Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1051 Príspevok od užívateľa wizzard160 » St Máj 11, 2016 11:56 am

Tak tak 125 a cena do tych 3000 eur.

Užívateľov profilový obrázok
Lombok
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2015 7:54 pm
Skúter: SYM Joymax New 125i
Bydlisko: Petržalka a okolie

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1052 Príspevok od užívateľa Lombok » St Máj 11, 2016 1:41 pm

Joymax New 125 je za 3440-novy. Ročník 2014 je za 2790 na bazosi-5558 km.

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
SYM Joymax 125i. 12.2.2016

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1053 Príspevok od užívateľa hipi » St Máj 11, 2016 2:48 pm

scooter rider, jasne mal som na mysli 125ky a posunut myslenie trochu tam, ze radsej sa budem "jedovat" na zaciatku so starsim kvalitnejsim skutrom na ktoreho servis mi ostava ze kooooopec prachov, ako cely cas s novym skutrom ktory to vyskriabe na 80 a do maximalky 105kmh treba tlacit ocami.
btw, pozeraj aj servisne intervaly, napr PCX ma kazdych 4000km, co je dost zle. Downtown ma tusim kazdych 6000km, co uz je o 50% lepsie. Pociatocny servis treba robit ci s jazdenkou, alebo aj novym(po 1000km).

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1054 Príspevok od užívateľa scooter_rider » St Máj 11, 2016 3:29 pm

Ok. Inak Piaggio X10 má servisný interval 1000 a potom každých 10000km. To len tak na okraj...aj keď veď aj X10 existuje vo verzii 125 ccm ;-)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1055 Príspevok od užívateľa VLADY » St Máj 11, 2016 6:16 pm

Tie servisné intervaly bývajú rôzne a nezáleží pritom ani od spôsobu filtrácie oleja...aj motor s plnoprietokovým filtrom môže mať interval výmeny oleja aj 6000km aj 10 000.
A ak je použité len sitko dole vo vypúšťacom šroube ,čo je vlastne mazanie motora nefiltrovaným olejom , tak zvyčajne výrobca požaduje 3000 ale aj 5000km.
A kedže scooter točí dosť vysoké otáčky a jazdí dosť často krátke jazdy po meste a nastudeno a tak.... tak viac ako nejakých 8 000km alebo rok by som ho tam nenechával. Ani ak výrobca udáva viac ...Pretože pochybujem že výrobcovi dnes záleží aby výrobok vydžal o moc viac ako dvojročnú záruku.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1056 Príspevok od užívateľa Dusan » St Máj 11, 2016 6:55 pm

U cinsky strojov vzduchom chladenych je aj problem s prehrievanim oleja 130st nieje problem dosiahnut. Tak ze olej rychlejsie starne

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1057 Príspevok od užívateľa Look » St Máj 11, 2016 10:26 pm

Cinsky GY6 125 ma predpis olej kazdych 1000km (kazdych 500 kontrolovat hladinu)..... Kymco napr Like, ktory je taky ucesany GY6 ma 2000km vymenu..... Ku Kymcu a SYM, na to sa rovno vykasli, je to typ skutrov ktore lakaju cenou a doplnkami a kravinkami ktore na znackovych skutroch stoja velke peniaze alebo ich ani nieje moznost nato kupit. Predpokladam ze chces mat skuter min 3roky, a to je cas kedy sa zacne lamat zivotnost, casom sa pokazí kazdy, no na rovinu ti poviem ze ked kupujes daco na kymco / sym cena tam vie byt aj 2-3x vacsia ako na taliansky skuter..., dalej su tu veci ako ze sa zodere vačka na kymcu alebo sym slabostou materialu a ine špeciality a to sa udeje aj pri 10tis km, ten kto este nezazil moze hovorit o stastnom kuse. Povedzme ze ozelies naprd kvalitu materialu a vysoku cenu ND, no je taky standart ze ten kto ti preda SYM/KYMCO sa uz o 3roky bude spravat ze ta nepozna, a ze danu znacku uz nerobi pre XYZ dovodov a ty zacnes boj s hladaním dielov...tento fenomen sa stava casto aj u predajcov osvedcenych znaciek no vzdy je niekto kto bude na tu hondu/yamahu/suzuki/apriliu robit diely. Do teraz nechapem preco ludia siahnu po cinskych skutroch a inych vymysloch ked napr take Piaggio ma na predaj model novy FLY 125 za 1900e ktory ma z mojho pohladu podhodnotenu cenu nato čo ponuka

Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1058 Príspevok od užívateľa wizzard160 » Št Máj 12, 2016 3:32 pm

Look ide o to na co chcem skuter pouzivat a ze mam obmedzene zdroje a minuly rok som sa kupou skutra z druhej ruky neskutocne spalil preto sa uz bojim kupovat macku vo vreci bez zaruky a uz ma popravde vytacaju inzeraty kde clovek cita cita a na konci sa v kazdom docita ze skuter dovezeny ze cena este + 300e a hned je v obraze (hlavne ak su z fr ci it.. )

A.. zatial som nekupil nic som na PN min do 24.5. tak dovtedy ani nic pozriet nemozem a vyuzivam cas doma aby som potom uz siel popozerat len par vytypovanych modelov.

Zatial by som urcite kukol SYM Joyride 125 alebo Joymax 125i, Hondu PCX a Yamahu NMAX (viem medved na trojkolke ale aby som mal ciste svedomie) a ked tak ešte Piaggio Fly 125 je v normalnej cene no to uz je cisto mestsky skuter nie cestovatelsky no ak sa na nom budem citit dobre tak to moze byt jedna z moznost.

Po druhorukych inzeratoch siahnem iba ak my nesadnu hore uvedene a budem pozerat X max Burgman pripadne Gileru (piaggio maxi 125 sa mi nepacia pre ten kufor a svetla vzadu) len budem asi dlho hladat kym najdem na sk kupovany s tech historiou atd.

Edit: Piaggio Beverly 125 ka je este viac v pohode aj na cestovanie (mi s tmy stredovym tunelom pripde podoby tym skutra ako X Max) ale to len keby sa dala nejaka zlava vyjednat v predajni pri modely z 2014 za 3700e
Naposledy upravil/-a wizzard160 v Št Máj 12, 2016 3:47 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1059 Príspevok od užívateľa wizzard160 » Št Máj 12, 2016 3:37 pm

A este k tym predajco a ze cloveka po garancke uz nepoznaju, aj preto som sa pytal na predajne v KE a sirsom okoli kto akeho predajcu pozna a odporuci lebo vzdy sa najde jeden dva predajne kde maju ferovy pristup k zakanikovi.

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1060 Príspevok od užívateľa Look » Pi Máj 13, 2016 2:14 pm

Tych predajcov som nemyslel tym ze ta nepoznaju v style ze po zaruke k nam nechot, po zaruke je to prenich najvacsi biznis, no realita ktoru nik nezmeni je ze po 3 rokoch sa predajcovia napr takeho Kymca vytratili , prestali robit Kymco a clovek chod kde chces, potom im tie diely tahame z Nemecka a to je denna realita. A je blbost chodit 125tku servisovat cez pol Slovenska (To je priklad aj Bystrickej Hondy kde predali ludom skutre a o rok skoncili so znackou a ludia robte si co chcete, najblizsi servis v ramci zaruky Zilina ).

Neviem co je u teba cestovatelsky skuter, prvu chybu co robia ludia pri kupe 125tky je ze hladaju co najvacsiu kasnu, ved maju Bcko tak nech maju co najvacsi skuter, pritom je to najvacsia blbost lebo sa to vzdy odrazí v spotrebe, fyziku clovek neoklame, cim vacsie tym tazsie cim tazsie tym vacsia zataz na motor.

