Co vas priviedlo ku skutrom?

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Co vas priviedlo ku skutrom?

#1 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Júl 15, 2013 8:45 am

Napadla ma zaujmava otazka...co vas priviedlo ku skutrom...co bol prvotny podnet ze chcete skuter?

ja som napriklad snival o motorkach od mala, vzdy som tuzil po kroske alebo neskor supermote ale ku skutrom ma paradoxne doviedol film Taxi a uvodna scena :) ze fiha...doteraz je to pre mna najlepsie skutrove "video" co som videl :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#2 Príspevok od užívateľa Davidian » Po Júl 15, 2013 8:58 am

U mna platilo stare zname: "Za vsetkym hladaj zenu.." :-)

(•ω•)(^v^)(•ω•)..Komu niet rady, tomu niet pomoci..(•ω•)(^v^)(•ω•)

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#3 Príspevok od užívateľa Petom » Po Júl 15, 2013 9:11 am

Ja som od mala mal dve vazne zaluby, ktorym som venoval vstok cas a peniaze potapanie a jachting, na ine neostalo. Po prichode rodiny potapanie ustupilo az prestalo. Ked boli deti uz dospele, mal som kamaratov motorkarov, to ma zacalo lakat, ale jeden z nich mi povedal: Ty si uz stary na motorku, kup si skuter. Najprv som myslel, ze to je blbost, lebo som poznal len male skutriky, on mi povedal, ze existuju aj vacsie a vykonnejsie. Na malom by som vyzeral ako medved z ruskeho cirkusu. Tak som si kupil Apriliu. A ked som sa trochu naucil jazdit kupil som si sucasny autobus a ucim sa na nom. Neviem, co si kupim, ked sa to trochu naucim.
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Júl 15, 2013 9:36 am

Mňa zas priviedlo to že som si takové NRG požičal na dovolenke v Grécku. Potom za tri roky prišiel čas, že dovolili financie,ale hlavne, že mal som to kde parkovať. Tak prišlo samozrejme poldeco lebo A-čko papiere neboli. Tie som si dal spraviť až po zistení, že poldeco je akurát tak na vrčanie okolo domu... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#5 Príspevok od užívateľa TomasARN » Po Júl 15, 2013 9:48 am

Ja som od mala chcel moto, kedze stryko mal 50 ccm Simson skuter, tak som si v 15tich spravil A/50 a jazdil som. Kedze som zistil, ze 50tka je vhodna na krovinorez a nie na skuter, tak som si v 18tich spravil neobmedzene A a kupil som si 150tku. To uz bolo lepsie a spotreba rovnaka ako na 50tke, ale zas to bolo slabe. V kosacke s pojazdom ok, ale na vozenie som chcel nieco lepsie. Potom sa naskytla za dobru cenu kupa 250tky a to uz bolo pekne vozenie a spotreba tiez smiesna. Po roku mi ponukli za dobru cenu moto 650tku, tak som nevahal. Teraz uz nepredpokladam navrat ku skutrom, ale skor postup na moto s obsahom aspon 1000 - 1200

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#6 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Po Júl 15, 2013 10:32 am

V marci 2005 som bol na výstave v Inchebe so zameraním na rybárstvo a akurát tam bola aj moto výstava. Tak som sa poprepletal aj medzi moto a skútrikmi, zaspomínal som si na staré moto časy a potom pozerám na tie čínske skútre, že celkom prijateľná cena, zle to tiež nevyzerá, tak si vravím a prečo nie? Bude na čom aj na ryby chodiť. A-čko mám už od mlada, tak do mesiaca bol doma Yuki Hawk 125. Ktovie, či ten ešte cesty brázdi.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#7 Príspevok od užívateľa mucow » Po Júl 15, 2013 11:00 am

Bol som s kamarátom v CH po Alhambru, veľké auto, zvýšili sa mu peňáze a mali tam plno veľa skútrov.
Tak sme skúšali a skúšali. Kúpil vtedy Peugeot Trekker 100. Tam ma to pravdepodobne nalomilo smerom ku skútrom :) . Na moto som jazdil od mala, a stále keď sa potrebujem prudšie odreagovať :auto-dirtbike: tak idem na moto. Ale skúter má u mňa aj naďalej svoje čestné miesto. Je to pohodlnejšie a oddychovejšie (v mojom prípade) vozenie ako na moto. :auto-biker: :)
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Júl 15, 2013 12:29 pm

