SPZ na skuter ?

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

#151 Príspevok od užívateľa FoXiK » St Mar 05, 2008 6:23 pm

aj ked som to cele precital tak som z toho nejako moc nepochopil ze o com .. ale to nefa.. lebo tam je stale len ked nieco tuto a zaradenie a kde byvas a ako prihlasit... lenze ked mam technicak tak aj tak bude tusim kontrola... ale ja to nebudem pisat lebo theruch mi iba vynada ako ho pozname (peace) :) NAJLEPSIE SA IST OPTAT NA PRISLUSNY Okresny urad teda Dopravny Inspektorat podla potreby na Fizlarnu maximalne :wink: Takze je zbytocne pisat sem ked aj tak polovicka to iba okibicuje a aj tak z toho budes magor :roll:
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#152 Príspevok od užívateľa theruck » St Mar 05, 2008 6:27 pm

tak diskutuj jak normalny clovek ne jak dement. ved napis comu nerozumies a nepytaj sa 59-ty krat to iste dokola. no vidis uz som ti aj vynadal :) pod na chat snad ti to vysvetlim

honda_SFX50

#153 Príspevok od užívateľa honda_SFX50 » St Mar 05, 2008 8:24 pm

chalani dneska som bol na dopravnom inspektorate sa pytat co a jak s evidenciou skutra atd atd.. sme tam nahlasili vsetko o skutri a nam nato povedali ze evidenciu ked je to 49-tka scooter netreba ale ze treba ist na obecny urad ze tam nam povedia. akoze uz som pocul vela moznosti o spz ale taku este ne.

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#154 Príspevok od užívateľa dr.snake » St Mar 05, 2008 9:23 pm

honda_SFX50 napísal:chalani dneska som bol na dopravnom inspektorate sa pytat co a jak s evidenciou skutra atd atd.. sme tam nahlasili vsetko o skutri a nam nato povedali ze evidenciu ked je to 49-tka scooter netreba ale ze treba ist na obecny urad ze tam nam povedia. akoze uz som pocul vela moznosti o spz ale taku este ne.
nie na obecny urad :D .....ale na Okresny urad odbor dopravy ..ty si vidiek takze na hroncovu ul na 4posch.
a nac aj kamos bol da sa prihlasit aj tak jak mam ja na TP ten maly a budes potrebovat zmluvu typove scvhalenie /cca2500sk od vyrovbcu alebo distributera/+2000 kolok a cca 500sk STK...cize cca +5000SK
:D
podpis som si este nenastavil

megalomaniax

#155 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Št Mar 06, 2008 7:37 pm

to znamena, ze ked dotiahnem skut napr s tal technicakom a dokladom o odhlaseni z danej krajiny, mozem sa normalne vyvazat legalne bez spz a dam zato len 5 baby? ci ako to je?

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#156 Príspevok od užívateľa dr.snake » Št Mar 06, 2008 9:20 pm

budes mat TP z danej krajiny odhlaseny alebo odhlasku k tp,dajaku fakturu...vsetko prelozis...zoberes kolok za 2000sk pojdes na OU ..ptom pojdes na stk a blbci sa ta opytaju ci nechces bez spz..a ty poves ze ANO...a mas to :D ..aspon dakde to tak funguje
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

#157 Príspevok od užívateľa FoXiK » Št Mar 06, 2008 11:07 pm

takze super nech uz mi scoot beha a ja mozem sa ist optat aj ja :) vzdy je lepsie sa tam ist optat ( aj ked tam byvaju taky trolovia :roll: ) ale lepsie ako pisat a pytat sa :wink:
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#158 Príspevok od užívateľa dr.snake » Št Mar 06, 2008 11:36 pm

pozn. lenze to neplati na vsetkych OU :D zijeme predsa na slovensku
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

#159 Príspevok od užívateľa FoXiK » Št Mar 06, 2008 11:44 pm

no sak prave :oops: :lol: :roll:
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

megalomaniax

#160 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Pi Mar 07, 2008 12:23 am

no ked to tak je aj u nas , tak je to super..mne SPZ netreba ked budem mat legalny papier, ktorym sa mozem preukazovat :) ved to je sialene ked ma clovek platit za skuter tolko ako za auto ked ho xce dat na spz.. skutre sa dovazaju v roznych cenach ale vacsinou je to v nizkych, neviem si predstavit , aky clovek by dotiahol auto zo zahranica za 30 baby a este dal 10 za papiere..ale aj taky asi su:) zalezi od ponuky ale je to aj tak podla mna obrovky nepomer. ked kupim auto za 200 000 , tak dam aj 20 , hehe :))))..v tom sa to strati..ale skut za 30, co uz je luxus tak ta desina sa tam nestrati :)

