Nexus 500 a co dalej?

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#26 Príspevok od užívateľa mkari » Ut Aug 04, 2015 6:26 pm

Chlapi, vidím že tu uvažujete aj o suzuki vstrom. máte tu niekto na tom niečo odjazdené ? uvažujem o tejto mašinke aj ja no nepoznám nikoho čo ju má. plánujem na tomto- alebo inom stroji budúcu sezonu pobehať po svete a čo to vidieť len neviem či mi neodumrie ten môj sedací sval po hodinách sedenia v sedle...
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Nexus 500 a co dalej?

#27 Príspevok od užívateľa Čeme » Ut Aug 04, 2015 6:29 pm

duky5 napísal:Nedá sa na ňom jazdiť, horší skúter ani nie je.
Duky neber to tak kazdy podla chuti ako to tu bolo pisane. Ja som videl video je na youtube ako s mojou SW 250kg chlapec kuzeluje ako blazen slalom jedna parada. Ono je to hlavne o tom kto ten skuter soferuje a nie o samotnom skutri. :D

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Nexus 500 a co dalej?

#28 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Aug 04, 2015 8:49 pm

@Duky: pravdu mas a co este len 300vka, to ti je lenive, ze az :)

@mkari: na V-Strome DL650 K7 mam odjazdenych skromnych 52000 km. Ak by som mal opat uvazovat o velkej moto, tak V-Strom by bol asi na prvej priecke medzi kandidatmi. Mne vyhovoval uplne, sedel mi lepsie ako Varadero 1000. Je to pohodlna moto, mala spotreba, spolahlivy motor, skvele odstupnovana prevodovka a ti co ti budu tvrdit, ze ma malo vykonu este nikdy nejazdili na skutri ak im je skoro 70 koni malo :) Su aj taki, ktori vravia, ze je ako Octavia, nenadchne ani neurazi, ale bud si isty, ze ti bude vernym spolocnikom na cestach. Nema ziadne notoricky zname nedostatky, ci chyby, kupis a uz len menis olej a lejes benzin. Snad jediny "nedostatok" je mozno kratky servisny interval (6000 km, v podstate len vymena oleja, otazka 15 minut v garazi). Ak sa ti stromcek paci, tak kludne chod do neho, budes spokojny.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
bendzis
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 2:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400-K4
Bydlisko: Zvolen

Re: Nexus 500 a co dalej?

#29 Príspevok od užívateľa bendzis » St Aug 05, 2015 9:12 am

ja sa nechcem hadat,len písmenami polemizujem..:

vacsina z nas co tu ma skutra, je skor turisticky ladeny jazdec a teda, ak aj chce ist do vyssej cmm a nema ozaj tendencie ist mimo asfalt, cestovna moto by mohla byt asi ten dalsi stupen.
nic proti cestovnym enduram, ci Suza alebo BMW .. su super! no kolko km prejdes po asfalte a kolko potrebujes po poli.. a kolko km si uz presiel takto na skutry a kde ta skuter nemohol odviest. este raz, cestovne endura su super, inak by sa tolko nepredavali, ale pride mi to ako SUV v BA.. tam sa tiez predavaju na tisice, ze co ak vodic dostane chut si dat lahky offroad.. aj tak das na toho stroma cestovne pneu, kufre a bude z toho cestovna moto s vyssim posedom (kvalitna a spolahliva) a horsou ochranou predpocasim ako bezna cestovna moto.
ked turistiku, tak turisticku moto.. ak turistiku smerom na vychod od nas, tak asi jedine to cestovne enduro, na zapad jednoznacne cestovna moto..

len moja vlastna uvaha.. a teraz do mna!! :D
2009-2017: Burgman AN400 K4

Užívateľov profilový obrázok
Kabi008
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 72
Dátum registrácie: So Júl 14, 2007 10:49 pm
Skúter: Aprilia SR 125 , KTM 950 Adventure
Bydlisko: Bratislava

Re: Nexus 500 a co dalej?