Bacil-BA napísal:V marci 2005 som bol na výstave v Inchebe .......
Takže Ja som mal scoter skorej ??? No teda! A síce poldeco ale vrčalo to a jazdilo tiež... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#9 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Po Júl 15, 2013 12:50 pm

Ale Fichtla som mal už v´81. :Yahoo!:
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Piaggio
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Št Mar 17, 2011 8:19 am
Skúter: NRG
Bydlisko: Ilava

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#10 Príspevok od užívateľa Piaggio » Po Júl 15, 2013 1:09 pm

začalo to u pradeda podomácky vyrobením strojom, ptm dajaká tá jawa bola .., babeta pravdaže .., ptm minibike.. a potom rozhodol že to chce už niečo legálne na cesty tak to videl na dovolenke v Taliansku a bolo rozhodnuté 8) ale horšia vec bola keď som objavil SCOOTER-TUNING.SK - a to slovo TUNING a odvtedy mám peňaženku furt prázdnu :D :D to som stihol zatial za 16 rokov môho života :beer:
Italy power !!

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#11 Príspevok od užívateľa Damo555 » Po Júl 15, 2013 1:42 pm

Keď som mal asi 10 rokov tak otec kúpil 50tku čínsky skúter namiesto bicykla tu po dedine ktorý nemal vario, ale iba jeden prevod cez reťaz.
Najprv som sa vozil iba po dvore, potom po mojej ulici hore dole, potom do obchodu, potom po celej dedine a potom už aj mimo mojej dediny po lesných cestách :D Keď som mal asi 12 rokov stopli ma policajti a chlapci nechápali a nakoniec ma pustili...
Lenže časom keď som už mal asi 14 rokov to už pre mňa bolo slabé tak že to chce prejsť na vyššiu kubatúru. No len škoda že som ešte vtedy nepoznal toto fórum a padol som do tej istej mláky s názvom čina :D Ale aspoň toto ma variátor a ako tak to ide...
Určite plánujem ostať pri skútroch, ale už iba značkové :)
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
pangasias
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 437
Dátum registrácie: St Okt 24, 2012 12:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman 650 K9
Bydlisko: Kechnec

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#12 Príspevok od užívateľa pangasias » Po Júl 15, 2013 1:50 pm

ja som chcel motorku už odmala.. v 10-tich rokoch som dostal do ruky novú jawu betku, jazdil som s ňou asi 5 rokov, mesačne som s ňou najazdil okolo 700-800km :D ,, motorka išla pekných 70km/h po rovinke,, potom nastal taký problém, že sa upchal karburátor,,,,, už vyčistené, dávam to naspäť, keď si všimnem, že príruba z karbu do hlavy má priemer 0,5cm .. samozrejme nedalo mi to pokoja, tak som to podstivo pilníkom vypilníkoval na 2,5 cm :D :D ,, keď som to dal hore, a išiel sa previesť, motorka išla jak vymenená,, na tacháči bolo max 80km/h , motorka išla zhruba takých 90 km/h tachometrovích :D ,, potom sa niečo porúchalo v motore.. mal som pauzu 1 rok, a tak sa po vianociach doniesol prví burgman 200 s tým som veľmi spokojný nebol, tak som ju posunul kamarátovi, a hor sa za druhým burgerom :D ,, prišiel Burgman 400 2005 ročník.. to však môj plán nebol, (iba dočasné riešenie) po dovezení 400-ky (asi mesiac nato) sme sa rozhodli, že pôjdeme po môjho vysnívaného Burgmana 400 r.v.2008 ......... aktuálna zostava: rozobratá jawa betka (neni času poskladať ju) , predaný burgman 200 a burgman 400 (2005) , a aktuálne stojí v garáži burger, ktorého mám aj na obrázku (2008-ka) :D

Damo.. ja som natom bol presne tak isto :D :D ,, najprv dvor, potom ulica, a potom už celá dedina a poľné cesty :lol: ,, až nato že ma policajti nestopli :ROFL: (to bolo ešte na tej betke)
Suzuki Burgman 650 Executive K9

Užívateľov profilový obrázok
majo.x
cyklista
cyklista
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ut Mar 05, 2013 7:36 pm
Skúter: KEEWAY OUTLOOK 125
Bydlisko: Partizanske