Užívateľov profilový obrázok
Plexxak
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 217
Dátum registrácie: Ut Aug 15, 2006 6:27 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

#161 Príspevok od užívateľa Plexxak » Pi Mar 07, 2008 3:47 pm

megal: o tych cenach ma trochu pouc lebo ja som asi daky pribrzdeny... ja som za prihlasenie skutra dal 1500 sk, za prihlasenie auta som dal 2 000... To nie je ako auto... a na tom ze aj skuter musi mat spz mi nepride vobec nic divne... je to motorove vozidlo? je a ja nevidim dovod riesit to...

a ked je taky problem s prihlasovanim dovozovehom tak preco si nevyberat nieco tu na slovensku? kto hlada najde... :)
podpis som si este nenastavil

megalomaniax

#162 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Pi Mar 07, 2008 5:45 pm

:)
Naposledy upravil/-a megalomaniax v Pi Mar 07, 2008 5:48 pm, upravené celkom 3 krát.

megalomaniax

#163 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Pi Mar 07, 2008 5:47 pm

tak pozri sa, ked som prihlasoval ja skut vysiel ma tak ako vravis ty a ked sme prihlasovali auto vyslo nas tak ako vravis ty, ale neviem preco si narazal, ked ja som ani len nespomenul nic o skutoch so slovenskymi papiermi, resp skutoch kupenych na svk. A mas pravdu , podla mna je mat skut na SPZ ovela lepsie ako mat bez, dokonca radsej by som ho mal s SPZ a ked nebude ina moznost tak si ho aj tak na SPZ dam, nebudem jazdit bez SPZ ako polovica ludi tu, nemam na to povahu.. podla mna to nieje nic divne a nepochopitelne, takze uplna pohoda mne SPZ nevadia..ale ked existuje moznost , ze mozem normalne legalne sa vozit a nemusim mat strach ze ked ma zastavia co mi povedia a to za polovicnu cenu, tak na co mi ta spz je? ..ale netvrdim ze je to tak, ja som len reagoval na to co povedal had, ja stym skusenosti nemam, nehovorim ze to tak je, ale ked je tak super:)..ja len ze CO AK !

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#164 Príspevok od užívateľa dr.snake » Pi Mar 07, 2008 7:05 pm

hej da sa este dakdedat skuter na babetacke papiere ale ne vsade :D
podpis som si este nenastavil

megalomaniax

#165 Príspevok od užívateľa megalomaniax » Pi Mar 07, 2008 8:27 pm

tak na ukrajine mozno :) sice nie sorry, tam jazdia iba Lady a S500 -ky

5-kilec

SPZ na skuter ?

#166 Príspevok od užívateľa 5-kilec » Ut Mar 11, 2008 5:27 pm

Cawte ja mám skuter dovezeny z Talianska je to JEDNOMIESTNA 50ka tak ze nepotrebuje SPZ mam k nemu iba taky taliansky doklad kde je pisane ze je to 50ka a cislo ramu a slovensku poistku a to je vsetko..ze znacky nepotrubujem ked je jednomiestne na dvojmiestne neviem...

JetforceKe

#167 Príspevok od užívateľa JetforceKe » Ut Mar 11, 2008 6:41 pm

no tak ja som cirou nahodou bol dnes na obhliadke a po spz lebo mi bolo povedane ze akonahle je skuter nad 49 cc tak uz musi mat spz. kazdopadne to povedal policajt. co sa tyka toho prihlasenia, tak som musel mat fakturu,zaplatenu povinnu poistku a kolky v hodnote 1500 sk a tp. prihlasoval som novy scoot takze toto by malo byt pri novom potrebne. poistka v alianzi je po roznych zlavach okolo 800 sk

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#168 Príspevok od užívateľa dr.snake » Ut Mar 11, 2008 10:00 pm

sak toto hovorim furt ze vsetko okrem babety musi mat SPZ
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
FoXiK
motorkár
motorkár
Príspevky: 1890
Dátum registrácie: Pi Apr 27, 2007 3:31 pm
Skúter: Yamaha Slider
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať užívateľa:

#169 Príspevok od užívateľa FoXiK » St Mar 12, 2008 12:24 am

HAD oni aj tak budu vymyslat... len kvoli kusku plechu za ritou :oops: :lol: :roll: ked sa ti nelubi daj si ju na panty jak na tuning aftach a pridas a spz sa sklopi a fizli vidia akurat tvoje pozadie ... ( ak mas dobry scoot )
ZVL Babetta 210 ---> ATV semi-auto 110ccm ---> Jawa 175 ---> Yamaha Slider 70cc 10PS full tuning ---> Aprilia Shiver 750

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#170 Príspevok od užívateľa VLADY » St Mar 12, 2008 12:32 pm

JetforceKe napísal:no tak ja som cirou nahodou bol dnes na obhliadke a po spz lebo mi bolo povedane ze akonahle je skuter nad 49 cc tak uz musi mat spz.......
Neviem ako kto ale ja som scooter čo má menej ako 49ccm ešte nevidel ale! ...ono sa to tak robí ten zvihový objem kvôli legislatíve pretože to môže byť max 50ccm aby to bolo v kat. malej moto a bolo to od 15 rokov.a samozrejme do 45km/h rýchlosť ...A samozrejme všelijaké čínske kolobežky čo majú motor 35ccm a pod z nejakého krovinorezu nerátam lebo to nieje na cestu ani pre čistého a odhodlaného samovraha! 8) A vôbec som nepochopil čo Ti tým chcel orgán povedať že do 49ccm netreba Eč... :roll:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#171 Príspevok od užívateľa theruck » St Mar 12, 2008 12:50 pm

z pohladu organu je to ale tak. pretoze existuju skutre s papiermi aj bez papierov takze on to asi riesit nebude ci treba alebo nie ale vie ze 50tky existuju aj bez papierov takze si mysli ze netreba

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#172 Príspevok od užívateľa dr.snake » St Mar 12, 2008 2:08 pm

"po druhe" vsecko okrem babety resp mopedu potrebuje SPZ
podpis som si este nenastavil

honda_SFX50

#173 Príspevok od užívateľa honda_SFX50 » Ne Mar 16, 2008 4:45 pm

som sa dneska pytal jedneh znameho. on je policajt. som sa pytal ze konkretny priklad idem po ulici zastavi ma na scootri co odomna opyta. on ze technicky vodicsky a ked ma bude chciet prekontrolovat tak aj zaplatenu poistku. ja ze a ci na spz sa nepozera. on ze pri 50-tkach nie lebo netreba iba ked su to tie vacsie skutre tak pozrie aj ci ma spz-ku

Užívateľov profilový obrázok
mr.rabino
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 368
Dátum registrácie: Ut Dec 11, 2007 9:17 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Trebišov
Kontaktovať užívateľa:

#174 Príspevok od užívateľa mr.rabino » Ne Mar 16, 2008 4:48 pm

Unas je to tak ze staci ho len nahlasit na policii ze ho proste mas a je evidovane....daju ti papier a mozes behat....+ poistka samozrejme...
Ale musi byt do 3 kW
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
dr.snake
motorkár
motorkár
Príspevky: 3092
Dátum registrácie: Pi Jan 27, 2006 11:06 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

#175 Príspevok od užívateľa dr.snake » Ne Mar 16, 2008 5:18 pm

honda_SFX50 napísal:som sa dneska pytal jedneh znameho. on je policajt. som sa pytal ze konkretny priklad idem po ulici zastavi ma na scootri co odomna opyta. on ze technicky vodicsky a ked ma bude chciet prekontrolovat tak aj zaplatenu poistku. ja ze a ci na spz sa nepozera. on ze pri 50-tkach nie lebo netreba iba ked su to tie vacsie skutre tak pozrie aj ci ma spz-ku
a ten chuj fizel ze pyta od teba technicky
a to jaky taliansky? alebo aky?
a ked si vytlacim TP korejsky co nebude vediet ani hovnio.sak fizel nevie iny jazy iba ak nahodov neni Hun ...staci hej?
cize vytlacte si doma korejske technicke preukazy pani to je uradny doklad na slovensku k motocyklu/resp skutru/ do 50cmm podla ustneho [podania dajake ho gadza fizla z cane z okrsku :D
podpis som si este nenastavil

Zamknuté

Návrat na "Voľná Diskusia"