#30 Príspevok od užívateľa Kabi008 » St Aug 05, 2015 9:55 am

A ked cestujes na zapad aj vychod tak co odporucas? :) ja som za endurko :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#31 Príspevok od užívateľa mkari » St Aug 05, 2015 12:34 pm

dreamer: zásadná otázka, usudzujem že si opäť vymenil Vstrom za skútrika. Dôvod ?
nepotrebujem aby to malo 150 koní a téglik na jogurt aby na mňa čakal na každom rohu takže o koníky mi nejde. riešim hlavne pohodlie, ovladatelnosť ,spotrebu ( v neposlednom rade aj vzhľad) pravdou ale je že zavadziať na cestách tiež nechcem:) mimohodom už keď sme pri koníkoch. akú to malo maximálku ? takže odporúčaš... niečo iné od iného výrobcu si neskúšal ?
bendzis: súhlasím je to ako mať SUV v hlavnom meste. zbytočné je to len image. ale ak mám v pláne cestovať cez alpy, naše severské krajiny ale i južné prímorske tak asi to endurko by bolo viac ok či si nemyslíš ? nie všade sú top cesty a mne sa zažiada sem tam prebehnuť aj cez polnú cestu :)
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Nexus 500 a co dalej?

#32 Príspevok od užívateľa duky5 » St Aug 05, 2015 4:16 pm

Ja si práve myslím, že na slovenské cesty má suv zmysel...
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#33 Príspevok od užívateľa mkari » St Aug 05, 2015 5:30 pm

je to o uhle pohladu a o tom ako sa to konkretne vozidlo bude využívať. osobne mne je jedno či do výtlku vbehnem s octaviou alebo s SUV bmw, ak je rozfikaná cesta tak jazda nebude nikdy požitok. tlmice a celkovo riadenie dostáva zabrať tak či onak. akurat servis je drahší. a ak sa už ide do terénu tak malo ktoré moderné SUV sa dostane napr z rozbahnenej cesty kde su kolesá v bahne viac ako 15cm... na naše cesty treba hlavne cestárov nech tie cesty dajú do poriadku :)

ps a k teme: chcem ten Vstrom :D
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
legoss
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ut Máj 19, 2015 6:55 pm
Skúter: Honda NC750X dct
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nexus 500 a co dalej?

#34 Príspevok od užívateľa legoss » St Aug 05, 2015 7:00 pm

Ja si tiež myslím že na slovenské cesty ma SUV veľký zmysel to si potom ešte nevletel na rovnakú jamu na fabii a na ML so vzuchovym podvozkom [WHITE SMILING FACE] jednoznačne tiež inak odporúčam Vstrom je to super motorka vydrží ti dlho a budeš maximálne spokojný.

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nexus 500 a co dalej?

#35 Príspevok od užívateľa gombo » St Aug 05, 2015 9:06 pm

Chces kompromis a chces ostat pri skutri?Tak Silver Wing 600.Ja ho mam 4 roky a som snim spokojny.Dvojvalec ulozeny v rame.Je stihlejsi a lahsi nez Burgman.Nieje tak zlozity,ked sa nieco po.ere ako burgman.Ja mu nemam co vytkknut,az na prehnane makke predne tlmice,ale to som teraz vyriesil vymenou oleja v tlmicoch a zamenou z 10w za 15w a teraz je to super.Takze ako skuter je to super.
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Nexus 500 a co dalej?

#36 Príspevok od užívateľa dreamer » St Aug 05, 2015 10:29 pm

@mkari: v tejto kategorii viem zo skusenosti porovnat len s Hondou Varadero 1000. Jazdil som ju necele 3 sezony, 24000 km. Aj ked obe su skvele motorky, Varan mal navrch len vykonom a snad aj trochu lepsou ochranou pred pocasim. Ale mal aj zopar much, V-Strom bol v tomto ohlade uplne bezproblemova motorka. Na skutra som presedlal z Varana. Preco? Lebo dialky ma lakaju coraz menej, staci mi vozenie okolo komina a nejakych 400 km za den moj skuter hravo zvladne. Navyse mi vyhovuje perfektna ochrana pred vetrom (ruky, kolena) a prakticnost, ktorej sa ziadna moto nevyrovna. Vsetko co od neho chcem aj dostanem, velka moto mi je uz nanic.

