[Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenosti

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#51 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » St Aug 04, 2010 11:53 am

2 deltoro: a mikrofony mate schovane v prilbach, nefuka vam priamo na ne? Mate ich blizko ustam? Kdesi som cital, ze by sa mala pena mikrofonu takmer dotykat pery... otestujem, mna brat pocul nahlas a to mam par centimetrov pred ustami. Som zvedavy z realnej premavky, na prilbu mi takmer nefuka a navyse mam mikrofon skryty nad bradovym deflektorom... :) Horsie brat, ten ma JETku a o nieco malo mensie plexi na Xcitingu... Uvidime, podelime sa o nadobudnute vedomosti... Jo a aky telefon mas?
Mikrofón máme presne pred ústami a zrovna na mieste kde je prieduch ventilácie. Ale s mikrofónom problémy nemáme. Skôr doriešim tie sluchátka ako mi Duky radí.
Mám Nokiu 6233 má už 4 roky a začína blbnúť (aj keď telefonujem z teléfonu, tak počujem také zvláštne zvuky, ale zatial som nepostrehol zlú kvalitu hovoru).
Môžeme sa o tom pobaviť v Kováčovej ak sa tam stretneme.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#52 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Aug 04, 2010 1:09 pm

jj, sluchadla maju byt co najblizsie usi, pretoze inac musis zvysit hlasitost, a na uplne najvyssej nemusis pocut dost dobre, resp. uz moze byt zvuk zdegradovany (nehovoriac o nieco vyssej spotrebe, i ked to moze byt len o chlpok)


Ja sa skusim poobzerat o nejakej nahrade za stavajuce sluchadla, a mozno sa vyrabaju a predavaju aj hotove sety tenkych lepsich sluchadiel s mikrofonom a jackom s troma palickami... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#53 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » St Aug 04, 2010 1:18 pm

Trocha som sa s intercomom pohral a objavil som v ňom predsa len funkciu hlasového vytáčania. Prišiel som na to náhodou, keď som vypol mobil a po znovuzapnutí sa mi vypol aj mp3 prehrávač. Práve ten bol dôvodom, prečo mi nešlo ani znovuvytočiť posledné volané číslo. Takže keď je v mobile vypnútý prehrávač hudby, zelené tlačítko ktorým sa inak hudba púšťa, slúži na aktivovanie hlasového vytáčania. Ba čo viac v mojom mobile fungujú aj všetky hlasové povely ako napr. zmena profilu, zapnutie/vypnutie rádia a podobne. Teraz už len zistiť ako sa v mobile vypne mp3 prehrávač, bez nutnosti vypnutia/zapnutia telefónu.

Thebandit - ak nájdeš nejaké lepšie cenovo dostupné sluchátka (nemusia mať mikrofón, vymenil by som ich ako Duky) tak daj prosím ťa vedieť. Chcelo by to lepšie reproduktory nielen kvôli hudbe, ale aj rozprávaniu.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#54 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Aug 04, 2010 1:23 pm

mne sa tiez nejakou nahodou podarilo, ze mi namiesto spustenia hudby komunikatorom urobilo tuut (zrejme cakalo hlasovy povel), ale netusim, ako to do tohto stavu dostat... a hudba je pre mna dolezitejsia nez hlasove povely... :) Idem kuknut, co robi podrzanie PHONE tlacidla, ci nie prave take nieco... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#55 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » St Aug 04, 2010 1:32 pm

Ten hlasový povel sa aktivoval pri krátkom podržaní zeleného tlačítka. Pri dlhom podržaní sa automaticky vytočilo posledné volané číslo
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#56 Príspevok od užívateľa duky5 » St Aug 04, 2010 1:51 pm

deltoro5784 napísal:Trocha som sa s intercomom pohral a objavil som v ňom predsa len funkciu hlasového vytáčania. Prišiel som na to náhodou, keď som vypol mobil a po znovuzapnutí sa mi vypol aj mp3 prehrávač. Práve ten bol dôvodom, prečo mi nešlo ani znovuvytočiť posledné volané číslo. Takže keď je v mobile vypnútý prehrávač hudby, zelené tlačítko ktorým sa inak hudba púšťa, slúži na aktivovanie hlasového vytáčania. Ba čo viac v mojom mobile fungujú aj všetky hlasové povely ako napr. zmena profilu, zapnutie/vypnutie rádia a podobne. Teraz už len zistiť ako sa v mobile vypne mp3 prehrávač, bez nutnosti vypnutia/zapnutia telefónu.

