Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1026 Príspevok od užívateľa Luthar » Pi Apr 11, 2014 12:25 am

Ved to ja mam 3 a pol rocny skuter dovezeny z talianska ked mal nabehane 11000 km a to bol este pol roka v zaruke cize mam istotu realnych km. Pri takomto type dovozu nieje ocom :-) clovek viac ani nenabeha za necely rok a pol.

Yamhonsuz
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 125
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 10:11 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1027 Príspevok od užívateľa Yamhonsuz » Po Máj 12, 2014 1:16 pm

Takže chlapci potrebujem vašu múdrosť :D
Potrebujem skútrik na približovanie sa do práce a zase domov a samozrejme aj na normálne jazdenie po meste.
Aktuálne som obmedzení vodičakom do 125ccm.
Potrebujem spolahlivosť, samozrejme raz za čas nech sa pokazí ale nie že bude viac stát ako jazdiť.

Bohužial som obmedzení po finančnej stránke takže tak 1000€ strop.(+_)

Prípadne ak niekto z vás predáva alebo bude predávať. Najlepšie BA a okolie(prípadne aspoň Západ).

Prípadne nejaké konkrétne značky, model, ročník a podobne.
Budem vám vďačný :)

sewer
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 6:32 pm
Skúter: majesty 250/bola/ kawasaky z750s
Bydlisko: Gbely

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1028 Príspevok od užívateľa sewer » Po Máj 12, 2014 8:25 pm

podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alco
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi Jún 13, 2014 11:11 am
Skúter: Piaggio X10 500
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1029 Príspevok od užívateľa alco » Pi Jún 13, 2014 11:30 am

Ahojte,

ako nováčik by som potreboval poradiť v nasledovnej veci:
zvážil som, že kúpim scooter s obsahom 350-600ccm. Medzi dlho vyberanými favoritmi boli:

Suzuki Burgman 400 ABS
Honda Forza NSS300
Yamaha Xmax400
Piaggio x10 350 ABS/ASR

Pôvodne som chcel kupovať scooter nový, ale našiel som v okolí pána, ktorý predáva Piaggio X10 500.
Po obhliadke Piaggia som sa rozhodol, že by som išiel asi do tejto značky nakoľko sa mi scooter veľmi páčil...

Pán predáva teda PIAGGIO X10 500 s inštalovaným originálnym kufrom. Scooter je rok výroby 07/2013 s najazdenými 7700km.
Scooter je rok v záruke ešte, a bude treba vymeniť po sezóne pneumatiky.
Cena tohto scootra je taká istá koľko stojí bez DPH nový PIAGGIO X10 350ccm vrátane originálneho kufra...
Keďže som plátca DPH tak sú ceny nového 350tky a staršieho 500vky pre mňa na rovnakej úrovni...

Scooter chcem využívať na presúvanie po okolí mesta s občasným víkendovým výjazdom pri slnečnom počasi na okruh cca 200-300km a podobne.
Jazda by bola občas aj so ženou, vo dvojici.

Predajca nového Piaggio X10 350, tvrdí že 350 má novší tichší motor, ktorý má výkon iba o malo nižší ako X10 500.
500vka má naviac elektricky ovládané pruženie zadného kolesa, čo ale zmenšuje priestor pod sedačkou...

Zvažujem teda čo bude lepšia volna: ročná X10 500/7700km/ vs nová X10 350/0km/

Pomôžte mi v rozhodovaní :-)
ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1030 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Jún 13, 2014 1:08 pm

urcite x10 350ka...podobny vykon ale ovela nizsia hmotnost, novsia koncepcia motora...x10 je peckovy skuter a s tymto motorom je to asi moj najvacsi favorit od piaggia... (aj ked vcera som videl nexusa 350 a to je tiez velky chrobak do hlavy...ale x10 by mala prednost)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1031 Príspevok od užívateľa dreamer » Pi Jún 13, 2014 1:38 pm

Suhlasim s alcatelkom, 350 je ppc motor, siel by som do funglaca X10 350. Vykon velmi podobny, spotreba omnoho lepsia.