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#13 Príspevok od užívateľa majo.x » Po Júl 15, 2013 8:32 pm

Mna? Zacal som babetou v 10tich po ulici, byvali sme v cinziaku a ujo mal babetu, tak ked sme sa stretli u babky cez vikendy po ulici som brazdil, v 15tich som si babetu zobral a hura do ulic VP nebol, ale zas tatko bol .... takze som to neriesil :) a ked ma aj zastavili ani oni, to sa este lietalo bez prilby :) pred dvomi rokmi som postavil dom a zrazu bolo kde parkovat a moto som vzdy chcel, tak prisiel poldecak plna spokojnost, ale ked schvalili zakon, tak prisla na rad 125ka a keby boli peniaze na zvys tak by prislo nieco vacsie, ale to zas aj novy VP by trebalo a na to akosi nemam cas zas :) ale isto by to bol skuter ...
Keeway Outlook 125 - ked ho miluješ, nie je čo riesiť...

Užívateľov profilový obrázok
bezoadam
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 973
Dátum registrácie: So Júl 10, 2010 6:13 pm
Skúter: Gilera runner sp50
Bydlisko: Topolčany

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#14 Príspevok od užívateľa bezoadam » Po Júl 15, 2013 8:40 pm

ja už od malička som chcel a aj teraz chcem supermoto alebo crossku ale nemam s tym kde jazdiť, kedze nebyvam na dedine takže prva, jedina vec ktora sa dala jazdiť legalne od 15r. bol skuter :D a za prijatelnu cenu.. (YUKI 4 EVER :D )
giannelli reverse, malossi mutlivar (5.5g), malossi x-kevlar, malossi redsponge, malossi carbon plates, GOPRO HD HERO

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#15 Príspevok od užívateľa modreOKO » Po Júl 15, 2013 9:31 pm

umna to bolo uplne jednoduche , dokoncil som strednu a celu letnu sezonu som vyuzil na muklovanie od rana do vecera lebo som si chcel zarobit na nieco co ma 4 kolesa .. potom kamarat oprasil scooter po troch rokoch statia a prisiel na chatu kde sa vtedy oslavovalo.. Trebalo ist na nakup a nikto nebol schopny len ja a vtedy mi pozical jeho červenú Derbi poldecacik a vmomente som sa zamiloval , cesta mohla mat tak do jedneho kilometra , ale ked som o den na to prisiel domov a zistil krutu realitu ze na auto nemam , bolo rozhodnute .. chcem scooter
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
Rips.
motorkár
motorkár
Príspevky: 1043
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2009 3:21 pm
Skúter: Kawasaki er6n 2010

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#16 Príspevok od užívateľa Rips. » Po Júl 15, 2013 10:30 pm

Ked som bol krpaty chodieval som k bratrancovi na dedinu a ten mal babetu neskôr ujo doviezol dake srare piagio 125 uz ani neviem co to bolo len si pametam ze nas spoza volantu nebolo s bratrancom ani poriadne vidiet lebo ten co soferoval musel napoli stat :-D To bol ten zlom ked sa mi zapacila predstava mat scooter. V 15-tich ked som mal moznost brigadovat som premuklil cele leto a skoro som kupil 50ccm ale kamos mal 125 kimco a po jednej jazde mi bolo jasne ze racej pockam odmuklujem este jedny prazdniny a na konci daco kupim. Na konci dalsich prazdni som mal uz cosi nasetrene a sialene sa mi pacila runner no prachy nan neboli a na nete som nasiel jedneho pana ktory dovazal moto a ponukal jednu majesty.Kedze nasi nechceli o moto ani pocut povedal som o tom dedkovi ktory bol kedisi zarity motorkar a ten ju siel so mnou obzriet.Co cert nechcel yamaha sa mi vobec nepacila uz som isiel skoro sklamany domova v tom vidim o par moto dalej runner par plastov osuchanych mal 800km a cena bola nad môj rozpocet. No ked dedko zbadal môj pohlad prehlasil ze ho berieme nech nam ho da dokopi a za tyzden si pren prideme. Toto bola cesta k mojemu prvemu scootru. Sorry trocha som sa rozpisal aj ked som na mobile :-D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#17 Príspevok od užívateľa Look » Pi Júl 19, 2013 11:14 am

