Fotime skuter - ako na to?!

Naša/Vaša súťaž

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Fotime skuter - ako na to?!

#1 Príspevok od užívateľa Davidian » Ut Sep 14, 2010 2:02 pm

Chalani, uz mi to neda sa neozvat, ked vidim ake foto skutrov sa sem prevazne vesaju..

Ved pozrite si to sami..

Prevazne clovek najde tieto kombinacie

- pekny skuter/zla fotka
- zla fotka/zly skuter
- kvalitna fotka/pekny skuter/ale ma urezane z kolesa
- skuter na ostatom asfalte pri chlieve/zla fotka
- skaredy skuter/pekna baba/urezane z kolesa
- rozlisenie 640*480
- a tak by som mohol pisat dalej, snad sa chapeme..

a potom placete, ze co kalendar..

netvrdim, ze ja mam nejake uzasne fotky, vsetky co som sem dal su prevazne z vyjazdov, cize to znamena ze som nesiel fotit skuter, ale som sa isiel vozit a vzal som si fotak..

Ale ked sa uz clovek rozhodne, ze ide odfotit svoj skuter s tym, ze to ma byt reprezentativna fotka, jednak jeho vkusu, jeho skutra, a mozno aj troska jeho umeleckeho citenia.

Je nutne ratat s niektorymi vecami, ako su svetlo, uhol pohladu, potom prostredie a v neposlednom rade by to malo mat nejaky napad, pripadne aranzman.

Taketo fotky sa robia vo vysokom rozliseni, idealne so zrkadlovkou, ale aj kvalitny kompakt na to isto postaci.

Toto nemusi byt vyslovene nutnost pokial tie foto nejdu do kalendara:
Nasledne sa tieto fotky (neurobi sa jedna ale hned viac, nech je z coho vyberat) v pocitaci upravia (skrutky, skrabance, neziaduce predmety, atd.) a az potom ponukneme svetu svoj skuter.

Nechcem na nikoho hadzat spinu, ale ked si porovnam to co sme schopni vyprodukovat my tu na Slovensku, s okolitymi krajinami, tak je to na zamyslenie.

Ja osobne sa do fotografovania ako takeho vobec nevyznam mam 10 MPX kompakt, ale viem, ze ked fotim skuter, tak ho fotim tak aby som ho videl aj s jazdcom v hladaciku cely, a nie ze mu urezem polku tela, ruky, nohy alebo hlavy, pripadne cast skutra. Ved skuste sa pozriet na posledne nominacie za September, kolko fotiek je hodnych nominacie.

priklady zlej fotky (radsej som nedal z fora, nech sa nikto neurazi a nebere to odobne):

Obrázok

Obrázok

a priklady dobrej:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Ale tak, no uz som sa vykecal.. hned mi je lepsie..

Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#2 Príspevok od užívateľa Luthar » Ut Sep 14, 2010 7:57 pm

Presne tak, umelecke citenie tu hold vela ludi nema... alebo im to je jedno a potom to tak vyzera nema to uroven.
Staci sa prejist po obchodnej pomaly to tam vyzera jak v nejakej Bangladezskej ulici. Napisy vo vykladoch vytlacene doma na A4 tlaciarnach. Lacne graficky spracovane plagaty atd atd ... hold chyba tu Corporate idenity

Užívateľov profilový obrázok
n2o
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Št Jún 04, 2009 9:57 pm
Skúter: Aprilia SR 50 R
Bydlisko: pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#3 Príspevok od užívateľa n2o » Ut Sep 14, 2010 8:38 pm

na tej fotke posledne je to zle ze je mala ? lebo nejak nevidim chybu .
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#4 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Ut Sep 14, 2010 8:51 pm

1. a 2. sú príklady zlej, 3,4,5.. sú už príklady dobrej.

