Akú 125-ku?

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
skrabi
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Dec 21, 2013 11:45 pm
Skúter: SYM Jet4 125

Re: Akú 125-ku?

#201 Príspevok od užívateľa skrabi » Pi Dec 27, 2013 11:36 am

Chlapi dik za rady, istu dobu som rozmyslal aj nad vodicakom na velku moto, ale poznate zeny ... teda manzelky :-) uz 125 bol boj.
Vodicak tiez nieco stoji, vacsia kubatura predpokladam nebude jazdit pod 3l /100km, ako som pisal snazim sa znizovat naklady na prevadzku, uvedomujem si ze 125 pojde dajme tomu po tej rovinke na doraz, hladam nejaky kompromis medzi cenou , jazdnymi vlastnostami a tiez sa mi musi pacit. Potrebujem si len udrzat stalu rychlost 80 - 90 km/hod. na rovinke a ako Majo spomenul trasa na Rudno je o kochani, same zakruty a kopce, srnky :-) Ak prejdem tuto cestu spokojne, aj ostatne budu OK :-)

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Akú 125-ku?

#202 Príspevok od užívateľa Miky1 » Pi Dec 27, 2013 1:56 pm

skrabi : Nebudem Ťa nahovárať, rozhodnúť sa musíš sám. No podľa toho aké kritéria preferuješ (Cenová relácia, spotreba, rýchlosť, vodičák .) by bol pre Teba ideálny stroj Honda PCX 125 alebo Piaggio 125. V prípade, že by si chcel šetriť ešte viac, ostáva Ti už len Čína (napr. rada od maja.x) alebo nejaký starší jazdený stroj. Ja sám mám Piaggio, jazdia však so mnou aj chlapci na PCX, takže viem ako to jazdí a hlavne za koľko.

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Akú 125-ku?

#203 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Dec 27, 2013 2:12 pm

Pri 125ccm číne zabudni, že v pohode pôjde viac ako 85,5km/h.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Akú 125-ku?

#204 Príspevok od užívateľa Miky1 » Pi Dec 27, 2013 2:40 pm

Je možné že nie každá čína dá cca 100 km/h, ale napr. majo.x má Keeway Outlook 125 alebo miloxxx21 má Keeway silverblade 125 efi a nemajú problém dosiahnuť 100 km/h. Jazdil som s jedným aj s druhým. Takže viem.

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Akú 125-ku?

#205 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Dec 27, 2013 2:42 pm

:ROFL:
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
majo.x
cyklista
cyklista
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ut Mar 05, 2013 7:36 pm
Skúter: KEEWAY OUTLOOK 125
Bydlisko: Partizanske

Re: Akú 125-ku?

#206 Príspevok od užívateľa majo.x » Pi Dec 27, 2013 3:01 pm

Miky-1 mylis sa, Bacil-BA to vie presne...skrabi mozes si nechat poradit, ale ber to co sa paci tebe, len nie čiiiiinu :)
Keeway Outlook 125 - ked ho miluješ, nie je čo riesiť...

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Akú 125-ku?

#207 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Pi Dec 27, 2013 3:13 pm

Miky-1, prešiel som si tým, tiež som mal najprv 125 čínanka s GY6 motorčekom. Čo to som poskúšal, nejaké peniažky do toho vrazil, ale nakoniec z toho bol slabý výsledok, zabitý čas a vyhodené peniaze a jediné čo sa viditeľne pridalo, bola spotreba. Akurát som sa na tom naučil rozborku a zborku skrútra a 4-T motora, čo som to stále rozoberal a skladal. Ten Silverblade je pomaly drahší ako Honda a ešte ťažký ako krava, pri 125-ke každé kilečko navyše zaváži. Či sa to niekomu páči, alebo nie, tak PCX je momentálne bezkonkurenčná a to Hondu zrovna nemám rád.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
majo.x
cyklista
cyklista
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ut Mar 05, 2013 7:36 pm
Skúter: KEEWAY OUTLOOK 125
Bydlisko: Partizanske

Re: Akú 125-ku?