@alcatelko: Nexus 350? :shock: Gilera bude robit opat Nexusa a dokonca s tymto motorom? Nieco mi uniklo? Ak mas linky, prosim daj.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1032 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Jún 13, 2014 2:25 pm

nemam...vcera som ho stretol na prievozskej...SC spzka...kukam nan a ze 350ka motor...cerveny
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1033 Príspevok od užívateľa Luthar » Pi Jún 13, 2014 10:21 pm

To je nejaka blbost... Bud si to sam urobil ale nič take oficialne nevyslo

sevo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut Júl 08, 2014 6:52 pm
Skúter: neuvedený

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1034 Príspevok od užívateľa sevo » St Júl 09, 2014 6:05 pm

Ahoj, zdravim motorkarov, skutristov a cetovatelov.

Tiez som tu novy a chcel by som poprosit skusenych o par rad pri vyberani skutra a vybavy a kedze uz som citanim for stravil niekolko hodin a mohol by som dalsie dni, myslim, ze v tom budem mat najjasnejsie, ak mi poradia skusenejsi. Snad je to v spravnej teme a nestrati sa to tu, pripadne, ak by bolo lepsie zalozit novu/inde, dajte prosim vediet.

Ad Ja a moje poziadavky
Moje doterajsie skusenosti su iba s malymi skutrami do 125cc ale vzhladom k tomu, ze rad cestujem (a chcem viac), rad by som na to vyuzil nejaky velky skuter. Cize jeho vyuzitie bude ako na mesto(momentalne London), tak aj dlhsie par dnove/tyzdnove vylety, tak zatial do cca 4tis km (najoblubenejsie destinacie su UK, skandinavia a pod - celkovo opustenejsie a mozno trochu chladnejsie miesta). Mam rad turistiku, nie hotely a pod, takze stan, spacak atd pomerne zvacsuje vybavu. 1-2 cestujuci - cca 85/160kg + vybava. Skuter (pokial teda nebude vyhovujucejsia ina motorka) by mal byt hlavne spolahlivy a nenarocny na udrzbu (moje vedomosti ohladom oprav a poruch su momentalne minimalne), s rozumnou ekonomickostou. Nechcem ziadnu pretekarsku masinu ale pohodove, spolahlive a funkcne vozitko (v norsku su aj tak vacsinou na cestach 80tky).

Ad Skuter
Po doterajsich informaciach, co mam, mi najlepsie z takejto kategorie vychadzal (a najviac odporucani mal) asi Burgman 400 (pokial mate iny nazor, prosim aky). Pri mojej cenovej predstave pod €2tis (hadam to je realne) (aj s doplnkami a nejakou vybavou) mi vychadza podla bazosa model do roku 2006. Bolo by lepsie kupit starsi model (2002-2003) v dobrom stave a lacnejsie alebo ten novsi (05-06)? Kedze ma byt aj na cesty, mal by mat aspon jeden dalsi kufor a pripadne turisticke plexi, ktore predpokladam, sa v sychravych podmienkach hodi. Urcite uvitam pripadne dalsie vychytavky ulahcujuce zivot.

Zhanam motorku, ktora bude udrzovana a perfektvnom stave bez ziadnych prekladov a inych komplikacii a pod. a ktora bude viacmenej bez vacsich investicii v dohladnej dobe ready niekam na dlhsiu cestu.

Takisto by som tu rad nasiel niekoho sikovneho a znaleho (tip na niekoho), kto by mi s vyberom a kupou pomohol a poradil a kto by mi pripadne pred odjazdom rozobral a skontroloval/zoservisoval, pripadne nejak vylepsil/vytunil.

Pokial mate konkretny tip na kupu, predavate alebo viete o nikom, kto predava takyto skuter/moto alebo nejake doplnky a vybavu, ktora je tu spomenuta alebo sa hodi, prosim, dajte vediet!