Ad. cestovne enduro. Na slovenske cesty nic lepsie nikto nevymyslel. Ale aj smerom na zapad ma svoje plusy, pohodlny posed a ergonomia, vyssia stavba (pre vysokych ludi velke plus), lepsia priechodnost vdaka svetlej vyske (nie len do terenu, ale napr. obrubniky v meste), 19" predne koleso lepsie zehli nerovnosti na cestach, robustnost (zazil som pad na V-Strome a okrem skrabancov a rozbiteho plexi, bola moto prakticky neposkodena), a v neposlednom rade vzhlad, su ludia ktorym sa tie motorky aj pacia :) Netreba zabudat, ze oznacenie enduro, je od slova "endurance", vydrz, alebo odolnost, cize v tomto pripade sa jedna o cestovnu motorku, ktora vydrzi aj tazsie podmienky, ci horsie zaobchadzanie. Okrem toho nikto netvrdi, ze ina moto neprejde to co napr. V-Strom, ale jazdec na endure si bude jazdu v stupackach po polnacke v 100 km/h rychlosti nie len viac uzivat, ale bude to pre neho aj bezpecnejsie ako napr. na tazkej BMW K1600. A skrabance, spina a blato enduru pasuju urcite viac ako takej turistickej lestenke ;) Je to len a len o "chuti kazdeho soudruha". Ako vzdy.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#37 Príspevok od užívateľa mkari » Št Aug 06, 2015 7:29 pm

dreamer: ďakujem ti za podelenie sa so skúsenosťami. takže idem do toho ! :)
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
bendzis
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 2:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400-K4
Bydlisko: Zvolen

Re: Nexus 500 a co dalej?

#38 Príspevok od užívateľa bendzis » Pi Aug 07, 2015 9:27 am

dreamer, dobre napisane. ak mas chut a sem tam narazis na nieco ine ako len asfalt, strom (alebo GS :P ) je naj sam vynikajuca volba. ako casto zides dolu z toho asfaltu? no ale ked zides, nemas co riesit, v stupackach cez to len preletis, s cestovnou moto si zuby vybijes..
uvidim co povie Miky s Igorom ked sa vratia z tripu, ci ta cesta bola pre ich moto to prave orechove a co by sa lepsie hodilo na tie rozbite cesty.. vlastne je to jasne, strom a GS! :D

takze na tripy po cestach / necestach isto strom :)

kolko cmm chces osedlat?
2009-2017: Burgman AN400 K4

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Nexus 500 a co dalej?

#39 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 07, 2015 10:30 am

na akom tripe su?
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
bendzis
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 2:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400-K4
Bydlisko: Zvolen

Re: Nexus 500 a co dalej?

#40 Príspevok od užívateľa bendzis » Pi Aug 07, 2015 12:10 pm

Rumunsko a Faragas.. ..tam si myslim, ze jednoznacne cestne enduro.. :D
2009-2017: Burgman AN400 K4

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#41 Príspevok od užívateľa mkari » So Aug 08, 2015 6:22 am

650 cm3 len este premyslam nad konkretnym modelom. Lebo 650Xt ABS a 650AbS a ja neviem co to Xt je... :-/
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Nexus 500 a co dalej?

#42 Príspevok od užívateľa dreamer » So Aug 08, 2015 10:31 pm

XT je "endurovejsia" verzia s eXTra vybavou, vypletane kolesa a tak...
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#43 Príspevok od užívateľa mkari » Ne Aug 09, 2015 10:32 am

Diky za objasnenie. Ps: je to asi zbytocnost nie?

Mimochodom moj X-max je od vcera predany a dnes si uz ide po vlastnych do Ba s novym majitelom. Bude mi chybat super masinka.
No a ja chcem v najblizsich dnoch navstivit predajne Suzuki a objednat si :-)
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
bendzis
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 2:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400-K4
Bydlisko: Zvolen

Re: Nexus 500 a co dalej?

