mokra cesta - smyk :-(

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
jean
motorkár
motorkár
Príspevky: 1294
Dátum registrácie: So Júl 14, 2007 9:29 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Cabaj

#26 Príspevok od užívateľa jean » Št Aug 09, 2007 3:26 pm

Ja mám namontovaný obmedzovač, brúsi sa mi hlavný stojan :D, kamarát vravel, že potme je to pekný efekt ako s karbošky.
podpis som si este nenastavil

geetee

#27 Príspevok od užívateľa geetee » Št Aug 09, 2007 4:19 pm

jean napísal:Ja mám namontovaný obmedzovač, brúsi sa mi hlavný stojan :D, kamarát vravel, že potme je to pekný efekt ako s karbošky.
kvalitna uhlikova ocel :gt1:

Užívateľov profilový obrázok
jean
motorkár
motorkár
Príspevky: 1294
Dátum registrácie: So Júl 14, 2007 9:29 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Cabaj

#28 Príspevok od užívateľa jean » Št Aug 09, 2007 4:28 pm

To hej, nekvalitná iskrí slabo :lol:
podpis som si este nenastavil

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

#29 Príspevok od užívateľa TomasARN » Št Aug 09, 2007 5:47 pm

mna pre 3 tyzdnami chytil brutky dazd a krupy pri BS, to bola sranda.... pekne pomalicky

Užívateľov profilový obrázok
JohnyBenelli
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So Jan 14, 2006 10:53 pm
Skúter: Benelli 491 GT
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

.

#30 Príspevok od užívateľa JohnyBenelli » Št Aug 09, 2007 7:51 pm

veru chalani je to tak...ked zbadam biele ciary, idem ako pototo ...oné šak viete..:)) tak rychlost dole o 70% a jemne jemne prechadzam...ja som na skutri este nespadol na asfalte, ale stalo sa mi ze na trave..som brzdil prednou, teda dobrzdoval..a len naklopil som to..inak pohodicka..ale pred dazdom mam respekt..
Benelli 491 GT, AC , valec Motoforce + , Mallossi Multivar ( Alcatelko ), Hebo Performer (Shaman) , , Dunlop GT 301 a Runscoot

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#31 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Aug 09, 2007 7:56 pm

dnes som zakruty az do protismeru vyberal :lol: inac ten svetly asfalt svinsky smyka...aj za sucha...na takom ked je mokro ani netocim a ked uz tak nohy k zemy :lol:
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
ferencciko
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 11:14 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

#32 Príspevok od užívateľa ferencciko » Št Aug 09, 2007 9:19 pm

No co ste tu spomynali tie ciary... asi tak zo zaciatku jari ked byvali take daze kua som zaparkova auto v meste a siel som asi 5m a hybaj cez prechod dost som sa ponahlal no a show jak svina... na strede cesty mi zdvihlo paty doluftu a bol som na zemi a to som bezal cez prechod a asi tak 10 mozno 20m isla na mna MHD- trolejbus uz som myslel ze je pomne... ked som dosiel domov botasky som zahodil do kosa...trosku mali zodratu podrazku a na prechode sa nedalo snimi chodtit tak finito! :)

No a na suchom asfalte som este smyk nedostal ze si musim za klopat ... a to môzem povedat ze to klopim co sa da ... :D tak ze niekedy by som koleno obrazil... :twisted:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Tomek
skútrista
skútrista
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Ut Sep 05, 2006 6:18 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Hokovce
Kontaktovať užívateľa:

#33 Príspevok od užívateľa Tomek » So Aug 11, 2007 8:33 am

To mPershing: Sory ale nechapem :oops:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#34 Príspevok od užívateľa marko358 » So Aug 11, 2007 12:35 pm

Look napísal:takto vyzera voda a dobre pneu http://www.myubo.sk/movie_detail.php?id=4433
skor by som povedal ze niekto nevie odhadnut situaciu a vzdy ked idu mokre preteky v F1 tak vtedy sa ukaze jazdecke umenie
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

#35 Príspevok od užívateľa marko358 » So Aug 11, 2007 12:42 pm

THeBaNDiT napísal:biele MOKRE ciary su ako lad... teda na mojich povodnych KENDA pneumatikach jednoznacne... ale som presvedneceny, ze VSETKO, co ide po dvoch kolesach (v jednej stope) sa na bielej mokrej ciare smykne...
mynule natierali u nas nove prechody a pouzili taku inu protismykovu farbu normalne to na nich lepsie drzi ako ako na asfalte
a inac k teme mynule som siel za jemneho dazdika no a ktomu bolo este aj chladno a moje kendy sa ukazali v pravom svetle po meste idem rovno takych 30 a vtom mi zadne koleso normalne uslo z nicoho nic ledva som to ustal a skoro to napalil do auta predo mnou nastiastia to prave islo lebo bolo na kruhovom objazde volno
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#36 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » So Aug 11, 2007 1:22 pm

nepresiel si nahodou po bielej ciare? (trebars odbocovacia sipka) Pretoze ja som si este dovcera myslel, ze rovno clovek ist moze, ale vcera ma trosicku posmyklo, aj ked som isiel uplne rovno a bez naklonu... bola to sice iba milisekunda, ale aj tak... ma to prekvapilo, odteraz sa bielym ciaram vyhybam ako cert kriz, aj ked pojdem rovno. :shock:
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
sigot
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Apr 09, 2013 6:28 pm
Skúter: Honda SW-T400

