Kupa padnuteho scootra

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Kupa padnuteho scootra

#1 Príspevok od užívateľa peeter » So Máj 21, 2016 1:31 pm

Zdar.
Nasiel som inzerat kde chlapik ponuka na predaj scootra za celkom vyhodnu cenu, je bez prednych a spodnych plastov.
Chlapik mi pri telefonickom rozhovore aj potvrdil ze bola padnuta. Chcel by som tomu dat sancu a pozriet sa na nu, previezt sa.
Chcel by som sa opytat aky mate nazor na kupu padnuteho scootra a ci mi viete dat nejaku radu naco si najviac dat pozor ?

JRM66
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Po Feb 08, 2016 9:51 pm
Skúter: Beverly 250-RST BV-300 Tourer BV-350 ST
Bydlisko: Ta Prešof

Re: Kupa padnuteho scootra

#2 Príspevok od užívateľa JRM66 » Ne Máj 22, 2016 6:10 pm

V prvom rade by som napisal aspoň značku skutra, nech vieme či je to tažko dostupna čina alebo ľahšie dostupnejšia italia-japonsko čo sa týka nákupu použitych ND. No a v dalšom rade je asi dôležite či skutrik po páde na zem aj niekde narazil, nemyslim jemne. Po skúšobnej jazde je každemu trocha skúsenejšemu jazdcovy hned jasne či ide rovno alebo taha do strany.
Aktuálne Piaggio BV 250RST, Liberty 125 pracant, BMW R850R klasika.

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kupa padnuteho scootra

#3 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Máj 23, 2016 9:03 am

treba dat pozor na utrhnute / ohnute casti skutra...ci nie je vola v riadeni, ci rovno rajdy, ci vsetko funguje ako ma, ci nikde nic netecie, pri jazde ci ide skuter rovno, ci je riadenie plynule (neseka riadenie), ci tlmice plynulu tlmia (nie su skrizene a pod), ci nie je oska kolesa zohnuta (ci je koleso rovno)...proste maximalna pozornost voci kazdemu jednemu detailu...a hlavne si zistit co bude stat oprava (ci sa to oplati...) su skutre kde sada plastov je za 100e a su ine kde sada vyjde viac ako novy skuter...cize niekedy je cena 100e za padnuty skuter premstena vzhladom na to ze oprava vyjde na 1000e a realna hodnota skutra v dobrom stave je 500e
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Kupa padnuteho scootra

#4 Príspevok od užívateľa peeter » Po Máj 23, 2016 9:11 am

Zdravim, dakujem pekne za kazdu radu :good:
Ide o apriliu SR max 300, zatial len skumam kolko by stalo kupit na to plasty a ci je vobec mozne ich zohnat, zatial som toho teda moc nenasiel. Kazdopadne ak by som tam videl aj nejake ine poskodenie okrem plastov asi by som do toho nesiel.
Pre predstavu skuter je v takomto stave https://www.autobazar.eu/pics/2605/8684991_1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Kupa padnuteho scootra

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Máj 23, 2016 11:32 am

Šak pekný naháčik....Aspoň vzbudíš pozornosť okolia... :ROFL:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kupa padnuteho scootra

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Máj 23, 2016 11:56 am

tak odhadom keby si kupoval nove diely minimalne 1500e oprava...maska pod 1000e nebude (na sr 50 street bez laku vychadala 850e) brucho tak 300e..., ak vidlica hnuta tak cenu ani nechci vediet...pokial to nejde cez poistovnu ani sa to neoplati robit, alebo zohnat druheho bez motora ako darcu
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Kupa padnuteho scootra

#7 Príspevok od užívateľa peeter » Po Máj 23, 2016 2:02 pm

No ja uvazujem o pouzitych ND, zatial co som sa dopatral tak by mali pasovat diely aj zo starsich nexusov, problem je len ze vacsinou pri kazdej havarii scootra sa lame predok. Kazdopadne viem ze zhananie pouzitych dielov je beh na dlhu trat a hlavne nie na Slovensku, kde nejazdi vela scootrov.
Zatial to je vsetko len v ramci uvahy, zatial som sa na scooter nebol pozriet (ak to vyjde tak dnes) aby som mal aspon predstavu, v akom je stave, urcite sa ho nechystam len tak bezhlavo kupit, v pripade ze mu bude nieco aj okrem plastov, tak do toho nejdem a pred pripadnou kupou by som ho urcite dal niekomu prezriet.