Thebandit - ak nájdeš nejaké lepšie cenovo dostupné sluchátka (nemusia mať mikrofón, vymenil by som ich ako Duky) tak daj prosím ťa vedieť. Chcelo by to lepšie reproduktory nielen kvôli hudbe, ale aj rozprávaniu.
pisal som o tom v povodnom prispevku. ak mam aktivny profil "stereo suprava", tak mi hlasove vytacanie nefunguje, ak si ten profil deaktivujem, hlasove vytacanie mi ide bez problemov...takisto radsej preferujem mp3 pocas jazdy a zmieril som sa s rucnym vytacanim kontaktu....

sluchatka som si kupil tieto, do helmy uplne postacujuce, za tu cenu asi nic lepsie nie je....
http://www.alza.sk/koss-kss-10-zaruka-2 ... 165365.htm
nie je problem ich rozobrat a oproti povodnym tieto basy naozaj maju :) myslim ze nic kvalitnejsie sa aj tak do helmy kupovat neoplati, lebo zvuk ti aj tak degraduje narastajuci akusticky hluk....


THeBaNDiT napísal:jj, sluchadla maju byt co najblizsie usi, pretoze inac musis zvysit hlasitost, a na uplne najvyssej nemusis pocut dost dobre, resp. uz moze byt zvuk zdegradovany (nehovoriac o nieco vyssej spotrebe, i ked to moze byt len o chlpok)


Ja sa skusim poobzerat o nejakej nahrade za stavajuce sluchadla, a mozno sa vyrabaju a predavaju aj hotove sety tenkych lepsich sluchadiel s mikrofonom a jackom s troma palickami... :)
ak take najdes, sem s linkom, lebo ja som nic podobne nenasiel, resp. iba nahradne sady do midlandu a scaly za cca 20e s inym konektorom

a mimochodom, nase interkomy maju 4 pol 3,5 mm jacky a este aj inak zapojene....takze len tak hocijaku sadu pouzit nemozes....ja som preto volil asi nejjednoduchsiu vec, preletoval som sluchatka a mikrofon som nechal povodny (aj ked som mal chut dat tam ten zo sady k top com vysielackam)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#57 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Aug 04, 2010 4:02 pm

duky5 napísal:nase interkomy maju 4 pol 3,5 mm jacky a este aj inak zapojene....takze len tak hocijaku sadu pouzit nemozes....
ja som odskusal handsfree HS-125 k Nokii, co sa nam povalovalo doma... a fungovalo normalne. :)

Obrázok



inac, musel som napokon pouzit aj ja ten skrutkovaci drziak, za noc sa mi interkom odlepil, ale pozor, neodlepil sa drziak od prilby, ale drziak od lepiacej vrstvy, ktora ostala nalepena na prilbe... :) Predsalen je tam nejake to zakrivenie prilby a preto sa mi to odlepuje... skrutkovaci drziak to isti... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#58 Príspevok od užívateľa duky5 » St Aug 04, 2010 6:16 pm

to hf je 4 pol, preto ide....

odpadlo to aj bratovi, kvapli sme na to sekundak a drziiiiii :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#59 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » St Aug 04, 2010 11:10 pm

tak dnes som mal moznost otestovat komunikator v premavke ako bluetooth handsfree s mobilom... v prvom rade musim povedat, ze moj debilny mobil mi dnes asi 10x zamrzol... je to zmatok. ALe cestou z mesta som telefonoval s priatelkou, a ak nerozpravala potichu, tak som ju vcelku rozumel i pri rychlostiach 80, 90, 100. Akurat ze lavy reproduktor mi nejako rezonoval... Ona pocula v telefone nejake tie poryvy vetra (asi ako ja v prilbe), ak som sa trosku prikrcil za plexi (v mojom pripade ziaden problem, mam plexi ako hovado), tak uz to bolo ciste... :)

Doma som lavy reproduktor rozobral a opat zlozil, a momentalne to uz nerezonuje. Neviem, cim to bolo, ale i tak skor ci neskor nahradim reproduktory niecim kvalitnejsim, pretoze tie basy hudobnemu prednesu fest chybaju... :) Ako clovek sa nenudi, ale hudbu si proste nevychutna tak, ako s lepsou aparaturou... :)


Duky, tie sluchadla, co si dal na ne link, si rozpitval a reproduktory vopchal do obalu tych povodnych? Vojdu tam teda? :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#60 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Aug 05, 2010 12:49 am

co to mas za telefon? ja s mojim HTC nemam problem so zamrzanim, brat ma SE tusim c710 a tiez vravel ze mu to nejak zamrzlo, musel vybrat bateriu z telefonu, ale uz mu vsetko funguje ako ma a nespominal mi dalsie zamrzanie..