Ked som mal 10-12 tak sme mali s kamarátom prvé skúsenosti so simsonom, on elektrik a ja za zase bratov enduro. Vtej dobe mi chcel otec kupit skuter, pamatam sa, ze jeden clovek to dovazal do BB .Aj sme to boli kuknut ale zvacsa to boli stare herky a pytal od 12-30tisic sk, ten vyber bol taka z nudze cnost no ja som po tom skutri tak túžil...a ako by každy očakával, nakoniec sme nekupili žiadny a ja som zase dáky ten čas dral bratovho simsona po poliach a dedine u starkej. Simson sa neskôr predal, ja som mal 15-16 a nebolo do čoho pichnúť, vtedy prišla mamina o zamestnanie a z časti odstupného mi zafinancovala moj prvý skuter Apriliu SR mina. , a dokonča už v tuningu. Keďže ta SR bola takmer bez výfuku pozeral som sa po inom a tak som došiel k slovu tuning. Súčasne s tou SR bol dovezený aj kamarátov NEOS a tak sme bez vodičských a neskôr s vodičskými ale bez značiek začali brázdiť BB a odchytávať podobných pacientov ako sme my, za zmienku stojí taký Pipe, ktorý mal vtedy čínú a vyhlásil čo sa dá take túniť na skútri, pochopil keď sa previezil na SRke, a par týždňov na to už kúpil Runnera . Bola to skvelá doba, spravili sme si ,,klub" Scooter tuning BB, a boli vňom takmer všetci skútristi v BB, všetci štyria. Na túto dobu mám veľa dobrých príhod s policajtami.

Potom prišla myšlienka čo tak rozšíriť povedomie skútristov po celom Slovensku. A vznikla doména scooter-tuning.sk . Shop vlastne ani neexistoval a ozval sa prvý zákazník THERUCK, pamätám si nadšeného típka z Trnavy, ktorý chcel kúpiť výfuk pre svoju Suzuki Katana, a jeho radosť že to môže spraviť aj cez internet, pamätám sa ako mi ešte dodal že už si aj uzavrel poistku PZP cez internet! Áno to bola doba , písal sa rok 2006?.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#18 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Júl 19, 2013 11:33 am

Od roku 2006 som tu registrovaný :)

Mňa ku skútrom pritiahli motorky :)

Po simson s51 enduro, jawa 350/634 som si chcel kúpiť "veľkú"motorku honda cbf500, keďže honda sevenfifty sa už nevyrábala a ja som chcel nový stroj.

No a v tej dobe sa objavil na motoride.sk článok o maxiskútri nexus, dovtedy som ani netušil že také niečo je, poznal som iba malé 50tky.

Dal som si dokopy+- a vedel som že nie cbf500, ale maxiskúter a po dlhej a ťažkej voľbe to bol práve nexus.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#19 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Júl 19, 2013 12:04 pm

Look napísal:odchytávať podobných pacientov ako sme my, za zmienku stojí taký Pipe, ktorý mal vtedy čínú a vyhlásil čo sa dá take túniť na skútri, pochopil keď sa previezil na SRke, a par týždňov na to už kúpil Runnera
a jeho slavny runner nakoniec skoncil u mna...s krasnym zadretym valcom a roztrhnutym nahonom cerpadiel...moj prvy skuter, na nom som sa vsetko ucil :D
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
cantor68
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Júl 10, 2012 10:57 am
Skúter: Prodaný. Aktuálně: YAMAHA MT-07 Moto Cage
Bydlisko: Senica

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#20 Príspevok od užívateľa cantor68 » Pi Júl 19, 2013 1:35 pm

Jednoduše: zácpy, a nasedání do auta v těch horkách.
No a jasně, teď už je to o něčem jiném. :)

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#21 Príspevok od užívateľa PeterZ » Pi Júl 19, 2013 1:52 pm