#208 Príspevok od užívateľa majo.x » Pi Dec 27, 2013 3:24 pm

Bacil-BA mam pocit, ze skoro vsetci povedali PCX, akurat sme sa nevyhli tomu, ze nie cinu aj ked o nej nebola ani reč :beer:
Keeway Outlook 125 - ked ho miluješ, nie je čo riesiť...

Užívateľov profilový obrázok
Miky1
motorkár
motorkár
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St Aug 28, 2013 6:01 am
Skúter: Piaggio Fly 125, Piaggio MP3 500 LT SPORT ABS/ASR 2014
Bydlisko: Zvolen

Re: Akú 125-ku?

#209 Príspevok od užívateľa Miky1 » Pi Dec 27, 2013 7:11 pm

Bacil-BA : Nepátral som po tom koľko tie číny stoja a koľko vážia. Jedno ale viem, že Tebou prezentovaná rýchlosť (85,5 km/h) pri týchto konkrétnych značkách je bluf a že tú stovku hravo dokážu. Nie som odborník na skútre. Piaggio je moje prvé motorové približovadlo a jeho kúpe predchádzalo dosť dlhé vyberanie. Každý má svoju predstavu o tom čo by chcel. Tá predstava je v 90-ich % limitovaná financiami. Konkrétne ja som si vybral ako sa mi doteraz javí, dobre. Je síce pravdou čo sa tu na fóre píše, že s jedlom rastie chuť – máš skúter 50 cm3, chceš 125 cm3, máš 125 cm3 chceš väčší ...

skrabi : Nedaj sa ovplyvňovať, pátraj, čítaj, vypočuj si klady ale aj zápory a potom sa sám rozhodni čo si kúpiš. Ak si vyberieš správne, budeš rád, ak nie ... máš smolu.

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Akú 125-ku?

#210 Príspevok od užívateľa Rips. » Pi Dec 27, 2013 7:38 pm

Napisem ti to zasa ked chces jazdit svizne a aby nebol problem ist 90-100 tak jednoznacne runner. Chod si ho dakam vyskusat popripade derbi to mas to iste. Mal som ten scooter 5 rokov skor. Sice nebude zrat 2,5 ale 3 litre ale toho pol litra mu rad odpustis
podpis som si este nenastavil

skrabi
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Dec 21, 2013 11:45 pm
Skúter: SYM Jet4 125

Re: Akú 125-ku?

#211 Príspevok od užívateľa skrabi » Pi Dec 27, 2013 9:28 pm

Dakujem vam vsetkym za cenne rady.

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Akú 125-ku?

#212 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » So Dec 28, 2013 12:12 am

Miky1, ja to práveže píšem z vlastnej skúsenosti. Aj môj číňanko sa hrdo vyškriabal na stovku (tachometrovú, real 90) s vetrom v chrbte, no cestou späť proti vetru, alebo hoci len do malého briežka to proste rýchlo strácalo na sile, nech si robil, čo si robil a tých doslova 85 a fúz bolo ako tak trvalo udržateľných. Akože dalo sa s tým jazdiť, tri roky som sa povozil, aj 400km denné túry som dal, ale nebolo to ono. A samozrejme sada náradia, skrutiek, drôtikov povinne so sebou, vždy sa niečo našlo, čo bolo treba po dlhšej ceste poupraviť, alebo rovno opraviť.
Ty si rovno vhupol na kúsok, ktorý patrí v tejto cene a kategórii k najvýkonnejším, takže asi sa Ti ťažšie vysvetľuje, že hocičo iné je už len horšie. :beer: Dokonca aj to PCX-ko. Len to je zasa také modernejšie a ľúbivejšie, čo je však tiež veľmi subjektívne. Ja by som si už napríklad nikdy nekúpil skúter, ktorý ma medzeru pod riaditkami. To mi asi na starom skútri vadilo viac, ako nižší výkon, stále mi fučalo na stehná, na bedrá a keď pršalo, tak to bolo úplne zabité a na týchto miestach som bol najviac premočený.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Akú 125-ku?

