Poradte pri vybere maxiskutra

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Poradte pri vybere maxiskutra

#1 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 5:10 pm

Zdravim. Vodicak velke "A" mam uz prakticky vo vrecku, cakam uz len na sms od policajtov, ze si mam pon prist. Pred panelakom mam este stale zaparkovanu hondu PCX 125 (asi uz nie dlho), no ja doma uz zhavim internet a hladam pre mna toho praveho upgraďáka MAXISKUSTRA. Nie ze by ma to nelakalo presledlat aj na velku motorku, skor ano ako nie, ale za ten rok som si na skuter zvykol, hlavne vyhody odkladacich priestorov a spotreby. Nie som uz mlady a nevybureny, taktze adrenalin na velkej moto az tak velmi nemusim. Predsa len velku moto nevylucujem uplne, ale pre nu by som sa rozhodol len vtedy ak by som nevybral vhodny maxiskuter.
A tak Vas, siroku verejnost tohoto fora ziadam o Vase nazory a navrhy, pripadne nejake to zhodnotenie preco ten ano, preco ten nie...
Moja volba je zatial takato:
1.) Sym Joymax new 300i - s ABS a system stop/start - cena 4420€
2.) Honda Forza NSS300 bez ABS - cena 4790€
3.) Kawasaki J300 bez ABS cena 4495€ s ABS 4995€
4.) Kymco Downtown 300i ABS - cena 4599€
5.) Suzuki Burgman 200 - 4090€ bez ABS, s ABS 4490€
6.) Yamaha X max 250 - cena 4690€
Na tieto maxiskutre mi padol zrak a z nich vyberam. Kludne navrhnite aj ine podobne. Zalezi mi ako kazdemu na dobrom pomere cena/kvalita/vykon/pohodlie...
Dakujem za Vase nazory.
PS: Povodne som chcel presedlat len na novu Hondu forzu 125, no zabili to cenou, kedze za tie prachy sa da fakt kupit uz maxiskuter aj s vyssim obsahom...
Naposledy upravil/-a scooter_rider v Pi Máj 22, 2015 5:24 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#2 Príspevok od užívateľa potapac » Pi Máj 22, 2015 5:22 pm

Cav,skus este posepnut, ci si alebo nie si nadsencom ABS.. :-) niekto ho zatracuje niekto ho chce...
Ja by som uz scoot bez ABS asi ani nechcel, a Hondacke kombinovane ABS (ked zatiahnes za zadnu pribrzduje aj predok)
doslova zboznujem... ci si sam alebo s ladvinkou ci si v krize, alebo v pohode brzdi fantasticky a genialne....
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#3 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 5:29 pm

Tak skusenosti mam len s PCX a na nej ten ich kombinovany brzdny system predna vs zadna. S ABS skusenosti nemam, ale ked som videl toto video https://www.youtube.com/watch?v=2j32751P1tQ tak by som sa asi k ABS na skutri priklonil viac ako ho na nom nemat...
Naposledy upravil/-a scooter_rider v Pi Máj 22, 2015 5:42 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#4 Príspevok od užívateľa potapac » Pi Máj 22, 2015 5:42 pm

Ja tiež uvažujem či tuning alebo rovno inú kubaturu... mal som na víkend Hondu NC750X s DCT :-)) NE SKU TO ČNÉ....
Keby bolo toľko bubákov hneď je u mňa.. ja som ako píšeš asi podobný typ... nevybúrenú mladosť už mám za sebou
a keď máš 63Nm pod zadkom na relatívne ľahučkej motorke, ktoré má miesto nádrže odkladací priestor, jazdíš na dvojspojkovom
automate, tak je každý výlet hračka :-))
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#5 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 5:51 pm

Hm, no nechcel som tu o motorkach, ale ok.... :) Tiez ma trocha obmedzuju bubaky a keby nie, tak Honda NC750X, alebo aspon CB500X by uz bola moja... Nove su nad moje moznosti a bazar zatial cenovo tiez dost vysoko, lebo su to este relativne nove masinky, CB500X sa v bazaroch este ani nevyskytuje. Takze pokukavam aj po starsej Kawasaki VERSYS 650, ale ako som pisal vyssie, odkladacie priestory a spotreba ma trocha do nej brzdia.