Užívateľov profilový obrázok
n2o
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Št Jún 04, 2009 9:57 pm
Skúter: Aprilia SR 50 R
Bydlisko: pezinok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#5 Príspevok od užívateľa n2o » Ut Sep 14, 2010 8:54 pm

jaj to som si nevsimol :D ale v 5 je kusok helmy odrezany ...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Porkyyy
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 721
Dátum registrácie: Po Apr 06, 2009 11:19 am
Skúter: Keeway Focus 70 2T LC
Bydlisko: Stropkov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#6 Príspevok od užívateľa Porkyyy » Ut Sep 14, 2010 9:29 pm

"skuter na ostatom asfalte pri chlieve/zla fotka" ja som nikoho neprosil aby daval moj scoot do scooter mesiaca a to ze ju niekto vytiahol z mojej temy nie je moj problem...do svojej temy davam foto take ake mam :) a fotim tym co mam a ked sa to niekomu nepaci nech to nepozera tod vse :)
Srdcom TuneR

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#7 Príspevok od užívateľa Davidian » Ut Sep 14, 2010 10:27 pm

Tak Porky zrovna Teba som urcite nemyslel.. Ty spavaj kludne.. ;)

Užívateľov profilový obrázok
Frosty
skútrista
skútrista
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po Okt 26, 2009 7:48 pm
Skúter: Benelli QuattroNove X
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#8 Príspevok od užívateľa Frosty » Ut Sep 14, 2010 11:07 pm

Tak čo sa týka fotiek do kalendára tak to plne súhlasím. To treba posielať fotky naozaj nielen skúter vyfintený, ale aj okolie musí hrať určitú rolu. Čo sa týka nominácií súhlasím s Porkym. Keď niekto niečo prerába, proste čosi robí zo skútrom tak nepôjde kamsi do prírody fotiť, len aby bolo aj okolie krásné predsa :D A to, že už do nominácií dajú tú, ktorú fotku, tak to nieje chyba autorova.

Keď sme pri tých nomináciách, možno by bolo vhodné pri nominovaní sa s dotyčným dohodnúť alebo čo nech poskytne čo najlepšiu fotku svojho stroja ak takú nemá na fóre...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Porkyyy
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 721
Dátum registrácie: Po Apr 06, 2009 11:19 am
Skúter: Keeway Focus 70 2T LC
Bydlisko: Stropkov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#9 Príspevok od užívateľa Porkyyy » Ut Sep 14, 2010 11:11 pm

presne tak :good:
Srdcom TuneR

Užívateľov profilový obrázok
11erzo11
motorkár
motorkár
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Ne Aug 23, 2009 3:07 pm
Skúter: Aprilia SR 50 LC Light Tuning 2004
Bydlisko: Rišňovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#10 Príspevok od užívateľa 11erzo11 » St Sep 15, 2010 11:59 am

vsetci reči reči ale aby ste kazdy spravli neake pekne fotky svojej motorky tak nie.sa tu hadate co je dobre a co zle.potrebujeme co najviac fotiek aby bolo z coho vyberat.Tak uz tu mate aj ponaucenie ako fotit dobre scoota.tak dufam ze uz pridu optikovi nejake pekne fotky... :wink:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Porkyyy
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 721
Dátum registrácie: Po Apr 06, 2009 11:19 am
Skúter: Keeway Focus 70 2T LC
Bydlisko: Stropkov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#11 Príspevok od užívateľa Porkyyy » St Sep 15, 2010 1:49 pm

ziadny problem ... posli nejaky canon zrkadlovku a pofotim :wink:
Srdcom TuneR

Užívateľov profilový obrázok
11erzo11
motorkár
motorkár
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Ne Aug 23, 2009 3:07 pm
Skúter: Aprilia SR 50 LC Light Tuning 2004
Bydlisko: Rišňovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#12 Príspevok od užívateľa 11erzo11 » St Sep 15, 2010 3:05 pm