#213 Príspevok od užívateľa BacaNR » So Dec 28, 2013 12:46 am

keeway outlook ma aj na oficialnej stranke udavanu maximalku 90kmh a asi aj v TP to tak bude (to bude vediet vendetta alebo majo.x) takze tachometrovu 100 to kludne da :wink: podla mna vzdy plati tá rychlost co je aj v TP ved predsa vyrobca by sa rad pochvalil keby jeho skutrik realne jazdil rychlejsie :)

zo zvedavosti som pozrel PCX a tam pisu maximalku 95kmh :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
majo.x
cyklista
cyklista
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ut Mar 05, 2013 7:36 pm
Skúter: KEEWAY OUTLOOK 125
Bydlisko: Partizanske

Re: Akú 125-ku?

#214 Príspevok od užívateľa majo.x » So Dec 28, 2013 11:12 am

Baca ano mam v TP 90km/hod a musim povedat za seba max. spokojnost, ci aj VendeTTa otazka na neho... Namerana rychlost 100km/hod na tach. rovnako 100vka uz sa to tu spominalo, ze neviem ako je to mozne ukazuje presne to tu tvrdil aj niekto iny, nie len ja. Dalsia pravda do 90km/hod sa to da, ide aj viac, ale uz to nieje ono a pride mi to zbytocne trapenie skutra, ved to som riesil uz aj s Look-om, aj Baca s tebou a zhodli sme sa, dat do toho nejakych 100-200eur a ist o 5-7km/hod rychlejsie ee nemam zaujem, to radsej schudnem 10kg a dosiahnem tych 5km/hod :) .
Zaver- Za mna max. spokojnost, ci vykon v meste aj mimo mesto, sedenie pre MNA, citim sa ako kral oproti 50ke, tam som sedel na zadnej sedacke :)
A skor ako sa do mna obujete, Ja som skrabi-mu nepovedal kup cinu, ani len nenaznacil, tak neviem preco sa to tu takto ZVRHLO, akurat povedal, to som mu aj pisal to moze potvrdit VELKE KOLESA, DOBRE SEDENIE a to som pisal na Honda Vision 110 tak preco zas ta vojna, cinu nie???
A ci niektorych aj porazi, aj tak je to super skuter :ROFL:
Keeway Outlook 125 - ked ho miluješ, nie je čo riesiť...

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Akú 125-ku?

#215 Príspevok od užívateľa Rips. » So Dec 28, 2013 1:40 pm

Runner ma 108 :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VendeTTa
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Ne Apr 01, 2012 11:50 am
Skúter: Keeway Outlook 125
Bydlisko: Leopoldov

Re: Akú 125-ku?

#216 Príspevok od užívateľa VendeTTa » So Dec 28, 2013 7:01 pm

Bacil-BA napísal:Miky1, ja to práveže píšem z vlastnej skúsenosti. Aj môj číňanko sa hrdo vyškriabal na stovku (tachometrovú, real 90) s vetrom v chrbte, no cestou späť proti vetru, alebo hoci len do malého briežka to proste rýchlo strácalo na sile, nech si robil, čo si robil a tých doslova 85 a fúz bolo ako tak trvalo udržateľných. Akože dalo sa s tým jazdiť, tri roky som sa povozil, aj 400km denné túry som dal, ale nebolo to ono. A samozrejme sada náradia, skrutiek, drôtikov povinne so sebou, vždy sa niečo našlo, čo bolo treba po dlhšej ceste poupraviť, alebo rovno opraviť.
Ty si rovno vhupol na kúsok, ktorý patrí v tejto cene a kategórii k najvýkonnejším, takže asi sa Ti ťažšie vysvetľuje, že hocičo iné je už len horšie. :beer: Dokonca aj to PCX-ko. Len to je zasa také modernejšie a ľúbivejšie, čo je však tiež veľmi subjektívne. Ja by som si už napríklad nikdy nekúpil skúter, ktorý ma medzeru pod riaditkami. To mi asi na starom skútri vadilo viac, ako nižší výkon, stále mi fučalo na stehná, na bedrá a keď pršalo, tak to bolo úplne zabité a na týchto miestach som bol najviac premočený.
Bacil to čo si mal Yongkang? :ROFL: velmi si ma pobavil s tými desatinnými, že 85,5km/h :D :D to ma fakt dostalo :D...ja mám čínu, mám Keeway Outlook 125 a s pridretým motorom som nemal problém isť na rovinke 97km/h!!! Podla GPS!!! Zisti si teda, že koľko jazdí jaká čína a jaká čína je stopercentná čína, lebo dnes je to tak, že pod čínskou značkou sa diely vyrábajú v Európe a podobne a potom môžeš hodnotiť. Samozrejme, keď máš ozaj, že čínu, ktorá bola vyrobená ja neviem v roku 2004 dajme tomu alebo ešte skorej, tak ok beriem, tá maximálka určite nebude taká, ako keby ten stroj bol vyrobený teraz. Všetko ide do predu, aj tie čínske 4T motory sú lepšie ako pred 10rokmi. Ďalší faktor je váha vozidla, ale o tom diskutovať už nemusíme o tom už bolo povedané...
Keeway Outlook 125 - waiting for a visit ;)
Good rice, bad rice, no rice - It's still best machine in the world :beer:

Užívateľov profilový obrázok
Stando
cyklista
cyklista
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St Júl 19, 2006 2:57 pm
Skúter: Honda NC700 Integra
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Akú 125-ku?

#217 Príspevok od užívateľa Stando » So Mar 08, 2014 1:41 pm

Ahojte pani, rozbehla sa tu celkom zaujimava debata. Pred rokom som riesil ze manzelke 50 ku upgradnem na 125ku do mesta...
Ked som zacal riesit, zistil som ze cinske maju hooodne daleko do 11kw. Nech som riesil ako som riesil vysiel mi s toho Runner ako ta lepsia moznost, alebo Honda PCX ako lacnejsia moznost(samozrejme nie z vykonom runnera)

Vacsina z nas si presla tym ze kupis si 50 zistis ze je to male, vytunis, stale malo upgradnes na 125, do mesta super, vydes s tym mimo mesta a zase malo, upgradnes na 250 uz uz je to super, vezmes frajerku a je to malo, kupis 500 ide jak gula mimo mesta tiez no sadnete 2ja vybehnes na dialnicu a malo :-D (amen, sister! :D - pozn. THeBaNDiT)

Takze aby som to zhrnul. Ak 125ka je tvoja konecna stanica tak si prispor a kup si toho runnera, ak je niehde v hlave MOZGODUB ktory hryzie a bude chciet vodicak tak kludne to skus z cinou. Ale iba ak znackovou ako Keeway, Kymco a podobne.(Nieeee yamasaki a pod )

Ja ked som v2006 tom kupoval Focusika tak stal 52tis SKK (Speedfight stal 70tis) jazdienky skutriky vtedy velmi neboli okrem Adamsmoto :-), no predajca ma lamal ze si mam 2000skk doplatit na 125ku, alebo 5000 na 150 Focusa a dorobit radsej vodicak. Ja som sa mu vysmiaaaaaal ze mne to netreeeebaaaaa, kdeeezeee 8) a ako to dopadlo??? Postupne som kupil ladak, variator, remen, pruzinky, ...... Dal som do toho mozno dalsich 10 000Skk a vysledok? Mimo mesta sa s tym stale neda, zerie to 3-3,5lt nakoniec som si spravil vodicak z kraja vsetky skupiny co sa jednym vrzom dali a kupil som si 500vku. Ktora zerie okolo 4roch, nema problemy v kopcoch...

No a nakoniec aj tak pokukujem po niecom silnejsom :-D akurat je to o to jednoduchsie ze smerom nahor toho uz vela nie je Burgos650 alebo GP800 (Burgos je uz obyvacka na kolesach a na GPcku a Honde SW600 sa mi nepaci to jedno svetlo vpredu.
Yamaha NMAX 125 -2018 ->
HONDA NC700 Integra -2016 ->
Gilera Nexus 500i MK1 - 2010 -2016
Keeway Focus 50 - 2006-2013

skrabi
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Dec 21, 2013 11:45 pm
Skúter: SYM Jet4 125

Re: Akú 125-ku?