tie kossy vypadaju rozmerovo +- rovnako ako povodne, ale neviem isto ci sa zmesta do povodneho plastu....ja som tie sluchatka nakoniec dal do peniciek co mi ostali z HF tych PMR topcomov....
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#61 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Št Aug 05, 2010 7:38 am

Včera mi mobil tiež 3 krát za sebou zamrzol. Za každým som ho vypol a zapol, ale po automatickom spárovaní s intercomom ostala iba biela obrazovka na displeji mobilu (Nokia 6233). Napokon pomohlo stlačenie reset tlačítka na intercome. Odvtedy mobil fungoval bez problémov.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#62 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Aug 05, 2010 7:34 pm

duky, mam SE W910i, velmi dobry telefon co do konstrukcie a funkcii, ale niekedy nestabilny, firmware je odflaknuty...



a dnes sme boli v Kosiciach, spravili sme nejakych 175km s komunikatormi... poznatky:

- vzdialenost, na ktoru sme sa cisto rozumeli, by som tipoval na 200 metrov maximalne, potom mam pocit, ze sa spojenie dost zhorsovalo... mozno sa to casom zlepsi, a mozno to bolo viac nez 200 metrov, tak ci onak prehlasujem, ze je to viac nez dostatocne, v drvivej vacsine pripadov je brat blizsie, a komunikacia bez problemov...
- ak som zasiel za zakrutu, zacinalo rusit, o zakrutu dalej uz sa komunikovat nedalo, ale opat plati zaver z predosleho bodu...
- cestovna rychlost mimomesto 95km/h, pohodicka komunikacia bez rusenia...
- po dialnici sme sli 110, aerodynamicky hluk trosku vacsi (brat ma JETku), ale komunikovat sa dalo bez vacsich problemov... ak som nieco nerozumel, poziadal som o zopakovanie, ved je to zadarmo... :D
- v meste i mimomesto je to take navykove, ze teraz si uz neviem predstavit jazdu bez toho... doteraz, ak som siel s bratom, tak OK, ideme dvaja, ale v podstate ide kazdy z nas sam, je ticho, komunikovali sme iba na semaforoch, alebo bolo treba zastavit na krajnici... teraz sa da kecat vzdy a o hocicom, informovat sa o roznych veciach a pod., velmi velmi uzitocne a navykove...
- komunikovali sme cez interkom a prisiel mi hovor, paradicka, dvihol som, vybavil som, a komunikacia pokracuje... ziadne zastavovanie na krajnici, odstrojovanie hlavy, vytahovanie mobilu, a zatial sa clovek varil vo vlastnej stave...

Som velmi velmi spokojny, peniaze investovane do tohto zlepsovaku ani najmenej nelutujem a odporucam kazdemu, kto jazdi s niekym inym vo dvojici, alebo s ladvinkou... SIkovne je i to, ze brat i ja to mozeme pouzivat samostatne ako bluetooth handsfree pre mobil.


Jo a trosku mimo misu: mimomesto 90-100, dialnica 110-115 a mesto 80/60 (no prevazne ta dialnica), spotreba prekvapivych 3.46, cakal som nizku podla ukazovatela paliva, ale az taku nizku nie... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#63 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Aug 05, 2010 9:13 pm

pod to sa mozem podpisat :) tiez teraz nechapem, ako som mohol bez toho jazdit...pekne si to napisal, jazdili ste dvaja, ale v podstate kazdy sam...teraz dal interkom jazde novy rozmer

k dosahu...na volnej ploche 500m, v premavke cca 300, cize tvojich odhadnutych 200 moze byt ok, ako pises, je to dostacujuce a malokedy sa vzdialis z dosahu.

ja mam 3ks, jeden ma frajerka a dalsi brat.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#64 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Št Aug 05, 2010 10:17 pm

Moja priateľka má z toho ešte väčšiu radosť ako ja :D, normálne si ešte musím zvykať že mi rozpráva celú cestu, ale aspoň mi nieje otupno a mám istotu, že mi cestou nevypadla :D.
Dnes ráno keď som chcel zapnúť intercom tak som zistil, že je vybitý. Zrejme som ho večer zle vypol. Mohol sa do rána vybiť? Odporúčam aj ostatným skontrolovať si či je naozaj vypnutý (modrá ledka nesmie blikať), aby ste nezažili prekvapko ako ja.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#65 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Aug 05, 2010 10:20 pm

jj, toto stale kontrolujem... :) podrzim tlacidlo, ono to pipne dvakrat nizko, potom este raz nizko, a potom raz vysoko a je... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#66 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Aug 05, 2010 10:35 pm

stby je 100 hodin, cize cca 4 dni...zalezi kolko hodin si mal predtym aktivny interkom...
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#67 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Št Aug 05, 2010 10:38 pm

Tak tomu nerozumiem, lebo predtým sme sa rozprávali dokopy možno 30 minút + skúšanie telefonovania + pár minút hudby. Od večera do rána to mohlo byť zapnuté cca 12 hodín.
Keď som to hodil na nabíjačku tak sa to v pohode zaplo.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#68 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Aug 05, 2010 11:01 pm

neskusil si reset? Pretoze bratovi sa parkrat komunikator tak zasekol (vdaka jeho special Nokii), ze komunikator bol vypnuty a nereagoval na ziadne tlacidlo... az po resete (ale uz mu to nerobi).


