Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Mafi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 12:23 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 125
Bydlisko: Sap, okres DS

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#76 Príspevok od užívateľa Mafi » So Júl 26, 2014 2:18 pm

Prvy servis za mnou, vymenene a skontrolovane co bolo treba, dufam ze par bezstarostnych km predo mnou...
Prílohy
FILE0164.JPG

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#77 Príspevok od užívateľa duky5 » So Júl 26, 2014 2:34 pm

Akú váhu majú originál valčeky?
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#78 Príspevok od užívateľa dreamer » So Júl 26, 2014 3:50 pm

Origo su 13,8g, cize siel som o 10% dole ako odporucaju pan doktor. Dnes som si bol potvrdit moje poznatky. V meste, resp. pri rychlostiach do 90 km/h toci naozaj o 500 ot. viac. Potom je to uz v poho. Akceleracia je dobra, k tomu v podstate nemam vyhrady aj ked to nemam namerane, cize len subjektivne pocity. Inak zabudol som spomenut, ze cosi ma na svedomi aj zmena distancneho kruzku medzi polremenicami, dal som tam 1,3 mm miesto origo 1 mm, kvoli tomu aby remen neodieral spodok dekla keby siel vdaka pulley slajdrom o cosi vyssie. Je to udajne znama vec u Quasar motorov a docital som sa o niekolkych pripadoch zniceneho tesnenia na olejovej vani od remena. Toto moze mat vplyv na maximalku aj ked skor asi nie kedze vlastne len kompenzuje to co slajdre daju naviac, ale aj na otacky, kedze pociatocny prevod je tym padom pri odpichu lahsi aj ked tie tri desatiny asi velky rozdiel robit nebudu. Usudzujem ale, ze 13g slajdre by mali vyriesit moje vyhrady, staci naozaj malo a bude to tip-top. Ocakavam ze tazsie by mali posunut ustalene otacky o trochu nizsie pri zachovani dobreho odpichu a dynamiky.

Edit: Nechal som sa inspirovat Vladyho skvelym tipom na ladenie valcekov dovazovanim kuskami hadice, zbehol do garaze a nasiel rozmerovo presne taku aku potrebujem, akurat natesno do vnutra valceka, takze hadicka je uz narezana na 1g kusky (spolu maju 6,3g, vazene na digi vahe s presnostou 0,01g). Buduci vikend mozem porovnavat valceky 12,5g, 13g, 13,5g a 14g (este by som ich mohol aj kombinovat, ale... ;) ) a co bude vyhovovat najviac, to tam zostane :D
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#79 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Júl 28, 2014 1:04 am

kludne tam nechaj 1mm podložku ja mam tiez obruseny karter ale je to len nejaka desatina milimetra neverim ze sa to prederie do vane kludne s tym jazdim nic nehrozi kontrolujem to casto :) mam na tom najazdene par tisic km a isto seriove valceky dnu uz nepojdu :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#80 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Júl 28, 2014 4:30 pm

@BacaNR: Aky mas motor? Ja len nechcem dopadnut takto, preto ta opatrnost:

Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#81 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 28, 2014 5:23 pm

neberte to nikto ako rypanie, ale ja uz po 8 rokoch na tomto fore zastavam nazor, ze pokial to cloveka vyslovene nebavi, tak tuning sa neoplati - potom treba stale laborovat s nastavenim, rozoberat, skladat, ladit a stale byt nespokojny a vahat, ci sa to neda este lepsie, ci ta varianta predtym nebola lepsia atd. :D Asi uz na to nemam vek, scootra som predal, kupil retiazku a neriesim. :D (peace, nech to kazdemu jazdi podla jeho predstav :good: :) )


a otazka na dreamera: ten udaj o priemernej spotrebe v podpise mas spravne nalinkovany? Neda sa nan kliknut (na moj alebo Dukyho sa da), a tak ani neviem, ci sa ti vobec ten udaj meni, a ci je vobec este aktualny. :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Yamaha
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Ne Jan 23, 2011 2:07 pm
Skúter: ZX-10R
Bydlisko: D.C Dobrohošť

