problem s rozbehom

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
pinpac
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po Okt 10, 2011 9:17 pm
Skúter: kymco agility rs 50 2T
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

problem s rozbehom

#1 Príspevok od užívateľa pinpac » Pi Apr 20, 2012 9:48 pm

Caute, mam akutny problem a bol by som rad za kazdu radu. Forum som prestudoval ale nenasiel som odpoved na moj problem. Skuter som kupoval novy, po odblokovani cca na 500km u predajcu slo vsetko ako malo, kupil som vyfuk leovince tt vymenil, vymenil som aj valceky za 6g ktore prisli s vyfukom, nejaku dobu bolo vsetko ok aj rozbehy aj priebeh vykonu. Cim dalej je to ale horsie, pri rozbehu ked je motor studeny tak toci ale nejde to akoby presmykoval remen - rozbeh je taky dost lenivy a ked prekrocim cca 60km/h tak ako keby tiez stracal vykon nejde tak dobre do max rychlosti ako predtym. Ked sa trochu zohreje po cca 3 km tak je to lepsie o nieco. Po dlhsej jazde (30km) sa ma problem pohnut aj na miernom kopci. Vo dvojici este ovela horsie. Valceky mam nove, vario top racing, kontrastka je biela malossi...vsetko je tam cca 500km ale ziadna zmena. Mam dojem akoby povodna kontrastka bola bud taka ista alebo trochu tvrdsia ako ta malossi ale s oboma to nejde dobre. Vyskusal som vselico. Teraz mam 4000km. 70% chodim sam, 30% vo dvojici trasy su kratke do 20 km, niekedy viac niekedy menej. Skuste nieco poradit, budem vdacny za kazdu rekaciu k teme.
mat vo vsetkom pravdu je znakom hluposti...

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: problem s rozbehom

#2 Príspevok od užívateľa modreOKO » So Apr 21, 2012 1:56 am

pripada mi to ako problem so spojkou, tie rozbehy nieco ako vyťahené pruzinky v spojke, alebo samotna spojka ze preklzuje,...

a dalsia vec aj ta kontra môze byt slaba , skusil by som nieco tvrdsie ..
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
pinpac
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po Okt 10, 2011 9:17 pm
Skúter: kymco agility rs 50 2T
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Re: problem s rozbehom

#3 Príspevok od užívateľa pinpac » So Apr 21, 2012 8:33 pm

myslis ze ked skuter ma 4200km tak uz ba mohol mat problem so spojkou?? kontru chcem kupit silnejsiu zelenu malossi uvidime ci to pomoze.. rozmyslam zeby som vymenil aj remen ale to sa mi tiez nezda zeby vydrzal len tak malo...aj dnes sa mi to stalo hlavne ked je studeny motor vtedy je to najhorsie...po zohriati o trosicku lepsie ale nic moc oproti tomu co to slo.
mat vo vsetkom pravdu je znakom hluposti...

flajer
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St Máj 09, 2012 1:21 pm
Skúter: piaggio

Re: problem s rozbehom

#4 Príspevok od užívateľa flajer » St Máj 09, 2012 5:41 pm

zdravim mam ten sity problem slaby rozbeh do kopca by ma obehla kolobezka.ale skor mam pocit ze to moze byt aj motorom vobec netusim spojku som mal rozobratu ale neviem ako pridem na to ci je zla. dakujem za kazdu radu ide o skuter NRG 50

frantisek290
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 361
Dátum registrácie: Ne Jún 14, 2009 6:00 pm
Skúter: Malaguti F12 LC
Bydlisko: Námestovo

Re: problem s rozbehom

#5 Príspevok od užívateľa frantisek290 » Po Máj 14, 2012 9:32 pm

flajer vsak ak mas rozjazd dobry len to ze ti dokopca "nevladze" tak to lén daj tuhsiu kontrastk ustara ti asi vymekla opticky to asi nezistis kupis novu vymenis uvidis
podpis som si este nenastavil

dzodzo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Jún 15, 2012 11:58 pm
Skúter: CPI Oliver city

Re: problem s rozbehom

#6 Príspevok od užívateľa dzodzo » So Jún 16, 2012 12:24 am

zrdavim vas pani.potreboval by som poradit.dnes som vymenil seriove vario za multivar, dal som tam 6g valceky, vymenil som aj kontru za bielu malossi a dal som tam remen malossi x-kevlar.bol som to vyskusat a skuter ide lepsie, ale do nejakych 25km/h je ten rozbeh pomaly, ale potom uz zacne zrychlovat ovela lepsie.neviem cim to moze byt?v spojke mam cervene pruzinky od malossi, ale tie tam uz daval predosly majitel.chcel by som vediet, ci nemozu byt velmi tvrde?alebo ci sa to musi len vsetko trochu zabehnut a potom sa to upravi? dakujem za kazdu radu

Zamknuté

Návrat na "VARIÁTOR A SPOJKA"