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#6 Príspevok od užívateľa potapac » Pi Máj 22, 2015 6:02 pm

Potom je to tazke.. ja by som uz asi Hondu nemenil... Ale ja ak vacsiu tak urcite SHcko 300i.. aj na nej som uz sedel a uplne mi vyhovuje.
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#7 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Máj 22, 2015 6:47 pm

Potapac mne ked odovzdaval motorku predajca tam ma upozornil ze moja SH s ABS praveze nemala rozdelenie brzdnej sily na SW-T400 uz mam napisane ze dual band cize rodzdelenie przdnej sily proste predajca povedal ze mam brzdit oboma naraz ak prednou a zadnou.

Scoter rider skus pozriet Hondu SW-T400 alebo 600 predsa su to uz dvojvalce a maju kapanek lepsi chod ako jednovalce.

Ja ju mam druhy rok ale je to len moja skusenost proste Honda. A vies asi ak si mal PCX od nova ze je to kvalita. Ostal by som pri značke Honda.
Naposledy upravil/-a Čeme v Pi Máj 22, 2015 6:51 pm, upravené celkom 1 krát.


Užívateľov profilový obrázok
driversk
skútrista
skútrista
Príspevky: 299
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2014 10:04 am
Skúter: Hamburger 650 Hatatitla
Bydlisko: Trnava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#9 Príspevok od užívateľa driversk » Pi Máj 22, 2015 6:57 pm

Keď som ja dávnejšie riešil podobnú dilemu - čo kúpiť, tak som každý skúter osedlal a krátko som sa na ňom previezol. Na to su výborné spoločné výjazdy / zrazy - ak ti majiteľ tvojho favorita dovolí previesť sa, hneď zistíš sám výhody, alebo nevýhody..
Moto sa proste musí budúcemu majiteľovi páčiť a volant ako sa hovorí musí sadnúť do ruky.
Čo sa týka ABS ja som zástancom tohto pomocníka, neraz mi v krízovej situácii zachránil prdel. :pardon:
V mojom prípade plne naložená mašina môže vážiť aj pol tony a ubrzdiť takúto váhu na dvoch kolesách nieje sranda.
Dúfam sa neskôr pochváliš akú mašinu si kúpil ... :)
Naposledy upravil/-a driversk v Pi Máj 22, 2015 7:05 pm, upravené celkom 1 krát.
A / CZ / D / H / HR / I / PL / SLO / BIH / LT / LV / EST / FIN / S / DK

Užívateľov profilový obrázok
driversk
skútrista
skútrista
Príspevky: 299
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2014 10:04 am
Skúter: Hamburger 650 Hatatitla
Bydlisko: Trnava

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#10 Príspevok od užívateľa driversk » Pi Máj 22, 2015 7:01 pm

JJ dvojvalec je dvojvalec Čeme dobre radí :idea:
A / CZ / D / H / HR / I / PL / SLO / BIH / LT / LV / EST / FIN / S / DK

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#11 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 7:06 pm

Dik za dobre nasmerovanie... o tej Honde SW 400T som ani netusil... zaujimavy kusok...hm, a ta vaha, skoro 250kg!!! uff :-)
Koli tomu som toto vlakno zalozil, aby ste mi pomohli rozsirit obzori a poradili aj nieco ine ako som nasiel ja.
Inak honda je honda, to je pravda. Ani ja s mojou PCX nemam ziadne problemy, ale nepodpisal som s Hondou ziadnu dohodu, ze budem do smrti pouzivat len ich vyrobky :wink:

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#12 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 7:13 pm

No ved prave!!! O tom odskusani si napisal svatu pravdu... Lenze co ak chces odskusat skuter, ktory napr. este nik nema, alebo na vyjazde ho prave taky nikto nema...
A u predajcov je to hroza, alebo u nas na SK klasika? Volal som dovozcovi SYM skutrov, ze by som aspon rad videl a aspon posadil sa na SYM Joymax new 300i..., no najblizsie ho maju na predajni v Koseci. V LM ani v PP ho nemaju, len tie starsie kusky "EVO" so slabsim motorom a bez ABS. To fakt potom clovek u nas kupuje macku vo vreci. A to chcem len vidiet, keby som chcel skusobnu jazdu, tusim kam by ma poslali.
A este ked som mu povedal, ze biely nechcem, ze radsej cierny, tak mi povedal, ze na SK vozia teraz len biele... hm.
Naposledy upravil/-a scooter_rider v Pi Máj 22, 2015 7:18 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#13 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Máj 22, 2015 7:18 pm

Ved jasne ja ta nenutim, že iba Hondu ale ak scuter tak značku ako Suzuki,Yamaha, alebo Honda, Gillera a podobne cinu jedine ak nejazdis na dlhe trate. Moj nazor.