Ad doplnky a vybava
Ako som teda spominal, skuter bude vyuzivany na cestovanie a to aj v nepriaznivom a chladnom pocasi, takze co povazujete za must-have? Rad by som cestoval s co najmensou nutnou vybavou (treky, turistika, hory), takze ako by ste pripadne skombinovali aj oblecenie a ine aby som to vsetko vedel pri pohybe mimo skutra zavriet do kufra/nejako zamknut a pokracovat iba s batohom nalahko?
- zadny kufor (bocne hadam netreba, pripadne nejake sikovne mensie)
- turisticke plexi?
- nejaky tucano cover na nohy? alebo staci teplejsi odev, ktory vyuzijem aj na tury?
- teplejsia a odolna voci vetru a dazdu bunda (aka?) je tiez asi nutnost aj skrz vacsie plexi? co sa tyka teplot a pocasia - od 0 do cca 30 aj za sychraveho a uprsaneho pocasia.
- drziak, obal a nabijacka na iPhone, ktory vyuzivam aj ako Navi
- nabijacka (v kufri) na ine veci (laptop atp)?
- veci na servis a nahradne suciastky
- nejake dalsie veci/doplnky?

Ak ste to cele precitali vopred dakujem za postrehy a rady, pripadne dalsie usmernenie. Snad je to napisane zrozumitelne a nie prilis blbo :) Samozrejme sa rad odvdacim tomu, kto mi dopomoze s vyberom, kupou a pripadnym servisom!

Ahoj

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1035 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 09, 2014 8:35 pm

Môj skromný názor, karburátor je tiež dobrý pokiaľ sa na starobu nezačnú drobiť tesnenia, a praskať membrány a nemá vydraté uloženie klapky a neťahá tade falošný vzduch. Takže či karbec alebo už striekačku...motor je do roku 2006 mechanicky rovnaký...Akurát po roku 2002 či 2003 má vstrekovanie . Ale reálne čím starší tým viac vylietaný , prvý model s karbom je menší má menej miesta pod sedadlom mám pocit že je aj užší a menej kryje pri daždi a vetre. Ja by som tie prvé ročníky nechal dožiť pôvodným vlastníkom....Viď ako skončil Raplíkov toť pred dvoma mesiacmi....Stať sa môže aj mne ale zas je rozdiel ak mám nalietané 50 000 alebo 120000 a neverím že 10 ročná hajtra dovlečená za pár šupov z Talianska na kšeft a omladená na SK nemá natočené reálne cez 100 000km....Takže ja osobne by som doplatil a došetril...čo ušetríš na nákupe vrazíš do servisu tomu ver... a ak si neporobíš sám musíš za to platiť. Takže úspora žiadna a ešte aj trauma vydrží to pokazí sa komu to dá urobiť kolko to bude stáť zas a tak....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1036 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Júl 10, 2014 10:39 am

taky cestovatelsky skuter nemusi byt zly malaguti spidermax 500...radsej asi ist do vstreku uz...zvlast ked si neplanujes servisovat sam...vybava to uz je skor podla webov kde su podobny cestovatelia...hlavne si to chce vyskusat rozne maxiky kde je najlepsi posed na dlhsiu trasu...mne napriklad burger moc nesedi pre nizky posed, pri takom posede mi trpne zadok :) (rovnaky problem mam aj v autach :) )
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

macimir
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Apr 08, 2015 5:32 pm
Skúter: piaggio x9 250
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1037 Príspevok od užívateľa macimir » Ut Júl 21, 2015 2:27 pm