nemas volakeho kamarada alebo znameho co ma nejaky lepsi fotak?ja som mju fotil s frajerkinim Benq 8,2 Mpix a ta fotka vyzera celkom schopne teda aspon ja si myslim
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Porkyyy
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 721
Dátum registrácie: Po Apr 06, 2009 11:19 am
Skúter: Keeway Focus 70 2T LC
Bydlisko: Stropkov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#13 Príspevok od užívateľa Porkyyy » St Sep 15, 2010 4:07 pm

no nebudem predsa do vlastnej temy fotit fotky umelecke :D
Srdcom TuneR

Užívateľov profilový obrázok
Frosty
skútrista
skútrista
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po Okt 26, 2009 7:48 pm
Skúter: Benelli QuattroNove X
Bydlisko: Považská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#14 Príspevok od užívateľa Frosty » St Sep 15, 2010 8:29 pm

11erzo11 napísal:vsetci reči reči ale aby ste kazdy spravli neake pekne fotky svojej motorky tak nie.sa tu hadate co je dobre a co zle.potrebujeme co najviac fotiek aby bolo z coho vyberat.Tak uz tu mate aj ponaucenie ako fotit dobre scoota.tak dufam ze uz pridu optikovi nejake pekne fotky... :wink:
Ja sa svoj skúter nesnažím nafotiť do kalendára tak ja reči mať môžem :) :D :friends:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
11erzo11
motorkár
motorkár
Príspevky: 2773
Dátum registrácie: Ne Aug 23, 2009 3:07 pm
Skúter: Aprilia SR 50 LC Light Tuning 2004
Bydlisko: Rišňovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#15 Príspevok od užívateľa 11erzo11 » St Sep 15, 2010 8:31 pm

prečo ja si myslim ze ti mas pekny scooter.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Naghost15
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Ut Feb 03, 2009 5:33 pm
Skúter: Suzuki GSX-R 600
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlasovanie Jún 2011

#16 Príspevok od užívateľa Naghost15 » St Jún 08, 2011 11:20 am

Ked už chcete dat foto do kalendára aspon zožente niekoho kto má zrkadlovku, prvá fotka dole klobúk penká čistá, ak dojdete kumne ja vám spavím foto - niečo podobné ako tieto http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... 0&start=50
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
wirer
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut Máj 31, 2011 10:45 am
Skúter: Yuki 50 Rally 2T
Bydlisko: Nemcovce [PO] (SVK)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlasovanie Jún 2011

#17 Príspevok od užívateľa wirer » St Jún 08, 2011 12:09 pm

východ - šup do Giraltoviec - Fotoateliér D.Media ... mám tu služobnú zrkadlovku, keď už na to príde...a ak bude záujem, vyrobíme aj kalendáre...tlačiareň máme, dokonca aj nejakú vzorku ;-)
Yuki 50 Rally 2T - séria okrem výfuku
Fabia III Combi - Ambition Plus 2016, 1.2 TSI 81kW

Užívateľov profilový obrázok
Menzo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Pi Mar 11, 2011 4:20 pm
Skúter: Aprilia Area 51

Re: Hlasovanie Jún 2011

#18 Príspevok od užívateľa Menzo » St Jún 08, 2011 2:41 pm

Naghost15 napísal:Ked už chcete dat foto do kalendára aspon zožente niekoho kto má zrkadlovku
Teda prepáčte trochu OT,ale keď chcete fotky skútrov do kalendára tak si myslím že nezáleží, či je foto zo zrkadlovky. Pretože zrkadlovka nieje zaruka dobrej fotografie, predovšetkým pri fotení je najdôležitejšia kompozícia (výber vhodného miesta a pozadia skútra je asi to najdôležitejšie, so zameraním na ďaľšiu úpravu v grafickom programe).
Naghost15 tvoja fotografia ma mnoho základných chyb, ktoré sa vyskytujú pri kompozícií digitálnej fotografie ako napr: nevhodný či rušivý výber pozadia, chabý histogram, rôzne prepaly, výber vysokej clony a pod.
Takže ja by som skôr poradil, aby si naši skútristi preštudovali základy kompozície digitálnej fotografie. Potom asi ta najdôležitejšia druhá vec je úprava digitálnej fotografie. Najpoužívanejší program na úpravu digitálnej fotografie je Photoshop.
Ak chcete dať urobiť pekný scoot-kalendár, tak veľmi dôležitá je úloha grafika. Aký bude grafik, taký bude aj kalendár :) . Pretože on bude za všetko zodpovedný, počnúc od výberu fotografií až po finálne spracovanie + vytvorením originálnej grafiky prednej stránky.Obrázok
Najskôr by som asi založil novú tému s názvom Výber fotografií scootrov do kalendára na rok 2012, kde by sa to mohlo komentovat popripade aj foto vylepšovať. A nie hŕ hŕ podte ku mne východ urobíme kalendáre. :)
No scooter, no problems, no fun...

