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#3 Príspevok od užívateľa julko6070 » St Dec 05, 2012 11:58 am

Diky :), neviem ci nieco druhe na dvoch kolesach bude :D, ale tak, mozno ze aj hej :) ale to sa uvidi, a sluzit hadma bude, ak nie, tak z nej bude Bugina :D
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#4 Príspevok od užívateľa julko6070 » Pi Dec 28, 2012 12:32 pm

Po dlhsej dobe mensi update... Zlomil som plast ;(, uz je objednany novy :), ale plasty ktore su momentalne na moto, su vyblednute, takze mam iny plan, a ten je, ze plasty aj nadrz idu kompletne na striekanie, poznate niekto niekoho sikovneho, nie velmi daleko od Stiavnice ktory by to dobre nastriekal a nie draho? :)
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yuki cross 125

#5 Príspevok od užívateľa theruck » Po Jan 07, 2013 7:58 pm

za striekanie das 200 euro to mas polovicu motorky. ser na to a voz sa. hentaku haraburdu do blata nemusis mat peknu nastriekanu

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Yuki cross 125

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jan 08, 2013 11:37 am

Ak to chceš oživiť, daj si tam nejaké nálepke.Za pár euro kúpiš fóliu a vystrúhaš si sám alebo si dáš vyrezať v reklamke ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#7 Príspevok od užívateľa julko6070 » Ne Mar 03, 2013 10:28 am

Tak.. dame update :)
Yukinka je premenovana na Pomsta :D
nic sa nepokazilo ani nic take.. len ten system akym je vsetko riesene je dost ohubu :)

Zoznam zmien:
Komplet nova kapotaz
Chranice pacok
LED podsvietenie tachometra a kontroliek
Nova ziarovka brzdy (prednu este zhanam)
Open vzduchovy filter
pridany Benzinovy filter
Alarm
16 zubovy vyvodovy prevod
zhodeny nosic kufra
Nove gripy
nove packy
na viac si nespomeniem :)

pred sezonou chcem este:
vycistit retaz a prevody
precistit karburator, dat ho naladit
skontrolovat skrutky
precistit nahon tachometra
vyriesit stupacky spolujazdca (povodne su otrasne, dal som tam nove, ale tie nedrzia v normalnej polohe, stale padaju)
precistit ventile (mam prisadu do benzinu, cital som o nej na nemeckych strankach, ze vo vysokej koncentracii to ten sajrajt doslova rozpusta ako kyselina, a ze po preplachnuti potom cistym benzinom su ako nove)
poriadne umyt

A to by malo byt tak vsetko :)
plasty nahodim az ked vsetko bude hotove nech sa mi nahodou neposkodia a na zaciatku sezony sem hodim fotku :)

Otazka: co by ste mi este poradili pred sezonou skontrolovat? (motor ma najazdene 5000)
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Yuki cross 125

#8 Príspevok od užívateľa Wasi » Ne Mar 03, 2013 10:44 am

S tymi cisticmi pozor...najmä ked sa to na motore nikdy nepouzivalo.

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#9 Príspevok od užívateľa julko6070 » Ne Mar 03, 2013 1:42 pm

jasne, boli varovania na forach, aj na obale.. ze treba zacat postupne.. nejakych 2-3 krat tam dat tak 75% odporucaneho mnozstva a potom pridat :)

ohladom tych kontrol mi nic nechyba?
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#10 Príspevok od užívateľa julko6070 » Št Mar 14, 2013 5:06 pm

trosku sa hram s plastami a mriezkou, nevyzera to podla mna az tak zle, lepim to horucim lepidlom z pistole, uvidim este ako to bude vyzerat nahodene na moto :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#11 Príspevok od užívateľa julko6070 » So Jún 15, 2013 12:43 pm

tak dame update.. veselo sa jazdi.. prevod som zvacsil, z 15 zuboveho zaberoveho na 16ku, kedze tie motory sa bezne s nim dodavaju tak to problem nieje, podla gps je maximalka okolo 108, s cim som vysostne spokojny, spotreba okolo 3-3,5litra, ked mam chut sa hrat tak aj 4,5 som dostal :) najazdene 680km od mojho servisu a bez najmensieho problemiku, aj ked viem ze to nieje vela :) vibracie sice su od 90tky hore ale je to zvladnutelne. za tu cenu maximalna spokojnost... :)
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Yuki cross 125

#12 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » So Jún 15, 2013 1:16 pm

Máš nejaké fotky s tými upravenými plastami?

julko6070
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Ne Okt 07, 2012 9:33 am
Skúter: Yuki cross 125
Bydlisko: Banská Štiavnica

Re: Yuki cross 125

#13 Príspevok od užívateľa julko6070 » Pi Jún 28, 2013 9:56 am

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Nieje to sice detailne, no ale dava to tomu lepsiu dynamiku farieb...
k updatom, pod rucku sa mi dostal xmotos 250 motorcek :)
uchyty identicke, vzhladovo rovnaky ako Yuki OHC motory, co viac si priat, neviem kedy sa ku tomu dostanem, ale uz skorej, kedze mam prazdniny :)
Yuki Cross 125-CHINA POWER- In the past...

Napísať odpoveď

Návrat na "do 25kw"