250kg pri jazde necitiš len ked ju davaš na stojan :pardon:

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#14 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 7:19 pm

Jasne, o cine neuvazujem ani omylom... :)
250 kg by som do panelaku uz nedostal, max do tych 190-200.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Máj 22, 2015 7:35 pm

Musíš si uvedomiť že čo chceš či viac športový posed a tvar alebo na pohodlné posed s natiahnutými nohami. Mne napríklad viac pasuje B400 ako napríklad Nexus, ale odviezť sa dá na oboch. Potom zas kde to budeš parkovať aký tam je prístup, Ťažko sa budeš vytáčať v pivnici v paneláku ak aj budeš mať 150 kilovú . To je viac o veľkosti ako hmotnosti. A mne osobne s a celkom dobre javila Mlaguti madison 250ka ,je taká menšia ale dosť veľká aj pre dvoch ľudí bežnej veľkosti aj svižná bola pomerne dobre. A ja osobne by som radšej kupoval dačo jazdené po prvom majiteľovi ako nové z obchodu. A tiež je pravda že dvojvalec má svoje výhody a ABS tak isto. A to máš výberpri dvojvalcoch potom už dosť zúžený na cca 4 stroje Suzuki B650, Honda SW 600 a 400 a Yamaha Tmax. Ak som na niečo zabudol tak sorry
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#16 Príspevok od užívateľa potapac » Pi Máj 22, 2015 7:43 pm

Ja suhlasim s VLADYM.. ak mas 4litre za to kupis slusnu jazdenku. A ked hovoris o znackach ako YAMAHA, HONDA, SUZUKI a.p tak nie je co riesit
pri najazdenych 20 - 30.000
Ja asi tiez dalsi upgrade len jazdenku... mna stale este drzi pri 125ke ta spotreba 2,5l ... to je parada..
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#17 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 7:47 pm

PCX ma 130kg a uplne v pohode ho dostanem na miesto v suterene aj so zalozenym kufrom... Takze predpokladam, ze aj vacsi skuter, citaj maxiskuter, bez zalozeneho zadneho kufra v pohode do 200kg tam dostanem.
Tie vystrete nohy by potesili, lebo to mi na pcx dost vadilo na dlhsich trasach. Na pcx bola najlepsia spotreba a bezproblemova prevadzka.
PS: Vlady popozeram tie skutre co si vypisal.

Užívateľov profilový obrázok
potapac
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Št Máj 15, 2014 11:35 am
Skúter: Honda GW1800

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#18 Príspevok od užívateľa potapac » Pi Máj 22, 2015 8:05 pm

Pozri si este KYMCO 400 xciting .. pekna masinka
____________________________________
radšej stratiť 5 min. života čakaním,
ako stratiť život pre 5 min.
Relax, kľud, pohoda..

SW-T 400 - Obrázok

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#19 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 8:25 pm

Pekna masinka, ale uz nad rozpocet....
Do 15.5. tam mali akciu na Kymco K-XCT 300i ABS, cena 4 799.-€, teraz akcia 4 099.-€
Podobne vzhladovo ako ta 400ka.
Ta akcia uz bude asi pase....

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#20 Príspevok od užívateľa waikik » Pi Máj 22, 2015 8:27 pm

.Prihrejem si polievočku....a čo tak PIAGGIO x 10 ?...o.k..dvojvalec určite je super a bez vibrácií,no snáď medzi tých vami spomínaných japončíkov zaradil aj Taliana.....celkovo koncern Piaggio vraj nie je zlý čo sa kvality týka....No aj u mňa to preverí až čas......Alebo chceš kúpiť tú moju x 10-ku?....chi,chi :)
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#21 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 22, 2015 8:32 pm

A co ju uz chces predat? Ved este nedavno si bol z nej nateseny...Piaggio su fajn skutre, ale asi tiez nad moj rozpocet... popozeram.

