Strana 1 z 1

spravny vyber variatoru APRILIA SR70R

Napísané: Pi Mar 01, 2013 12:02 pm
od užívateľa Apriliaman1807
Zdravim vsetkych tunerov, mám vpláne kúpiť variátor v najbližšiej dobe a aby som nič neunáhlil chcem sa svami poradiť o výbere toho najlepšieho, asi pre začiatok najlepšie bude ak napíšem zostavu skútru (APRILIA SR karburator r.v. 2008) stoho sa vychádza najlepšie takže : valec Malossi MHR 70 replica, kluka special , výfuk yasuni carrera 16, spojka motoforce racing, remen kevlar + nejake malickosti. A momentalne vyberam novy variator, skuter jazdil dobre aj so standartnym piaggio variatorom nakolko je to dobry variator no mal by som zaujem o nejaky od malossi najskor alebo ak poradite nieco lepsie necham si poradit na moju zostavu. si myslim ze voci originalu by mal pomoct nejaky lepsi variator hlavne na prenos vykonu na zadne kolo. cakam vsetky vase ohlasy a vopred dakujem za kazdu radu :)

Re: spravny vyber variatoru APRILIA SR70R

Napísané: Pi Mar 01, 2013 12:22 pm
od užívateľa alcatelko
bud multivar alebo na tomto by sa uz uzivil aj mhr team

Re: spravny vyber variatoru APRILIA SR70R

Napísané: Pi Mar 01, 2013 6:08 pm
od užívateľa Look
nemám čo dodať snáď iba toto http://shop.scooter-tuning.sk/product_d ... em_id=1787 k tomu setupu co mas ale urcite dake 5gr valceky. pripadne MHR http://shop.scooter-tuning.sk/product_d ... em_id=1751

Re: spravny vyber variatoru APRILIA SR70R

Napísané: Pi Mar 01, 2013 9:43 pm
od užívateľa alcatelko
k tomu setupu podla kontry tak do 4g valceky

Re: spravny vyber variatoru APRILIA SR70R

Napísané: So Mar 02, 2013 12:46 pm
od užívateľa Apriliaman1807
dakujem za vsetky rady najviac som bol prikloneny k malossi multivar a vy ste ma vtom iba utvrdili :) nemate nahodou tabulku tvrdosti malossi kontrastnych pruzin?

Re: spravny vyber variatoru APRILIA SR70R

Napísané: Ne Mar 03, 2013 5:17 pm
od užívateľa theruck
CLUTCH SPRINGS
LeoVince
softest - blue
med - red (+50%)
hardest - yellow (+100%)

Doppler
softest - yellow
med - red
hardest - blue

Malossi 29-7714 (105 mm dia)
softest - black
med - white
hardest - yellow

Malossi "Racing"
softest - red k=5.6
med - blue k=7.0
hardest - black k=8.9

Malossi "Sport"
softest - white k=2.1
med - green k=2.6
hardest - yellow k=3.4

Malossi 29-9605 (107 mm dia)
softest - green
med - blue
hardest -red

Polini (I'm guessing here)
softest - green?
med - yellow?
hardest - black?

TNT
softest - green +15%
med - red +30%
hardest blue +50%

Malossi springs are confusing. Depending on where you get the information, and which part number you get, colors can mean different things. Black in the "racing" kit is hardest (rated by stiffness "K") , but is the softest in part 29-7714 (rated by RPM range). Different springs??

CONTRA SPRINGS

Malossi
white
green (+60%)
violet (+82%)
blue (+106%)

Athena
blue (22 kg) - "stock"
yellow (27 kg) - "up to 10 hp"
red (32 kg) - "over 10 hp"

TNT
green (+15%)
red (+22%)
blue (+30%)

Top Racing (same as TNT??)
green ?? (+15%)
red ?? (+22%)
blue ?? (+30%)

Doppler
white k=3.8
yellow k=4.0
red k=4.1
blue (k=?) Doppler variator