#44 Príspevok od užívateľa bendzis » Ne Aug 09, 2015 10:35 am

ides do uplne novej masiny? daj sem potom svoju zostavu aj s doplnkami .)
2009-2017: Burgman AN400 K4

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#45 Príspevok od užívateľa mkari » Ne Aug 09, 2015 11:33 am

No rad by som uplne novu masinku. ALE nebranim sa ani jazdenke v pripade ze sa nejaka objavi ale musi byt v stave takom ako som ja predaval skutrik. Cize tip top :-)
Zostavu aj s doplnkami. Ehmm vysvetli mi to. Nefunguje to tak ako lri aute ze povies toto chces vysolis prachy a za 3tyzdne ho beries? :-D
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
bendzis
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 2:40 pm
Skúter: Suzuki Burgman AN400-K4
Bydlisko: Zvolen

Re: Nexus 500 a co dalej?

#46 Príspevok od užívateľa bendzis » Ne Aug 09, 2015 12:13 pm

tak isto by som chcel padaky, kryt motora, hlavny stojan, popr vyssie plexy, kryty rukovati a mozno a ich vyhrievanie, niekto chce aj vyssie rajdy, dalsiu 12V zasuvku vpredu, ukazovatel rychlosti, kufre....a kedze to je retaz, tak urcite SCOTTOILER!!

kamos teraz kupoval novu Kawu a dodnes caka na niektore dalsie doplnky co si na nu objednaval pri kupe a na moto uz jazdi skoro pol roka bez nich :)
2009-2017: Burgman AN400 K4

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#47 Príspevok od užívateľa mkari » Ne Aug 09, 2015 1:37 pm

Hmm to chcem kupit motorku ci skladacku? Som si myslel ze tieto veci su samozrejmost okrem kufra..
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Užívateľov profilový obrázok
legoss
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ut Máj 19, 2015 6:55 pm
Skúter: Honda NC750X dct
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nexus 500 a co dalej?

#48 Príspevok od užívateľa legoss » Ne Aug 09, 2015 1:45 pm

Kamarát keď kúpiš funglovicu a chceš akú takú výbavu priprav si tak ďalších 800-1000€

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Nexus 500 a co dalej?

#49 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Aug 09, 2015 2:02 pm

Este k tomu mojmu, dnes ma asi cez 100k km, stale sluzi aj po druhom pade s novym majitelom :) Doplnky... to zalezi len od teba, nie je to ako pri autach, motorky su aj o customizacii, dostanes holy stroj a vybavis si ho podla seba. Ja som ho mal vo fullke, ak pojdes aj do terenu, odporucal by som minimalne spodny kryt motora a padaky. Pre komfort kryty rukovati, centralny stojan, vyhrievane rukovate, Scottoiler, vyssie plexi ti do terenu neodporucam, radsej deflektor, alebo sa popytaj na polohovatelny drziak plexi Madstad (Styx ho mal kedysi v ponuke), ked pojdes na par dni na vylet, tak tri kufre. Tieto veci niesu lacne a tak ako pise legoss, par stovak navyse potrebovat budes. Dalej mas k dispozicii kopu doplnkov z druhovyroby (Givi, SW-Motech). Ale snaz sa nieco dohodnut s predajcom (vrelo odporucam Styx), je to o dohode na cene, radsej ti daju vybavu ako zlavu. Ja som dostal nieco zadara. Pri skutri som zjednaval bez doplnkov a dostal som 10% tesne pred zdrazenim, cize som kupil 300ccm za cenu nizsiu ako dnes stoji 125ccm :)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
mkari
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Máj 04, 2015 9:55 am
Skúter: bez skutra :-)
Bydlisko: vof Košicoch

Re: Nexus 500 a co dalej?

#50 Príspevok od užívateľa mkari » Ne Aug 09, 2015 2:54 pm

Tak 1000€ je dost. No pokusim sa co to vyjednat. Bude to jak na trhovisku :-) neviem mate niekto skusenosti s predajnou suzuki v Po alebo vraj je aj nejaka nova v Ke...
Plexi chcem jednoznacne aj padaci ram hned od zaciatku. A zvysok si dokupim aj postupne ak by bol prilis velky prievan v penazenke... :-) centralny stojan no ak ju nan nahodim tak bude aj ten :-D
še ušmej
Suzuki V-strom 650 , Yamaha Xmax 125

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"