Z tych co si uviedol hore mi najviac pasuje PCXka skrz spotrebu, a Yamaha Nmax, k tomu flyjku treba si nato sadnut , mna to v reale prekvapilo velkostou, najma kedze je to nastupca zipa. Beverly je tiez parada, ale tam ma odradza kufor

Užívateľov profilový obrázok
wizzard160
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So Feb 28, 2015 3:46 pm
Skúter: Honda PCX 125

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1061 Príspevok od užívateľa wizzard160 » Pi Máj 13, 2016 5:34 pm

Uh na Beverly kufor? ved ma podla info najvacsi kufor s pomedzi takychto klasickych skutrov co by malo byt dobre, či?

Tak u mna nejde o to ze chcem velky skuter lebo mozem vdaka Bcku, ja som uz mal CPI Oliver a Kymco Agility a no... s mojou vyskou som citil krize uz po jednej ceste do KE (20km) a ako som napisal s kolenom som obcas v zatackach zatrubil, u mna ide o to sadnut si a skusit ako sa mi sedi a tiez ako tu pisali nechcem vyzerat ako medved na detskej trojkolke..

Z toho co som vypisal si chcem ist skusit sadnut na vsetko lenze naprikald SYM Joride ani Grand Dink na predajni nemaju a preto nvm ci sa vobec dostanem k tejto moznosti. Najradsej by som bol keby mi sedela PCX alebo NMAX ale co som pozeral recenzie a videa tak nvm nvm skor nie ako ano. FLY a Beverly tiez uvidime v KE ich ma oba jeden predajca na skalde a u neho som nasiel aj novinku s ABS Piaggio Medley. Ak mi nesadne nic ostavaju opat len jazdene maxi 125 ky len to zase macka vo vreci..

scooter_rider
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Ut Jún 24, 2014 9:33 am
Skúter: žiadny
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1062 Príspevok od užívateľa scooter_rider » Pi Máj 13, 2016 7:01 pm

Keď som ja zháňal a vyberal pred rokom, tak tiež nemali skladom všetko čo som chcel skúsiť a vidieť naživo. Jedine ofico dovozca asi dokáže mať všetko aktuálne skladom. Konkrétne som zháňal nový Joymax 300i new a mal ho skladom na sk len dovozca na dolniakoch. Ako to dopadlo, je zrejme z môjho podpisu ;-)

Drenai
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Máj 29, 2010 3:16 pm
Skúter: piaggio zip 50 4t
Bydlisko: Nova Bana

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1063 Príspevok od užívateľa Drenai » Po Jún 20, 2016 9:03 pm

zdravym po dlhom case rozmyslam nad skutrom kedze moj prvy si niekdo pozical :D :D http://motocykle.bazos.sk/inzerat/62553 ... 125-cm.php co vravite na toto ?? nechcem nic drahe kedze v Meste to moc nemam ani kde poriadne skladovat ... takze je mozno ze mi ho zase si niekdo pozicia :D Jedine co je zevraj nestartuje .... starter toci ale nezabera...

euronymus81
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne Júl 03, 2016 1:03 pm
Skúter: neuvedený

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1064 Príspevok od užívateľa euronymus81 » Ne Júl 03, 2016 4:12 pm

Ahojte mozem poprosit o radu? Co hovorite na Suzuki Address 110. bezne pouzivanie mesto praca ... sem tak nejaky vyletik.
Popripade poradite niejaku alternativu?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1065 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Júl 07, 2016 10:53 am

nenarocny pracant :-) nieco podobne yamaha cygnus, piaggio fly, suzuki epicuro, honda @, dylan atd...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

mareks4
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2016 5:19 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Nitra

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1066 Príspevok od užívateľa mareks4 » Po Sep 05, 2016 7:26 pm

Ahojte chcel by som vas poprosit o radu ohladom kupy skutru 50tky
Moj vyber zmensuje hlavne moj rozpocet 600eur
Zatial co som tak pozeral inzeraty tak sa mi pozdava Peugeot Speedfight 2

Moje poziadavky su nech je to ako tak svizne ma to dobru maximalku (aspon 70 km/h) a hlavne.nech sa to stale nekazi

(Ospravedlnujem sa za pripadne chyby a pismo bez diakritiky ale pisem z mobilu)
Dakujem za rady :)

miro gti
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Jún 09, 2016 7:13 am
Skúter: Honda Silver Wing 600