Užívateľov profilový obrázok
wirer
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ut Máj 31, 2011 10:45 am
Skúter: Yuki 50 Rally 2T
Bydlisko: Nemcovce [PO] (SVK)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlasovanie Jún 2011

#19 Príspevok od užívateľa wirer » St Jún 08, 2011 3:21 pm

Menzo napísal:....A nie hŕ hŕ podte ku mne východ urobíme kalendáre. :)
len pre upresnenie, žiadne hŕ hŕ. len keby niekto chcel z Východného Slovenska čo napr. nemá digi foťák (poznám takých), tak môžu dôjsť, fotky nejaké spravíme...prípadne sa vieme dohodnúť v inom väčšom meste (PO - KE).
a čo sa týka kalendára, nedávno som pár tlačil, A3, hrebeňová väzba, kalendár je vrátane mien ku jednotlivým dňom. na tom tlačenom bola na každý mesiac urobená koláž z fotiek + titulka + posledná strana
Yuki 50 Rally 2T - séria okrem výfuku
Fabia III Combi - Ambition Plus 2016, 1.2 TSI 81kW

Užívateľov profilový obrázok
Naghost15
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Ut Feb 03, 2009 5:33 pm
Skúter: Suzuki GSX-R 600
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlasovanie Jún 2011

#20 Príspevok od užívateľa Naghost15 » St Jún 08, 2011 4:50 pm

Menzo napísal:
Naghost15 napísal:Ked už chcete dat foto do kalendára aspon zožente niekoho kto má zrkadlovku
Teda prepáčte trochu OT,ale keď chcete fotky skútrov do kalendára tak si myslím že nezáleží, či je foto zo zrkadlovky. Pretože zrkadlovka nieje zaruka dobrej fotografie, predovšetkým pri fotení je najdôležitejšia kompozícia (výber vhodného miesta a pozadia skútra je asi to najdôležitejšie, so zameraním na ďaľšiu úpravu v grafickom programe).
Naghost15 tvoja fotografia ma mnoho základných chyb, ktoré sa vyskytujú pri kompozícií digitálnej fotografie ako napr: nevhodný či rušivý výber pozadia, chabý histogram, rôzne prepaly, výber vysokej clony a pod.
Takže ja by som skôr poradil, aby si naši skútristi preštudovali základy kompozície digitálnej fotografie. Potom asi ta najdôležitejšia druhá vec je úprava digitálnej fotografie. Najpoužívanejší program na úpravu digitálnej fotografie je Photoshop.
Ak chcete dať urobiť pekný scoot-kalendár, tak veľmi dôležitá je úloha grafika. Aký bude grafik, taký bude aj kalendár :) . Pretože on bude za všetko zodpovedný, počnúc od výberu fotografií až po finálne spracovanie + vytvorením originálnej grafiky prednej stránky.Obrázok
Najskôr by som asi založil novú tému s názvom Výber fotografií scootrov do kalendára na rok 2012, kde by sa to mohlo komentovat popripade aj foto vylepšovať. A nie hŕ hŕ podte ku mne východ urobíme kalendáre. :)
Tá fotka nieje absolutne upravená, ale podla mna sa dá vidiet rozdiel, hlavné je čo som písal na začiatku, aby to nevyzeralo tak ako na tích fotkách, ja si fotím rád ale nie profesionálne. A chcem iba pomôct tomu kto potrebuje...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#21 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 08, 2011 5:57 pm

