.:valceky:.

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
megalomaniax

.:valceky:.

#1 Príspevok od užívateľa megalomaniax » St Aug 23, 2006 6:29 pm

som dost amik v tomto smere tak by som sa vas xcel opytat ci sa nedaju nejako valceky odlahcit, teda myslim nejako znich zbrusit nejake tie gramiky?..vlastne aby som nekupoval nove lahsie

geetee

#2 Príspevok od užívateľa geetee » St Aug 23, 2006 6:53 pm

dá, ale všetky musia byt rovnako lahke(alebo po tri,ale sa mi to nechce rozpisovať)
hlavne si zozen gramážnu váhu

Užívateľov profilový obrázok
Stando
cyklista
cyklista
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St Júl 19, 2006 2:57 pm
Skúter: Honda NC700 Integra
Bydlisko: Banska Bystrica

#3 Príspevok od užívateľa Stando » Št Aug 24, 2006 8:40 am

Lenze co ak ich odlahcis uz privela? 8)
Yamaha NMAX 125 -2018 ->
HONDA NC700 Integra -2016 ->
Gilera Nexus 500i MK1 - 2010 -2016
Keeway Focus 50 - 2006-2013

megalomaniax

#4 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Št Aug 24, 2006 10:13 am

mam taku digitalnu vahu co ukazuje gramy, no neviem ake valceky mam a ani neviem ake by tam bol treba dat aby to lepsie akcelerovalo...keby ze nahodou zistim rozmery a vahu valcekov tak by ste nieco poradili?..

megalomaniax

#5 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Št Aug 24, 2006 10:42 am

mozem este jeden dotaz?..niekto mi raz povedal ze lahsimi valcekmi, zvysim akceleraciu ale zaroven znizim maximalnu rychlost? je to pravda?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Aug 24, 2006 10:53 am

ano aj nie...lahsie valceky sposobuju ze sa variator zacne stahovat pri vyssich otackach...ak su velmi lahke a kontrastka velmi tuha nemusi ich pustit uplne hore (teoreticky :) ) alebo ak su velmi lahke motor nedosiahne take otacky aby zacali vyliezat hore (nemaju taku odstredivu silu...)...ak sa mylim tak ma opravte :D
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Nepo

#7 Príspevok od užívateľa Nepo » Št Aug 24, 2006 12:45 pm

Funguje to presne tak ako napisal alcatelko.Takze ked das lasie rychlost sa znizi-teda teoreticky.

Užívateľov profilový obrázok
lil_b
moderátor
moderátor
Príspevky: 824
Dátum registrácie: So Feb 11, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

#8 Príspevok od užívateľa lil_b » Št Aug 24, 2006 1:45 pm

vobec to tak není... resp bola povedaná iba polovica
ked daš lahšie válčeky tak urobíš to že, celý prevodový system sa bude dávať do tažšieho prevodového pomeru pri vyšších otáčkach motoru, čiže ked dáš lahšie válčeky a pri tých otáčkach bude mať motor viac sily tak to pôjde lepšie, aj by to malo mať lepší rozbeh, lebo bude kratší prevodový pomer, a to či ten remen vyleze až hore záleži aj od kontrastnej pružiny...
trebo to skúšať aj za jazdy a na stojane (aby si videl či ten remen ide aspon tam kam išiel aj pred tým)
ked dáš moc lahké tak ten motor bude točiť do ukrutnych otáčok, kde už nemá silu tak to nepojde a bude iba hučať...
uf
podpis som si este nenastavil

megalomaniax

#9 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Št Aug 24, 2006 6:26 pm

jai tak to som sa dozvedel zas nieco nove, ale kedze ja to nexcem dat tam kde som to kupil koli tomu lebo si myslim ze oni tam daju nejake lahsie valceky bez toho aby zistili ake su najvyhodnejsie, preto mi tam aj povedali ze sa znizi maximalka..ja si myslim ze to tam len tak namontuju proste bez nejakych zistovani ktore sa tam hodia najviac..ale uz sa opakujem..proste tu v mojom okoli nieje nikto kto by sa mi stym vedel pobavit...a ma to stve dost:(..