#218 Príspevok od užívateľa skrabi » Ut Mar 18, 2014 10:13 pm

Zdravim vsetkych.
Tak po dlhom zvazovani a uvazovani som sa rozhodol a minuly tyzden bol vziat SYM Jet4 125.
Nakolko je to moj prvy skuter a ani s inymi nemam skusenosti, tak zatial iba pozitivne dojmy :) .
Vsetkym prajem vela stastnych kilometrov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Akú 125-ku?

#219 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Mar 18, 2014 11:23 pm

Stando napísal: Vacsina z nas si presla tym ze kupis si 50 zistis ze je to male, vytunis, stale malo upgradnes na 125, do mesta super, vydes s tym mimo mesta a zase malo, upgradnes na 250 uz uz je to super, vezmes frajerku a je to malo, kupis 500 ide jak gula mimo mesta tiez no sadnete 2ja vybehnes na dialnicu a malo :-D (amen, sister! :D - pozn. THeBaNDiT)
No a nakoniec aj tak pokukujem po niecom silnejsom :-D akurat je to o to jednoduchsie ze smerom nahor toho uz vela nie je Burgos650 alebo GP800 (Burgos je uz obyvacka na kolesach a na GPcku a Honde SW600 sa mi nepaci to jedno svetlo vpredu.
Sám by som to lepšie nenapísal...akurát s tým, že ja som tuning poldeca zavrhol už v počiatku, na 125ku ani nepomyslel kedže vtedy ešte na B-čko nebola, a išiel hneď kúpiť veľké A-čko a k nemu 250ku. :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Akú 125-ku?

#220 Príspevok od užívateľa illegal » St Mar 19, 2014 12:26 am

skrabi napísal:Zdravim vsetkych.
Tak po dlhom zvazovani a uvazovani som sa rozhodol a minuly tyzden bol vziat SYM Jet4 125.
Nakolko je to moj prvy skuter a ani s inymi nemam skusenosti, tak zatial iba pozitivne dojmy :) .
Vsetkym prajem vela stastnych kilometrov
Prepac, nechcem ti kazit radost, ale PRECO?
Uz z toho zacinam byt zufaly, tu a hlavne na ceskom fore sa vzdy objavi niekto novy, ze chce poradit pri vybere skutra, stale je to to iste - cinu nie, pri obmedzenom rozpocte radsej jazdenu znacku a stale to konci rovnako, dotycny si nakoniec kupi Cinu.
Pritom si staci pozriet temy tykajuce sa cinskych skutrov a stale tam najdes dost problemov. Ci uz tych lahsich, ze kde-tu odpadne nejaky plast, alebo horsich, ked to nestartuje, netaha, atd. A tieto zavady sa tam vyskytuju kazdych par 100 km. A aj ked to je v zaruke, tak je problem so servisom, lebo im to dlho trva.
Uprimne ti prajem, aby si bol v tej stastnejsej mensine majitelov cinskych skutrov, ktorym sa poruchy vyhybaju.
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

skrabi
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Dec 21, 2013 11:45 pm
Skúter: SYM Jet4 125

Re: Akú 125-ku?

#221 Príspevok od užívateľa skrabi » St Mar 19, 2014 8:21 am

Ahoj Illegal.
Rady beriem, pomahaju pri vybere, ale rozhodnutie vzdy prichadza po riadnom zvazeni .
Tiez podla mna a aj inych nazorov tu nie je cina ako cina.
Napr. tato znacka je Taiwan, ma dlhorocnu historiu a vo svete je celkom znama. Slovensko je zatial aj v tomto smere dost obmedzene.
Ale to je vlastne fuk, kedze zijeme v dobe ked aj znackova rychlovarna kanvica ktoru mas doma na linke, alebo mikrovlnka su z ciny.
Tym samozrejme neporovnavam kanvicu a skuter :-)
Pred rokom som sa zahladel do PCX ( btw vyraba sa v Thajsku ), ale upustil som od neho kvoli cene ( mozno som uz niekde pisal - nove auto, hypoteka, male dieta ... ) tak som tlacil cenu dole. Pacil sa mi aj Piaggio FLY 125, ale to iste, tak usetrene peniaze dam radsej do benzinu. Ak teda bude bezproblemovo jazdit a nebude sa kazit v co dufam.

