Vyfuk a elektrika

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
3NeoNeko
chodec
chodec
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Okt 02, 2007 11:07 am

Vyfuk a elektrika

#1 Príspevok od užívateľa 3NeoNeko » Ne Apr 05, 2009 2:22 pm

Zdravim, neviem kam by táto téma mala patriť tak som ju dal sem, takže mam Gileru Runner FXR 180 2T r.v. 98... pri jazde mi z ničoho nič vypne budíky Koss a nejde žiadna elektrika baterka je čisto nová asi to bude v alternátore... neviete kde je dobrý servis v okolí Trnavy?... a mám výfuk Leo Vince ZX a stále mi odletuje koleno, už som skúšal git na výfuky, priskrukovať a pod... vždy odletí nie hned ale časom hej... neviete ako by sa to dalo opraviť? dakujem za vaše rady...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
toxic
cyklista
cyklista
Príspevky: 188
Dátum registrácie: So Apr 25, 2009 4:30 pm
Skúter: Simson S51/S70 Elektronic
Bydlisko: Trnavá Hora (blízko ZH)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyfuk a elektrika

#2 Príspevok od užívateľa toxic » Pi Júl 03, 2009 12:07 pm

K tomu výfuku, je to kvôli vibráciám od motora, že s ti neustále povoluje, skús tam pridať nejaki pružinku na koleno uchytiť to o rám ak sa dá. Skrutky ti nedržia, alebo sa ti postupne uvolnia ??? Tak ich pred každou jazdou skontroluj, či sú dobre utiahnuté.
A k tej elektrike, tam môže byť viac vecí:
1: možno ju nemáš dobre ukostrenú
2: prečo si kupoval novú baterku ???- nedobíjalo ti ju ??? Ak ti ju nedobíjalo tak asi alternátor, ale skús prekontrolovať celú kabeláž, či nejaký káblik nechýba :) .

Opravte ma ak som dačo povedal zle.
Simson S51/S70- 2 kanál z origo kľukou, karb Bing, 17 zub. primár, zelená peugeot metla
Viac http://www.toxicsimson.estranky.sk/

Užívateľov profilový obrázok
marko358
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 549
Dátum registrácie: Po Mar 19, 2007 7:42 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: utulne

Re: Vyfuk a elektrika

#3 Príspevok od užívateľa marko358 » Pi Júl 03, 2009 12:18 pm

no s tou elektrikou asi bude studený spoj alebo chyba v nejakej rýchlospojke pretože keď mu prestanú budíky ísť až počas jazdy tak to bude pradepodobne spôsobené prehriatim(o čom silno pochybujem) alebo má niekde studený alebo sa mu rýchlospojka rozvybruje a keď je zlá tak nemá kontakt
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vyfuk a elektrika

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Júl 03, 2009 1:07 pm

Ja už som videl za svojho života kadečo a kadejako porobené čo sa týkalo aj elektriky a aj ostatných mechanických vecí že sa mi dakedy až rozum sastavil jak to mohlo vôbec fungovať....takže ťažko radiť ak človek nevidí... a k tomu povolovaniu výfuku.... ak tam dáš maticu a perovú podložku a je dobrý závit tak sa nemôže nič povoliť.... to by muselo mať vibrácie že by sa na tom nedalo jazdiť...A vôbec nevieme z Tvojho popisu kde a ako sa vlastne ten výfuk alebo to koleno správa aako že odletí... od valca ? alebo je tam nejaký obímkový spoj na trubke ten to robí? viac to opíš čo a ako.... :pardon: A elektrika je robievaná tak že pluska a mínuska je len jedna od baterky a k nej je pripojený altík cez regler v podstate paralelne takže ak mu nejde elektrika do budíka tak treba hladať odkadial to je napojené.... čiže + od baterky ide cez nejaký kontakt v spínacej skrinke a dalej poistka nejaký konektor a samotný budík a nazad mínuskou do baterky cez kábel zväčša....na scootroch sa nepoužíva kostra ako mínus vodič aj keď teda je ukostrená na mínusku baterky. A niekedy býva aj hlavná pistka hneď za baterku ešte pred všetkým ... :shock:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Vyfuk a elektrika

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Júl 03, 2009 10:35 pm

Ale je zas na podivenie že original z fabriky drží vždy dokial sa do toho nezačne dakto hrabať??? lepidlo tam držať nemôže kvôli vysokej teplote....možno to je tým , že sa to x-krát zohreje a zas ochladí a teplotná rozťažnosť....alebo potom dať spraviť tolerančne hrubšie štifty aby tam išli uplne natesno do toho závitu.... A možno aj to že pérovka je predsa pérovka a vymedzí aj teplotnú rozťažnosť ale samoistiaca matica ???? ak ju dotiahneš nafest tak sa tvári že drží a po pár zohriatiach sa štifty natiahnu a zas stiahnu a možno sa to tým postupne povolí... Ja som teda osobne nikdy takýto problém nemal na žiadnom vozidle... Ale už to mám! Vrtnúť tie štifty na koncoch a dať tam pérovky také tie velkoplošné a korunkové matice a poistný drát a je pokoj a ak sa to prevaže medzi sebou do kríža cez trubku tak to nemôže potom odpadnúť už nijak...jedine že sa to odvalí zo samotného hliníka od príruby....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Ninja811
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2020 6:11 pm
Skúter: Ital Jet Formula 125

Elektrika prístrojovka

#6 Príspevok od užívateľa Ninja811 » Št Aug 27, 2020 6:56 pm

Zdravim vas všetkých, ospravedlňujem sa ak som napísal text tam kde nemám ale vôbec sa tu nevyznám. Mám Skúter Ital Jet Formula 125 a nejdu mi budiky- prístrojovka nič nesvieti, neukazuje km. Ani pocet km. Vôbec nič. Neviete mi prosím poradiť kde by mohla byť chyba?potrebujem ísť na 1vú stk. Skuter som uz tak kupoval. Ďakujem za odpoveď

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"