Re: mokra cesta - smyk :-(

#37 Príspevok od užívateľa sigot » Pi Jún 10, 2016 10:48 am

Naklon mas uplne vzdy aj ked minimalny, staci ze vyrovnavas poryv vetru, ani si neuvedomis a si v naklone aj ked ides rovno. ked fuka bocny, tuto v podunajskej nizine ked sa vozis ba-senec-tt stale fuka niekedy mam pocit ze idem rovno a klopim 45°..

ale nie to som chcel. uvazujem nad tym, ako si vyskusat bezpecne co robia moje gumy s mojou motorkou na vode. keby mam nahac pozvaram si take tie dvojmetrove padaky s kolieckami a skusam, ale kde to na ten oplastovany kredenc pripevnit.. urcite by takato skola smyku zachranila nejedneho motorkara. nech je akokolvek skuseny, mohol by mat natrenovane smyky, resp mat skusenost kedy sa mu motorka utrhne

taketo: https://youtu.be/2j32751P1tQ

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Lacné gumy ti vydržia až do smrti.

icask
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Ne Jún 28, 2015 9:20 pm
Skúter: Kymco Downtown 125i ABS
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: mokra cesta - smyk :-(

#38 Príspevok od užívateľa icask » Pi Jún 10, 2016 11:14 am

ano toto vydeo poznam a bolo pricinou preco som kupoval skuter s ABS.

Takato skola smyku by stala za vsetko.
Kymco Downtown 125 i ABS od 6.5.2015

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: mokra cesta - smyk :-(

#39 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 10, 2016 12:41 pm

Nikdy nemáš istotu koľko môžeš ani ak je sucho a ak je mokro tak duplom nie, nakoľko veľmi veľa robí už len samotný povrch. Takže to je skorej o cite a skúsenostiach a intuicii . A ak aj máš trasu odjazdenú a vieš kolko môžeš tak jak napotvoru tam išla pred tebou Tatra s pískem alebo traktor s hnojom a pod... a si v škarpe ani nevieš ako. Na normálnej ceste (rozumný jedinec ) nejazdí na doraz...Lebo tých druhých sú plné cintoríny .
Mám skúsenosť že čím je asfalt viac bledý tým je viac šmyklavý.
V Zadare (2009) bol taký kus cesty v meste že tam sa šmýkalo za sucha oveľa viac ako bežný asfalt ak je mokro. Normálne sa dalo driftovať aj s mojim "autobusom", a pri minimálnom náklone to utekalo spod zadku.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: mokra cesta - smyk :-(

#40 Príspevok od užívateľa Dusan » Pi Jún 10, 2016 6:22 pm

Tak, tak minule som sa len dotkol brzd a uz som bol na zemi a motorka preletela krizovatku.Na mokru je to nevypocitatelne. No co porusil som zasadu ze za mokra nejazdim :( Na druhej strane nic sa mi nestalo len to odniesol nepremok na kolene. Skuter troska viac.

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut Máj 05, 2015 8:25 am
Skúter: SYM Joymax NEW i 125
Bydlisko: Bratislava

Re: mokra cesta - smyk :-(

#41 Príspevok od užívateľa Ivo » Pi Jún 10, 2016 6:35 pm

Ja som minulu sobotu na ceste z Roznova do BA chytil pri Trnave za Zelencom na dialnici prietrz-burku a bola az do BA. Nemam ABS a po dialnici som siel 100 kvôli silnemu dazdu (este aj "rozumni" soferi ma predbiehali tak, ze sa zaradili tesne predo mna a nevidel som uz skoro vôbec nic). No ale nakoniec dosiel som v poriadku a vsetky krizovatky som presiel az domov a chvalabohu bez smyku. Ale nebolo mi vsetko jedno... Gumy mam povodne.

icask
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Ne Jún 28, 2015 9:20 pm
Skúter: Kymco Downtown 125i ABS
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: mokra cesta - smyk :-(

#42 Príspevok od užívateľa icask » Pi Jún 10, 2016 8:32 pm

No autickari vedia byt prajny. Kazdu mlaku na na teba splechnu, zaradia sa na tesno, predbiehaju ze pomali spetakom prepleskne riadidla no ved preco by isiel kusok vedla. :( musim uznat, ze prechod na jednu stopu ma zmenil aj za volantom auta.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
Kymco Downtown 125 i ABS od 6.5.2015

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"