Poradte pri vybere maxiskutra

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#51 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Máj 29, 2015 6:25 pm

Nadhera vela vela stastnych km prajem :Yahoo!:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#52 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 29, 2015 7:17 pm

Paráda ...poctivý kus scootriska! Neviem prečo niekedy nemám pocit že čím väčšie tým lepšie, ale pri scootri to preferujem. Auto mi stačí akékoľvek prdítko ale do malého scootra by som osobne už nešiel.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#53 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 29, 2015 7:19 pm

VLADY napísal:Paráda ...poctivý kus scootriska! Neviem prečo niekedy nemám pocit že čím väčšie tým lepšie, ale pri scootri to preferujem. Auto mi stačí akékoľvek prdítko ale do malého scootra by som osobne už nešiel.
Moja rec... :-)
Ceme-dik.

Jágo

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#54 Príspevok od užívateľa Jágo » Pi Máj 29, 2015 8:27 pm

8) krása !!!
:beer: gratulujem ,veľa spokojnosti prajem :clap:

PS: na Dowtown si nohy krásne vyložím na šikmú plochu moooooc pohodlné :violin: (176 cm moja výška)

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#55 Príspevok od užívateľa waikik » Pi Máj 29, 2015 9:28 pm

gratulujem ku kúpe a prajem veľa šťastných kilometrov....Akosi ste ma začali kopírovať s tou x 10 chlapci....haha......Asi musím tú svoju predať,nech som zase originál.......vtipkujem...Ešte raz,nech ti Viktor robí skútrik radosť....
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#56 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 29, 2015 10:20 pm

Diky moc. Uz sa neviem dockat na nejaky vyjazd... no musim pockat na ten vodicak...dlho im to trva...

Užívateľov profilový obrázok
driversk
skútrista
skútrista
Príspevky: 299
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2014 10:04 am
Skúter: Hamburger 650 Hatatitla
Bydlisko: Trnava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#57 Príspevok od užívateľa driversk » Pi Máj 29, 2015 10:47 pm

Gratulujem k novej mašine,, dobrá voľba :good:
Teším sa keď sa niekedy uvidíme naživo .. :beer:
A / CZ / D / H / HR / I / PL / SLO / BIH / LT / LV / EST / FIN / S / DK

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#58 Príspevok od užívateľa BacaNR » So Máj 30, 2015 12:39 am

parada super vyber gratulujem, pre mna osobne je to jeden z naj skutrov :wink:
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#59 Príspevok od užívateľa potapac » So Máj 30, 2015 11:39 am

Prajem veľa šťastných a bezproblémových jázd... nech slúži
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#60 Príspevok od užívateľa dreamer » So Máj 30, 2015 1:51 pm

Ta 350 je skvely motor, pomer vykon spotreba super. Cena je totalne prestrelena, ale ked ju milujes... Vadia mi na X10 len dve veci: 1. pristup k variatoru a vzduchovemu filtru, videl som video a chlapik sa s tym natrapil. 2. na zahranicnom fore som cital, ze u ABS verzii pravidelny servis po 10tis. zahrna vymenu brzdovej pumpy za nie malo penazi. Pisali aj do Piaggio ci to nie je preklep, ale udajne oficialna odpoved bola ze nie, vymena je nutna. Vraj sa moze za istych okolnosti ked zacvaka ABS cosi deformovat a treba to pravidelne menit. Ak je to naozaj tak, tak je to totalny fail, o ziadnej inej motorke som nic podobne nepocul.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#61 Príspevok od užívateľa scooter_rider » So Máj 30, 2015 5:21 pm

@dreamer - dik za zaujimave info. Pozrel som to v manualy a je to tak ako pises, az na to, ze sa ma menit kazdych 15tis. km. Normalny servisny interval je 10tis. km, kde sa robi viac veci, ale po 15, 30, 45 tis. km je vzdy len jedna polozka a nerobi sa nic ine, len vymena tej brzdovej pumpy. Len pri 60 tis. km sa robi vsetko mozne sucasne s vymenou tej pumpy.
Inak ten servisny interval mi celkom vyhovuje, po 10 tis je to parada.
Ozaj, poradili by ste niekto dobry spolahlivy zamok na brzdovy disk aj s alarmom za dobru cenu?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#62 Príspevok od užívateľa VLADY » So Máj 30, 2015 9:59 pm