Zdravím páni, mám otázočku:
momentálne sedlám Piaggio X9 250 ten starší model s motorom honda, r.v. 2000. Po meste super, ale mimo mesta už mam pocit že nejak nestíha a na predbiehanie by som potreboval fakt straaaaaaaaaašne dlhú rovinku. Mám možnosť ho vymeniť za Burga 400 r.v. 2001 ale podľa fotiek je to asi model 2000. To že by to malo jazdiť lepšie je mi jasné, ale Burgoš má malý problém elektrického charakteru. Odcitujem pár riadkov z mailovej komunikácie so súčasným majiteľom:
"Len mám teraz jeden problém, na kábloch od baterie je niekde asi povolený kontakt, niekedy vybije bateriu ked stojí. Dočasne to mám vyriešené upravenú skutrku odpojím kontakt na baterii, nechcel som rozoberať celú moto na leto a nemám vela času. Dobijanie a odber se merali počítačom je to v poriadku takže to je len nejaký kontakt, lebo to robí len niekedy nie pravidelne. ja som bol tiež v oprave a merali dobíjanie, je v poriadku dobíja ako má. práve vtedy ked sme merali aj odber nemal žiadny v pokoji. Je to také že niekedy to len urobí že vybije baterku myslím si že to bude niekde nejaký kontakt len od baterie. Za jazdy nieje žiaden problém a po odpojení baterie a znova zaojení skúter pokračje dalej bez problémov"
Keďže do elektiky sa nevyznám ani trochu, chcel by som sa opýtať niekoho kto sa do toho trochu vyzná čo by som s tým mohol robiť a kde by asi mohla byť zrada a zároveň ak mal niekto možnosť sa voziť na burgu 400 a X9 250 či by mi nevedel opísať rozdiel. X9tku som si totiž dal pekne doporiadku (vymenené valčeky, remeň, olej, filtre, platničky atď atď) tak či vôbec do tej výmeny ísť. Ďakujem za odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1038 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 21, 2015 6:00 pm

Zlý kontakt baterku nevybije...to skorej že je zlý regler alebo že dačo ostáva zapojené aj ak má byť odpojené napríklad svetlo pod sedadlom tam je stála pluska svieti aj bez zapnutého zapalovania. A merali to počítačom... :fool: .to by som chcel vidieť ako.... :%) :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

macimir
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Apr 08, 2015 5:32 pm
Skúter: piaggio x9 250
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1039 Príspevok od užívateľa macimir » Ut Júl 21, 2015 10:22 pm

Hmmmmm....tak ale to by sa dal zmerat nejaky odber v pokoji keby nieco ostalo zapnute a dalo by sa to relativne lahko identifikovat...a keby odisiel regler tak by sa to prejavilo ako?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1040 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 22, 2015 10:25 am

No presne tak že vybíja baterku nakoľko regler je trvalo zapojený svojim vstupom (3-f) na vinutia alternátora a
výstupom (+ a -) na baterku, a stačí ak je niektorá usmerňovacia dioda prerazená a môže tiecť po vypnutí motora prúd opačne teda z baterky cez tú prerazenú diodu do vinutia alternátora....nemusí to byť ale tvrdý skrat že dioda je prerazená celkom ale stačí že je len nejaká načatá ako sa hovorí a má skrátka veľký spätný prúd takže to rádovo nemusia byť hneď nejaké ampére, ale stačí že bude púšľať nazad cca 100-200mA. A samozrejme nemusí to robiť len priamo usmerňovacia dioda sú tam aj tyristory a nejaký obvod ktorý ich riadi podľa napätia na výstupe z neho.... Ak sa do prívodu k baterke zapojí ampérmeter tak by to mal ukázať samozrejme treba najprv zmerať na veľkom rozsahu 10A a ak sa nič neukáže tak prehodiť káble a prepnúť rozsah na menší a merať na 200mA alebo koľko má ten ktorý merák. Je jedno či sa dá merák na plusku alebo mínusku stačí ho skrátka zaradiť do obvodu a hlavne ale nezapínať potom kľúčikom zapalovanie lebo sa zvykne odpáliť poistka v meráku. Bežne taký trvalý prúd býva pár mA 1-2 ak sa jedná len o napájanie nejakej elektroniky ako sú hodiny v budíkoch a zálohovanie nejakej RJ motora.
A teda ak nieje na scootri namontovaný nejaký alarm.
Už aj takých 20mA trvalého odberu je dosť veľa, nakoľko za deň státia (24h x 0,02A je 0,48Ah) to je skoro 0.5 Ah a ak má baterka kapacitu 10Ah tak je to jedna dvadsatina kapacity. Takže reálne v praxi aj po týždni státia už nemusíš naštartovať a po troch týždňoch je baterka KO nakoľko to čo je písané na baterke je ozaj len informačná hodnota a možno reálna na novej baterke ale časom na starobu sa zmenšuje. Takže je kľudne možné že baterka ktorá má zopár rokov ma reálne aj polovicu. Alebo aj samotná baterka môže mať vnútorný problém že sa samovybíja niektorý článok a ak sa vybije na nulu tak baterke má následne o 2V menej a hlavne ale ten nefunkčný článok jej zvýši vnútorný odpor a pri štartovaní a teda potrebe dodať veľký prúd vznikne na tomto článku úbytok napätia a teda baterke reálne klesne vtedy napätie kľudne aj na polovicu a už štartér nepretočí motorom a pri takom malom napätí už bude nefunkčné zapalovanie a je dojazdené.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