Ja som potreboval do domácnosti nejaké približovadlo ako alternatívu k autám a mamina mojich detí prejavila záujem, že by do roboty na scootri chodila (400m). Tak na jej okrúhle 34 narodeniny som sa odhodlal a zbehol som prv ku Kalamárovi v Hliníku nad Hronom kuknúť Adams scooter ale technické zmýšľanie mi to nedovolilo kúpiť taký "nový šrot". Tak som pokračoval do BB-moto a tam mali už číňana "značku" CPI Aragon ten som skoro kúpil ale našťastie ma pán pribrzdil a ukázal mi nový scooter dopredaj lebo končia s predajom Peugeota. Bolo to ako osvietenie popri tom ako mi podotkol, že Peugeot je lepší ako CPI (bol tieť dvojtakt) na prípadný budúci tuning - čo mi odvtedy začalo vŕtať v hlave a dopracoval k tomuto fóru. Nakoniec to dopadlo tak že ma pri prvej prehliadke nasledovalo odblokovanie varia a zavarenie slepého kolienka na výfuku, potom odbloknuté CDI z Prahy a vtedy som sa skontaktoval s Alčim a nasledoval multivar a k nemu ježíšek doniesol zánovný laďák od Hakiho, ktorého som vtedy v Pezinku s "nedôverou" spoznal a nakoniec sa mi vo Zvolene pri návšteve u Alčiho motal žltý optikov focus popred scooter a tak sme sa spolu spoznali členovia dnešného race tímu 50sm3.eu Keď už scooter začal chodiť po implantácii corsy tak ako môže vytunený malý jazdiť mamina detí naň a aj na mňa nadobro zanevrela a tak mi "prischol" a spoznával som krásy okolia s chalanmi na výjazdoch ktoré sme voľakedy hojne organizovali. Tak mám vytunený Peugeot alias "Viva" o ktorom každý skúsený tunič hovorí, že sú nanič na tuning a jazdí a len jazdí a nekazí sa.

jurajc
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 543
Dátum registrácie: St Okt 22, 2008 9:55 am
Skúter: CPI Aragon 50 zmena Piaggio Typhoon 50 T

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#22 Príspevok od užívateľa jurajc » Pi Júl 19, 2013 2:21 pm

Aka pekna tema :D Ako chlapec ma otec vozieval na Jawa 350 na nadrzi po ulici. Nato ho natrel pomocnik PZ a uz som sa dovozil. Neskor nasi kupili jednorychlostnu babetku a na nej som sa vozieval na polnej ceste. Ked som odrastol a potreboval som prevoz do zamestnania u nas bola predajna na CPI Aragon (cinsky drak) a ten mam doteraz. Sice po 5 rokov zdochol a cakam na ND hadam sa mu podari este vdychnut zivot a pojazdim nejake km. Ako pise PetoZ par vyjazdov som bol aj ja a super nezabudutelne zazitky. Dakujem :good:
Naposledy upravil/-a jurajc v Pi Júl 19, 2013 2:55 pm, upravené celkom 1 krát.
uz 10600km tak zase jazdim ;) tak som to po 10r. dotiahol na 19000km.
Od 2019 zacinam na novom Piaggio Typhoon.

Mitko
motorkár
motorkár
Príspevky: 1321
Dátum registrácie: Št Mar 05, 2009 12:14 pm
Skúter: Aprilia sr street
Bydlisko: Sliač

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#23 Príspevok od užívateľa Mitko » Pi Júl 19, 2013 2:41 pm

...moje zaciatky od 15r. Jawa pionier, Simson Enduro, vozenie po polnych cestach respektive este to nebolo tak prisne v 90tom roku ako teraz.Sem tam nejaka Yamaha majesty 125-150 alebo Kymco 250 co chalani vozievali z Talianska bez znaciek, dakedy to policajtom vobec nevadilo stacilo mat zakonnu a neriesili ani ci mas velke alebo male A.
potom otec doniesol vyradenu CZ 175 z JRD ta sa prerobila na kros, nasledovalo obdobie skoda favorit od 18ky potom koli potrebe dochadzania do roboty som kupil
Tjfun 50 4T tie zlte co sa predavali ako prve mali vraj 60ccm valce celkom dobre to chodilo cca 80 tacho. Potom zakupenie dalsieho Tajfuna ten siel na komplet tuning od malossi u alciho prerabka na 90ccm. velke sklamanie za vela penazi, skuter sa predal totalne pod cenu. Nasledne som mal super robotu tak som investoval na radu alciho do novej Aprilie Street a uz po 1000km zabehu nahodeny malossi multivar + vyfuk gianelli reversse, nestacilo mi tak sme s alcim nahodili 70ccm malossi sport, reversa nahradil street fuk, spojka bola S6 aj so zvonom, remen malossi chodilo to slusne tak 90 tacho, no nakolko pre novu robotu mi bolo treba na kazdodenne dochadzanie v zime auto skuter som predal chalanom okolo Davida v BA. Skoda ze uz vtedy neplatil zakon o 125ccm za tych 3500euro co ma stala aprilka som mohol mat slusnu 125ku. Momentalne ma laka Honda PCX 125, ale tento rok to koli financiam urcite nebude, prednejsi a potrebnejsi bol servis auta kompletny.
Mozno sa raz odhodlam a dam sa na velke A a kupim burgosa 400ku alebo Nexusa 500 pre pohodove jazdenie po Slovensku.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#24 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ne Júl 21, 2013 10:45 am