VLADY : pravda, v podstate tomu chybaju len smerovky a moze to na cestu :D

Užívateľov profilový obrázok
500vka
cyklista
cyklista
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne Aug 17, 2014 8:24 am
Skúter: Gilera Nexus 500, teraz "retiazka" Ducati Monster 750
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa padnuteho scootra

#8 Príspevok od užívateľa 500vka » Po Máj 23, 2016 5:24 pm

No mal som nexusa a na cenu plastov sa ani nepýtaj :x Nie že by som ich potreboval, ale bol som v predajni a len tak pre info som sa popýtal Keby som mal nejaké vlasy /teda viac/ tak by sa mi zježili :D
A búraný skúter_ Podľa mňa :o Vždy je to o nejakej rýchlosti a neodserú to len plasty Ale každý si je svojho šťastia strojca :D /nič v zlom/ Možno to bude jeden z tisíca, kde to schytaly len plasty
Veľa šťastia :good:
Základné tvary krásy: žena, kôň, motorka..

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa padnuteho scootra

#9 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Máj 23, 2016 5:40 pm

Tak toto je podla mna uz totalka. Urcite by som do toho neinvestoval, navyse vzdy to bude uz burane a tie peniaze sa ti buducim predajom nikdy nevratia. Bral by som ho jedine na nahradne diely, resp. to co z nich este zostalo :)
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Kupa padnuteho scootra

#10 Príspevok od užívateľa peeter » Ut Máj 24, 2016 8:51 am

ano ako uz spominal alcatelko cena novy plastov je uplne mimo. Brucho cez 300, len samotny zaklad masky, do ktorej su osadene svetla a smerovky tiez cez 300, blatnik som niekde nasiel dokonca za 500€ :o

500vka samozrejme pozeram sa na to skepticky, urcite si nechcem kupit nejaku haraburdu co mi zostane na krku. Kazdopadne inzerovana cena 1300€ je trocha lakava :roll:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Kupa padnuteho scootra

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Máj 24, 2016 11:04 am

No vieš ako ....radšej si priplatiť a nejakú 250ku bezchybnú po prvom majitelovi kupovanú na SK zoženieš. A máš to bez problémov a bez roboty a prekvapení.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
sigot
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Apr 09, 2013 6:28 pm
Skúter: Honda SW-T400

Re: Kupa padnuteho scootra

#12 Príspevok od užívateľa sigot » Pi Jún 10, 2016 6:24 am

Moja skusenost je trochu ina, neviem teda ako aprilie, ale ja som mal buracku na SW-T400. Stret s autom asi v 45kmh. Bural som bez brzd, asi v 45° uhle k osi motorky, z pravej strany. cize takmer celne. nestihol som sa ani stocit, proste bam, potom ramenom a zadkom skutra o auto, odraz a zostal som na nohach, lebo mi zablokovalo rucnu brzdu.

Vysledok: 5ks plastov, nejake uchyty. Svetla nic, na pravom skrabanec. Prava smerovka rozmrvena, ale predne sklicko ok, iba skrabance. oholil som to a isiel sa odviezt ze co to robi. najprv 30, potom viac. nezaznamenal som rozdiel. teraz po oprave plastov, boli dva plechove uchyty ohnute, vyrovnal som ich kombinackami, uz som na tom isiel aj 160 a to by uz geometriu poskodenej stopy odhalilo urcite. To auto bola totalka, obe okna rozbite na dverach na lavej strane, stlpik asi 40centi v aute.

Netvrdim ze to bude ok, ale ak sa aprilia aspon trochu priblizuje kvalitou spracovnia tej mojej, tak to nemusi byt marne.

Ako vravia chalani, treba sa pdviezt, zistit ako sa vlni, trasie

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Lacné gumy ti vydržia až do smrti.

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Kupa padnuteho scootra

#13 Príspevok od užívateľa peeter » Ut Jún 14, 2016 12:28 pm

Tak nakoniec som sa na ten scooter nebol ani pozriet, dost viazla komunikacia s majitelom a nedokazali sme sa ani dohodnut na nejakom termine obhliadky, ktory by nam obom vyhovoval, tak som sa na to radsej vykaslal.

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"