No ono zas toho moc na výber nieje.... Xena je taká značková čo poznám a potom rôzne napodobeniny čínske ....ale osobne by som sa na také moc nespoliehal, je to asi len dobré ako upozornenie pre majiteľa, aby sa nezabudlo to dať dole pred jazdou. Ale ako alarm pred krádežou to moc nepomôže...má to dosť slabú výkonnosť čo sa týka vonkajšieho prostredia predsa len tie napájacie gombíkové baterky sú nič. Ak si dakde zalezený v obchoďáku tak to počuť nebudeš . Najlepšie mať dvojcestný alarm .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#63 Príspevok od užívateľa dreamer » So Máj 30, 2015 10:08 pm

@Vlady: XENA je dost hlucna, tusim 120dB ak sa nemylim.. Potom este ABUS, len za ich kvalitu si treba priplatit.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#64 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Máj 31, 2015 9:52 am

Jasné...lenže z praxe viem, sa že nieje 120 jak 120? Ak máš sirénu a jedna je piezo a druhá magnetodynamická tak obe môžu mať 120dB lebo aj papier znesie aj číňan natlačí na krabicu čo len objednávateľ požaduje, takže tá piezo bude za rohom a za dvojitými sklami ledva počuť, a tá druhá bude počuť isto viac a lepšie . Jasné že pri scootri a pár metrov od neho to bude trhať uši každá jedna +- rovnako .Ale ak budeš 500m od nej tak už dosť rozdiel v počuteľnosti a záleží aj od smeru jak je natočená.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#65 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Máj 31, 2015 10:25 am

Nehadam sa, len viem, ze ked mi Xena zacne pipat, ze ma slabe baterky, tak ju pocujem z garaze, ktoru mam cez ulicu az do bytu so zavretymi plastovymi oknami. Asi mam hypercitlivy sluch :D
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#66 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Máj 31, 2015 11:33 am

To sú tie zámky, ktoré skúsený zlodej vyradí žuvačkou? :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#67 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Ne Máj 31, 2015 2:44 pm

Ktore sa daju vyradit zuvackou? Nech taky nekupim zbytocne...hm.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#68 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Máj 31, 2015 6:27 pm

Neriešte blbosti... všetko sa dá vyradiť aj zámok za 10E aj za 100 aj alarm za 300. Skrátka scooter treba mať veľký ťažký a hlavne špinavý aby nelákal vzhľadom zlodejov. A ak sa dakto rozhodne ukradnúť tak si vyhliadne a ukradne! Na také netreba moc myslieť lebo to by si potom človek nič nekúpil alebo to bude mať zabezpečené jak trezor v NBS. Jak vidím dakedy koncernové autá...tam Zeder hentam Defendlock tam taký a hentaký alarm....A potom predjazdová príprava je o 5 min dlhšia lebo to treba šecko deaktivovať poodomkýnať. Ja to absolútne neriešim prídem odparkujem zamknem riadidlá a zapnem 2cestný alarm....A idem preč.Pretože zámok na kotúč je pre mňa zdržovačka a pre zlodeja ani moc nie a zámok o niečo dtto to sú len také placebo efekty aby mal človek dobrý pocit a bol v kľude že šak som si ho zamkol o lampu...o zábradlie . Ak príde dodávka vyskáču 4 borci a naložia aj keby tam bolo 10 zámkov a prekonať nejaký lankový je pri dnešnom náradí otázka pár sekúnd a je jedno či to je značkový ABUS za 150 alebo čína za 20. Tomu ver .A voziť tam 15 kilovú reťaz jak z TITANICU??? Tá má tiež svoje limity. GSM pager sa dá rušičkou tiež pomerne ľahko zlikvidovať .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Jágo

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#69 Príspevok od užívateľa Jágo » Ne Máj 31, 2015 6:36 pm

Presne tak, ako píše VLADY :good: aj ja osobne by som za alarm neutrácal ,skôr si riadne rozmyslel kam skúter zaparkujem ...amen :pray:

PS : treba si uvedomiť ,že každým zabezpečením si kupujeme len čas na jeho prekonanie ....