Look napísal:Ked som mal 10-12 tak sme mali s kamarátom prvé skúsenosti so simsonom, on elektrik a ja za zase bratov enduro. Vtej dobe mi chcel otec kupit skuter, pamatam sa, ze jeden clovek to dovazal do BB .Aj sme to boli kuknut ale zvacsa to boli stare herky a pytal od 12-30tisic sk, ten vyber bol taka z nudze cnost no ja som po tom skutri tak túžil...a ako by každy očakával, nakoniec sme nekupili žiadny a ja som zase dáky ten čas dral bratovho simsona po poliach a dedine u starkej. Simson sa neskôr predal, ja som mal 15-16 a nebolo do čoho pichnúť, vtedy prišla mamina o zamestnanie a z časti odstupného mi zafinancovala moj prvý skuter Apriliu SR mina. , a dokonča už v tuningu. Keďže ta SR bola takmer bez výfuku pozeral som sa po inom a tak som došiel k slovu tuning. Súčasne s tou SR bol dovezený aj kamarátov NEOS a tak sme bez vodičských a neskôr s vodičskými ale bez značiek začali brázdiť BB a odchytávať podobných pacientov ako sme my, za zmienku stojí taký Pipe, ktorý mal vtedy čínú a vyhlásil čo sa dá take túniť na skútri, pochopil keď sa previezil na SRke, a par týždňov na to už kúpil Runnera . Bola to skvelá doba, spravili sme si ,,klub" Scooter tuning BB, a boli vňom takmer všetci skútristi v BB, všetci štyria. Na túto dobu mám veľa dobrých príhod s policajtami.

Potom prišla myšlienka čo tak rozšíriť povedomie skútristov po celom Slovensku. A vznikla doména scooter-tuning.sk . Shop vlastne ani neexistoval a ozval sa prvý zákazník THERUCK, pamätám si nadšeného típka z Trnavy, ktorý chcel kúpiť výfuk pre svoju Suzuki Katana, a jeho radosť že to môže spraviť aj cez internet, pamätám sa ako mi ešte dodal že už si aj uzavrel poistku PZP cez internet! Áno to bola doba , písal sa rok 2006?.
top prispevok celej temy - o tom, ako to začínalo pred fórom a ako sa nám vykľul administrátor :D



Čo sa týka toho, ako som sa k scootrom dostal ja, tak to je jednoduché a stručné - ako dlhoročný horský cyklista som zrazu potreboval v lete 2006 dochádzať 20km tam a späť, a to bolo na biku nepraktické... tak sme zbuchli dokopy 50-tisíc Sk a kúpili Keeway Matrix 50 v krásnej modročiernej metalíze, láska na prvý pohľad. A keď sa prvýkrát pokazil (asi mesiac po kúpe, nesmejte sa! :D), tak som narazil na toto fórum a už bola ruka v rukáve... :D Mierny tuning a po cca 11-tisíc kilometroch som ho za 30-tisíc Sk v 2008 posunul ďalej a kúpil za 85-tisíc Sk zánovnú Aprilku, ktorú mám doteraz (darmo, kríza ešte nebola, ceny boli hore).
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
Jaro
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne Aug 08, 2010 2:31 pm
Skúter: JOYMAX NEW 300i ABS START/STOP
Bydlisko: Poprad

Re: Co vas priviedlo ku skutrom?

#25 Príspevok od užívateľa Jaro » Po Júl 22, 2013 5:43 pm

Nikdy som motorku, ani skúter nechcel, (aj keď motorky ako stroje obdivujem), ale keď som toho môjho číňana vyhral v krčme, tak čo s ním. Chytilo ma to, a mám na ňom najazdených bezproblémových 13000 km.
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"