macimir
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Apr 08, 2015 5:32 pm
Skúter: piaggio x9 250
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1041 Príspevok od užívateľa macimir » St Júl 22, 2015 11:13 am

Priznám sa, že polovici som neporozumel, nakoľko som vyštudovaný ekonóm a toto je pre mňa úplná španielska dedina, ale tak nejak som vydedukoval že nič dobré z toho nekuká a že by ma v prípade výmeny čakala výmena regulátora (skúsil som googliť a fakt že žiadny originál na konktrétny model a ročník som ani nenašiel) a k tomu asi aj výmena baterky keďže sa už zrejme pár krát vybila popri tomto probléme, takže cca 150€?
ale ešte je tu aj možnosť že regulátor je ok, ale že nejaké relé ostane po vypnutí spínačky zopnuté, aj keď teda padlo tvrdenie že merali odber v pokoji a že bol nulový, takže túto možnosť môžme rovno aj vypustiť.
Chápem to správne? či?

Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1042 Príspevok od užívateľa wizzard160 » Po Máj 09, 2016 7:21 pm

Zdravím páni , mal by som dve otázky.

Prvá je hlavne na tých z východu (Ke a okolie), ktorý predajca v KE, PO prípadne MI a RV je skutočne férový (vie spraviť cenu, ma normálny prístup, ak sa niečo pokazí tak nevymýšľa pri reklamácii, nesnaží sa pri garančke vypučiť peniaze z človeka atď.)

Ta druhá otázka je už komplexnejšia. :D Plánujem (ak to financie dovolia) nový skútrik a rozhodujem sa medzi troma značkami. Kymco (konkrétne Grand Dink 125), Honda PCX 125 a Yamaha N-Max 125 (Eurolimit mám do 3000). Prešiel som všetky recenzie, technicke údaje, videá atď a preto mi ostáva sa už len opýtať niekoho kto taký skúter má, ako je s ním spokojný.

Aby som to zjednodušil:
Mám cca 192 cm výšku a skúter plánujem používať aj na výlety po Sk nie len na dopravu do práce takže by mal poskytnúť primerané pohodlie a aj výkon.

Chcem sa teda spýtať či Hondu PCX má aj niekto mojej výšky a ako sa mu na nej jazdí. Aká je na nej V-max, prípadne či je možné si už s predajcom dohodnúť nejaký "kit" na zvýšenie/ zlepšenie výkonu. Ono.. viac menej mi je Honda najsypatickejšia ale bojím sa napríklad tej bubnovej brzdy vzadu (predsa len už aj čiňania lacní majú kotúč) a taktiež toho, že mi skúter bude malý.

Yamaha NMAX je kapitola sama o sebe, Je to novinka preto používateľské info sa zháňa ťažko no v porovnaní s PCX mi príde menší a má aj menej odkladacích priestorov (poľa recenzií sa pod sedlo nevojde ani len full integrálna prilba...) no na druhej strane má ABS už v základe a zdá sa byť aj najvýkonnejší.

V prípade Kymca... výkon 8,2 kW na prakticky už maxiskúter mi príde ako dosť málo a tiež nvm či je to len neaktuálnosť ale v ponuke všetkých predajcov bol starý Grand Dink (ako model mám na mysli) tak tiež či sa náhodou nedopredávajú ešte nejaké skladové kusy. Viem, že v tomto prípade budem mať najviac miesta a pohodlia ale zase Grand Dink nepatrí k najkrajším skútrom (a Honda s Yamahou su predsa len zvučnejšie značky :D ), no keď bude mať najviac pozitívnych ohlasov z vašej strany tak by som možno aj do neho šiel.