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#82 Príspevok od užívateľa Yamaha » Po Júl 28, 2014 5:34 pm

Aj to vyslovene bavenie ho raz prejde :)
podpis som si nastavil

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#83 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Júl 28, 2014 6:04 pm

@TheBandit: No vidis, ja som zas predal retiazku a kupil skutra (tiez to bude asi vekom :D ) a riesim aj ked by som nemusel. Toto nie je tuning v zmysle nahanania vykonu, ten mi bohato staci, ale skor fine-tuning niecoho co sice funguje dobre, ale mozno moze aj lepsie, asi ako hladanie bodu G (damy prominou) :D

Spotreba v podpise je realna a obrazok sa aktualizuje, no link v nej nemam, lebo konkretne tankovania su informaciou skor pre mna, ale ak chces poslem ti aj link :)

@Yamaha: Urcite, ja nie som tuner a toto je asi jedina vec ktoru robim, lebo inak je vsetko podla mojich predstav. Ale pocitac tiez nemam v default nastaveni a asi ani ty ;)
Naposledy upravil/-a dreamer v Po Júl 28, 2014 6:14 pm, upravené celkom 1 krát.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#84 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Júl 28, 2014 6:13 pm

mam piaggio quasar taky ako ty akurat 244cc :) sak nahod ich tam sprav 5000km a potom skontroluj a uvidis :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#85 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Júl 28, 2014 6:22 pm

@BacaNR: Pri tej najhorsej moznej konstelacii, ti remen moze vytrhnut tesnenie aj po jednom km. Remen je na max urovni asi uz od 90 km/h, takze ani nie je treba ho nejak nahanat po dialnici. Na remenicu som urobil stalou fixkou znacky, takze ked to budem tento vikend rozoberat uvidim pokial az vysiel. Ked bude dostatocna rezerva, mozno skusim nechat 1 mm podlozku.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#86 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Júl 28, 2014 6:47 pm

ja ked som kupil skuter tak som tam nemal ziadnu podlozku (byvali majitel ju asi dal prec) a dokonca aj bez podlozky som tam mal dr.pulley valceky a nic sa nestalo najazdil som stovky km. Podlozku som namontoval asi az mesiac po valcekoch :) ale aj tak neviem o akom tesneni hovoris tam je hlinikova vana a ta ma urcitu hrubku , mne ju zbrusilo o nejaku desatinu milimetra nic hrozneho , zbytocne by som to nehrotil. Prid do jasenia a zhodim dole vario a mozes sa sam pozriet :wink: alebo to nastartuj bez krytu a pozri sa ako hore ti to ide
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#87 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Júl 28, 2014 6:59 pm

Hovorim o tesneni pod krytom s nalievacim hrdlom. Takto vyzera tesnenie, ktore znicil remen:

Obrázok

Niekto s tym problem mal, niekto nie, ako vravim, zalezi na konstelacii, tolerancie su prilis male a pripady, kedy sa tesnenie poskodilo remenom nie su caste, ale ani zriedkave. Na starsich rocnikoch nebola ani na kartri ta drazka az kym sa nezacali vyskytovat pripady aj pri origo setupe, ked remen suchal. Potom Piaggio urobilo upravu, vybrusili drazku do kartra aby mal remen viac priestoru, no ak das napr. o cosi sirsi remen oproti OEM, napr. Malossi, tak pojde vyssie a bude suchat. Ked som dal dole kryt na inak panenskom stroji, tak som videl lesklu plosku na jednom mieste, cize v tom mieste sa remen kartra obcas dotkol. Keby siel vyssie, mohol by sa suchat na vacsej ploche. Tomu sa chcem vyhnut.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#88 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Júl 28, 2014 7:03 pm

ja rozumiem ocom hovoris ja ti len pisem moje skusenosti. Mal som aj remen malossi aj dayco oba v pohode :) aj tak nic ine ti neostava len to vyskusat na vlastnej koži. A toho tesnenia sa to mne osobne nedotyka vobec odfotim ti to najblizsie ked budem mat dole dekel :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#89 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Júl 28, 2014 7:08 pm