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1067 Príspevok od užívateľa miro gti » Ut Sep 06, 2016 7:17 am

70-ka na 50ke je realna len u dvoj taktu.Ale zabudni na spolahlivost.Tu najdes vo stvortakte.Ale horsie to bude z maximalkou.

mareks4
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2016 5:19 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Nitra

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1068 Príspevok od užívateľa mareks4 » Ut Sep 06, 2016 4:33 pm

Tak radsej by som asi ten dvojtakt . A pises ze mam zabudnut na spolahlivost pri dvojtakte. Ako to myslis? Ze sa to bude kazit kazdy tyzden ? Pripadne co hovorite na ten Peugeot? Dakujem za rady

miro gti
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št Jún 09, 2016 7:13 am
Skúter: Honda Silver Wing 600

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1069 Príspevok od užívateľa miro gti » Ut Sep 06, 2016 5:28 pm

Kazit sa to nebude kazdy den.Ale cakaj mensiu zivotnost.dvoj-takty maju vzdy vecsi vykon ako stvortakty.A nezabudaj ze dvoj takt pracuje v ovela vyssich otackach.To znamena vecsie opotrebovanie lozisk,kruzkov atd.Viem co pisem-som automechanik-

mareks4
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2016 5:19 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Nitra

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1070 Príspevok od užívateľa mareks4 » Ut Sep 06, 2016 5:41 pm

Okay dakujem za vysvetlenie
Tu mensiu zivotnost teda beriem na vedomie ale asi radsej to budem trosku castejsie opravovat a mat vyssi vykon
A co hovorite na ten Peugeot speedfight 2? Pripadne Piaggio NRG alebo peugeot vivacity ?

Ps: mozno neskor by som ho chcel aj trochu potuningovat ktory z tychto skutrov (pripadne inych alebo ci vobec ) je na to vhodny?

Edit: co som teraz popozeral tak moje poziadavky dost splna Piaggio NRG 50 rychlost aj sviznost ma s nim niekto skusenosti? Lebo nasiel som ich niekolko okolo 600€

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1071 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ut Sep 06, 2016 9:37 pm

Pežotu by som sa vyhol. Za ten peniaz by nebola zla ani neaka cinska 125ka, alebo taketo nieco : https://motocykle.bazos.sk/inzerat/6474 ... a-Neos.php
Ak na tuning tak kludne to piaggio co si pisal alebo nieco co ma piaggio/minarelli motor :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

mareks4
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2016 5:19 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Nitra

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1072 Príspevok od užívateľa mareks4 » Ut Sep 06, 2016 9:50 pm

Okay tak pezot nie
125ka nebude mozna lebo mam iba AMko
Ako neplanujem ho tunit hned na zaciatku ale aby tam bola taka moznost dobuducna :)

Ak by mal niekto skusenosti s tym piaggiom alebo aj tym neosom tak by ich sem mohol napisat ze co sa kazi a tak :)

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1073 Príspevok od užívateľa speedway » St Sep 07, 2016 2:17 am

Skus nieco aj citat vo vlaknach o skutroch na tomto fore o ktore by si mal zaujem.Je tu dost pisane aj o peugeote aj o piaggiu.

to som poslal ja
driver

mareks4
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2016 5:19 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Nitra

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1074 Príspevok od užívateľa mareks4 » St Sep 07, 2016 8:25 pm

Tak precital som si o poruchach ale aj tuningu toho Piaggia a som pre neho viac menej rozhodnuty uz iba vyhladuvat inzeraty :)

Užívateľov profilový obrázok
speedway
cyklista
cyklista
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ut Máj 15, 2012 6:40 pm
Skúter: piaggio x8 200
Bydlisko: Malacky

Re: Rady ohladom vyberu skutra + rady pre zacinajuceho

#1075 Príspevok od užívateľa speedway » Št Sep 08, 2016 3:20 am

Tak prajem aby si kupil dobry stroj.

to som poslal ja
driver

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"