hmm... aby sa zbytocne nevytvarali hadky - podla mojho nazoru sa mozeme zaclenit do troch skupin fotografov:
1.) ti, ktori fotia mobilmi, kedy kvalita fotky utrpi uz pri cvaknuti zaberu - nefotia casto a tak potom tie fotky aj vyzeraju (tym ich nechcem urazit, ale je to tak, nezriedka je motocykel na fotke urezany, alebo niekomu chybaju nohy od kolien dole a pod. :D)
2.) ti, ktori fotia kompaktami ci uz aj zrkadlovkami, pricom kvalita samotneho obrazu je samozrejme vyssie nez v skupine c.1, no kompozicia ci technicke prevedenie nesplna kriteria pre uvedenie na vystave vo fotogalerii, pretoze sa tym nikdy nezaoberali do hlbky
3.) ti, ktori sa fotografovanim dajmetomu aj zivia, je to ich silny a dlhorocny konicek, maju zmaknutu teoriu a siahodlhu prax

Myslim, ze pre potreby fora uplne postaci, ak sa ludia zo skupiny c.1 dostanu do skupiny c.2. Nemam na mysli, aby hned utekali kupit si kompakt, dnesne mobily uz si na tom s kvalitou pri dobrom svetle na obstojnej urovni, ale co je potrebne: treba pri komponovani zaberu trosku popremyslat, poodstupit, aby bol scooter na fotke cely a nie tak, ze ma odrezane z predneho kolesa trebars, dalej nefotit proti slnku a pod.

Inac, Menzo, dik za link, uzitocne informacie... :good:
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
Menzo
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Pi Mar 11, 2011 4:20 pm
Skúter: Aprilia Area 51

Re: Hlasovanie Jún 2011

#22 Príspevok od užívateľa Menzo » St Jún 08, 2011 5:59 pm

Naghost15 nejde o to ze tvoja fotografia nieje upravena, ale o to, ze nieje vobec nicim zaujimava. :) To ze mas zrkadlovku znamena, ze to myslis s fotenim vazne a ze fotis rad. Ak niekto chce vytvorit peknu fotografiu nemusi byt profesional.
Chcete jedinečnu fotografiu svojho miláčika? Tak len tak narýchlo a skrátene pretože je to velmi dlhá a diskutabilná téma:
1. Prvá vec je výber jedinečného a prirodzeného prostredia s dostatočným svetelným zdrojom Zabudnite na lúky, polia :D a vyhnite sa priamym svetelnym lúčom slnka alebo neprijemnym tienom. Také fotky nebudú zaujímavé, jedine ak by ste k fotenému objektu doniesli slona :D alebo nahé dievča. Výber je velmi dolezity a zalezi len na Vás. Takisto ak je prostredie príliš tmavé a nemate kvalitnu zrkadlovku, ide to do času a kvality fotografie a preto je lepšie zo sebou zobrať aj statív, aby ste fotografiu nerozmazali.
2. Vhodný výber dominanty a poziciu foteneho objektu (na čo chceme upozornit alebo co chceme viac zviditelnit, výfuk alebo celý scooter a pod.) Pri vybere spravnej polohy foteneho objektu je treba trosku experimentovat, pozadie a prostredie v ktorom fotime je velmi dolezite, ale nesmie byt viac zvyraznene alebo dominujuce nad fotografovanym objektom ma byt jeho sucastou a vytvarat emotivnu atmosferu.
Ak máme zrkadlovku tak je rozhodujúci výber vhodného clonového čísla a ostriaceho bodu fotografovaného objektu. To nám dokáže ešte viac fotografovaný bod zvýrazniť. Tí, ktorí nemajú zrkadlovku mozu rozostrenie vytvorit vo photoshope, ale je to trosku viac narocnejsie.
3.Výber vhodného režimu fotoaparátu Niekedy je dobré urobiť pár foto aj na automatickom režime, urcite treba skusit vsetky zaujimave rezimy a trochu sa s tym pohrat. Treba ale pamatat na to ze fotky na malych LCD displayoch fotoaparatu byvaju pekne ostre a farebne a ked foto stiahneme a vidime v pocitaci tak sme sklamaní :( . Neverte displayom fotoaparatu, skusajte a experimentujte.
4.Konečná úprava v grafickom programe Ako su doostrenia poprípade rozostrenia, retušu, výplne az po oramovania celkovej foto.
Treba fotit a skusat, pretoze tie najlepsie fotky vznikaju vacsinou pri nechcených alebo náhodných cvaknutiach :) Niekedy je potrebne pri takomto foteni urobit aj 100 fotografii, no nebojte sa ich urobit i viac a potom doma z nich vyberiete v pocitaci na dalsiu upravu len tie najlepsie. Este jedno malé info: tí ktorí nemajú digitalne zrkadlovky to maju ovela tazsie, pretoze zjednodusene povedane velmi softujú-vytvaraju prílišnú aberáciu a su silne náchylne k exponovaniu-prepalom, ktore nejdu vyretusovat šumia - vytvárajú neprímený šum, ktorý ide do kvality fotografie a takisto sa neda upravit v graf. programe.
Pre tých, ktorí majú zrkadlovky je to ovela jednoduchsie a odpadaju im niektore starosti.
Tie najkvalitnejšie zrkadlovky sú značky CANON. Najmenej softujú, najmenej šumia a to i tie najlacnejšie light verzie tejto značky.
No scooter, no problems, no fun...