OK, moze byt. Vsak uvidim ked to dam dole, kde budu znacky zosuchane, potial vysiel remen. Ak tam bude este dost priestoru zopar milimetrov, skusim dat 1 mm podlozku. Better safe than sorry ;)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#90 Príspevok od užívateľa Luthar » Ut Júl 29, 2014 12:22 am

Ja som mal ten problem, nahodil som dr pulley valceky a po par dnoch na zemy kaluz oleja, a tak odislo tesnenie, oprava mi zabrala par minut a mam odvtedy pokoj. Trosku som vybrusil karter dal dole vanu zalepil silikonom na motor a odvtedy mam pokoj. Uz ani ten remen nesucha.
A problem to bol hlavne pri dlhsej jazde nad 100km/h kedy suchajuci remen rozpalil hlinik natolko ze to nevydrzalo tesnenie.

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#91 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Júl 29, 2014 1:21 pm

Mafi napísal:Prvy servis za mnou, vymenene a skontrolovane co bolo treba, dufam ze par bezstarostnych km predo mnou...
@Mafi: Az teraz som si vsimol tvoj prispevok :oops: Gratulujem k super masinke, uvidis ze budes s Maxom velmi spokojny, ja mam od februara 5300 km a len same pozitivne zazitky bez jedineho problemu. Nikdy by som nepovedal, ze skuter moze byt tak zabavny, velke motorky cez tyzden stavali v garazi, ale tohto prskoleta nenecham na pokoji ani jeden den v tyzdni :good:
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Mafi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 12:23 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 125
Bydlisko: Sap, okres DS

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#92 Príspevok od užívateľa Mafi » St Júl 30, 2014 9:10 pm

Dakujem dreamer, po dvojickach srmax/nexus som pokukoval uz davnejsie, najprv som mal mat biely nexus ktory sa zial predal, asi som dlho vahal, potom som siel kupit sr max, ktory stal na predajni asi mesiac, ale po prichode som zistil ze sa tiez predal, ale prave v tom momente vykladali 2 nove este zabalene srmaxy, biely aj cierny, nevedel som ci su uz zarezervovane, ale nastastie boli volne a tak hovorim predajcovi ze tento chcem, vybral som si cierny, aj ked biely tiez nevyzera zle, je to sikovne vozitko do prace aj mimo, jazdi to za 2-2,5L, zatial som nenasiel ziadny minus tohto skutra, mozno niekomu prekaza vyssi posed, vyssia hmotnost a vyssia cena, ja s tym dokazem zit
Prílohy
FILE0163.JPG

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#93 Príspevok od užívateľa dreamer » St Júl 30, 2014 9:54 pm

Skvela SPZ :D Mne prave vyssi posed vyhovuje vzhladom na moje rozmery. Vahu neriesim, mal som predtym 280 kg cestne enduro, ked som Maxa prvy krat rovnal z bocaku, zo zvyku som sa don trochu viac oprel a skoro som ho prehodil na druhu stranu :D Nuz a cena, to mas pravdu, najma cena 125 je neadekvatna, ale ked ju milujes...

Uzivaj si ho, prajem vela stastnych kilometrov a len same stastne navraty.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#94 Príspevok od užívateľa dreamer » Št Júl 31, 2014 9:15 am

Tak 13g Pulley kocky nahodene, som zvedavy aky bude rozdiel v 0.5g na kocku. Nechal som tam aj tu 1.3 mm podlozku, remen siel podla znaciek az po okraj zadnej poloremenice, takze maximalka tym neutrpela. Dole na kartri sa obcas remen dotkol, ale nesuchal v kuse, asi ako s origo setupom. Zacinam to dostavat do ruky, tentokrat som mal o dost lepsi cas pri vymene :D

Edit: Skusobna jazda vo mne zanechala pozitivne dojmy. Otacky sa pri mestskych rychlostiach vratili na povodne hodnoty, od 90 km/h sa daju s lahkou rukou znizit o cca 500 ot. Otacky na plny kotol z miesta vyletia na 6200+ (max krutiak je pri 6000) a potom hned na 7200 (max vykon je pri 7250) a takto taha do cca 100 km/h. Maximalku som neskusal, ale nepredpokladam nejaku zmenu. Zatial som velmi spokojny s tymto setupom :clap:
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#95 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Aug 05, 2014 11:43 am