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#10 Príspevok od užívateľa theruck » Št Aug 24, 2006 7:03 pm

ja si myslim ze ti na tom kymcu ziadne ine valceky ako tie co tam mas nespravia nic s cim by si bol spokojnejsi
a tiez si myslim ze tato tema tu bola niekolkokrat pekne rozobrata tak nabuduce skus pouzit vyhladavnie pripadne si precitaj webstranky o skutroch skoro na kazdej to je popisane

megalomaniax

#11 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Pi Aug 25, 2006 12:55 am

no vies, ja si myslim ze na tomto fore uz bolo asi prebrate vsetko co sa da, tak preco ho rovno nezrusit..hmm?...ja neviem ale myslim si forum je nato aby sa tu ludia hlavne rozpravali na urcitu temu a myslim si ze aj ked je tema rovnaka aka tu uz bola, niekto co ju zalozi po x-krat ma mozno uplne ine problemy ako v tej istej teme niekto pred nim..kto xce sa vyjadri , kto nie nech nato kasle...teda moj nazor...tak dobre ten moj kymco je sice sunka, ale tak potom preco je na hlavnej stranke napisane ze seriovy skuter ma 3-4 kone a nastastie na kazdom sa daju zvysit, no na niektorych az na 12?...tak ked je pravda ze s mojim uz nic nespravim tak potom naco je to tam napisane ze kazdy?..ked to tak nieje tak nech tam aspon dopisu OKREM STVORTAKTOV!!!

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#12 Príspevok od užívateľa theruck » Pi Aug 25, 2006 9:24 am

megalomaniax napísal:no vies, ja si myslim ze na tomto fore uz bolo asi prebrate vsetko co sa da, tak preco ho rovno nezrusit..hmm?...ja neviem ale myslim si forum je nato aby sa tu ludia hlavne rozpravali na urcitu temu a myslim si ze aj ked je tema rovnaka aka tu uz bola, niekto co ju zalozi po x-krat ma mozno uplne ine problemy ako v tej istej teme niekto pred nim..kto xce sa vyjadri , kto nie nech nato kasle...teda moj nazor...tak dobre ten moj kymco je sice sunka, ale tak potom preco je na hlavnej stranke napisane ze seriovy skuter ma 3-4 kone a nastastie na kazdom sa daju zvysit, no na niektorych az na 12?...tak ked je pravda ze s mojim uz nic nespravim tak potom naco je to tam napisane ze kazdy?..ked to tak nieje tak nech tam aspon dopisu OKREM STVORTAKTOV!!!
pokusim sa ti odpovedat bez emocii

si presne ten pripad cloveka ktory si mysli ze forum je chat. nie je to pravda. toto forum sa snazi byt efektivnou databazou informacii takze zbytocne zvasty a cyklicke riesenia stale tych istych problemov nie su ziadane. mozno tomu nebudes verit ale je to presne kvoli takym ako si ty - prides sem s jasnym problemom a potrebujes riesenie. riesenie tu je a bude ti trvat tak 5-10 minut kym ho najdes. ty radsej zalozis novu temu a cakas 2 dni kym ti 5 ludi odpovie

ked tu bude vela takychto zbytocnych tem a prispevkov vsetkym sa bude tazssie hladat

viem ze je to problem kazdeho fora a tiez viem ze je to cisto o ludoch
skus sa na to pozriet z mojej strany a povedz co by si robil na mojom mieste
dnes tu mame cez 13000 prispevkov no nech z nich nieje 50% zbytocnych. cim viac prispevkov tym vyssie naroky na hardware na software na udrzbu atd.

to ze ti zmena vahy valcekov neprinesie ziadny uzitok je moj nazor a vobec nevylucuje tu vetu ze kazdemu skutru je mozne zvysit vykon. aj tvojmu. valcekmi to vsak nebude.

megalomaniax

#13 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Pi Aug 25, 2006 2:18 pm

dobre tak je mi to jasne, to ohladom toho ze cim viac udajov tak tym viac starosti tak toho som si vedomi...no je pravda ze som vazne na to zabudol a v podstate som presne ten typ cloveka ako si ma opisal , tak fajn..uz som pouceny..asi zacnem vyhladavat...