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#22 Príspevok od užívateľa Čeme » Pi Máj 22, 2015 8:34 pm

Ber od Waikika lepsieho majitela nenajdeš. :good:

Užívateľov profilový obrázok
waikik
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 414
Dátum registrácie: Pi Okt 25, 2013 10:51 pm
Skúter: .."len reťáz pánové,sorry"....Honda NC 750 S
Bydlisko: Miňovce,okr Stropkov

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#23 Príspevok od užívateľa waikik » Pi Máj 22, 2015 8:52 pm

....a zase sa mi podarilo rozprudiť diskusiu o predaji...chi,chi...Nie ,nie chlapci..AZtial stroj slúži fajn,aj ked je to iná vahova kategoria oproti PCX čo som vlastnil..Aj ked na tu Hondičku spomínam s nostalgiou...Motor 150 cm už bol na ľahke PCX celkom slušný,len pri dlhších trasách a vo dvojici to už bolo maličké,aj keď ja som postavou asi ako číňan na košickom blšaku v stánku so "značkovým" tovarom...haha...A ak by som mal radiť,tak určite by som sa nebál niektorými zatracovaným KYMCO..Ak by ešte mali tú akciu za K-XCT /4099 €/,tak ja by som to bral...športovo rezaný štýl...Ono v Piaggiu si toho veľa nenavyberáš.X 10.ky nové su strašne drahé a ak by aj 125-ku,tak na to je už táto"krava" ťažka si myslím....Ide o to,čo chceš jazdiť..Ak "okolo komína",tak budiš..A na margo spotreby..JA kludným tempom a to sem tam aj 120km/h sa pohybujem od 3,1-3,5 pri objeme 350kubíkov a váhe stroja 216 kíl..Myskím,že slušné.No taká "dospelá" motorka HONDA NC 750 vie jazdiž taktiež za 3,5 litra.Je to taký diesel medzi motorkami..Ke som ja vyberal,tak mojími favoritmi boli x-max 400 /nemal som na ňu tolko €/...a Kawasaki J 300..,no prišla slušna ponuka na tu x 10....Akosi sa mi páči ozaj stále tá J-300,no určite s ABS.....toď môj skromný názor....Sorry chlapci za taký dlhý román..."ulétla mi ruka"...haha :friends:
"Dobří holubi se vracejí...."......HONDA again....

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#24 Príspevok od užívateľa BacaNR » Pi Máj 22, 2015 9:27 pm

Ahoj z toho co si napisal ja osobne by som zobral downtown 300 s ABS. Je pekny dobre sa na nom sedi aj vyssim postavam(2 pozicie na nohy) kufor pod sedadlom to ma slusny aj spotreba je skvela. Motor taha paradne uz v serii, urcite je to zivsie pri nizsich rychlsotiach ako 400 burgman ak je bez tuningu :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Poradte pri vybere maxiskutra

#25 Príspevok od užívateľa scooter_rider » So Máj 23, 2015 6:56 am

Dakujem za Vase nazory a rady. Kymco downtown 300i sa pozdava aj mne. Ale je to uz predsa len starsi model, tusim sa robi od roku 2009. To by az tak nevadilo, no na nom ma brzdi jeho spotreba 4,2L na stovku, co je dost. Podobne je na tom aj Kawa J300, kedze ma motor od Kymca. Na dnesnu dobu sa mi zda prijatelna spotreba na skuter vyssej kubaturi tak okolo 3 litrov. A tuto podmienku splna SYM Joymax new 300i s ABS a Start/stop. Udavana papierova spotreba je 2,9L/100km. Bol by som rad za Vase nazory na skutre SYM, kto ich poznate a mate s nimi ake take skusenosti. Nie je to ziadna cina, takze si myslim, ze by na tom mohli byt SYM skutre na porovnatelnej urovni ako skutre Kymco. Viem ze ich vela ludi nema, tu na fore poznam jedneho ktory ma Joyride evo 125 a myslim, ze je s nim spokojny. Tak co vy na to, ake si myslite ze su kvalitou skutre SYM?

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"