Neodolal som a vyskusal som este dve vahy DP valcekov, 13.5 a 14g :) Ostavaju tam 14g, napriek tomu, ze s 13g to bolo fajn a s 13.5g to bolo super, pre tento motor je najlepsia volba drzat sa co najblizsie na urovni tovarenskej vahy. Pod 13.5 zbytocne toci nie len pri rozbehu a nad 14g by to bolo uz moc. Teraz ide ako z praku, vyuzity je max krutiak pri 6000 ot/min, netoci zbytocne a najlepsie je, ze akonahle sa dostanem na pozadovanu rychlost, tak staci uvolnit trochu plyn a otacky klesnu o 500 a viac dole oproti tovarenskemu nastaveniu. Pritom motor nema problem udrzat rychlost a je dostatocne elasticky ked treba pridat. Takze moje resume, keby niekto laboroval s Dr. Pulley valcekmi a Quasarom 300: odporucam pouzit 1.3 mm podlozku medzi vario, valceky 13.5g ak prevazuje jazda v meste, alebo 14g ak sa jazdi vela mimo mesto, pripadne ak ide o spotrebu.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#96 Príspevok od užívateľa dreamer » So Okt 04, 2014 11:32 pm

Zhanam na Maxa kratke nastavitelne brzdove packy a ani za ten svet sa mi nedari vyguglit nic co by mohlo pasovat. Kedze Aprilia SR MAX a Gilera Nexus su to iste, tak som hladal pre obe znacky a nic. Neviem, ci uchytenie je nejako typizovane, ale skor asi nie, cize ak vyrobca/predajca neuvadza konkretny model skutra, tak nemam ziadnu istotu, ze budu pasovat. Skor nez zacnem vypisovat maily na predajcov a vyrobcov, chcem sa opytat ci niekto nieco podobne riesil a nema nejaky tajny tip. Jedna sa mi o nieco taketo:
Prílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1412458180.767808.jpg
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#97 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Okt 05, 2014 10:03 am

Treba rozlišovať páčky na scootra a páčky na moto nakolko moto má zvyčajne spojku cez lanko čiže ak je na scootri v zadu bubon je to OK ale ak je tam kotúč a teda kvapalinová brzda už je problém. A tvar okolo uchytenia tiež asi neje úplne rovnaký takže ak to tak silno chceš meniť tak asi bude zhodnejšia cesta kupovať to ako komplet a teda nielen páčka ale aj spodok-pumpa myslím že to je menej roboty dopasovať to ako celok na riadidlá.
Ale môžem s aj mýliť...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#98 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Okt 05, 2014 10:11 am

@Vlady: je mi to jasne, obrazok je len ilustracny ;) Na niektore modely skutrov su taketo sady v ponuke len na ten moj neviem najst. Videl som uz aj riesenia, kde si tuner prisposobil packu tak, ze skombinoval cast uchytenia s povodnej packy, ale touto cestou zatial nechcem ist. Skor hladam nieco uz z vyroby pasujuce na moj skuter. Tieto od Stage6 su to co hladam, len keby pasovali:
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#99 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Okt 05, 2014 3:06 pm

Skusal som dnes maximalku (samozrejme, ze na autobahn v Nemecku ;) ), prvy krat odkedy som nahodil Dr. Pulley slajdre. Mierny vietor, ja v plnej polnej (100 kg), plny kufor pod sedadlom, skoro plna nadrz. No a tu je vysledok. Skoda, keby som bol zalahol za plexi, mohlo to byt pekne okruhle cislo :) V reali to je sice cca 10% dole, ale ja som spokojny ;)
Prílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1412514155.151735.jpg
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Aprilia SR Max (125/300) - nazory, dojmy, skusenosti.

#100 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Okt 05, 2014 6:49 pm

Ozaj pekné :good: ...mne nejde 400vka o moc rýchlejšie :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"