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#23 Príspevok od užívateľa PeterZ » St Jún 08, 2011 6:02 pm

Mne sa páči tento záber:
http://motoride.sk/obrazok.php?obr=http ... =wallpaper

Dobrá fotka sa dá urobiť aj mobilom..... Buď to má autor v oku (o pochopení exponovania ani nehovorím) a má cit pre kompozíciu alebo to nejde... Ak sa dostanete k fotáku s možnosťou manuálnej expozície vo formáte .raw tam zistíte čo všetko sa dá so snímkom pri spracovaní v dobrom programe urobiť.

Nie sú naj - ale sú moje. tieto nasledujúce
http://fotky.sme.sk/fotograf/34913/peezo?sort=best
všimnite si čím všetkým som tam fotil
•PENTAX Corporation PENTAX Optio A10
•Nokia N73
•Nokia N95
•Canon Canon EOS 20D
•OLYMPUS IMAGING CORP. X500,D590Z,C470Z
•PENTAX Corporation PENTAX Optio S5i
•Nokia N97 mini
•Canon Canon EOS 450D
•SONY DSLR-A300
•SONY DSLR-A100
Naposledy upravil/-a PeterZ v St Jún 08, 2011 6:13 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hlasovanie Jún 2011

#24 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Jún 08, 2011 6:05 pm

Menzo napísal:Tie najkvalitnejšie zrkadlovky sú značky CANON.
ako majitel dSLR od Nikonu tento nazor s chladnou hlavou prehliadnem... :x :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
9393andy
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 933
Dátum registrácie: Št Feb 11, 2010 12:07 am
Skúter: Yamasaki ym150t
Bydlisko: Malacky

Re: Fotime skuter - ako na to?!

#25 Príspevok od užívateľa 9393andy » St Jún 08, 2011 6:29 pm

Ja fotim sony dlsr-a350 a plná spokojnosť.. Som amater plne mi vyhovuje :)
Ale nie každy ma nato fotak aby spravil dobre fotky..
A tá fotka cbr je brutálna.. aj ja o takej snivám..
Ale to by som musel mať motorku a oblečenie.Asi by to nevyzeralo moc cool ak by bol na fotke scooter a ja v nohaviciach a mikine :)
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Skúter mesiaca scooter tuningu (SMST)"