A dalsia tema: s bratom sme dnes rozdumovali, ze vlastne verzia 1000m musi dvakrat tak silno vyzarovat do hlavy ako verzia 500m (kedze musi dvakrat dalej dostrelit - hladal som nejake jej negativa okrem skaredej antenky, tak som sa na to pozrel zo zdravotneho hladiska), a i preto v situaciach, ked sme nepotrebovali komunikovat, sme funkciu interkomu vypinali (aby sme setrili energiu a neziarili si zbytocne do hlav). Brat sa nad tym pozastavil, ze ono to i tak musi stale skenovat, ci nahodou druhy interkom neziada o spojenie... ale kedze standby cas je 100 hodin, tak to musi byt nejako poriesene, a preto som logicky zauvazoval a vydedukoval, ze tych 5 sekund pre nadviazanie spojenia je tu preto, lebo oba interkomy v intervale az kazdych 5 sekund skenuju, ci nie je ziadost o spojenie (moze to byt i to bliknutie diody ako signal). :) Dobre som to vydedukoval? :D Sikovne poriesene, mala spotreba na kratucky scan, a pritom dostatocne funkcne... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#69 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 06, 2010 7:51 am

Skúšal som aj reset a nešlo to zapnúť. Až po pripojení na nabíjačku to išlo zapnúť, takže dedukujem, že sa naozaj vybila batéria.
To čo píšeš o skenovaní každých 5 sekúnd znie logicky, takže sa prikláňam k tejto možnosti.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#70 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 06, 2010 9:38 am

Ťažko povedať ako to funguje presne...ale čisto teoreticky ak scanuje či teda čaká na príjem tak by nemal nič vysielať a teda ani vyžarovať anténou ...asi by bolo dobré dakde pohľadať ako presne funguje BT prenos ... ale ide o duplex a je dosť možné že sú v stabilnom obojsmernom spojení a vysielajú nejaké synchronizačné dáta aby sa nerozpárovali ak sa aj neuskutočňuje hovor. Ale zas si myslím že ten vyžarovaný výkon bude menší ako má samotný mobil...Netreba z toho robiť kovbojku... :%)
PS:maximálne z toho môže začať dakomu rásť hlava :crazy: a kedže máme na hlave blembáky tak je to obmedzené práve jeho veľkosťou, takže ak má dakto voľnejší blembák, tak sa mu len dotesní a všetko bude ako má byť .... :shock:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#71 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 06, 2010 10:11 am

:D dobre uvazujes, VLADY :good: :D Mne sa i videlo, ze mi je nejaka trosku tesnejsia ta prilba, ale domnieval som sa, ze je to tymi sluchadlami... :D


Moze to byt s tymi synchronizacnymi datami i tak, ako popisujes, ja som len skusil do toho zapracovat, preco trva 5 sekund, kym sa nadviaze spojenie... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#72 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 06, 2010 10:15 am

Ja som dnes ráno bol znova nemilo prekvapený. Môj intecom opäť nešiel zapnúť :(. A to som si večer dal záležať aby som sa uistil že je vypnutí. Nerozumiem tomu.
Priateľkin intecom ide normálne zapnúť a to ho používa rovnako ako ja, navyše jej som včera nenabíjal.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#73 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 06, 2010 10:27 am

skus ho vyresetovat tak, ako sa popisuje v manuale... ak si pamatam, tak naraz stlacit a chvilu podrzat RESET a HELMET/INTERPHONE... a potom skus normalne zapnut...
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#74 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 06, 2010 11:03 am

OK prečítam to ešte v manuále a skúsim.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#75 Príspevok od užívateľa Damo555 » Pi Aug 06, 2010 2:28 pm

VLADY napísal:....
PS:maximálne z toho môže začať dakomu rásť hlava :crazy: a kedže máme na hlave blembáky tak je to obmedzené práve jeho veľkosťou, takže ak má dakto voľnejší blembák, tak sa mu len dotesní a všetko bude ako má byť .... :shock:
A keď to budete dlho použivať tak vam tak narastu hlavy že ich nevyberiete z prilby :D
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"