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#70 Príspevok od užívateľa duky5 » Ne Máj 31, 2015 11:54 pm

scooter_rider napísal:Ktore sa daju vyradit zuvackou? Nech taky nekupim zbytocne...hm.
neviem teraz ktory model, proste kotucovy zamok s alarmom...sirena fasa. ale stacilo strcit rozzuvanu zuvacku do dierky sireny a bolo po alarme.

alarm na kotucovom zamku je dobra vec akurat tak pre senilnych jazdcov, ktory na ten zamok zabudaju :) aj uz tazsie pocuju, takze 120 dB pipatko je pre nich idealne :)

skuseneho zlodeja to neodradi ani nezdrzi....
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#71 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Jún 01, 2015 6:44 pm

@Duky: sak ale preto tam tu sirenu mam, nie pre zlodeja, ale pre mna aby som nezabudol :D A poviem ti, ze na moto sa mi raz stalo, ze som aj zabudol a nie je to nic prijemne. Preto mam teraz Xenu, je citliva na kazdy pohyb a pisti ako nestastie. BTW, dnes oslavujem 5. dekadu, uz mam narok na to aby som bol senilny :D
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#72 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 01, 2015 9:48 pm

Ja som zato prestal používať ten kotúčokrivič, lebo som mal len sockársku verziu bez alarmu. :unknown: Tiež som raz pred Tescom na to zabudol...ešte šťastie že ráno o šiestej tam neboli moc diváci.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#73 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Ut Jún 02, 2015 3:49 pm

Tak dnes mi konecne prisla sms a bol som si po vodicak. Konecne! Takze som si hned urobil par km a je to oproti pcx neskutocna balada a pohodlicko. Mam 187 cm a take pohodlie pre nohy som na skutri este nezazil ako na X10. Paci sa mi aj taky ten plynuly zaber v nizkych otackach, oproti pcx, kde to sem tam trhlo. Jazdim skor na "kochacku" rychlostou okolo 80km v hodine ale super je ten pocit, ze ked clovek potrebuje, tak vie, ze moze otocit plynom a ze ho masinka nesklame napr. pri predbiehani a za par sekund je tam aj 130 tka. Je to parada, jednoducho som z tohto stroja nadseny.
Budem si musiet zohnat aj kluc na tlmice, lebo mi so skutrom nebol dodany a jazdim na uplne povolenych tlmicoch, tusim je to 1-ka. Co sa tyka turbulencii okolo prilby, tak ano, je to trocha citit, vzhladom na moju vysku, ale ked nahodou pridam a idem viac ako 80 km/hod, tak sa trocha prikrcim za plexi a nepocujem nic. Casom to budem riesit deflektorom, alebo inym plexi, ale zatial to znesiem, nie je to take hrozne ako na pcx. Za tych par km (30) mam priemernu spotrebu 32,2km/L. Jazdim na ECO mode.
Tie zabezpecovacie zariadenicka som chcel vediet kto ma ake skusenosti s konkretnym typom, nie ci si to mam alebo nemam kupit... to som uz rozhodnuty ze ano. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#74 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ut Jún 02, 2015 4:35 pm

Tak to som rad, ze si rad. :) Maxik je proste o inom. :) Je to o pohodli a o vacsom vykone. :) PCX je praktickejsia do mesta, ale zas samozrejme kazdy ma ine naroky, niekomu vyhovuje i maxik do mesta, inemu i PCX na velke cestovanie. :good:


Co sa tyka tych zamkov, ja mam klasicky zlty zamok na kotuc bez alarmu - netvrdim, ze skutocneho zlodeja nejako znacne zdrzi, ale rozhodne pomoze proti takemu, ktory by len odblokoval zamknute riadidla (trebars silnym zatlacenim nohou) a odtlacil motorku niekam het... takto ju neodtlaci, kym si nejako neporadi so zamkom na kotuci... :good:


Za tych X rokov, co ho pouzivam, sa mi stalo iba raz, ze som ho zabudol, a i to sa nic vazne nestalo, len si proste slabo klopkol o brzdu. K tomu novsiemu modelu mam uz aj zltu telefonnu snurku pre zabudlivcov, ktoru si zabudlivec (ak nezabudne) navlecie na riadidla, druhy koniec je zamknuty v zamku na kotuci... a ked pride ku scootru/moto, zbada tu snurku na rukovati a nezabudne to dat dole. Ale nepouzivam, pretoze nezabudam... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#75 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Jún 02, 2015 4:40 pm

na zamok na kotuci staci skate board a motorku tlacis ako nic, ak mas alarm, tak zuvacka navyse.....ukradnut takuto motorku trva o 5 sekund dlhsie ako normal.

ak ochrana, tak jedine taka, co motorku pripevni k niecomu....cize retaz a zamknut o stlp, dopravnu znacku, zabradlie.....to zlodeja zdrzi, musi pouzit naradie a vhodne umiestnena retaz (nie polozena na zemi) vie pracu este viac stazit
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"