Užívateľov profilový obrázok
viktords
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Aug 24, 2006 8:45 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Dunajska Streda

hej

#14 Príspevok od užívateľa viktords » So Aug 26, 2006 7:21 pm

ta tabulka hodnot hmotnosti valcekov je naozaj dobra, lebo na moj skut P SF 2 LC nie su 9 gramovove valceky tazke ?

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: hej

#15 Príspevok od užívateľa theruck » Po Aug 28, 2006 12:29 am

viktords napísal:ta tabulka hodnot hmotnosti valcekov je naozaj dobra, lebo na moj skut P SF 2 LC nie su 9 gramovove valceky tazke ?
myslis ze ich neuvezies? :)

Užívateľov profilový obrázok
viktords
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Aug 24, 2006 8:45 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Dunajska Streda

Re: hej

#16 Príspevok od užívateľa viktords » Št Aug 31, 2006 8:49 pm

theruck napísal:
viktords napísal:ta tabulka hodnot hmotnosti valcekov je naozaj dobra, lebo na moj skut P SF 2 LC nie su 9 gramovove valceky tazke ?
myslis ze ich neuvezies? :)
nie oto ide len kazdy mam 4..5g valceky ja tam mam dat 9g ale mozno treba neviem.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#17 Príspevok od užívateľa theruck » Št Aug 31, 2006 9:00 pm

skratka peugeot ma 9 a hotovo

ripper

#18 Príspevok od užívateľa ripper » Ne Sep 03, 2006 4:38 pm

chcem sa spytat ohladom valcekov ze keby dam tazsie tak ked pojdem 80 t motor nebude tak hucat a nebude sa tolko drat?

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#19 Príspevok od užívateľa theruck » Ne Sep 03, 2006 7:19 pm

ked das tazssie tak na to aby si isiel potrebujes mensie otacky ale potrebujes dostatocnu silu motora v tych otackach na ktore to tymi valcekmi posunies

ripper

#20 Príspevok od užívateľa ripper » Ne Sep 03, 2006 10:01 pm

takze to by som este uskodil?


Užívateľov profilový obrázok
m_i_ss_k_o
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Ut Máj 08, 2007 1:26 pm
Skúter: Vespa GTS 250
Bydlisko: Praha / Košice

#22 Príspevok od užívateľa m_i_ss_k_o » So Máj 12, 2007 11:28 am

Obrázok



Toto su valceky :D [/img][/url]
Vespič.

Užívateľov profilový obrázok
roggy
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 2:05 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Rimavska Sobota
Kontaktovať užívateľa:

#23 Príspevok od užívateľa roggy » St Okt 03, 2007 4:00 pm

mam taky problem mam znicene valceky a newem aku vahu mam roxa 2001 je tam 70 valec a objednal somnovy vyfuk co myslite?

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#24 Príspevok od užívateľa dr.snake » St Okt 03, 2007 6:10 pm

odvaz si stare a budes znat
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
roggy
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 2:05 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Rimavska Sobota
Kontaktovať užívateľa:

#25 Príspevok od užívateľa roggy » St Okt 03, 2007 6:56 pm

no ale stare su uz zbrusene a su tam originalne a nemislim si 70 valec a vyfuk a stale ta ista vaha?

Zamknuté

Návrat na "VARIÁTOR A SPOJKA"