Ďakujem za všetky rady a postrehy. :)

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1043 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Máj 09, 2016 8:30 pm

A co tak gilera runner 125? Je sice drahsia (nova kolo 3500€) ale ... :pardon:
Vykon 11kw super podvozok , zozenies nanu aj plasty a veci podobne ... Tak isto zozenies aj kit malossi keby ti nestacil jej vykon a dalsich xx veci ...

Ide najlepsie z pomedzi 125tiek

Preda ti ju napr. adamoto ... Ale nemusis kupit novu :) napr tuto predava clen : http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... er#p296171


Inak to kymco je moc tazke a lenive , pcxkarov tu je jedna kopa tak ty ti povedia ale vseobecne to je fajn skuter :) yamahu som nemal zatial moznost zhodnotit
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1044 Príspevok od užívateľa hipi » Po Máj 09, 2016 9:57 pm

ak uz by som siel do 125ky, o inom vykone ako 11kw by som ani neuvazoval. Tym duplom, ked by som jazdil po sk.

Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1045 Príspevok od užívateľa wizzard160 » Po Máj 09, 2016 10:37 pm

Tak vzhladom na limit finančny a podmienku že chcem novú mašinu sa k tmy 11kW moc nedostanem, ale do zoznamu som zabudol dať ešte SYM Joyride 125 evo čo je vlastne ako Kymco ale podstatne krajšie, len na sk asi najmenej rozširene, aj tu na fore len asi dev témy som nasiel o nom.

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1046 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Ut Máj 10, 2016 5:31 am

@wizzard160: k tej honde pcx...pri tvojej výške budeš na nej vyzerať ako medveď na kolobežke. Mal som pcx a meriam na výšku menej ako ty, 187cm a presne tak som sa na nej cítil. Inak je to super mašinka, spoľahlivá a usporna. Vyšantili som sa na nej lepšie ako teraz na X10ke, práve vzhľadom k jej veľkosti a váhe.
Na druhej strane ak chceš niečo aj na výlety po sk, tak treba pozerať po niečom väčšom ako je pcx. Ja by som volil kompromis niečo medzi pcx a X10, vychádza mi SYM niektorá 125ka, Joyride, alebo Joymax. . .

Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1047 Príspevok od užívateľa wizzard160 » Ut Máj 10, 2016 2:20 pm

Aj ja asi na ten Joyride sa zameriam lebo som uz videl PCX naživo a naozaj by som vyzeral "zvlastne" :D aj ked minuly rok som sa prehanal na Kymco Agility... ... a pri zatačani doľava som občas zatrúbil kolenom :D

Užívateľov profilový obrázok
Lombok
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2015 7:54 pm
Skúter: SYM Joymax New 125i
Bydlisko: Petržalka a okolie

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1048 Príspevok od užívateľa Lombok » Ut Máj 10, 2016 2:38 pm

Ja som pôvodne plánoval pcx alebo nmax.Nakoniec som sa rozhodol pre Sym Joymax a neľutujem. mám 105 kíl a cítim sa na tom príjemné.Ide to bez problémov 110 a má to podvozok z 300-to znamená pohodlné a dobre to brzdí... Má len 9,66 kW,ale stačí to...

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
SYM Joymax 125i. 12.2.2016

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1049 Príspevok od užívateľa hipi » Ut Máj 10, 2016 2:39 pm

no neviem, pod 2000 sa daju zohnat kymco downtown ci aprilia atlantic, takze mas veeelku rezervu na pocitatocny servis aj s tuningom,kufrom.....
a je to fakt ze ine vozenie ako tie 8kw mrdky ono su to sice 3kw rozdiel, ale vyrataj si rozdiel v percentach.
PCX uz od 80kmh zrychluje tak, ako 11kw od 100kmh. Takze budes odkazany chodit v prachu za kamionmi

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1050 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Ut Máj 10, 2016 3:03 pm

@hipi: myslím, že podmienka je nový stroj a zrejme je aj limitovanú B ckovym vodičákom, tak bude obmedzený do 125ccm, či chce či nie...

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"