Moj vyber preco :
- cena
- zrychlenie ( podla testu myslim na skutrmania.cz ? ) a neklamali i ked snazim sa ho nejako rozumne zabehnut.
- podla mna podarena pristrojovka + hodiny
- uzamykatelny priestor pod riaditkami
- otvaranie podsedloveho priestoru bez nutnosti vyberat klucik zo zapalovania
- velke pohodlne sedlo - dost miesta aj pre spolujazdca
- v pripade nutnosti moznost startovat nakopavackou
- rovna podlaha a kapotaz chraniaca nohy
- vyklopne stupacky pre spolujazdca
- dizajn, rozmery a nizka hmotnost

Takze ma oslovili skor prakticke zalezitosti. Jazdenku som nechcel, nakolko to by som bral jedine od dobreho znameho a nikto v okoli skutra nepredava.
Neskor dam este info o presnosti rychlomera pri porovnani s GPS.
A dakujem za prianie, podla mna plati aj to, ze ako sa k stroju sprava jazdec, tak sa mu on odmeni. Teda aspon z casti.
Kazdopadne uvidime casom :-)
Pekny den

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Akú 125-ku?

#222 Príspevok od užívateľa VLADY » St Mar 19, 2014 9:16 am

Tiež súhlas že nieje čína ako čína .SYM mi príde porovnateľný s KYMCOM a teda čo viac napísať. Nemyslím že by to bol poruchovejší scooter ako čokoľvek iné....A stačí si ozaj prečítať kto a čo sa kazí a je nedotiahnuté alebo odfláknuté a na značkových scootroch...Aj taký Talian má svoje nedostatky....A Japonec tak isto....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
illegal
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St Feb 05, 2014 6:44 pm
Skúter: Honda PCX 125 2013
Bydlisko: Košice

Re: Akú 125-ku?

#223 Príspevok od užívateľa illegal » St Mar 19, 2014 9:46 am

Ano to beriem, SYM patri k tym lepsim lacnym skutrom, podobne ako Kymco (nevedel som, ze sa robi v Taiwane). Ten moj vecerny prispevok mozno vyznel trochu agresivne, no ta druha cast bola zamerana skor vseobecne ako take zamyslenie nad poradnou, lebo malokto si necha poradit. A aj ked SYM nie je Cina, tak si nie som isty, ci je to najlepsia volba. Ako hlavny problem vidim nizsi vykon, ma to 6.5 kw, pricom Honda ma vo Vision 110 6.2 KW (porovnatelna cena), PCX ma 8.6 a Aprilia SR 125 ma este viac. To podla mna tiez svedci o technickej urovni.
Kazdopadne by to nemalo byt take ako tie cinske sunty co sa predavaju kade-tade. Tymto prosim prijmi moje ospravedlnenie, ze som SYM zaradil do rovnakej kategorie :)
Obrázok
Don't dress for the ride, dress for the SLIDE.

skrabi
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Dec 21, 2013 11:45 pm
Skúter: SYM Jet4 125

Re: Akú 125-ku?

#224 Príspevok od užívateľa skrabi » St Mar 19, 2014 9:58 am

Ale ved sa nic strasne nestalo :-)
Nad Visionom som uvazoval tiez, ale skocili cenou o 200 eur hore proti minulemu roku ( uz sa da kupit len verzia so 16" prednym kolesom ). Momentalne stoji Vision 1990 Eur, co uz urobilo proti mojmu rozdiel 540 Eur a to uz je celkom dost. A to este nehovorim o akcii co bola v dnoch 13.3 - 16.3 ked sa dal tento SYM kupit za 1270 Eur. Momentalne stoji 1480 Eur.
Tych 6.5 kW si uvedomujem, ale na to, na co ho potrebujem by po zabehu mal tento vykon postacovat.

nador
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Mar 19, 2014 9:51 am
Skúter: neuvedený

Novy skuter 125

#225 Príspevok od užívateľa nador » St Mar 19, 2014 10:01 am

dobry den

rad by som si kupil skuter 125ccm. Mal som zaujem o honda pcx ale je mi mala(aspon podla mojho osobneho pocitu (meram +-190cm)). Rozpocet mam 3000e. Neviete o niecom kvalitnom v tejto nizkej cenovej hladine?

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"